Esileht Väikelaps Lpase ei taha vanematega ja vanavanematega rääkida. Mis teha?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lpase ei taha vanematega ja vanavanematega rääkida. Mis teha?

Postitas:

Ema ja isa elavad eraldi, 4a laps elab emaga. Kui laps on ühega, ka pikemat aega, ei taha telefoni teel teisega suhelda. Isegi mitte: tere, head aega, palju õnne jne lühike lause. Vanaemaga ka mitte. Muidu nagu ei ole häbelik ega pelglik.
Miks see nii on? Mida teha? Kas peaks üldse midagi tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7-aastanegi ei taha väga telefonis rääkida. Tegelikult meenutan, et ükski mu lastest pole väiksena eriline telefonisuhtleja olnud. Väikesel lapsel on lihtsalt väga keeruline kujutleda vestlust, mis toimub kuskil mujal. Kuna ta ei näe vestluskaaslase miimikat ja kehakeelt, siis ei saa ta ka enda jaoks olulist infot. Lapsed suhtlevad matkides, aga mida sa matkid kui sa teist ei näe?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on asi lihtsalt selles, et talle ei meeldi telefonis rääkida? Et asi pole suhetes vaid telefonis kui sellises, kus teist vestlejat ei näe jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka pole kunagi tahtnud lobiseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsed pole tahtnud kunagi ühtegi oma tegevust katkestada, et kellegagi telefonis rääkida. Mõnikord kui neil endil tuleb tuju helistada, siis räägivad paar lauset, aga erilist vestlust nad arendada ei oska ning kuna visuaalsed stiimulid on lapse jaoks domineerivad, siis näeb ta peagi toas midagi põnevamat kui hääl telefonis ning huvi telefoni vastu kaob. Veidi püsivamad on nad Skype videokõne puhul, kuid ka seal teevad nad alates 3. minutist rohkem iseendale nägusid, mitte ei suhtle adekvaatselt.

Reaalses maailmas on kõik mu lapsed üle keskmise julged ja head suhtlejad. Arvan, et telefon lihtsalt on lastele keeruline suhtlusvahend, sest pilt ja hääl n-ö ei lähe kokku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas skaibiga on? Siis näeb pilti ka. Ega nelja-aastaselt ei maksagi erilist juttu oodata, noogutab telefoni otsas heal juhul

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps elab mõlema vanemaga ja ei armasta üldse telefoniga rääkida, vajutab lihtsalt kõne kinni. Olen rääkinud, et öeldakse head aega jne. Paar sõna ütleb ja klõpsti telefon kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on õde 42-aastane, aga temaga on telefonis peaaegu võimatu rääkida. Kuna elame üksteisest kaugel, siis ta selgelt sunnib ennast minuga suhtlema, kui talle helistan või kui ta vahel harva mulle helistab. Aga kui näost-näkku koos oleme, siis jutustaks kasvõi terve öö.

Ehk siis – pole midagi teha, mõni inimene ei ole lihtsalt tehnoloogias elaja. Nautiga aega, kui olete ninapidi koos!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4a ka ainult itsitab telefoni. Niisama võib küll mängida – halloo issi, halloo emme jne, aga kui päriselt annan nt telefoni kõrva äärde, et ütle midagi ähetuses olevale issile, siis ainult itsitab, heal juhul hüüab “issi” ja jookseb minema 😀 Ka skype-s lapsed küll istuva dja vaatavad, aga rohkem vaatavad nurgas oma pilti ja kommenteerivad seda, kui et issi/vanavanematega suhtleks.

Ma ise pole ka suurem asi telefonis lobiseja ja lapsed näevad mind harva telefoniga rääkimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Lpase ei taha vanematega ja vanavanematega rääkida. Mis teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.