Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Teema: Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?

Postitas:
Kägu

Üks asi on ju kuhugi reisimine ja teine asi on tüdruk ja läbu.

oot, kuskohast see info sisse tuli, et tegemist on läbuga?
pole vaja võtta kõike enda mõõdupuu järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei lubaks. 15 aastane on ikka täiesti laps alles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Temaga samad vanad sõbrad (korralikust perest) kõik minemas, samas ma tean, et seadus vist lubab peale 12 öösel olla väljas alates 16aastaselt.

Samas, kui tüdrukuga mingi jama, pean politsei käaul 3h kauguselt öösel kohale sõitma?

Lubaksite teismelisel öö läbi olla seal?

Oleneb üritusest. Kui oleks sõbranna sünnipäev tema juures, siis lubaks. Isegi olen niimoodi käinud, noored on lihtsalt koos suvilas või majas ja tunnevad üksteist. Seal võib sama vähe tõenäoliselt kedagi ära kasutada kui klassiõhtul, sest on enam-vähem sama seltskond.

Kui oleks avalik üritus, mis on mõeldud peamiselt täiskasvanutele ja kus on alaealisena ebaseaduslik öösel üksi olla või on palju võõraid inimesi, siis ei lubaks, kui täisealisi kaasas pole. Läbule ei lubaks.

Samas, kui tegemist on kogupereüritusega (nagu nt eespool toodud folk), mis võib olla pisut üle südaöö, siis lubaks ka noori omavahel.

Kontserdile lubaks samuti noori üksi minna, kui neil on ööbimine turvalises kohas.

Kui oleks laager vms korraldatud üritus, kus on ka täisealisi, siis lubaks. Laagrites käivad ka mudilased.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ma ei tea…ma olin 15, kui õpilasmalevasse läksin. see kestis mitu kuud. ma ei seksinud seal kellegagi. õlut muidugi jõin.

kuule, seal olid ka täiskasvanud olemas, eks. vähemalt meil küll olid nn kasvatajad malevas, keegi ei olnud omapead.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ma ei tea…ma olin 15, kui õpilasmalevasse läksin. see kestis mitu kuud. ma ei seksinud seal kellegagi. õlut muidugi jõin.

kuule, seal olid ka täiskasvanud olemas, eks. vähemalt meil küll olid nn kasvatajad malevas, keegi ei olnud omapead.

jajah, olid muidugi. ühegi komandöri pärast meil (käisin kolm aastat, esimesel suvel olin alles 14) meie rühmades küll midagi tegemata ei jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lubaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb üritusest. Oleneb seltskonnast. Oleneb lapsest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öösel kohale minek on väike probleem selle kõrval, kui su pubekas paar kuud hiljem kõhtu kasvatama hakkab ja ütleb, et ei mäleta, kes seda tegi, sest ta oli end kooma joonud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lubaks. Ja tundub, et ma olen oma pojale sellepärast ka ebapopulaarne ema kohati, aga ma tõesti ei arva, et 14-aastane peab öid teabkus veetma. Oleks täiskasvanu järelvalve, siis oleks teine jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot-oot, sa pealkirja ei lugenud? ( “mitu ööd kestvale üritusele”)

Või sinu arust on tegu muuseumiöödega? Või mõni öölaulupidu, mis mitu ööd kestab?
Või mida sa üldse mõtlesid, enne “ootitamist”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oot-oot, sa pealkirja ei lugenud? ( “mitu ööd kestvale üritusele”)

Või sinu arust on tegu muuseumiöödega? Või mõni öölaulupidu, mis mitu ööd kestab?

Või mida sa üldse mõtlesid, enne “ootitamist”?

mitu ööd kestvad üritused, kus minu 16-aastane viimaste suvede jooksul on käinud, on olnud nt klassikaaslastega klassivenna juures maal käimine, tantsijate üritused-festivalid, viljandi folk. ükski neist pole olnud läbu. mõne teise seltskonnaga võib samal üritusel muidugi läbuks minna, aga mul pole olnud põhjust oma tütarde seltskondade üle kurta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidevalt saab neid neiukesi surma, sest istuvad mõne änksa rullnoka auto kõrvalistmel. Õhtul hilja koju minnes näeb uskumatult palju alaealisi purkide, pudelitega ringi tuigerdamas ja neiukesi poiste pükstesse pugemas. Vanemad ei viitsi kohe üldse oma lapsi valvata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina saan oma laste käest pidevalt õiendada, et ma mõtlen üle, muretsen üle, näen kõiges ohtusid. ma ei lubaks 15aastast. aga ma ei tahaks lubada ka 16 aastast, mis siis et seadus lubab. ja ega 17, 18 aastane pole ka kaitstud, kui keegi tahab talle halba teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teismelistega võib sellest vabalt iga kell läbu saada. Reivide haaranguid ei ole lugenud?
Ei lubaks, et tüdruk ise lollusi ei teeks või temaga ei tehtaks. Kas mingi täiskasvanu kaasas on, kuidas nad sinna sõidavadki jne!? See “aaaaga kõik võivad, kõigil on”, no kesse sellist jama usub, ise pole kunagi lapsena emmele samasugust juttu ajanud?
Ühesõnaga- ei. Mu oma ema oli vana miilits ja kodus range kord, enne 18aastasekssaamist mingoit 66siti väljas kolamist ei olnud, tänud neile selle eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ütleme et sel aastal kui laps on 15 õnnestub teda veel suure omavahelise tüliga keelata. aga mis saab järgmine aasta? siis on tal õigus olla väljas öösel. kui palju teda siis saab enam keelata.
nt intsikurmu. sõidavad bussiga. telgivad. sõidavad bussiga tagasi. 3 tunni kaugusel on vast positivuse festival. kas see on hullem kui intsikurmu. kas 30minuti või 3tunni kaugune vahemaa teeb üritusele ei või jaa otsuse. või muudab vanema otsust see 1 aasta, kui laps on 15 või juba 16. 15aastase keelamise poolt on ka seadus, mis ei luba öö peale jääda. aga 16aastasega on juba päis raske. kuigi mina muretsesin on käinud mu laps 16aastaselt weekendil sõpradega. 15 aastaselt veel ei lubanud aga 16 aastaselt ta lihtsalt läks. oli saanud eelmine kuu 16.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Samas, kui tüdrukuga mingi jama, pean politsei käaul 3h kauguselt öösel kohale sõitma?” – see lause ütleb juba kõik selle neiu usaldusväärsuse kohta. Kindel ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei luba, lähen ikkagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidevalt saab neid neiukesi surma

Pi-de-valt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina saan oma laste käest pidevalt õiendada, et ma mõtlen üle, muretsen üle, näen kõiges ohtusid. ma ei lubaks 15aastast. aga ma ei tahaks lubada ka 16 aastast, mis siis et seadus lubab. ja ega 17, 18 aastane pole ka kaitstud, kui keegi tahab talle halba teha.

Äkki ta tahab ise kellelgi halba teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ilmselt ma olin siis poole aruga, ma lubasin oma 15-aastase üksinda Iglimaale matkama. Täitsa nädalaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lubaks minna kui on muidu mõistlik laps ja pole probleeme olnud. Õde on 16 ja avastab praegu omal käel euroopat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb üritusest. Võistlustele või eakohasesse laagrisse osalejana lubaksin, kontserdile-festivalile ei lubaks.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Kindlasti mitte. Liiga palju ohtusid ja mitte lihtsalt alkoholi tarvitamise või seksitamise pärast. Seda tehakse niikuinii kui on tung ja tahtmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lubaksin oma 15a lapsel sinna minna. Miks? Sest kõik sõltub 15-aastasest. Ma kasvasin üles suhteliselt “vabal režiimil”, st usaldati seni, kuni ma seda usaldust ei petnud. Kuna mulle oli kõik nö vabalt kättesaadav, siis polnud ka kiusatust piire ületada. Ja ma olen selle üle lõpmata tänulik. Mu vanemad ei tea küll pooltki sigadustest, mis korda saatsin, aga kindlasti polnud mu sigadused ka midagi sellist, mis seadusesilma ei kannataks. Tulemus? Ma olen näinud kõrvalt üsna palju, pole kasvanud vati sees ja oskan juba maast madalast eristada õiget valest. “Nihu” pole ka midagi läinud – eks suitsu ja alkoholi sai proovitud (!, mitte liialdatud!) juba enne 18a, aga midagi hullu pole. Vanematega suhted head. Mul on kõrgharidus, hea töökoht ja olen igati normaalselt hakkamasaav. Seevastu sõbrad, kelle vanemad neid vati sees hoidsid ja keelasid-käskisid, ei taju minu hinnangul (aga vb ainult minu) nii realistlikult ja objektiivselt maailma.

Muidugi oleneb kõik teismelisest. Kui on mõistlik 15-aastane, lubaksin, kui aga juba enne usaldust petnud ja/või piire ületanud, siis mõtleksin enne mitu korda järele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lubaks. Olen ise see 15a korralikust perest pärit tütar olnud, kes oma korralikest peredest sõbrannadega pidutses. Ühel hetkel võivad peole sadada mitte nii korralikest peredest poisid ja meil just nii juhtuski. Kaotasin nii enda süütuse ja mitte vabatahtlikult. Polnud sel ööl ainuke. Vanemad ei tea siiani, aga ravin neid haavu ilmselt surmani.
Ei, ei lubaks. Tütart võib usaldada, aga teisi inimesi mitte. Ega alati tütartki saa. Endal õnneks vaid pojad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen 40 ja mitu mu tuttavat on korteripeol selles vanuses vägistatud. Ise olen ka napilt pääsenud (poiss sai lõpuks ei-st aru). Minu teada pole keegi neist seda emale rääkima läinud. Ma väga loodan, et tänapäeval noored ei vaiki seda nõnda maha. Tollal oli see veidi häbiasi ja pigem, et ise süüdi.
Mulle oli ka suhteliselt kõik lubatud ja sai ikka igasugu lollusi tehtud (pidevalt hääletatud nt). Omal tütar 16 ja mitmepäevasele üritusele ei lubaks. See, et läheb mingi kindel kamp, poleks argument, sest tänapäeval pannakse sots.meediasse märksõna “vaba pind” ja ongi maja võõrast rahvast täis. Naabritel on 15a laps ja kohutav, millised läbud toimuvad. Ja ema siiralt usub, et peol oli vaid 5 last ja istuti korralikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sest tänapäeval pannakse sots.meediasse märksõna “vaba pind” ja ongi maja võõrast rahvast täis. Naabritel on 15a laps ja kohutav, millised läbud toimuvad. Ja ema siiralt usub, et peol oli vaid 5 last ja istuti korralikult.

See sama teemagi siin on ju siiraid kägusid täis, kes on kindlad, et nende tupsud istuvad teada-tuntud seltskonnaga vaid ja loevad Anna Haava luulet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lubaks. Olen ise see 15a korralikust perest pärit tütar olnud, kes oma korralikest peredest sõbrannadega pidutses. Ühel hetkel võivad peole sadada mitte nii korralikest peredest poisid ja meil just nii juhtuski. Kaotasin nii enda süütuse ja mitte vabatahtlikult. Polnud sel ööl ainuke. Vanemad ei tea siiani, aga ravin neid haavu ilmselt surmani.

Ei, ei lubaks. Tütart võib usaldada, aga teisi inimesi mitte. Ega alati tütartki saa. Endal õnneks vaid pojad.

Muidu nõus, aga miks poegadega teisiti on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vähem vägistamisi ja 0 võimalust rasestuda ise (isaks muidugi võib saada), see-eest suurem võimalus mingi kamba käest peksa saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vähem vägistamisi ja 0 võimalust rasestuda ise (isaks muidugi võib saada), see-eest suurem võimalus mingi kamba käest peksa saada.

See on sarnane suhtumisele, et isast kassi pole steriliseerida vaja, ega tema ju poegi ei saa…
Mis mõttes vähem vägistamisi? Vägistamises osaleb kaks isikut, seega tüdrukuid ja poisse täpselt võrdselt. Üks on vägistatav, teine vägistaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubaksite enda 15a tüdruku mitu ööd kestvale üritusele?