Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakond (ehk Võru Haigla)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakond (ehk Võru Haigla)

Postitas:

Kes teab kuidas seal sünnitamine on. Olin ise günekoloogia osakonnas eelmine aasta aga sünnitusosakonda külastada ei jõudnud. Kuidas muljed on? Kas ämmaemandad tegelevad rasedaga ikka piisavalt mitte, et oled nö. liini peal.
Keegi seal perekooli loengutes ka käinud on?
Ning teab ehk keegi kuidas Võru linnas polikliinikus ultraheli tehnika on? Kas seal tehakse ikka kõik vajalikud protseduurid ära? Kas arstid ikka sõbralikud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandad tegelevad väga palju. Kuna sünnitajaid on vähe, sageli vaid 1 korraga, siis saabki see 1 kogu tähelepanu tervelt personalilt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist mingis teises Lõuna-Eesti haiglas käinud:D
Sünnitasin esimese lapse nimetatud haiglas…
Seal on 2 sünnitustuba…Üks on suur, avar, ilus ja kaasaegne..Mugava sünnitusvoodiga ja suuure vanniga. Teine on aga hoopis midagi muud- tuba on väiksem, hubane see küll ei ole minuarust, sünnituslaud on veneajast(vähemalt näeb välja selline..kõva ja nõme), kõik on kuidagi \”prosta\”…Vann on nn koduvann, mina mahtusin sinna täpselt sisse ja LÕÕGASTUMISEST ei saanud juttugi olla!
Veed avati mul suures ja uhkes toas…valutama saadeti meie perepalatisse…selle aja jooksul kui mind sünnitustuppa saadeti, oli teine VALUTAJA suutnud suurema toa hõivata ja mina pidingi siis seal väikses olema…(See teine muide sünnitas alles peale mind, lihtsalt tema ei pidanud oma palatis valutama vaid sai seal juba otsast peale olla)..Olin ikka üsna pettunud!
Lisaks oli tööl mingi eriti tõre ämmaemand, kes ainult käis kähvas ja porises, midagi head ja rahustavat tema suust küll ei kuulnud…ainult nähvas! Enamuse ajast olin ma üksi koos mehega…ämmakas käin ÜLIHARVA! Kui mul vaja oli, siis karjusin nagu hullu valu ajal..siis kappas kohale…Üks arst oli ka..tema käis ka harva aga tundus meeldiv 🙂
Ühesõnaga keegi otseselt ei tegelenud minuga..Näidati ette kuidas puusaringe teha ja mindi minema…normaalne.
Sünnituslauale jõudes oli mul terve tiim ümber..Ma ei tea kes need kõik olid…oli arste/ämmakaid..ehk isegi praktikante..kõik vahtisid:D Üks toredam aitas mehel mind ettepoole nõjatuda presside ajal…
Kõik oli korras minu ja lapsega..Kui laps sündis, tõsteti ta korra üles, mees lõikas nööri läbi ja selle asemel et laps mulle anda….joosti temaga hoopis pesema ja kaaluma..Nägin seda pampu alles mehe süles kui toimetused tehtud ja mind õmmeldi. TOTAALNE PETTUMUS!!!
Sünnitusjärgne aeg oli hea. Oli muidugi ka valvevahetus ja teine valve oli palju meeldivam! Arstid olid sõbralikud, abivalmid ja käisid ikka küsimas/pakkumas…Aitasid alati kui vaja 🙂
Seega ei olnud mingit tähelepanu seal siis ki mina sünnitasin…kardan juba seda sünnitust et mis siis kui jälle nii läheb kõik ja ämmakas kehv!

Olen arvel haiglas..olin ka eelmine kord, kuna mulle meeldib arst ja ämmakas kes seal on. Lisaks on kõik seal käe-jala juures ja samuti on määratud vajalikud UH samale ajale arstivisiidiga…

Kägu 11:52..See igakordne UH ei ole küll eriti tarvilik kui probleeme ei ole!!! UH ei ole mingi lõbustus et tehakse nii muuseas ja see ei ole normaalne et seda ilma vajaduseta tehakse!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 13:14; 07.03 15:11; 07.03 15:51; 08.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aastal sa viimane kägu seal haiglas sünnitasid? Google annab igatahes ainult ühe Lõuna-Eesti Haigla vastuseks otsingule. Praegu käib Võru haiglas remont. Sünnitusosakond on praegu kolmandal korrusel. Kas on mujal ka olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ikka seda ühte ja ainust Lõuna-Eesti haiglat:D See lause oli veits irooniliselt mu eelmises postituses 🙂
Remont käib jah haiglas, aga sünnitusosakonnas mitte…ega siis tervet haiglat ei remondita. Sünnitusosakond ise on ju heas korras, peretoas ja palatid on täiesti normaalsed.
Ma ei mõelnud et see väike tuba mingi stagnaaegne oleks, aga suurele sünnitustoale jääb kõvasti alla..Nõme et ainult 1 tuba nö korda tehti ja teine siis selline…Kõik WC-d ja vannitoad on ka muidugi vanemad..need vanad seinaplaadid jne…Oleks et seal väikses sünnitustoas oleks korralik vanngi olnud…a mu koduvann ka vist uuem kui see vann mis seal siis oli, vaevalt et vahetatud on..Oleks siis et mingi kaasaegne, laiem ja mugavam üheinimese vann…Ma läksin eelmise rasedusega sünnitama 111cm kõhuümbermõõt ja 97kg!!! Ma ei olnud mingi paks rasvarull, aga vannis oli ikka kitsas ja ebamugav! Ega minust suurem sünnitaja sinna ei oleks mahutunudki..samas teise toa vannis saaks vist ringi ka ujuda:D
Sünnitasin 2009 alguses ja sel kevadel uuesti 🙂
Sünnitusosakond on 3ndal korrusel ja oli ka siis..ei tea küll et kolinud oleks:)
Minuarust võiksid sünnitajatel ikka võrdsemad võimalused olla ühes ja samas haiglas, mitte nii et üks peab kössutama kuskil, samas kui teine mugavusi naudib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 13:14; 07.03 15:11; 07.03 15:51; 08.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egas midagi, tuleb osakonda ennem ikka kaema minna. Olin lapsega eelmine nädal Tartu lastekirurgias ja sealne personal on väga viisakas. Üldine mulje Tartu haiglast hea. Eks tuleb sinnagi vaatama minna. Võrru oleks palju kergem minna. Selleks et Tartu minna pean Võrust mööda sõitma XD
Aga uurisin Võru haigla kodulehte ja saab ka täitsa vesivõimlemist seal teha. Ja perekool on üldse tasuta nii emale kui isale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool on jah tasuta..aga ega seal midagi erilist ei ole. Loeng ju…Käisime esimese rasedusega 🙂
Vesivõimlemas ei ole käinud.
Et nagu mainisin siis osakonnal ei ole häda midagi..lihtsalt ei ole kõik vetsud nii euro nagu võiks juba tänapäeval! Kindlasti on Tartus kõik super..aga seal pidi olema küll nagu konveieri peal…keegi ei ole soovitanud, kõik pigem öelnud et ei läheks. Ise ka mõtlesin et võiks ju..aga samas on Võru oma ikka kodusem ja kuna arvel ka siin siis arstid tuttavad jne…Tartusse või mujale lähed ikka nagu võõrasse kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 13:14; 07.03 15:11; 07.03 15:51; 08.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 13:14 sa oleks nagu kirjutanud minu kogemusest. Olen oma mõlemad lapsed sünnitanud seal esimene pea 10 aastat tagasi ja teine 6. Ainus vahe oli see, et mul ei olnud kedagi kaasas ja räägitakse, et siis käiakse rohkem vaatamas sünnitajat. Lootusetu, eriti veel öösel. Valud olid nii suured, et läksin otsima siis ämmakat ja oh imet tema magas ja oli ikka väga vihane kui ta üles ajasin. Küsisin epituraali ühmas mulle et seinal on naerugaas kasuta seda ja läks tagasi puhkeruumi. Ja tean et praegu töötab see ämmakas seal haiglas. Öösel kella 12 hommikul 5ni nägin ämmakat ainult kaks korda. Kõrval toas oli üks teine naine ja see karjus terve öö, ta oli sees juba enne mind ja jäi ka peale mind veel sinna. Mees käis tal iga natukese aja tagant puhketoas küsimas kas saaksite tulla vaatama ta on olnud valudes juba 12 ja ämmakas teatas selle peale et esmasünnitajal võib minna ka 24 tundi. Tema ei teadvat kedagi kes ära ei oleks sünnitanud.
See oli siis teise sünnituse ajal. Esimest ma nii väga ei mäleta, muud kui siis oli veel kurikuulus Ratasep naistearst seal:( Kes karjus sünnitajate peale kui julgesid kõvemat häält teha.

Sellised siis minu kogemused ja õnneks kolmandaga sinna minema ei pea. Peale teist sünnitust tekkis mul lausa hirm ja ütlesin mehele, et ma võin küll rase olla, aga mind ei saa mingi võimuga enam sünnitama 🙂 Eks ole näha 13 ndl pärast milline kogemus siis seekord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 15:57; 07.03 16:00; 08.03 10:55; 08.03 14:41; 08.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 13:14 sa oleks nagu kirjutanud minu kogemusest. Olen oma mõlemad lapsed sünnitanud seal esimene pea 10 aastat tagasi ja teine 6. Ainus vahe oli see, et mul ei olnud kedagi kaasas ja räägitakse, et siis käiakse rohkem vaatamas sünnitajat. Lootusetu, eriti veel öösel. Valud olid nii suured, et läksin otsima siis ämmakat ja oh imet tema magas ja oli ikka väga vihane kui ta üles ajasin. Küsisin epituraali ühmas mulle et seinal on naerugaas kasuta seda ja läks tagasi puhkeruumi. Ja tean et praegu töötab see ämmakas seal haiglas. Öösel kella 12 hommikul 5ni nägin ämmakat ainult kaks korda. Kõrval toas oli üks teine naine ja see karjus terve öö, ta oli sees juba enne mind ja jäi ka peale mind veel sinna. Mees käis tal iga natukese aja tagant puhketoas küsimas kas saaksite tulla vaatama ta on olnud valudes juba 12 ja ämmakas teatas selle peale et esmasünnitajal võib minna ka 24 tundi. Tema ei teadvat kedagi kes ära ei oleks sünnitanud.
See oli siis teise sünnituse ajal. Esimest ma nii väga ei mäleta, muud kui siis oli veel kurikuulus Ratasep naistearst seal:( Kes karjus sünnitajate peale kui julgesid kõvemat häält teha.

Sellised siis minu kogemused ja õnneks kolmandaga sinna minema ei pea. Peale teist sünnitust tekkis mul lausa hirm ja ütlesin mehele, et ma võin küll rase olla, aga mind ei saa mingi võimuga enam sünnitama 🙂 Eks ole näha 13 ndl pärast milline kogemus siis seekord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 15:57; 07.03 16:00; 08.03 10:55; 08.03 14:41; 08.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Mis mõttes ei ole normaalne ?
Ma teise lapse ootel,ja täpselt samasugused toimingud nagu esimese ajal, ja kõik on koguaeg korras olnud. Palju nõmedam oleks,kui ise millegi pärast paanitsed ja siis pead enda rahustuseks tasulisse minema… Ma arvan et arst ikka teab mis ta teeb

[/tsitaat]

Mitte iga arst ei tea mis ta teeb. Sage UH ei olevat üldse mitte hea. Kola netis ja sa leiad viited uuringutele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 18:02 rahune maha, see ei ole normaalne, et tehakse iga kord ultraheli. Sinu jaoks tõesti see on rahustav, aga see ei ole lapsele hea. Ehk tõesti algul tundub, et lapsega on kõik korras aga pikapeale see kõik võib anda tunda. Teise rasedusega olin arvel doktor Kanni juures ja tema tegi ka iga kord ultraheli aga siis ma kuulsin oma mehe õelt, et Tallinna arstid olid öelnud see ei ole soovitav ja siis ütlesin Kannile, et ei soovi et iga kord tehakse ultraheli, sest see ei ole lapsele hea. Peale seda ta ei teinud ka rohkem. Pane netti otsingusse ultraheli kohta ja loe mis kirjutatakse. Näiteks Soomes tehakse ultraheli ainult raseduse ajal kaks korda ja olen sellega täiesti rahul, milleks on rohkem vaja kui lapsega on kõik korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 15:57; 07.03 16:00; 08.03 10:55; 08.03 14:41; 08.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik ikka mõni naine, ma ei käiks näiteks üldse nii palju ämmaka juures ja ei pea ka vajalikuks, et neid analüüse peab nii palju tassima kui kõik on korras alati, võiks ikka mõistusega asja võtta. Mõni vist tahaks terve raseduse olla uh-aparaadi külge aheldatud… ei saa aru sellisest asjast, saati siis kui on välja öeldud, et uh ei ole lapsele meelakkumine, mida vähem, seda parem, aga no eks iga ema tea paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://looduspere.ee/kasulik%20teada/ultrahelikahjulikkus.htm
Siin üks link ultrahelist, lehekülg ise küll hirmus roheline ,kuid mõni fakt on ilmselt ka tõsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No juu siis esmarase ja arvab, et kõik mis räägitakse ja tehtakse ongi õige. Aga võiks ikka ennast harida ka ja lugeda infot. Igasugune uh on kahjulik ole sa siis rase, laps või täiskasvanu. Minu teisel lapsel on neerudega probleeme ja ka peame käima suht tihti uuringutel ja arst räägib iga kord et uh teeme siis kui tõesti see on ikka väga väga vajalik. Sest kõik need uh kiired võivad kahjustada nii südant kui muid organeid.

Tänapäeval on küll olemas igal pool infot aga inimesed ei viitsi ennast asjaga kurssi viia 🙁 KAHJU

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 15:57; 07.03 16:00; 08.03 10:55; 08.03 14:41; 08.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti huvitav on see et selle üle ollakse veel uhke ka et nii palju UH tehakse…umbes et \”minu arst teeb igal visiidil UH, endal ka siis rahulikum olla\”…No midaiganes..ausõna 😀
Ja minuarust nt dr.Kann küll eriti pädev ei ole! Kas ta mitte sellepärast enam sünnitusi vastu ei võta, kuna ükskord lõikas lapsele skapelliga pähe? No ma olen tema juures käinud…üks mesijuttu ajav tädi on, aga kui miski talle sinu käitumises ei meeldi, siis hakkab tõrksaks ja uhkeks muutuma..viimane inimene kelle juures rasedusega olla tahaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 13:14; 07.03 15:11; 07.03 15:51; 08.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kelle juures on see kes uhkustab et uh tehakse iga kord, aga mina olin Kanni juures ja see oli pea 7 aastat tagasi ja siis tõesti oli vähe arste kelle juurde minna ja Kann tundus mulle neist kõige sobivam. Olen ka kuulnud dr Kannist tagant järgi palju negatiivset, aga minu ütlemise peale, et ei soovi koguaeg uh ei öelnud ta küll midagi. Suutsin talle ära põhjendada, miks ma seda ei soovi ja sellega teema lõppes.
Tänapäeva meditsiin on nii kaugele arenenud ja eks sellest tuleb ka soov koguaeg saada kõikke, mis lubatud. Nõuka ajal ei osanud keegi mõeldagi, et saaks teada kas laps on terve või mis sugu ta on ja oldi ka rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 15:57; 07.03 16:00; 08.03 10:55; 08.03 14:41; 08.03 15:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakond (ehk Võru Haigla)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.