Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lõunapausi kohustuslikkus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Lõunapausi kohustuslikkus

Postitas:
Kägu

Mul on osaline tööaeg, E-R 6,5 h päevas, kontoritöö.

Selle sisse kuulub 2 x 15 minutit tasustatud paus. Jõuan ilusti 15 minuti jooksul oma toidu söödud.

Nüüd avastas tööandja, et üle 6 h tööaja puhul on tööandja KOHUSTATUD 30-minutilise lõunapausi andma, mida ei arvestata tööaja hulka.

Minul seda vaja pole ja see ainult tähendab, et pean tööl pool tundi tasuta kauem olema iga päev.

Küsimus – kas mina olen KOHUSTATUD sellega leppima, kuigi mulle pole seda lõunapausi vaja nii lühikese tööpäeva jooksul ja saan lühemate pausidega ilusti hakkama?

Seadusest ei leidnud vastavat punkti, et kas mul on õigus sellest lõunapausist keelduda?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee veel paar teemat.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee veel paar teemat.

Kui oled siin üritanud teemat teha, siis see on nii keeruline ja viskabki topelt-teema, mida kahjuks ise enam kustutada ei saa. Kui adminn seda loeb, oleks tänulik, kui ta selle kustutab.

Sinu õelus on täiesti põhjendamatu.

Tee ise siia teema ja vaata, kuidas õnnestub…

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee veel paar teemat.

Kui oled siin üritanud teemat teha, siis see on nii keeruline ja viskabki topelt-teema, mida kahjuks ise enam kustutada ei saa. Kui adminn seda loeb, oleks tänulik, kui ta selle kustutab.

Sinu õelus on täiesti põhjendamatu.

Tee ise siia teema ja vaata, kuidas õnnestub…

Väga hästi õnnestub.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane oma ametlik paus tööpäeva lõppu?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane oma ametlik paus tööpäeva lõppu?

Tööandja seda ei aktsepteeri kahjuks. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kus seaduses see punkt on ja milliste tingimustega, aga kui tõesti on, siis tööandja muidugi ei soovi eksida selle vastu.
Lahendusvariante siis – tuled pool tundi varem tööle; tööaeg jääb samaks, aga tasu väheneb poole tunni võrra (loete olemasoleva pausi tasuta pausiks); jätkad samamoodi, aga lepite kokku, et “paberil” on see 6,5h tööaega + paus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töölepingu seadus:

§ 47.   Tööaja korraldus

  (1) Töötaja on kohustatud täitma tööülesandeid tööandja ettevõttes või käitises tavalisel ajal (tööaja korraldus), kui ei ole kokku lepitud teisiti. Tööaja korraldus hõlmab eelkõige tööaja algust, lõppu ja tööpäevasiseseid vaheaegu.

  (2) Kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.
[RT I 2009, 36, 234 – jõust. 01.07.2009]

  (3) Kokkulepe, mille kohaselt alaealisele töötajale ei ole pikema kui 4,5-tunnise töötamise kohta ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisesest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka.

  (4) Tööandja võib tööaja korraldust ühepoolselt muuta, kui muudatused tulenevad tööandja ettevõtte vajadustest ja on mõlemapoolseid huve arvestades mõistlikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töölepingu seadus:

§ 47. Tööaja korraldus

(1) Töötaja on kohustatud täitma tööülesandeid tööandja ettevõttes või käitises tavalisel ajal (tööaja korraldus), kui ei ole kokku lepitud teisiti. Tööaja korraldus hõlmab eelkõige tööaja algust, lõppu ja tööpäevasiseseid vaheaegu.

(2) Kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.

[RT I 2009, 36, 234 – jõust. 01.07.2009]

(3) Kokkulepe, mille kohaselt alaealisele töötajale ei ole pikema kui 4,5-tunnise töötamise kohta ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisesest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka.

(4) Tööandja võib tööaja korraldust ühepoolselt muuta, kui muudatused tulenevad tööandja ettevõtte vajadustest ja on mõlemapoolseid huve arvestades mõistlikud.

no seda tsiteerisin siin juba enne…aga jäigi arusaamatuks, et kas tööandja ja töövõtja kokkuleppel oleks asi ikkagi teostatav…? Et kui lepime kokku, et see pool tundi lõunat jääb sinna 6,5 h tööaja lõppu, kas see oleks nagu OK?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töölepingu seadus:

§ 47. Tööaja korraldus

(1) Töötaja on kohustatud täitma tööülesandeid tööandja ettevõttes või käitises tavalisel ajal (tööaja korraldus), kui ei ole kokku lepitud teisiti. Tööaja korraldus hõlmab eelkõige tööaja algust, lõppu ja tööpäevasiseseid vaheaegu.

(2) Kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.

[RT I 2009, 36, 234 – jõust. 01.07.2009]

(3) Kokkulepe, mille kohaselt alaealisele töötajale ei ole pikema kui 4,5-tunnise töötamise kohta ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisesest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka.

(4) Tööandja võib tööaja korraldust ühepoolselt muuta, kui muudatused tulenevad tööandja ettevõtte vajadustest ja on mõlemapoolseid huve arvestades mõistlikud.

no seda tsiteerisin siin juba enne…aga jäigi arusaamatuks, et kas tööandja ja töövõtja kokkuleppel oleks asi ikkagi teostatav…? Et kui lepime kokku, et see pool tundi lõunat jääb sinna 6,5 h tööaja lõppu, kas see oleks nagu OK?

loe punkti 2 esimest lauset “kokkulepe, …, on tühine”

kui sul on tööpäeva pikkus 6,5 tundi, siis jah, tööandja on kohustatud sulle selle aja sees võimaldama vähemalt 30 minutit lõunapausi. vahet pole, kas teed selle pausi peale 3 või 4 või 6 tundi töötamist, tegema sa selle pead. ei saa kokku leppida, et seda ei tee.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi, kui sa selle pausi teed 6 tundi peale tööpäeva algust, siis 30 minutit tööaega jääb sul ikka peale seda veel olla

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga jäigi arusaamatuks, et kas tööandja ja töövõtja kokkuleppel oleks asi ikkagi teostatav…? Et kui lepime kokku, et see pool tundi lõunat jääb sinna 6,5 h tööaja lõppu, kas see oleks nagu OK?

Kuidas saab jääda arusaamatuks nii lihtne lause TLSis: Kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega, on tühine.

Kui tööandja mingil põhjusel peab just nüüd hakkama täpselt TLSi järgima, siis selline kokkulepe ei vasta seadusele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui imelik, mul pole küll üheski töökohas niimodi neid pause loetud või öeldud, et pean sellevõrra kauem tööl olema, et vahepeal söömas käisin. Kontoritöö puhul on nagunii raske tööaega sekundipealt mõõta. Et ma oma kohal arvuti taga istun, ei tähenda, et ma seal midagi asjalikku teen ja kui ma autos mingit teams’i koosolekut kuulan, ei tähenda, et ma tööd ei tee.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui imelik, mul pole küll üheski töökohas niimodi neid pause loetud või öeldud, et pean sellevõrra kauem tööl olema, et vahepeal söömas käisin. Kontoritöö puhul on nagunii raske tööaega sekundipealt mõõta. Et ma oma kohal arvuti taga istun, ei tähenda, et ma seal midagi asjalikku teen ja kui ma autos mingit teams’i koosolekut kuulan, ei tähenda, et ma tööd ei tee.

Ja kui sina töötad sellisel töökohal, siis järelikult töötavad kõik nii? Nii et sinu jaoks on täiesti ok, kui nt polikliiniku registratuuri, internetipakkuja tehnilisse tukke, panga klienditukke või kasvõi 112 helistades ei võta seal keegi telefoni, sest noh, parajasti on kogu kamp otsustanud konkreetse tööpäeva varem lõpetada?

Saad ju isegi aru, et on töökohti, kus peab olema korraldatud, et igal ajahetkel oleks piisav arv inimesi tööd tegemas ja näiteks kõnedele vastamas? Sellistel töökohtadel ongi töö algus, lõpp ja puhkepausid kindlalt fikseeritud ning inimesd ei saa lihtsalt suvaliselt töö ajal omi asju ajada.

 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

internetipakkuja tehnilisse tukke, panga klienditukke

Tukke? Kas niimoodi tõesti keegi räägib?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tukke? Kas niimoodi tõesti keegi räägib?

Tehniline tugi. Kuidas seda siis käänama peaks? Tehnilisse toesse oleks ju veel võõram minu jaoks. Mismoodi sina siis räägid, kuhu sa helistad, kui sul näiteks internetiprobleemid on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tukke? Kas niimoodi tõesti keegi räägib?

Tehniline tugi. Kuidas seda siis käänama peaks? Tehnilisse toesse oleks ju veel võõram minu jaoks. Mismoodi sina siis räägid, kuhu sa helistad, kui sul näiteks internetiprobleemid on?

Kui mul on internetiprobleem, siis helistan Tele 2 (kahte), kui pangaprobleem, siis helistan panka, kui mobiilsidega mingi jama vms siis helistan Elisasse.. Nii räägingi. Sõnastust nt – Tele 2 tehniline tugi – igapäevakõnes küll kindlasti ei kasuta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

internetipakkuja tehnilisse tukke, panga klienditukke

Tukke? Kas niimoodi tõesti keegi räägib?

Täiesti õige kõnepruuk ka ÕSi järgi. Lühike sisseütlev. Jõgi-jõkke, tugi-tukke, mägi-mäkke, regi-rekke. Kes on harjunud, räägibki nii. Kes pole harjunud, kasutab pikka sisseütlevat – jõesse, toesse, mäesse jne. Midagi pole valesti.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

internetipakkuja tehnilisse tukke, panga klienditukke

Tukke? Kas niimoodi tõesti keegi räägib?

Jah, väga paljud inimesed

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll siia on neid imestajaid viimasel ajal tekkinud. Inimeste silmaring on ikka nii kitsas, et kui temal endal pole, siis on kohe nii imelik. Või kui pole kuulnud, siis kohe ei saa olla.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehniline tugi. Kuidas seda siis käänama peaks?

Ma ei kasutagi sellist ebasuupärast väljendit. Ma ütlen: IT-abisse.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutagi sellist ebasuupärast väljendit. Ma ütlen: IT-abisse.

Panga või mõne muu firma  klienditugi ei tähenda ju alati üldse mitte IT-abi.

Aga eesti keele üle saab imestada alatihti. Kes kunagi otsustas, et lagi-lakke või laesse, aga nagi-nakki või nagisse? Miks nii sarnased sõnad täiesti erinevalt käänduvad?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust öeldakse, et helistan tehnilisele toele, mitte ma ei helista ka Annesse või Marti, vaid ikka kellele, millele helistatakse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust öeldakse, et helistan tehnilisele toele, mitte ma ei helista ka Annesse või Marti, vaid ikka kellele, millele helistatakse.

Sellega on nii ja naa. Räägitakse, et käiakse juuksuris, pediküüris ja arstil, mitte juuksuri või arsti juures, mis oleks ju keeleliselt õigem. Kui peetakse silmas tehnilist tuge pakkuvat asutust, siis pole sisseütlev kääne ju vale – helistan poodi, kiirabisse, panka, mitte konkreetsele inimesele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma helistan helpdeski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägitakse, et käiakse juuksuris, pediküüris ja arstil, mitte juuksuri või arsti juures, mis oleks ju keeleliselt õigem.

Kes ütleb “Lähen arstile”? Ikka ju öeldaksegi “arsti juurde”.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tugi <21: toe, tuge, tukke ja t`oesse>

Toele – helistan kellele

Toesse /tukke – helistan kuhu

Sellega on pigem see, et vahepeal mõned sõnad tunduvad veidrad ja mida rohkem sõna peale mõelda seda veidram ja võõram tundub. Nii võib vahepeal ka kõige rohkem kasutavamates sõndades kahtlema hakata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panga või mõne muu firma  klienditugi ei tähenda ju alati üldse mitte IT-abi.

Tehniline tugi ja klienditugi on kaks erinevat asja. Aga mina ütlen mõlemal juhul, et helistan toele, st inimes(t)ele, kes seda tuge pakub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lõunapausi kohustuslikkus