Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 118 )

Teema: Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: right;”>Millised piirangud tulevad, mis arvate?</p>

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis keelatakse covid-i teemaliste teemade tegemine ära.

+59
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ükskõik, peaasi, et mõjuvad. See kummivenitamine ei toimi, nagu näha. Iluteenindajad töötavad edasi, poed nihverdavad, lasteaiad avatud (kuigi eile uudistes öeldi, et Tallinnas 1/10 rühmasid isolatsioonis koroona pärast), seltskonnad ikka kohtuvad jne. Ilmselgelt on levimas briti tüvi, mis nakkab kergemini, samas on agressiivsem, aga paljudele pole ikka kohale jõudnud, et võiks ise ka midagi haiguse leviku vältimiseks ära teha. See distantsihoidmise jutt on ka osadele nagu hane selga vesi. Nakatumiskordaja on endiselt üle 1, haiglad raskeid patsiente täis. Praegu on veel viimane aeg kuidagi reageerida, et juunis saaks juba vabamalt võtta.

Mul endal suri veidi üle 50 a vana tuttav koroona tõttu, ilma igasuguste kaasuvate haigusteta, tavaline keskmise tervisega selles vanuses mees. Mitme tuttava vanemad on pidanud haiglaravil olema, siiani ei ole tervis taastunud. Aga mõnele on piirangud ikka nagu nali, et vaatame, kuidas saab neist mööda minna. Lugege kasvõi surmade statistikat, kuidas on novembrist saati kasvanud suremus ja selle aasta algusest on 600 inimest rohkem surnud kui eelmisel aastal (https://www.err.ee/1608143680/tanavu-on-surnud-600-inimest-rohkem-kui-mullu-samal-ajal&lt;). Kui paljud on saanud pöördumatuid tervisekahjustusi ja peavad koroonaviiruse tüsistustega nüüd toime tulema jne (https://www.err.ee/1608149071/koroona-pohjustab-aina-enam-ulatuslikke-kopsukahjustusi).

Mu enda töökoht on kõik kaugtööle saatnud, algklassilapsed ka nüüd distantsõppel, toidu tellime e-poest. Ei käi kuskil, kus kellegagi kokku puutuda võiks, või kus distantsi hoida ei saaks, jalutame õues, aga avalikke siseruume väldime.

Muidugi, ma saan aru, et lasteaialaste koju jätmine on raske. Kevadel sain seda ise tunda, kui siis noorem laps veel lasteaias käis ja eriolukorra ajal tuli tööpäeva sisse mahutada enda töö, teise klassi lapse õpetamine ja lasteaialapsele kooliks ettevalmistavate töölehtede jmt tegevuste leidmine ja sealjuures ka vaadata, et lapsed piisavalt õue ja liikuda saaks. Aga veel hullem on praegune olukord, kus plaaniline ravi sisuliselt seisab, isegi erakorraline abi on häiritud jne.

Riik peaks võimaldama ühele vanemale hoolduslehte, et saaks tõesti lasteaialapsed u kaheks nädalaks koju. Lahti jääks ainult üks rühm näiteks arstide, päästjate jne lastele. Mitte nii nagu praegu, et ka need vanemad, kes kodus töötavad, saadavad ikka lapse lasteaeda sotsialiseeruma. Eile näiteks oli uudis Rõuges lasteaiast laiali läinud kolde kohta. Eks sama asi toimub igal pool. Meil on uudistest kõik faktid silme ees, aga ikka vaadatakse neist mööda ja arvatakse, et see toimub kuskil mujal, et ise ei pea midagi tegema, et asi paremaks läheks. Kui elu seisma, siis kõigis valdkondades, kus vähegi võimalik.

+66
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tuttav pere kolme lapsega, ema on kodune, aga saadab lapsed ikkagi lasteaeda ja on veel uhke ka selle üle, umbes, et vaat, kus võitleb oma õiguste eest (õpetajad olid vist märkuse teinud, et kodune inimene ju) ja et mille eest siis õpetajad palka saavad. Nojah.

+55
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lasteaiad peaksid olema avatud vaid neile, kelle jaoks see tõesti on hädavajadus.  Inimestele, kes reaalselt ei saa oma tööd kodus teha. Vaatan oma lapse rühma  FB lehelt  arutelusid, et kes ikka tuleb lasteaeda ja kes veel tuleb mängima, muidu lapsel igav. Kohal on ka lapsed, kelle emad on beebiga kodus. Kui võetaks ära kohatasu, siis sellega tahetakse ju öelda- püsid kodus, aga osad vastutustundetud arvavad, et kui lahti- järelikult lubatud.  Olen ise õpetaja , mees töötab meditsiinivaldkonnas. Mul on samuti keeruline kodus teha videotunde, aidata algklassilast tema koolitöödes ja jännata lasteaialapsega. See on raske, aga VÕIMALIK! Kõik peavad praegu pingutama!

+56
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii ammu oleks aeg juba. Aasta aega juba elame koroonaga, kuid siiani on valitsuse keeldude asemel vaid palved, piirangud on, kuid trahve rikkujatele ei tehta – pole ime, et nakatumisnäitajatega nüüd maailmas esikohal oleme.

+37
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge kartke, vabadusvõitlejad teevad täna autorongi ja seepeale langevad valitsejatel silmaklapid eest, kõik piirangud tühistatakse!

+23
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus seda lubati? Allikas? Mis piiranguid üldse saab veel teha? Lasteaedu ei saa kinni panna, meditsiinis, tööstuses jms töötajad ei saa kodukontoris olla, kaubandus on juba kinni. Piirid kinni? Minu meelest oleks mõistlik, vastik kuidas meie nakkuskoldest mingid süüdimatud muudkui reisile lähevad, see kolm päeva enne tehtud test on nende meelest nagu mingi garantii, anna mõistust. Probleem on selles, et väga paljud inimesed elavad oma eraelu rõõmsalt edasi, korraldavad pidusid ja käivad külas. Kas piinlik ei ole selline nr 1 tiitel, nii kõrguvalt pea kõigist üle? Nagu kätepesu oleks meie maakatele ületamatu takistus, mask näo ees rikub inimõigusi jne. Minu jaoks on küll kohutavalt piinlik, senini olen eestlasi intelligentseks rahvaks pidanud.

+36
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge kartke, vabadusvõitlejad teevad täna autorongi ja seepeale langevad valitsejatel silmaklapid eest, kõik piirangud tühistatakse!

Kas koguaeg on nii lolle inimesi nii palju olnud? Või selle aasta ajaga on neid juurde siginenud?

+22
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tuttav pere kolme lapsega, ema on kodune, aga saadab lapsed ikkagi lasteaeda ja on veel uhke ka selle üle, umbes, et vaat, kus võitleb oma õiguste eest (õpetajad olid vist märkuse teinud, et kodune inimene ju) ja et mille eest siis õpetajad palka saavad. Nojah.

Lihtsalt küsin, et miks nii miinustatud? Tõesti arvate, et praegu on ok viia ilma vältimatu vajaduseta lapsi lasteaeda?

+35
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt küsin, et miks nii miinustatud? Tõesti arvate, et praegu on ok viia ilma vältimatu vajaduseta lapsi lasteaeda?

Sa tundud loll, seetõttu panin mina Sulle miinuse. Ei oska öelda, miks teised.

+8
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on samuti keeruline kodus teha videotunde, aidata algklassilast tema koolitöödes ja jännata lasteaialapsega. See on raske, aga VÕIMALIK! Kõik peavad praegu pingutama!

Sul on ikka kõva motivatsioon pingutada tingimustes, kus instagrammerid muudkui pidusid peavad ja reisisellid trallivad. Vaata ise lehest, millised sabad on lennujaamas. Sinna sinu pingutus lähebki.

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viirus levib pragu ulatuslikult lasteaialaste seas.

https://lounapostimees.postimees.ee/7205618/rouge-lasteaia-viirusekolle-levis-kodudesse?_ga=2.98003037.398261769.1615837132-850548047.1574970380

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päris paljud instagrami influencerid, kes on väikeste beebidega kodus postitavad storysid, et lähme vanemale õele/vennale lasteaeda järgi. Lihtsalt jube kui avalikult selliseid asju tehakse. Ma elu eest varjaks seda kui ma koduse vanemana praeguses olukorras lapsi lasteaeda viiks.

+36
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võiks kontrollida kas lähikontaktsed on kodus. Palju on juhtumeid, kus elukaaslases tòòtavad koos, ûks läheb testi tegema ja teine tòòtab edasi, isegi kui kaasal on positiivne test. Kolleegid, kes lähikontaktsed töòtavad edasi.

Väikeklassid ja erivajadustega lapsed käivad endiselt koolis. Neil on kontaktõpe endine. Muusikakool ûhes linnas tòòtab endiselt. Tean ka majutusasutusi, kes rendivad siiani seltskondadele sauna ja puhkeruumi.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärnus toimub praegu aga piirangute vastane meeleavaldus. “Sõidame Eesti vabaks” oli vist selle nimi. Mingi pool tundi voolasid autod majast mööda…

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean ka naist, kes ise kodus olles viis lapse ikka aeda ja koju jättis nädalas ühe päeva ja ütles, et kahetseb, oleks ikka pidanud ikka aeda viima. Selle asemel oleks võinud kasutada võimalust ja õpetada, et vanemaid õdesid ei segata õppimisel. Tema õigustas veel aeda viimist sellega, et eelmine aasta oli liiga raske koolilaste ja aialapsega tegeleda. Ühed on tublid, õpetavad oma lapsi ja distantsõppel teiste lapsi. Teised ütlevad, et liiga raske oma lastega hakkama saada.

+22
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piirid kinni! Täna jälle 62 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Kes nad on ja kust nad tulevad? Toovad uusi tüvesid sisse.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasteaiad peaksid olema avatud vaid neile, kelle jaoks see tõesti on hädavajadus. Inimestele, kes reaalselt ei saa oma tööd kodus teha. Vaatan oma lapse rühma FB lehelt arutelusid, et kes ikka tuleb lasteaeda ja kes veel tuleb mängima, muidu lapsel igav. Kohal on ka lapsed, kelle emad on beebiga kodus. Kui võetaks ära kohatasu, siis sellega tahetakse ju öelda- püsid kodus, aga osad vastutustundetud arvavad, et kui lahti- järelikult lubatud. Olen ise õpetaja , mees töötab meditsiinivaldkonnas. Mul on samuti keeruline kodus teha videotunde, aidata algklassilast tema koolitöödes ja jännata lasteaialapsega. See on raske, aga VÕIMALIK! Kõik peavad praegu pingutama!

ma olen sarnases olukorras. tean, mida tunned.

mul on üks koolilaps ja kaks lasteaialast kodus. teen nende kõrvalt videotunde. mees oma tööd kodukontoris teha ei saa. kerge ei ole hetkel kellelgi. olen nõus, et kõik peavad pingutama.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot see võiks tõesti toimuda! Lõpetada testimine, sulgeda testimispunktid, kes jääb haigeks- no ennemgi haige oldud, kui on haiglaravi vajav- no siis on. Suurem osa inimesi ei hakka üldse mingi köha-nohu pärast arsti poole pöörduma, pole seda kunagi teinud ja sellegipoolest võetakse asja normaalse mõistusega- alati on viirused olnud ja alati ei saagi köhas olev inimene teada, et tegelikult oli tal mingi keerulisem juhtum.. ta lihtsalt paranes tavapärase raviga.

+5
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot see võiks tõesti toimuda! Lõpetada testimine, sulgeda testimispunktid, kes jääb haigeks- no ennemgi haige oldud, kui on haiglaravi vajav- no siis on. Suurem osa inimesi ei hakka üldse mingi köha-nohu pärast arsti poole pöörduma, pole seda kunagi teinud ja sellegipoolest võetakse asja normaalse mõistusega- alati on viirused olnud ja alati ei saagi köhas olev inimene teada, et tegelikult oli tal mingi keerulisem juhtum.. ta lihtsalt paranes tavapärase raviga.

vanasõna tead?
räägid vähem, paistad targem.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piirid kinni! Täna jälle 62 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Kes nad on ja kust nad tulevad? Toovad uusi tüvesid sisse.

Enamik nendest on täiesti tavalised eestlased, kes on õiguslikul alusel enda viimasest elukohast välja kirjutatud (üürileping lõppenud; jõustunud kohtulahend väljatõstmiseks ja vara võõrandamiseks jne). Enamik inimesi ennast igasse üürikeses sisse kirjutama ei hakkagi igakord ja nii nad ilma registreeritud elukohata ongi. Samas ei pruugi ka registreeritud elukoht mitte midagi näidata. Paljud elavad hoopis mujal, mitte seal, kus on nende sissekirjutus.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin ongi kaks paralleeluniversumit. Ühed ei vii lapsi lasteaeda, kannatavad hambad ristis, või siis viivad, endal kahtlused ja paha tunne hinges, teistpidi oleks jälle keeruline tööga hakkama saada… ja siis on teine punt, kes käivad välismaal ilma maskideta ööklubides, peavad pidusid jne jne. Selline tunne, et oled puhta loll, kui esimeste hulka kuulud 🙁

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pooldaksin ka karmimaid ja konkreetsemaid piiranguid. Lasteaiad on tegelikult lahti, läbi käib sealt palju inimesi. Prantsusmaal oli karmide piirangute ajal vaja tõendit, et tänavale minna, meil peaks olema lasteaeda minek ainult lubade alusel (eesliin). Tean millest räägin, õpetaja olen. Kui peres koroonakontaktne, siis laps puudub 5 päeva ja kogu lugu. Trall läheb jälle edasi.

+20
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Pooldaksin ka karmimaid ja konkreetsemaid piiranguid. Lasteaiad on tegelikult lahti, läbi käib sealt palju inimesi. Prantsusmaal oli karmide piirangute ajal vaja tõendit, et tänavale minna, meil peaks olema lasteaeda minek ainult lubade alusel (eesliin). Tean millest räägin, õpetaja olen. Kui peres koroonakontaktne, siis laps puudub 5 päeva ja kogu lugu. Trall läheb jälle edasi.

</p>
Mis krdi eesliin . Ainult eesliin ei tööta praegu . On ka toitlustuskohad kes teevad kaasamüüki , tehased jm

Kõik peaks töölt ära tulema siis et lapsega kodus olla?

Muidugi on hea kui hoiad lapsed eemale lasteaiast aga no miks koguaeg see eesliin nii AjaO on 😑

+12
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võiks ehk isegi nõustuda, kui siis tõesti nt tehtakski see, et kodust lahkumiseks pead tõendit näitama, sest see on vist ainus viis erapidude pidamise lõpetamiseks. Muidu hoiame lapsi kodus kinni, aga suured käivad ikka mööda pidusid. Või, loogiline järeldus – viiakse lapsed kuskile mujale hoida.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ava palun silmad ja püüa kaasa mõelda ja mõista: haiglad on koroonhaigeid täis, kes põevad seda haigust väga raskelt. Haiglate täituvus koroonahaigetega on jõudnud haripunkti, st haiglatesse  ei mahu enam uusi raskelt haigestunud haigeid. Igasugune plaaniline ravi on peatatud ja määramata ajaks edasi lükatud. Meditsiinipersonal töötab inimvõimete piiril ja selle lõppu ei paista. Raskelt haigestuvad juba ka lapsed, kes enne põdesid haigust asümptomaatiliselt. Palun, äkki lõpetaks koroona võrdlemise gripiga, sest gripiga seob seda vaid kurguvalu ja palavik, kõik muu, kaasa arvatud tüsistused, on hoopis midagi muud. Testimise lõpetamine ei peata haiguse levikut, asi läheks veel hullemaks. Me juba nagunii liiga pikalt eirasime levikut, seetõttu ongi meil haigestumine väga kõrge. Kui haiglasüsteem enam vastu ei pea, läheb kõik veel hullemaks. Hetkel tundub, et meil levib UK tüvi, millesse haigestudes põetakse haigust palju raskemalt, sh ka lapsed. Minu siiras lugupidamine kõikidele meditsiinitöötajatele, kes siiani väga hästi toime on tulnud. Palun, hindame nende tööd ja vaeva.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms … kaua me seda koera saba raiume siin.

+20
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms ka peaksid olema kinni.

Riik peaks , riik peaks …

Seda ju ei juhtu .

Ise olen ka nö eesliini töötaja sots töö. Aga kui palju on mul tuttavaid kes koos elukaaslastega peavad kodus olema kuna töökohad ära kaotatud või mingiajani töökoht peatatud . Nad on täiesti käpuli . Saavad töötukassalt oma rahad kätte ja ikka rahaliselt välja ei tule. Sest see on naeruväärselt väike summa.

Sama ka toitlustus kohtadega . Rapsivad praegu nii et veri ninast väljas et ellu jääda . Et töötajatele palgad maksta . Nuputavad kuidas saaks kaasa müüki paremini korraldada ja suurendada.

Riik ei aita siin mitte midagi .

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms … kaua me seda koera saba raiume siin.

Ja kus see raha võetakse Eestis, et see kõik kinni maksta?

+9
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 118 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?