Esileht Sünnitus Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele

Postitas:
Kägu

Tere!

Kes hiljuti seal sünnitanud, kuidas olete rahule jäänud?
On seal head tingimused ja võimalused? Kuidas personal suhtumiselt on?
Endal plaan just sinna sünnitama minna, aga küsiksin ka teiste kogemusi.

Äitäh

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnitasin mõned kuud tagasi LEH’s. Sees olime päris mitu päeva ja ütlen ausalt: kõik oleneb, milline vahetus tööl on.

Minul võttis sünnituse vastu dr Kalm, kelle suhtumine ja oleks ei tundunud professionaalne. Nt keelas ta karjuda ja ütles, et ma ei oska pressida. Paljudel on temaga negatiivsed kokkupuuted nii sünnitusel kui ka naistearsti visiidil käies.

Eks igal pool ole paremaid ja halvemaid arste / ämmaemandaid. Oleneb ka, kellega klapp tekib ja kellega mitte.

Tingimused on väga head. Osakond on hiljuti uuenduskuuri läbinud. Lisaks väikelinna haigla kohta on positiivne see, et valusid saab leevendada vannis.

Endale saad vabalt sidemeid (kolmes suuruses) juurde küsida, samuti öösärke. Lapsele saad küsida mähkmeid ja riideid. Kui kohe palatis kõike pole, siis küsi. Kõige-kõige toredamad on just hooldajad 🙂

Lastearste on kaks. Nimesid ei mäleta, aga noorem on väga sõbralik ja heatahtlik, kuid eakas lastearst on väga tõre ja jämeda ütlemisega.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sünnituse võttis samuti vastu Kalm. Õudne inimene. Ütles, et mõtlen kõik enda valud välja ja mul pole mingit avatust, ütles mulle mitu korda, et ole vait või et ära tee sellist häält (sügav valude väljahingamise hääl nagu loengus õpetati). Tegelt oli juba 8cm.

Sünnitusjärses kontrollis ütles ta, et ainuke toimiv rasestumisvastane vahend on hormoonspiraal (no wtf??)

Mulle sattus vastik ämmakas ka, kes ütles mitu korda, kuidas ma ei saa mitte millegagi hakkama ja üldse mitte midagi ei oska. KTG masin ei näidanud ühtegi emaka kokkutõmmet.

Ainukesed imelised inimesed seal haiglas on õed, kes hoolivad ja muretsevad, aitavad ükskõik millega ja minu rasedusaegne ämmakas Anneli Kakku.

Sünnitasin 1,5-aastat tagasi aga see, kuidas mind koheldi ei unune ilmselt iial ja sinna tagasi pole plaanis minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul aasta tagasi oli ainult head mälestused.

Arst Triin Tammiste ja ämmaemand südamlik  Ene Kons. Lähen kindlasti ka järgmise lapsega sinna. Palatid kenad. Avad akna, mõnus männimets.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin oma viimase kolmanda lapse aasta tagasi Võrus. 2 esimest sündisid Tartus.

Jäin kõigega väga rahule. Arstiks sattus dr. Org. Väga otsekohene ja tark. Kuna sünnitus oli eailekutsumisega siis tegeles vahel minugaga dr. Sissas. Rahulik ja leebeke, aga teda ma oma sünnituse abistajana ette poleks kujutanud.

Väga meeldis, et kohe osakonda minnes anti tuba kätte, kus olin nii selle sünnituse ootamise aja ja ka pärast lapse sündi. Jäi ära see tobe sünnituseelse osakonna jura, mis Tartus on. Perepalateid arvatavasti jagub  rohkem kui Tartus.

Mina sattusin vaid toreda person aliga kokku. Abistati ja toetati igati. Sidemeid ja mähkmeid toodi juurde lõpuni. Minu arust isegi saunalina anti haigla poolt kasutada, mida Tartus polnud.

Kui satud esilekutsumisele, siis võetakse Tartuga võrreldes väga rahulikult.  Sel korral oli siis esimest korda nii, et ühtki juhet ega voolikut küljes polnud. Tartus tavaline, tilguti, ja ktg ja lõpuks epiduraali asjad ka ja teisel korral taheti ka beebile andureid pähe panna. Võrus ses suhtes sobis mulle rohkem. Sain rahulikult valutada.

Ainuke asi, mis ehk on ette heita, on see, et sünnitustubades puudub wc. See asub kõrval seal nö eesruumis, kus ämmakad passivad. See oli veidi imelik, et siis lippad seal 100 korda edasi tagasi. Aga vannid on vist isegi igas sünnitustoas ja igasugu muid abistavaid asju.

Aga igatahes soovitan Võru haiglat sünnitamiseks.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu beebi sündis 2020 aasta lõpus LEHis. Olime kaua sees ja nägime peaaegu terve personali ära, kuid lapse sünniga tegelesid dr Tsaregorodtsev ja ämmaemand K.Joakit. Paremat suhtumist oleks patt soovida, kõik olid suurepärased. Iga kell läheksin just sinna.

Üks vanem ämmaemand oli veidi järsema ütlemisega (pärast lapse sündi palatis käies), kuid meie ei lasknud end sellest häirida. Eks neid n.ö vanakooli ämmakaid ja arste ole kõikjal. Lastearstid olid sõbralikud.

Üldiselt olid kõik väga toetavad. Palat ilus, mugav, kaasaegne.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele