Esileht Ilu ja tervis Lõualuu lukus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Lõualuu lukus

Postitas:
Kägu

17 aastasel tütrel aeg ajalt läinud lõualuu lukku(ei saa korralikult enam suud lahti), aga see alati lahti ka tulnud päeva jooksul.

Eelmine nädal juhtus seda korduvalt ja raksuga oli lahti tulnud. Nüüd eile hommikul ärkas jälle lõualuu lukus ja enam lahti hetkeks tulnud pole. Valus pole, paistes pole aga korralikult lahti suu ei tule. Ise ta väga mures.

Oskab äkki keegi aidata? Kuhu pöörduda või mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb minna EMOsse.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb minna EMOsse.

EMO ei pruugi sind vastu võtta.Nad tegelevad haigetega kelle seisund on eluohtlik.Tuleks kohe perearsti juurde minna ja eks perearst suunab kohe näo ja lõualuu kirurgi juurde.Röntgeni või MRT koljust peaks saama ka kiirelt teha.Siis on arstid juba targemad.Sest röntgen pildi vaatab kohe üle oma ala spetsialist.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõualuu võib paigast ära olla.No võib ju Emosse end näitama minna. Eks nad siis saadavad patsiendi minema kui asi ei ole eluohtlik. Samas kui otsest traumat lõualuule või koljule pole olnud siis laps emo patsient pigem ei ole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõualuu võib paigast ära olla.No võib ju Emosse end näitama minna. Eks nad siis saadavad patsiendi minema kui asi ei ole eluohtlik. Samas kui otsest traumat lõualuule või koljule pole olnud siis laps emo patsient pigem ei ole.Tasuks helistada perearsti nõuande telefonile 1220.Ta ütleb kohe kuidas edasi toimima peaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma noorem olin ja ülikooli läksin, siis juhtus mul sama asi. Tavaliselt tuli ise päeva peale lahti, aga ükskord oli 3 päeva lukustunud. Samuti põletikku vms ei olnud. Emos käisin, seal ei tehtud midagi, Tallinnas suu-ja lõualuu kirurgias käisin, seal osakonna juhataja saatis pikalt. Lõpuks sattusin Tartusse suu- ja lõualuu kirurgiasse, kus oli üks vanakooli arst, kes enam ilmselt ei tööta. Tema tegi mulle kolm päeva järjest lõualiigesesse süste. Oi metsa-pole elu sees midagi nii valusat kogenud. Pilt pidi peaaegu eest minema, aga nendest oli tõesti abi. Pärast seda ptui-ptui -ptui pole lõualuu “lukustunud” olnud. Ehk ma soovitaksin väga Tartu antud osakonnast asja uurida! 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisime näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtul. Vaatas otsa, tegi pildi, katsus lõualuud ja laiutas käsi. Et suu tuleb ju lahti ja ära siis aja suud nii suurelt lahti. Ühesõnaga midagi targemaks ei saanud. Abi ka ei saanud.

Ütles, et see pole kirurgi rida.

Ma nüüd ei teagi, kui asi oodates ei parane mida siis teha.

Kurvad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mustakal on näo ja lõualuu kirurgia keskus. Soovitan

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisime näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtul. Vaatas otsa, tegi pildi, katsus lõualuud ja laiutas käsi. Et suu tuleb ju lahti ja ära siis aja suud nii suurelt lahti. Ühesõnaga midagi targemaks ei saanud. Abi ka ei saanud.

Ütles, et see pole kirurgi rida.

Ma nüüd ei teagi, kui asi oodates ei parane mida siis teha.

Kurvad.

On suur asi et röntgenpilt on korras.Sellega saab välistada kasvajad.(tänapäeval on neid eriti palju) Nooruses endal läks lõualuu paigast haigutades,millele järgnes meeletu valu.Arstid soovitasid mitte haigutada.Ehk perearst oskab arsti edasi soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjus võib olla ka neuroloogiline.Seda arvan seetõttu et probleemiga mingit valu ei kaasne.Neid probleeme lahendab neuroloog.Eks ta saadab jälle kompuuteruuringusse.(MRT)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisime näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtul. Vaatas otsa, tegi pildi, katsus lõualuud ja laiutas käsi. Et suu tuleb ju lahti ja ära siis aja suud nii suurelt lahti. Ühesõnaga midagi targemaks ei saanud. Abi ka ei saanud.

Ütles, et see pole kirurgi rida.

Ma nüüd ei teagi, kui asi oodates ei parane mida siis teha.

Kurvad.

Kas Teie käisite Tartus või Tallinnas? Ma just täna mõtlesin Teie teema peale, kui autoga koju sõitsin, et kui palju mind aitas see, et sain Tartus need süstid. Kõik teised arstid laiustasid ainult käsi, et pole ju pealtnäha midagi viga ja siis mul oligi selline tunne, et olen ainukene selle murega. Suu läks lahti ainult 1-2 cm ja kõik ütlesid, et noooh, teha pole midagi, pealtnäha on ju korras.

Ma tuletasin nüüd läbi raskuste meelde arsti nime ja ehkki sellest on nii 15 aastat, siis võis see arst olla Edvitar Leibur. Nüüdseks on ta juba ilmselt 80 aastane.  Googeldamine annab, et ta töötab :
<span style=”font-weight: bold; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Tartu Maxilla Hambakliinik 7 371 100, Soola 8</span>
<p style=”box-sizing: border-box; margin: 0px 0px 20px; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Prof Edvitar Leibur (professor, näo-lõualuukirurg)

Ma väga loodan, et on sama inimene. Pöörduge kindlasti tema poole ja küsige selle süsti kohta, mida lõua-liigesesse tehakse. Kui keegi Teid üldse aidata saab, siis tema! 🙂 (Ja ma tõesti loodan, et nimi tuli õigesti meelde ja see on seal sama inimene, mitte nimekaim).
Ps! Need süstid on väääääääääga valusad, aga see kõik on seda väärt.</p>

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lingi kopeerimine eelmises vastuses andise mingid imelikud asjad juurde, aga see aadress on Tartu Maxilla Hambakliinik, Soola 8.  Enam kahjuks ei saa teema vastuseid muuta ka, et üleliigne kustutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama probleem. Kas tütrel on hambad korras? Hambaread üksteisega kohakuti kui suu kinni paneb? Kui pole, siis see tekitab pingeid ja võib seda probleemi tekitada, minul ongi see probleemiks ning lahendab selle ortognaatne kirurgia, mida mina pole julgenud teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisime näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtul. Vaatas otsa, tegi pildi, katsus lõualuud ja laiutas käsi. Et suu tuleb ju lahti ja ära siis aja suud nii suurelt lahti. Ühesõnaga midagi targemaks ei saanud. Abi ka ei saanud.

Ütles, et see pole kirurgi rida.

Ma nüüd ei teagi, kui asi oodates ei parane mida siis teha.

Kurvad.

Kas Teie käisite Tartus või Tallinnas? Ma just täna mõtlesin Teie teema peale, kui autoga koju sõitsin, et kui palju mind aitas see, et sain Tartus need süstid. Kõik teised arstid laiustasid ainult käsi, et pole ju pealtnäha midagi viga ja siis mul oligi selline tunne, et olen ainukene selle murega. Suu läks lahti ainult 1-2 cm ja kõik ütlesid, et noooh, teha pole midagi, pealtnäha on ju korras.

Ma tuletasin nüüd läbi raskuste meelde arsti nime ja ehkki sellest on nii 15 aastat, siis võis see arst olla Edvitar Leibur. Nüüdseks on ta juba ilmselt 80 aastane. Googeldamine annab, et ta töötab :

<span style=”font-weight: bold; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Tartu Maxilla Hambakliinik 7 371 100, Soola 8</span>

<p style=”box-sizing: border-box; margin: 0px 0px 20px; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Prof Edvitar Leibur (professor, näo-lõualuukirurg)

Ma väga loodan, et on sama inimene. Pöörduge kindlasti tema poole ja küsige selle süsti kohta, mida lõua-liigesesse tehakse. Kui keegi Teid üldse aidata saab, siis tema! ???? (Ja ma tõesti loodan, et nimi tuli õigesti meelde ja see on seal sama inimene, mitte nimekaim).

Ps! Need süstid on väääääääääga valusad, aga see kõik on seda väärt.</p>

No Edvitar Leibur pole küll seda sorti nimi, mille puhul võiks kahtlustada, et tegemist on nimekaimuga. Ma saaks aru, kui nimi oleks Katrin Tamm või Kati Karu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisime näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtul. Vaatas otsa, tegi pildi, katsus lõualuud ja laiutas käsi. Et suu tuleb ju lahti ja ära siis aja suud nii suurelt lahti. Ühesõnaga midagi targemaks ei saanud. Abi ka ei saanud.

Ütles, et see pole kirurgi rida.

Ma nüüd ei teagi, kui asi oodates ei parane mida siis teha.

Kurvad.

Kas Teie käisite Tartus või Tallinnas? Ma just täna mõtlesin Teie teema peale, kui autoga koju sõitsin, et kui palju mind aitas see, et sain Tartus need süstid. Kõik teised arstid laiustasid ainult käsi, et pole ju pealtnäha midagi viga ja siis mul oligi selline tunne, et olen ainukene selle murega. Suu läks lahti ainult 1-2 cm ja kõik ütlesid, et noooh, teha pole midagi, pealtnäha on ju korras.

Ma tuletasin nüüd läbi raskuste meelde arsti nime ja ehkki sellest on nii 15 aastat, siis võis see arst olla Edvitar Leibur. Nüüdseks on ta juba ilmselt 80 aastane. Googeldamine annab, et ta töötab :

<span style=”font-weight: bold; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Tartu Maxilla Hambakliinik 7 371 100, Soola 8</span>

<p style=”box-sizing: border-box; margin: 0px 0px 20px; color: #000000; font-family: Roboto, Arial, Helvetica, sans-serif;”>Prof Edvitar Leibur (professor, näo-lõualuukirurg)

Ma väga loodan, et on sama inimene. Pöörduge kindlasti tema poole ja küsige selle süsti kohta, mida lõua-liigesesse tehakse. Kui keegi Teid üldse aidata saab, siis tema! ???? (Ja ma tõesti loodan, et nimi tuli õigesti meelde ja see on seal sama inimene, mitte nimekaim).

Ps! Need süstid on väääääääääga valusad, aga see kõik on seda väärt.</p>

No Edvitar Leibur pole küll seda sorti nimi, mille puhul võiks kahtlustada, et tegemist on nimekaimuga. Ma saaks aru, kui nimi oleks Katrin Tamm või Kati Karu.

No, kes teab. Ma teadsin ka ühte inimest, kellel on väga eriline nimi. Ja tema vennatütar pani oma lapsele täpselt sama nime. Vanusevahe u 60a. 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
    <li style=”text-align: center;”>

    Lingi kopeerimine eelmises vastuses andise mingid imelikud asjad juurde, aga see aadress on Tartu Maxilla Hambakliinik, Soola 8. Enam kahjuks ei saa teema vastuseid muuta ka, et üleliigne kustutada.

    [/quot

TAllinnas käisime. Arst kelle juures käisime oli naö ja lõualuukirurgia ülemarst. Ja tema suust tuli ka lause no et rääkida saad ja suu avaneb ka ju, et ega Sa ei peagi ju rohkem suud lahti ajama. Mul on lapsest väga kahju, ootamine et ise üle läheb ilmslt ei aita, sest tänaseni pole tal miskit muutunud.

Lasin tal määrida valusa koha peale, no kui suud avada proovib rohkem siis valus, Fastum geeli. Ütles, et valu vist nagu enam polegi aga suu ikka ei avane täielikult. Teeme ka netist leitud füsioteraapia harjutusi lõualuule. Lõualuu ei tohi ju pikalt olla sellises lukustunud olekus?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama probleem. Kas tütrel on hambad korras? Hambaread üksteisega kohakuti kui suu kinni paneb? Kui pole, siis see tekitab pingeid ja võib seda probleemi tekitada, minul ongi see probleemiks ning lahendab selle ortognaatne kirurgia, mida mina pole julgenud teha.

Hambad on puseriti küll natukene. Külgmised hambad ikka üksteisega kohakuti.

Kas Teil siis lõualuu lukus koguaeg? Või kuidas liikuma saate selle jälle? Kusjuures ta ütleb, et üks pool on kinni.

Olen suht mures, ööuni ka häiritud minul endal. Tahaks, et ta ilusti korda saaks jälle. Lõualuu ei tohi ju pikalt sellises suletud/kinnises asendis olla, siis ei hakkagi pärast liikuma?

Kuidas Teil see asi on ja kuidas lõualuu liikuma saate?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib suure tõenäosusega olla ortodontiline probleem, soovitan minna ortodondi visiidile. Mul läks lõualuu funktsioon oluliselt paremaks juba päev peale breketite paigaldust, sest likvideeriti vale lukustus hammaste vahel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama probleem. Kas tütrel on hambad korras? Hambaread üksteisega kohakuti kui suu kinni paneb? Kui pole, siis see tekitab pingeid ja võib seda probleemi tekitada, minul ongi see probleemiks ning lahendab selle ortognaatne kirurgia, mida mina pole julgenud teha.

Hambad on puseriti küll natukene. Külgmised hambad ikka üksteisega kohakuti.

Kas Teil siis lõualuu lukus koguaeg? Või kuidas liikuma saate selle jälle? Kusjuures ta ütleb, et üks pool on kinni.

Olen suht mures, ööuni ka häiritud minul endal. Tahaks, et ta ilusti korda saaks jälle. Lõualuu ei tohi ju pikalt sellises suletud/kinnises asendis olla, siis ei hakkagi pärast liikuma?

Kuidas Teil see asi on ja kuidas lõualuu liikuma saate?

Õnneks ei ole koguaeg, aga kui nt haigutan või millegi suure ampsamiseks suu lahti teen või hambaarstil suud lahti hoian, siis läheb ja pärast suud kinni panna on väga raske ja valus. Läheb suure krõksuga nö. Vahel juhtub ka ootamatult, et tuleb valu sisse ja jääb lukku, paaril korral on mõneks tunniks lukku jäänud ja valu kiirgab kõrvadesse.

Tagant lähevad hambad mul ka kenasti kokku, aga eest pole hambaread kohakuti, vaid    ülemine hambarida on alumisest ca 0.7cm eespool. Tänu sellele on mul ka lõualott mis iganes kaalus ma ka poleks.
Soovitan ka ortodondile aeg panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina olin 16 siis minul läks haigutades lõualuu paigast. Ja nii korduvalt.  Valu oli nii meeletu, et anna kasvõi otsad. Arstid ei leidnud midagi.Ütlesid et lõua luu paigast siiski ei läinud vaid oli teel sinna. Vanemast peast lõualuu õhtuti mõnikord loksub. Nagu käiks pesast midagi välja. Aga valus enam ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib suure tõenäosusega olla ortodontiline probleem, soovitan minna ortodondi visiidile. Mul läks lõualuu funktsioon oluliselt paremaks juba päev peale breketite paigaldust, sest likvideeriti vale lukustus hammaste vahel.

Sul vedas. Võib ka juhtuda nii, et just ortodontilise ravi tagajärjel selline probleem alles tekibki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lõualuu suud rohkem avades raksub nii, et hambaarst iga kord sügavalt ohkab. Päris lahti ei saa teha ka, lihtsalt ei lähe ja valu tekib ja selline tunne, et läheb liigesest lahti. Süües ka raskub ja üldse. Käisin lõualuukirurgi vastuvõtul. Ütles, et kui elada saab, siis tema ei teeks seda oppi. Taastumine on pikk ja tulemus ei ole garanteeritud. Nii siis jäi. Kuidagimoodi olen õppinud vähemalt haigutama nii, et lõualuu ei raksu, aga iga kord see ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/veidravoitu-probleem/?fbclid=IwAR1wSFedLQX9SOsKhmhzn1avtVfQhEE9jvEZwdGb53v3L7RBOgSGUZmlW3U

Leidisin sellise vestluse. Kui ehk siia satub see inimene, kes selles teemas kirjutas et tal oli sama asi, kirjutati kreemi ja pidavat üle minema. Siis sooviks teada kui kaua see üle minemine aega võttis.

Ise käisime nüüd vahepeal veel Tallinna Hambapolikliinikus suukirurgil, kes vaatas tütart ja vaatas röntgenpilti-no ega ta ka nagu ei osanud miskit tarka öelda. Ütles, et liiges paigast ära ei ole, sest siis ta suu ei liiguks ja liiges on pilti vaadates terve. Soovitas teha füsioteraapia harjutusi.

Meil selline suu piiratud liikuvus nüüd siis juba kaks nädalat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me endises seisus. Perearst laiutab käsi. Käisime Tallinna Hambapolikliinikus, seal vaadati pilti ja öeldi, et miskit katki ei ole ja et tehke füsoteraapia harjutusi.

Harjutusi teeb iga päev aga tulemust ei ole.

Kas tõesti on meie arstid nii saamatud ja ei oska meid kuidagi aidata ega isegi kuhugi suunata kus me abi võiksime saada. Kuu aega oleme juba selles seisus olnud.

Saatsin vahepeal meili isegi Tartusse Ode kliinikusse aga ei mingit vastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksite pöörduma Regionaalhaigla Näo- ja lõualuukirurgia üksuse poole. Juhataja on Peeter Viidebaum.Kui nad midagi ei leia siis tuleks küsida kas probleem võib olla psühhiaatriline? Ja tuleks veel küsida millist lahendust nad näeks? Samas on neil ka arstide konsiilium. https://www.regionaalhaigla.ee/et/suu-nao-ja-loualuukirurgia-uksus-0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peast tehakse ka MRT pilti.See on kompuuteruuring ja tehnoloogia viimane sõna.On kordades täpsem ja info rohkem kui röntgen.Kompuuteruuring kestab 45-60 minutit.MRT´le saab suunamise teha neuroloog.Kas ka perearst pole kindel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksite pöörduma Regionaalhaigla Näo- ja lõualuukirurgia üksuse poole. Juhataja on Peeter Viidebaum.Kui nad midagi ei leia siis tuleks küsida kas probleem võib olla psühhiaatriline? Ja tuleks veel küsida millist lahendust nad näeks? Samas on neil ka arstide konsiilium. https://www.regionaalhaigla.ee/et/suu-nao-ja-loualuukirurgia-uksus-0

Kui käisime Näo- ja lõualuu kirurgia kliinikus, siis too tohtrihärra oligi Viidebaum, kes meid välja naeris ja ütles, et ei peagi suud suuremalt lahti ajama. Et see probleem pole kirurgi rida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksite pöörduma Regionaalhaigla Näo- ja lõualuukirurgia üksuse poole. Juhataja on Peeter Viidebaum.Kui nad midagi ei leia siis tuleks küsida kas probleem võib olla psühhiaatriline? Ja tuleks veel küsida millist lahendust nad näeks? Samas on neil ka arstide konsiilium. https://www.regionaalhaigla.ee/et/suu-nao-ja-loualuukirurgia-uksus-0

Kui käisime Näo- ja lõualuu kirurgia kliinikus, siis too tohtrihärra oligi Viidebaum, kes meid välja naeris ja ütles, et ei peagi suud suuremalt lahti ajama. Et see probleem pole kirurgi rida.

Arusaadav.Soovitan psühhiaatri poole pöörduda.Või siis mõne teise näo- ja lõualuukirurgi juurde.Lapsel on murdeiga,ehk kasvab välja sellest lõualuu häirest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kahju lapsest. Tal ju ebamugav ja nii pikalt juba. Aidata kahjuks ei oska, lihtsalt tunnen kaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme oma murega endises seisus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Lõualuu lukus