Esileht Sünnitus Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele

Postitas:
Anonymous

Tere!

Kes hiljuti seal sünnitanud, kuidas olete rahule jäänud?
On seal head tingimused ja võimalused? Kuidas personal suhtumiselt on?
Endal plaan just sinna sünnitama minna, aga küsiksin ka teiste kogemusi.

Äitäh

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin mõned kuud tagasi LEH’s. Sees olime päris mitu päeva ja ütlen ausalt: kõik oleneb, milline vahetus tööl on.

Minul võttis sünnituse vastu dr Kalm, kelle suhtumine ja oleks ei tundunud professionaalne. Nt keelas ta karjuda ja ütles, et ma ei oska pressida. Paljudel on temaga negatiivsed kokkupuuted nii sünnitusel kui ka naistearsti visiidil käies.

Eks igal pool ole paremaid ja halvemaid arste / ämmaemandaid. Oleneb ka, kellega klapp tekib ja kellega mitte.

Tingimused on väga head. Osakond on hiljuti uuenduskuuri läbinud. Lisaks väikelinna haigla kohta on positiivne see, et valusid saab leevendada vannis.

Endale saad vabalt sidemeid (kolmes suuruses) juurde küsida, samuti öösärke. Lapsele saad küsida mähkmeid ja riideid. Kui kohe palatis kõike pole, siis küsi. Kõige-kõige toredamad on just hooldajad 🙂

Lastearste on kaks. Nimesid ei mäleta, aga noorem on väga sõbralik ja heatahtlik, kuid eakas lastearst on väga tõre ja jämeda ütlemisega.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu sünnituse võttis samuti vastu Kalm. Õudne inimene. Ütles, et mõtlen kõik enda valud välja ja mul pole mingit avatust, ütles mulle mitu korda, et ole vait või et ära tee sellist häält (sügav valude väljahingamise hääl nagu loengus õpetati). Tegelt oli juba 8cm.

Sünnitusjärses kontrollis ütles ta, et ainuke toimiv rasestumisvastane vahend on hormoonspiraal (no wtf??)

Mulle sattus vastik ämmakas ka, kes ütles mitu korda, kuidas ma ei saa mitte millegagi hakkama ja üldse mitte midagi ei oska. KTG masin ei näidanud ühtegi emaka kokkutõmmet.

Ainukesed imelised inimesed seal haiglas on õed, kes hoolivad ja muretsevad, aitavad ükskõik millega ja minu rasedusaegne ämmakas Anneli Kakku.

Sünnitasin 1,5-aastat tagasi aga see, kuidas mind koheldi ei unune ilmselt iial ja sinna tagasi pole plaanis minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aasta tagasi oli ainult head mälestused.

Arst Triin Tammiste ja ämmaemand südamlik  Ene Kons. Lähen kindlasti ka järgmise lapsega sinna. Palatid kenad. Avad akna, mõnus männimets.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin oma viimase kolmanda lapse aasta tagasi Võrus. 2 esimest sündisid Tartus.

Jäin kõigega väga rahule. Arstiks sattus dr. Org. Väga otsekohene ja tark. Kuna sünnitus oli eailekutsumisega siis tegeles vahel minugaga dr. Sissas. Rahulik ja leebeke, aga teda ma oma sünnituse abistajana ette poleks kujutanud.

Väga meeldis, et kohe osakonda minnes anti tuba kätte, kus olin nii selle sünnituse ootamise aja ja ka pärast lapse sündi. Jäi ära see tobe sünnituseelse osakonna jura, mis Tartus on. Perepalateid arvatavasti jagub  rohkem kui Tartus.

Mina sattusin vaid toreda person aliga kokku. Abistati ja toetati igati. Sidemeid ja mähkmeid toodi juurde lõpuni. Minu arust isegi saunalina anti haigla poolt kasutada, mida Tartus polnud.

Kui satud esilekutsumisele, siis võetakse Tartuga võrreldes väga rahulikult.  Sel korral oli siis esimest korda nii, et ühtki juhet ega voolikut küljes polnud. Tartus tavaline, tilguti, ja ktg ja lõpuks epiduraali asjad ka ja teisel korral taheti ka beebile andureid pähe panna. Võrus ses suhtes sobis mulle rohkem. Sain rahulikult valutada.

Ainuke asi, mis ehk on ette heita, on see, et sünnitustubades puudub wc. See asub kõrval seal nö eesruumis, kus ämmakad passivad. See oli veidi imelik, et siis lippad seal 100 korda edasi tagasi. Aga vannid on vist isegi igas sünnitustoas ja igasugu muid abistavaid asju.

Aga igatahes soovitan Võru haiglat sünnitamiseks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi sündis 2020 aasta lõpus LEHis. Olime kaua sees ja nägime peaaegu terve personali ära, kuid lapse sünniga tegelesid dr Tsaregorodtsev ja ämmaemand K.Joakit. Paremat suhtumist oleks patt soovida, kõik olid suurepärased. Iga kell läheksin just sinna.

Üks vanem ämmaemand oli veidi järsema ütlemisega (pärast lapse sündi palatis käies), kuid meie ei lasknud end sellest häirida. Eks neid n.ö vanakooli ämmakaid ja arste ole kõikjal. Lastearstid olid sõbralikud.

Üldiselt olid kõik väga toetavad. Palat ilus, mugav, kaasaegne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nime ei tea kes see naistearst/ämmaemand oli aga eelnevate kirjelduste järgi tundub et mul oli ka see dr Kalm kes halva mulje jättis. Veidi vanem vist, umbes õlgadeni blondid juuksed, esmakordse sünnitaja emotsionaalsest heaolust vägagi savi. Sünnitajal on ju ikka tuge vaja sellisel hetkel, eriti kui meest kõrval pole, mitte seda et kõike kritiseeritakse, öeldakse et miks sa valudele nii reageerid, sul pole õiget avatustki veel, ta oli sellise vastiku ütlemise ja  suhtumisega. Sünnitamise ajal ütles et “ära karju. Hinga sisse ja ära välja hinga.” ????. polnud minu jaoks okei. Ajas just pingesse. Vanem lastearst oli ka tõreda oleku ja ütlemisega, aga selleks ajaks mul oli juba suht ükskõik, peaasi et laps terve oli.

Ãmmaemand Anneli Kakku võttis ilusti sünnituse vastu ja laps oli ka kenasti terve. Sellessuhtes jäin küll rahule! Ise olin ka nii väsinud juba selleks ajaks. Aga temaga jäin ma küll vägagi rahule.

Sünnitustuba oli mul mingi väiksem ja sûnnitushetkel oli vähemalt 8 arsti ümberringi, ei teagi miks neid seal nii palju seisis. Aga enamus arstidest ja õdedest olid küll väga armsad ja hoolitsevad. Üks neist pakkus sünnitusel küll päris palju tuge kui mul raskeks lãks. Peale sünnitust aidati mul vett juua ja natuke süüa sest olin näost nii valge.

Palju paremad arstid ja õed igatahes kui ITK-s olid. Ma olin kõige pisemas palatis, seal oli hea rahulik olla ja mets oli ka kohe ümber. Ma pigem jäin rahule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsiks eelnevatelt kirjutajatelt, kes polnud rahul dr. Kalm suhtlemise/käitumisega, et kas te ka vastava sisulise kaebuse haiglale/osakonnale tegite?

Minul on sama arstiga väga pisike kokkupuude, kui erakorraliselt läksin kontrolli rasedusega Medita erakliinikus Tartus, kus ta samuti töötab ja parasjagu minu arsti puudumisel sai mind vahele võtta. Õnneks ta minuga päris ei kurjustanud, kuid tema külm suhtumine head tunnet samuti ei tekitanud. Eriti olukorras, kui oled erakorraliselt seal pukis oma kauaoodatud rasedusega. See kogemus polnud aluseks küll mingi kaebuse kirjutamiseks erakliinikule, aga samas tekitas hirmu, et satun sünnitama just tema vahetuse ajal LEHi. Ja vot sünnitada tema käe all küll ei tahaks.

Isegi, kui seda kaebust tükk maad hiljem esitate peale sünnitust, võib sellest pikemas perspektiivis kasu olla paljudele. Teile võib see natukene rahu südamesse tagasi ehk tuua (ma loodan, sest negatiivne arsti suhtumine ja sünnitamine ei käi mitte mingil juhul kokku), võib-olla aitab see teil järgmist last LEHis sünnitades vältida samasuguse kohtlemise otsa sattumist ja lisaks, mida rohkem kaebusi, seda suurem on tõenäosus, et üleüldse keegi ei saa sellise kohtlemise osaliseks enam.

Ise plaanin minna sünnitama samuti LEHi jaanuaris ning muus osas on mul ainult head emotsioonid sinna sünnitama mineku osas, ainus hirm ongi dr. Kalm vahetuse ajal sinna sattuda veel olukorras, kus ma ei saa ka oma meest abiks, toeks ja mis peamine – enda kaitseks kaasa võtta (ei tea me ju keegi, mis olukord jaanuari alguses, keskel või lõpus meil olema saab, kas üldse tugiisikut lastakse kaasa, kas ainult passidega või on selleks ajaks loodud üldse mingi uus versioon lubadest). Seega kindel ja usaldusväärne suhe oma arstidega on oluline ja eelmainitud korduvad kirjeldused nimetatud arsti käitumismustrist ei ole kuidagi tolereeritavad.

Otseloomulikult on ka teistes haiglates paremaid ja halvemaid vahetusi, seega ühe inimese põhjal ilmselt haiglavalikut langetada ei tasuks, aga samas mõistan inimesi, kes peale sellise arstisuhtumisega kokkupuutumist sünnitades ei soovi sinna tagasi pöörduda. Loodan lihtsalt, et te leiaksite endas jõudu ja jaksu sellest kogemusest kindlasti ka haiglat teavitada, kui te seda veel teinud ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine aasta umbes samal ajal sünnitasin. Jube külm oli, soovitan mehele ka mingi sooja pusa vms kaasa võtta. Esmasünnitajana ei olnud aimugi, et pressi ei tohi lõpus järsult lahti lasta ja alles naistearst ütles, et lase hästi aeglaselt lahti, kuigi seda oleks võinud juba ämmaemand öelda, oleks lapse kiiremini välja saanud. Muidu oli väga ok. Naistearst oli Triin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust kaudu tuleb siseneda sünnitama minnes LEHi? Kas EMO kaudu? Kas tuleb ise otse III korrusele minna või EMOs juba suunatakse ise õigesse kohta vms? Otsisin küll, aga konkreetset infot kodulehelt ei leidnud ja pole nii täpselt kursis Võru haiglaga, et iseenesest sellist infot teaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka läbi EMO

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Lõuna-Eesti haiglas sünnitanutele