Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõvide perekonna uus teema

Näitan 30 postitust - vahemik 5,131 kuni 5,160 (kokku 5,476 )

Teema: Lõvide perekonna uus teema

Postitas:
Mette-Merithh

Te võiksite siin kollektiivselt hakata aru saama (see on palju palutud, aga proovige arendada endas empaatiavõimet ja hakake ette kujutama), mida teeb vanemliku hoole ja armastuseta kasvamine inimese psüühikale. Uskuge, sellised asjad on kõik omavahel seoses.

Elus sõltub kõik sellest, mis kaardid sulle diilitakse. Teema peategelane on öelnud välja, et jäi vanaema kasvatada, kuigi mõlemad vanemad on olemas ja elus. See tähendab seda, et sind kas ei taheta või suudeta kasvatada. Last, kes pole mitte midagi valesti teinud.

Nüüd arvake kaks korda, mis see väikse lapse psüühikale teeb ja kuidas see tulevikus avaldub ja absoluutselt kõike mõjutama saab. Mõelge selle peale sügavalt ja siis veel korra, kas tasub siin anonüümselt keelt peksta ja “nõutu” olla.

Ausaltöeldes ma tean üsna mitut inimest, kes ei kasvanud enda vanematega, vaid samuti vanavanematega või sugulastega. Tunnen ka lastekodus kasvanud meesterahvast. Tegelikult kohas, kust ma pärit olen, oli isegi üsna tavaline, et mitmed lapsed ja noored kasvasid enda vanavanematega, sest ema ja isa erinevatel põhjustel ei saanud neid ise kasvatada (tervislikud ja vaimsed põhjused, aga samuti töötamine välisriigis või pealinnas). Kõikidest nendest lastest on kasvanud täiesti tavalised, tegusad ja normaalsed inimesed. Täiesti tavalised ja normaalsed inimesed kusjuures kasvavad ka oluliselt hullemate traumadega noortest. Muidugi juhul kui need nö. traumeeritud ise seda tahavad, mitte ei eelista lihtsalt mõnusas ohvrirollis elust läbi purjetada, pidevaks vabanduseks “üliraske lapsepõlv”.

+47
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kaiekast

Te võiksite siin kollektiivselt hakata aru saama (see on palju palutud, aga proovige arendada endas empaatiavõimet ja hakake ette kujutama), mida teeb vanemliku hoole ja armastuseta kasvamine inimese psüühikale. Uskuge, sellised asjad on kõik omavahel seoses.

Elus sõltub kõik sellest, mis kaardid sulle diilitakse. Teema peategelane on öelnud välja, et jäi vanaema kasvatada, kuigi mõlemad vanemad on olemas ja elus. See tähendab seda, et sind kas ei taheta või suudeta kasvatada. Last, kes pole mitte midagi valesti teinud.

Nüüd arvake kaks korda, mis see väikse lapse psüühikale teeb ja kuidas see tulevikus avaldub ja absoluutselt kõike mõjutama saab. Mõelge selle peale sügavalt ja siis veel korra, kas tasub siin anonüümselt keelt peksta ja “nõutu” olla.

Ausaltöeldes ma tean üsna mitut inimest, kes ei kasvanud enda vanematega, vaid samuti vanavanematega või sugulastega. Tunnen ka lastekodus kasvanud meesterahvast. Tegelikult kohas, kust ma pärit olen, oli isegi üsna tavaline, et mitmed lapsed ja noored kasvasid enda vanavanematega, sest ema ja isa erinevatel põhjustel ei saanud neid ise kasvatada (tervislikud ja vaimsed põhjused, aga samuti töötamine välisriigis või pealinnas). Kõikidest nendest lastest on kasvanud täiesti tavalised, tegusad ja normaalsed inimesed. Täiesti tavalised ja normaalsed inimesed kusjuures kasvavad ka oluliselt hullemate traumadega noortest. Muidugi juhul kui need nö. traumeeritud ise seda tahavad, mitte ei eelista lihtsalt mõnusas ohvrirollis elust läbi purjetada, pidevaks vabanduseks “üliraske lapsepõlv”.

“Mõnusas ohvrirollis”, no seda saab öelda inimene, kes ise ei ole kunagi sellist asja kogenud. Lihtsalt infoks, et midagi mõnusat seal küll pole.

+7
-25
Please wait...

Postitas:
Kaidi31

Ma mäletan hästi kui siin varasemalt Triinut kiideti, et kuidas ta ikka varasemalt oma rotti armastas, siis nüüd kui ta samuti oma looma nunnutab, siis nüüd on ta igast otsast nõme?! Kas pole mitte mõtlemapanev selline kommenteerijate käitumine? Minu jaoks on. Isegi väga.

+9
-31
Please wait...

Postitas:
beebispinat

Ma mäletan hästi kui siin varasemalt Triinut kiideti, et kuidas ta ikka varasemalt oma rotti armastas, siis nüüd kui ta samuti oma looma nunnutab, siis nüüd on ta igast otsast nõme?! Kas pole mitte mõtlemapanev selline kommenteerijate käitumine? Minu jaoks on. Isegi väga.

Minu meelest on nõme see, kuidas ta väidab, et see rott on ta lapse esimene lemmikloom. Kasse poleks kunagi nagu olemas olnudki. Need ei vääri isegi mainimist pärast kogu seda kelbast, mida ta nende ümber korraldas. Selline käitumine ütleb inimese kohta nii mõndagi.

+34
-6
Please wait...

Postitas:
Kaidi31

Minu meelest on nõme see, kuidas ta väidab, et see rott on ta lapse esimene lemmikloom. Kasse poleks kunagi nagu olemas olnudki. Need ei vääri isegi mainimist pärast kogu seda kelbast, mida ta nende ümber korraldas. Selline käitumine ütleb inimese kohta nii mõndagi.

Et kõik loomad on alati lapse lemmikloomad v? Päriselt? Ja see, et inimesel paraneda/muutuda või “paraneda” ei lasta, ütleb niisamuti. Edu teile kõigile paremaks saamisel.

+9
-34
Please wait...

Postitas:
beebispinat

Et kõik loomad on alati lapse lemmikloomad v? Päriselt? Ja see, et inimesel paraneda/muutuda või “paraneda” ei lasta, ütleb niisamuti. Edu teile kõigile paremaks saamisel.

Ma väga kahtlen, et laps ei ürita loomadele läheneda, kui tal kaks toredat karvast selli kodus ringi hängivad. Last tuleb nagunii õpetada majapidamises olevate loomadega ümber käima, kõik eksisteerivad seal ju koos. Kui näed, et kassil on vaja vett vahetada, siis sa ei jää kellegi järele ootama, vaid vahetad seda olenemata sellest, kas ta on “sinu” või “minu” loom. Ma ei saa sellisest lahterdamisest üldse aru.

See jääb mulle samuti mõistmatuks, kuidas siinne kommenteerimine peaks takistama tal paranemast. Keegi sunnib siin lugemas käima? Alati on võimalik välja astuda ja loobuda oma elu kajastamisest. Aga loomulikult on lihtne süüdistada teisi enda ümber. Peaasi et iseendale otsa ei peaks vaatama.

+33
-8
Please wait...

Postitas:
Kaidi31

Siinne vägisi “aitamine” ei aita mitte kedagi, aga ometi ei väsita.

+7
-23
Please wait...

Postitas:
teisiti

Kui ükskõik milline inimene on oma lemmikloomadesse hoolimatult suhtunud, need kuhugi varjupaika andnud põhjusel, et elukaaslasele ei meeldi vms, siis sorri, väga kahetised mõtted tekivad kui peres taas üks loomake. Kauaks? Ei usu sellisesse loomaarmastusse!

+38
-3
Please wait...
Postitas:
silko

J on oma insta kontod kinni pannud? Või olen blokeeritud?

TL nimetab end ja oma last perekond mcn…niks, kuigi laps seda nime ju ei jaga… ja IKKA djuudi pildid üleval.

+24
-2
Please wait...
Postitas:
Nustik

TL nimetab end ja oma last perekond mcn…niks, kuigi laps seda nime ju ei jaga… ja IKKA djuudi pildid üleval.

Ma ka imestasin selle perekonnanime üle, no mis paranemisest me siin räägime? Paraneda saavad ikka need, kes seda soovivad, aga mulle tundub, et tal on omast arust kõik korras ja tema teeb kõike õigesti.

+24
-3
Please wait...
Postitas:
hunden

Tal on uus konto, aga see on private.

0
0
Please wait...

Postitas:
teisiti

Mind isiklikult ei huvita tema eraelulised teemad, pildid eksiga või mitte, kus käib või mis teeb, lihtsalt see loomadega segadus ajas ja ajab siiani harja punaseks. Ja sa võtad uuesti omale lemmiku ja lehvitad tervele Eestile taas, milline tore elu temaga, kui nunnu jne. Muidugi on nunnu ja tore, kassid olid ka mõnda aega.  Mulle väga meeldib vaadata kui palju ta oma lapsega tegeleb, hea ema tundub ta olevat oma lapsele, need koos kokkamised ja toimetamised, tõesti tubli aga jah see looma teema on kurb. Seda enam, et ka selle rotiga võib midagi juhtuda ja mitte üldse TL enda süül, paratamatult hakatakse jälle uurima ja puurima, mis juhtus ja kas ikka nii juhtus jne. Kõik see kassisaaga nö saaks uuesti tuule tiibadesse ja kõik korduks taas.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Mind isiklikult ei huvita tema eraelulised teemad, pildid eksiga või mitte, kus käib või mis teeb, lihtsalt see loomadega segadus ajas ja ajab siiani harja punaseks. Ja sa võtad uuesti omale lemmiku ja lehvitad tervele Eestile taas, milline tore elu temaga, kui nunnu jne. Muidugi on nunnu ja tore, kassid olid ka mõnda aega. Mulle väga meeldib vaadata kui palju ta oma lapsega tegeleb, hea ema tundub ta olevat oma lapsele, need koos kokkamised ja toimetamised, tõesti tubli aga jah see looma teema on kurb. Seda enam, et ka selle rotiga võib midagi juhtuda ja mitte üldse TL enda süül, paratamatult hakatakse jälle uurima ja puurima, mis juhtus ja kas ikka nii juhtus jne. Kõik see kassisaaga nö saaks uuesti tuule tiibadesse ja kõik korduks taas.

Hea ema ei võta suvalist tonti, keda ta kunagi näinud ei ole enda ja enda lapse koju elama. Eriti ei jätka ta seda kooselu kui ilmneb vägivald. Hea ema ei lase sellel suvalisel tondil enda lemmikloomi tapale tassida ega valeta kuude viisi selle tegevuse kohta. Need on mõned näited, mis konkreetselt puudutavad ka last ja mida hea ema kindlasti ei lubaks. Lapsele telefon kuklasse suruda, et iga nö. koostegevus  üles filmida ja üles riputada (palju sellest reaalselt on tegevus, palju näitamiseks tehtud), ei ole ka hea ema tunnus. Endale ma küll sellist ema ei oleks soovinud. Ise selline ema olla oleks piinlik. Ma ei kujuta ette, kuidas saab kellegi mõõdupuu järgi selliselt käituv ema hea ema olla.

+43
-6
Please wait...
Postitas:
billa

Minule jätab lapse katkematu filmimine hoopis selle mulje, et püütakse näidata, kui hea ema ollakse. Mina ise pean heaks sellist ema, kes oma lapsega tegeleb, selle asemel, et telefoni hoidmisele, filmimisele ja hiljem nende klippide postitamisele keskenduda.

+34
-3
Please wait...
Postitas:
astorias

Et siis meiki tehakse ka nende asjadega, kus rott peal lebab?

+14
-4
Please wait...
Postitas:
MariLaas

Ei tea kedagi teist, kes nii meeleheitlikult filmiks iga oma liigutust, et näidata oma head emaks olemist ja lapsega tegelemist. Teised vist päriselt teevad ka midagi oma lastega laste pärast, mitte vaid näitamiseks. Süüa tehakse ka näitamiseks ainult.

Rotistoryd peaksid olema nunnud, aga kusagil võiks olla piir. Tüütu on.

+22
-5
Please wait...
Postitas:
lynn

Kägu123

Et siis meiki tehakse ka nende asjadega, kus rott peal lebab?

ja need küünealused seal roti videos 🥴

+14
-3
Please wait...
Postitas:
BeataRatsanik

Ma mõtlen, et need juuksed ja peanahk on trauma läbi elanud ja  peaks saama puhata ja äärmisel juhul looduslikke värve ja häid maske, see blond tundub väga keemiaga tehtud olema. Aga võibolla pole ka, ma blondist ei tea palju aga tundub ikka keemia?

+14
-3
Please wait...
Postitas:
Nustik

Ei läinudki palju aega kuni võõras laps avalikult üles riputati seoses tööga.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
maasikavahust

https://elu.ohtuleht.ee/1062303/arstilkaik-loppes-parkimistrahviga-maruvihane-triinu-liis-minu-ainus-eesmark-on-et-lapsel-poleks-palavikku-ja-mu-tupp-ei-veritseks-50-miljonit-korda-paevas

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Simone2

https://elu.ohtuleht.ee/1062303/arstilkaik-loppes-parkimistrahviga-maruvihane-triinu-liis-minu-ainus-eesmark-on-et-lapsel-poleks-palavikku-ja-mu-tupp-ei-veritseks-50-miljonit-korda-paevas

Kuidas TL sai trahvi, kui tal pole isegi lube, veel vähem autot? 🙂 või olen midagi maha maganud?

Üldiselt tundub, et tal on jälle igav ja vaja jälle kuskil mingi intriig kokku klopsida, et end “huvitavaks” teha ja pildil olla. Oleks lahendustele orienteeritud inimene, mõtleks hoopis nii, kuidas parkimistrahvi saamist ennetada. Aga seda vist palju oodatud.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Tule taevas appi, nüüd juba oma tupeveritsusega õhtulehes…🥴

Ps. Kas ta on vahepeal juhiloa omale ära teinud?

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Ma ei suuda 😀

Misajast tal load on või üldse auto? Kellel tellitud on ja läbi lugenud, andke teada 😀 😀

Sõidab Jussu autoga ringi äkki? See mis siia maha jäi 😀 või see sai lõpuks ikkagi müüdud?

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Nustik

Mitte lihtsalt igav, vaid keegi pole temast kuskil rääkinud, seega meediasse minek. Muide, kas tal mõni päev on selline ka, kus ta pole kuskilt vigastatud?

+18
0
Please wait...

Postitas:
tikker111

Jussu autoga jah, elan ise ka Viimsis ja näinud teda korduvalt sõitmas, lubade olemasolu kohta ei oska kommenteerida, ei jälgi teda nii pingsalt. Ei suuda neid “minu poja esimene lemmikloom” storysid vaadata.

Küll aga võiks ta oma last nõuetekohase turvavarustusega sõidutada, mitte esiistmel.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Ma ei suuda 😀

Misajast tal load on või üldse auto? Kellel tellitud on ja läbi lugenud, andke teada 😀 😀

Lugesin läbi. Mis ajast tal on load või auto, seda pole märgitud. Artiklist sain teada hoopis, et tal on insuldi saanud vanaisa, kelle perse peab olema  pühitud (tema enda sõnad). Tal jookseb 50 miljonit korda päevas tupest verd. Viimati jooksis ta perearstile ühes kaenlas palavikus laps ja teises kaenlas insuldi saanud vanaisa, endal tal lahmas samalajal tupest verd ja oli väga valus. Seetõttu ta ei saanud auto parkimisega tegeleda. Eelmistel kordadel ka ei saanud auto parkimisega tegeleda, aga ei olnud öeldud, mis siis takistas. Ilmselt lihtsalt talle peab olema parkimine tasuta. No nagu talle pidi olema ka enda kasside varjupaika viimine tasuta.  Seal sobis vale, et leidis kassid tänavalt, parkimise kohta sobib vabanduseks tupeveri ja sitase tagumikuga vanaisa. Ilmselge ju.
Ausaltöeldes seda lugedes tahaks küsida, et kas see inimene on ikkagi adekvaatne üldse enda ja enda lapse elu korraldama? Kas ta oli purjus või millegi mõju all sellist asja kirja pannes? Kas keegi on päriselt nii rumal? Need ei ole väited, need on küsimused. Lisaks ma paluksin politseil kontrollida tema juhtimisõiguse olemasolu kui ta tõesti ise roolis on. Kui mitte, siis ma ei saa muidugi üldse aru, kuidas see vanaisa ja tupeveri asjasse puutuvad, roolis olija saaks ju parkimisega seljuhul tegeleda kui tema perearst poole tormleb 🤦‍♀️🤦‍♀️

+37
-3
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Nii noorel inimesel nii palju haigusi, sõrmed murduvad, jalad väänduvad, juuksed kukuvad peast ja nüüd tupest lahmab verd.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
tikker111

Lugesin läbi. Mis ajast tal on load või auto, seda pole märgitud. Artiklist sain teada hoopis, et tal on insuldi saanud vanaisa, kelle perse peab olema  pühitud (tema enda sõnad). Tal jookseb 50 miljonit korda päevas tupest verd. Viimati jooksis ta perearstile ühes kaenlas palavikus laps ja teises kaenlas insuldi saanud vanaisa, endal tal lahmas samalajal tupest verd ja oli väga valus. Seetõttu ta ei saanud auto parkimisega tegeleda. Eelmistel kordadel ka ei saanud auto parkimisega tegeleda, aga ei olnud öeldud, mis siis takistas. Ilmselt lihtsalt talle peab olema parkimine tasuta. No nagu talle pidi olema ka enda kasside varjupaika viimine tasuta.  Seal sobis vale, et leidis kassid tänavalt, parkimise kohta sobib vabanduseks tupeveri ja sitase tagumikuga vanaisa. Ilmselge ju. Ausaltöeldes seda lugedes tahaks küsida, et kas see inimene on ikkagi adekvaatne üldse enda ja enda lapse elu korraldama? Kas ta oli purjus või millegi mõju all sellist asja kirja pannes? Kas keegi on päriselt nii rumal? Need ei ole väited, need on küsimused. Lisaks ma paluksin politseil kontrollida tema juhtimisõiguse olemasolu kui ta tõesti ise roolis on. Kui mitte, siis ma ei saa muidugi üldse aru, kuidas see vanaisa ja tupeveri asjasse puutuvad, roolis olija saaks ju parkimisega seljuhul tegeleda kui tema perearst poole tormleb 🤦‍♀️🤦‍♀️

Põhirõhk on seal jah sellele, et talle peaks parkimine tasuta olema, sest kui tal terviseprobleemid on, siis ta ei suuda perearsti juurde minnes mõelda ometi mingile nõmedale parkimise eest maksmisele.

Päris korras tal seal kupli all ikka pole, kui kasvõi neid rotistoorisid vaadata, kus ta järjekindlalt rõhutab “minu pojake oma esimese lemmikloomaga”

+26
-2
Please wait...

Postitas:
geaw

Piinlik

+17
-1
Please wait...

Postitas:
tumekollane

uskumatu. see ei saa ju päris lugu olla? või on? kas keegi on näinud seda postitust Viimsi grupis, millele artikkel viitab? mis grupp see on?

+15
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 5,131 kuni 5,160 (kokku 5,476 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lõvide perekonna uus teema