Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?

Postitas:
Kägu

Temaga samad vanad sõbrad (korralikust perest) kõik minemas, samas ma tean, et seadus vist lubab peale 12 öösel olla väljas alates 16aastaselt.

Samas, kui tüdrukuga mingi jama, pean politsei käaul 3h kauguselt öösel kohale sõitma?

Lubaksite teismelisel öö läbi olla seal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on poeg. Ei lubaks. Ütleksin, et järgmisel aastal läheb.

Lubaks juhul, kui mõni täiskasvanu on neid noori seal üritusel turvamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitu ööd kestev üritus? Ei lubaks. Miks ei lubaks. Mitte selles pole asi, mida tütar teeks, vaid selles on asi, mida temaga võidakse teha. Niiet kui ühte täiskasvanud kaasas pole, mingit sõitu olla ei saa. Ja kordan veelkord, tütre pärast oleksin täiesti kindel, tema vastutab oma tegude eest, aga ma ei saa võtta vastutust kõigi nende eest, keda tütar öisel ajal kohata võiks. Ja olukord, kus tema sõbrannade vanemad lubaks sellisele üritusele oma lapsi, on mõeldamatu. Oleme selles osas ühisel seisukohal. Kui me ei tunne neid, kellega lapsed kohtuvad, siis meie nende tundmatute eest vastust ei võta ja seetõttu selline üritus jääb ära. Küsimus ei ole selles, mida lapsed teevad, vaid kes kaitseb lapsi, kui satuvad pahatahtlike inimestega kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis üritus see on? Lastelaager, malev? Või mis üritus see oleks, kuhu sa eeldad, et politsei peab sekkuma? Muusikafestival?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lubaks. Enne 16 aastat öösiti väljas ei hulguta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Weekend? Seksi, alko ja narkopidu. Peaks napakas olema kui oma 15a lapse sinna saadaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei lubaks ka enda 16-aastast mingile mitu ööd kestvale üritusele.
Asi pole üldse selles, kas tohib öösel väljas olla või mitte. Mitu ööd ja järelvalveta teismeline ei ole hea kooslus, olgu nende pered siis nii head ja korralikud, kui vähegi võimalik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui täiskasvanut nendega kambas kaasas pole, siis seadus ei luba ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas, kui tüdrukuga mingi jama, pean politsei käsul 3h kauguselt öösel kohale sõitma?

Muidu ei sõidaks, kui politsei ei käseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme teismelised, mina 14, sõbranna 16, teisi samaealisi on veel. Korteripidu sellesama sõbranna pool. Joome Long Drinki ja viina mahlaga. Niidab, lähen teise tuppa magama. Millalgi tunnen läbi une, et mulle on keegi kõrvale tulnud. Hea küll, mõni teine väsis ka ära. Ei. Ta hakkab mind aktiivselt lahti riietuma, ja ta pole üksi. Tal on sõber ka. Saan aru, et need on tolle sõbranna vanema venna tuttavad, kes on ka vahepeal peole tulnud. Kindlasti täiselised – kahekümnendates. Tean, et elavad kusagil läheduses, aga ma pole nendega mitte kunagi isegi sõnagi vahetanud.

Hakkan vastu. Nad hoiavad mind kinni. Karjun. Mu suu kaetakse kätega. Rabelen elu eest, saan rusikaga näkku. Mu pluus on eest lahti, rinnahoidjapaelad maas. Kaklust kuuldakse muusikast ja lärmist hoolimata kõrvaltuppa, kust sõbranna tuleb ja meestel ära käsib minna. Ikkagi sõbra õde. Enne nende lahkumist saan aru, et mul on esihammas murdunud, ja kuulen, et politseisse minna ei tohi, sest siis juhtub midagi hullemat. Lähen koju. Kohutav on olla umbes aasta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleme teismelised, mina 14, sõbranna 16, teisi samaealisi on veel. Korteripidu sellesama sõbranna pool. Joome Long Drinki ja viina mahlaga. Niidab, lähen teise tuppa magama. Millalgi tunnen läbi une, et mulle on keegi kõrvale tulnud. Hea küll, mõni teine väsis ka ära. Ei. Ta hakkab mind aktiivselt lahti riietuma, ja ta pole üksi. Tal on sõber ka. Saan aru, et need on tolle sõbranna vanema venna tuttavad, kes on ka vahepeal peole tulnud. Kindlasti täiselised – kahekümnendates. Tean, et elavad kusagil läheduses, aga ma pole nendega mitte kunagi isegi sõnagi vahetanud.

Hakkan vastu. Nad hoiavad mind kinni. Karjun. Mu suu kaetakse kätega. Rabelen elu eest, saan rusikaga näkku. Mu pluus on eest lahti, rinnahoidjapaelad maas. Kaklust kuuldakse muusikast ja lärmist hoolimata kõrvaltuppa, kust sõbranna tuleb ja meestel ära käsib minna. Ikkagi sõbra õde. Enne nende lahkumist saan aru, et mul on esihammas murdunud, ja kuulen, et politseisse minna ei tohi, sest siis juhtub midagi hullemat. Lähen koju. Kohutav on olla umbes aasta.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis üritus see on? Lastelaager, malev?

Vaevalt mingi noortelaager ilma täiskasvanuteta toimub ja vanemad minemist turvakaalutlusel keelaksid. Ju see ikka mingi festival on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Weekend? Seksi, alko ja narkopidu. Peaks napakas olema kui oma 15a lapse sinna saadaks.

Weekend läks juba talvel vōi eelmise aasta lōpus pankrotti. Pealegi sinu nimetatu on müüt. Kes tarbisid, nendele oli see narko ja alkopidu. Korralikele inimestele oli see lihtsalt lahe teistsuguse muusika pidu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lubaks, kui teaks ürituse tausta, osalejaid ja oleks kindel, et üllatusi ei tule. Liiga pealiskaudne tees, et midagi täpselt öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

väga raske öelda, mida teeksin, sest täiesti salastatuks jääb, mis üritus, kuskohas (avalikus ruumis?), organiseeritud v mitte, kas peale sõprade, keda sa tunned, on veel inimesi jne. ilmselgelt liiga vähe infot. kui mul emana oleks sama vähe infot, siis minu käest laps minekuks luba ei saaks. samas olen ma üsna vähe piire seadev ja siiamaani ei ole mu tütred mulle pettumusi valmistanud. kui tegemist on kitsa ringi “üritusega” a la telkimine kellegi maakodu õunaaias, siis muidugi lubaksin, kui tegemist on mingi avaliku üritusega nagu muusikafestival, siis ilma täiskasvanute osaluseta mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Temaga samad vanad sõbrad (korralikust perest) kõik minemas, samas ma tean, et seadus vist lubab peale 12 öösel olla väljas alates 16aastaselt.

Samas, kui tüdrukuga mingi jama, pean politsei käaul 3h kauguselt öösel kohale sõitma?

Lubaksite teismelisel öö läbi olla seal?

See on su suurim mure?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei lubaks.
isegi abituriendiga oli lõpupeoks kokkulepe, et väljaspool koolimaja öö jooksul liikudes (käisid vahepeal päikesetõusu vaatamas mere ääres) olgu gps sisse lülitatud, et juhul kui midagi juhtub (tema või mõne sõbraga), saame tema asukoha teadmisel autoga kohe appi tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil omal ajal olid sellises vanuses kaheöised väljasõidud täiesti tavalised, ikka 2-3 korda aastas. Klassikaaslased, mõned paralleelklassikad. Mõne klassikaaslase suvilas. Vanemad teadsid alati, kelle suvilas oleme, kes seal kohal on. Mitte midagi hullu ei juhtunud ühelgi nendest kordadest, va klassivenna juures kärsatas üks kuttidest oma tennised saunalaval ära. Olid mõned suitsetajad ja kindlasti oli umbes 15 inimese peale majas vähemalt 2 -3 veini. Tantsiti, räägiti juttu, mängiti kaarte, keerutati pudelit või taldrikut. Loomulikult flirditi ja ka paarikesed käisid ümbert kinni ja suudlesid. Ma võin anda pea, et aga ühelgi nendest ca kümnest üritusest keegi ei seksinud kellegagi ega olnud keegi iial purjus. Kõik klassikaaslased olid kõigile vanematele teada, kõik korralikud noored inimesed ja enamvähem kõik meie vanemad ka töötasid ühes asutuses – ühes Eesti kõrgkoolis.

Lühidalt – kui sa ikka tunned kõiki neid lapsi ja oled rääkinud nende vanematega ja kõik on teadlikud ning mõistlikud – miks mitte. Mind lubati ja ma luban ka ise. Võtmesõna on seltskond. Kui seltskond on intelligentsed noored, kes lihtsalt naudivad noor olemist ja üksteise seltskonda – miks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

folgile läheb vä? no las läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need “korralikust perest” teismelised teevad sul selliseid trikke, mida sa isegi ette ei kujutaks, lisaks joovad, seksivad jms. Vanematele tehakse head nägu ja valetatakse aga reaalsus on paraku hoopis teine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil omal ajal olid sellises vanuses kaheöised väljasõidud täiesti tavalised, ikka 2-3 korda aastas. Klassikaaslased, mõned paralleelklassikad. Mõne klassikaaslase suvilas. Vanemad teadsid alati, kelle suvilas oleme, kes seal kohal on. Mitte midagi hullu ei juhtunud ühelgi nendest kordadest, va klassivenna juures kärsatas üks kuttidest oma tennised saunalaval ära. Olid mõned suitsetajad ja kindlasti oli umbes 15 inimese peale majas vähemalt 2 -3 veini. Tantsiti, räägiti juttu, mängiti kaarte, keerutati pudelit või taldrikut. Loomulikult flirditi ja ka paarikesed käisid ümbert kinni ja suudlesid. Ma võin anda pea, et aga ühelgi nendest ca kümnest üritusest keegi ei seksinud kellegagi ega olnud keegi iial purjus. Kõik klassikaaslased olid kõigile vanematele teada, kõik korralikud noored inimesed ja enamvähem kõik meie vanemad ka töötasid ühes asutuses – ühes Eesti kõrgkoolis.

Lühidalt – kui sa ikka tunned kõiki neid lapsi ja oled rääkinud nende vanematega ja kõik on teadlikud ning mõistlikud – miks mitte. Mind lubati ja ma luban ka ise. Võtmesõna on seltskond. Kui seltskond on intelligentsed noored, kes lihtsalt naudivad noor olemist ja üksteise seltskonda – miks mitte.

mõne sõbra suvilasse koos sõprade seltskonnaga lubaks ka mina enda 16-aastase.
aga kusagile mitmeöisele avalikule üritusele küll mitte.
teemaalgataja ei ole täpstanud, mis sorti “üritusega” on tegu ja ainuke mure tundub olevat, kui lapsega mingi jama on, kas ta peab siis 3h kaugusele kohale sõitma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pilletydruk

Positivus Lätis on samasugune narko, alko ja seksipidu nagu oli Weekend. Ei lubaks elusees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ma ei tea…ma olin 15, kui õpilasmalevasse läksin. see kestis mitu kuud. ma ei seksinud seal kellegagi. õlut muidugi jõin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Temaga samad vanad sõbrad (korralikust perest) kõik minemas

Ja siis on temaga sama vanadel sõpradel kõigil viimased iphoned ja nad saavad kõik 500€ kuus taskuraha, eksole…

No kas sa ise pole kunagi teismeline olnud ja oma vanematele seda “aga kõik teised” iba ajanud? Ise sellesse isegi 50% uskudes, sest soov on nii suur?

Võta telefon ja helista nende teiste sõprade vanematele. Arvatavasti on neile öeldud, et aga X-i (st sinu tütart) küll vanemad lubavad ja kõiki teisi ka! Elementaarne teismeliste psühholoogia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, minul sõidab 16-aastane hetkel nädalaks üksi Inglismaale. Ei näe probleemi. On küll poeglaps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta telefon ja helista nende teiste sõprade vanematele. Arvatavasti on neile öeldud, et aga X-i (st sinu tütart) küll vanemad lubavad ja kõiki teisi ka! Elementaarne teismeliste psühholoogia.

Seda tuleks kindlasti teha. Kas just kõigile, aga mõnele kindlasti. See ongi võti, miks meil kunagi midagi jubedat ei juhtunud neil väljasõitudel. Tugivõrgustik.

Põhimõtteliselt oli teada, et kuigi vanemaid ei ole kohal, teavad nad enne ja pärast väga hästi, kas ja mitu pudelit veini oli Toomasel kotis, mitu sigaretti oli kadunud Ülle isa suitsupakist või mis kell jõudis koju Pille. Ja üldse – kõik teadsid kõiki, kes kohal olid. Kui peol oleks Kalle midagi lubamatut teinud, siis keegi lastest oleks ikka kodus kasvõi venna-õe kaudu selle info kogemata lendu lasknud ja see oleks Kalle vanemateni jõudnud kiiremini kui köhatus ühest ülikooli peahoone koridori otsast teise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta telefon ja helista nende teiste sõprade vanematele.

Ta ei saa seda teha sest laps pole sellest huvitatud. Ja tal puuduvad ka kontaktid. Ehk siis, tegelikult tal pole aimugi, mis seltskonnaga tegu on.

Ta teeb pigem perekooli teema, et ehk siit keegi juhuslikult ka saadab oma lapse sinna üritusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta telefon ja helista nende teiste sõprade vanematele.

Ta ei saa seda teha sest laps pole sellest huvitatud. Ja tal puuduvad ka kontaktid. Ehk siis, tegelikult tal pole aimugi, mis seltskonnaga tegu on.

Ta teeb pigem perekooli teema, et ehk siit keegi juhuslikult ka saadab oma lapse sinna üritusele.

Miks sa nii irooniline siinkohal oled? Hakkas endal kuidagi parem? Tunned ise uhkust oma salvamise üle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunned ise uhkust oma salvamise üle?

Või hakkasin sina mõtlema, et sa pole just uhke oma poeglapse ja Inglismaa teemaga siia sisse sõita?
Üks asi on ju kuhugi reisimine ja teine asi on tüdruk ja läbu. Kusjuures ema ei tunne teiste osapoolte vanemaidki, et nendega seda asja arutada.
Rääkimata nende vanematest, kes juhuslikult läbuga liituvad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?