Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )

Teema: Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Postitas:
Kägu

Kõik peaks töölt ära tulema siis et lapsega kodus olla?

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms ka peaksid olema kinni.

Riik peaks , riik peaks …

Seda ju ei juhtu .

Ise olen ka nö eesliini töötaja sots töö. Aga kui palju on mul tuttavaid kes koos elukaaslastega peavad kodus olema kuna töökohad ära kaotatud või mingiajani töökoht peatatud . Nad on täiesti käpuli . Saavad töötukassalt oma rahad kätte ja ikka rahaliselt välja ei tule. Sest see on naeruväärselt väike summa.

Sama ka toitlustus kohtadega . Rapsivad praegu nii et veri ninast väljas et ellu jääda . Et töötajatele palgad maksta . Nuputavad kuidas saaks kaasa müüki paremini korraldada ja suurendada.

Riik ei aita siin mitte midagi .

Ja selline venitamine ei aita samuti midagi. Müüjad võivad nuputada midaiganes, sellest ei ole kasu, sööma keegi ei tule (kui isegi saaks) ja kaasa ei osta varsti ka enam eegi, sest kõik hakkavad oma raha hoidma ja tellivad Selverist toiduained koju ning teevad kodus süüa. Uskuge, kui suudame haigestumise maha suruda, taastuks normaalne elu kiiresti; eelmine suvi ju näitas seda. Nii kaua, kui on oht enda tervisele, pereliikmete tervisele, lapse tervisele, ei lähe varsti enam keegi kuhugi. Selline pikaajaline vindumine on hullem, sellest võiks juba aru saada.  Kui saame nakatumise väiksemaks, saame suvel veidigi majandust taastada, sest üritusi on võimalik korraldada õues ning UV aitaks viiruse  taandumisele kaasa. Kui me aga nakatumise numbrit alla ei saa, ei toimu ka suvel midagi; igaüks käib mööda metsaradu või on maakodus ning tellib Selverist toiduained koju.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  1. Kõige naljakam asja juures on see et eesliin on nii tähtis praegu aga ainult haigla töötajad saavad topelt palka . Ei poemüüjad , sotstöötajad kes ka haigete inimestega koguaeg kokku puutuvad , lasteaia töötajad ..

Eesti riigil on inimestest lihtsalt suva. Võtku oma riigikogu palgad miinimumi ja ärgu maksku endistele presidentide ja nende naistele rahasid , siis ehk saaks ka suuremaid summasid toetusteks rahvale välja anda . Ja inimesed oleksidki nõus kodus passima

Ma oleks ka heameelega kodus kui keegi mu elamiskulud ja söögi kinni maksaks . Heameelega istuks kodus

+7
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Okei siin läks lappama .</p>
Ei ma ei ole mingi lamemaalane .

Pean korralikult piirangutest kinni ja kannan maski pm juba eelmisest kevadest . Sai ka juba kaks sutsakat vaktsiini.

Ma lihtsalt ei kujuta ette ka mis saab kui piirangud lähevad ülevülli karmimaks kui riigil pole juba praegu vahendeid et ettevõtteid toetada .

Ja ma saan aru et see ongi küik sellest et ongi kaks leeri – kes peavad piirangutest kinni ja kes mitte . Kannatame me kõik.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms … kaua me seda koera saba raiume siin.

Mina töötan suures tootmisettevõttes. Kõik lapsevanemad paariks nädalaks lastega koju – paneme tehased kõik kinni, sest töötajad istuvad lastega kodus? Tootmisettevõtteid on Eestis väga palju ning nende töö peatamine mitmeks nädalaks tähendaks paljude tehaste jaoks igaveseks sulgemist, sest neid leppetrahve ei jõuaks ükski ettevõte ära maksta, pankrot oleks kindel.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge kartke, vabadusvõitlejad teevad täna autorongi ja seepeale langevad valitsejatel silmaklapid eest, kõik piirangud tühistatakse!

Vot see võiks tõesti toimuda! Lõpetada testimine, sulgeda testimispunktid, kes jääb haigeks- no ennemgi haige oldud, kui on haiglaravi vajav- no siis on. Suurem osa inimesi ei hakka üldse mingi köha-nohu pärast arsti poole pöörduma, pole seda kunagi teinud ja sellegipoolest võetakse asja normaalse mõistusega- alati on viirused olnud ja alati ei saagi köhas olev inimene teada, et tegelikult oli tal mingi keerulisem juhtum.. ta lihtsalt paranes tavapärase raviga.

Ava palun silmad ja püüa kaasa mõelda ja mõista: haiglad on koroonhaigeid täis, kes põevad seda haigust väga raskelt. Haiglate täituvus koroonahaigetega on jõudnud haripunkti, st haiglatesse ei mahu enam uusi raskelt haigestunud haigeid. Igasugune plaaniline ravi on peatatud ja määramata ajaks edasi lükatud. Meditsiinipersonal töötab inimvõimete piiril ja selle lõppu ei paista. Raskelt haigestuvad juba ka lapsed, kes enne põdesid haigust asümptomaatiliselt. Palun, äkki lõpetaks koroona võrdlemise gripiga, sest gripiga seob seda vaid kurguvalu ja palavik, kõik muu, kaasa arvatud tüsistused, on hoopis midagi muud. Testimise lõpetamine ei peata haiguse levikut, asi läheks veel hullemaks. Me juba nagunii liiga pikalt eirasime levikut, seetõttu ongi meil haigestumine väga kõrge. Kui haiglasüsteem enam vastu ei pea, läheb kõik veel hullemaks. Hetkel tundub, et meil levib UK tüvi, millesse haigestudes põetakse haigust palju raskemalt, sh ka lapsed. Minu siiras lugupidamine kõikidele meditsiinitöötajatele, kes siiani väga hästi toime on tulnud. Palun, hindame nende tööd ja vaeva.

Kui peab tulema inimkonna lõpp- nagu sinusuguse jutust tundub-, siis vähemalt tahaks enne normaalselt elada! Haigusi on kogu aeg olnud ja kui te krt ei testiks seda, raviks nagu iga teist haigust sümptomite põhjal ja põletikorohtudega- 100% kindel, et keegi isegi ei teaks, et tal oli “koroona”

0
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms … kaua me seda koera saba raiume siin.

Mina töötan suures tootmisettevõttes. Kõik lapsevanemad paariks nädalaks lastega koju – paneme tehased kõik kinni, sest töötajad istuvad lastega kodus? Tootmisettevõtteid on Eestis väga palju ning nende töö peatamine mitmeks nädalaks tähendaks paljude tehaste jaoks igaveseks sulgemist, sest neid leppetrahve ei jõuaks ükski ettevõte ära maksta, pankrot oleks kindel.

Nõus. Seda “lasteaiad kinni ja lapsevanemad hoolduslehele” kirjutab mitu “tarka” siin eri teemades. Uskumatu, kui palju on siginenud kontoritöötajaid, kelle töö on nii lõdva, et vahet pole, kas laps on kõrval üürgamas või mitte, (olematu) töö saab ikka tehtud, ja kui tööd ei tee, siis asutusel pole üldse hullu, kui selline lapsevanem on paar kuud suvakalt töölt eemal.

+14
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  1. Kõige naljakam asja juures on see et eesliin on nii tähtis praegu aga ainult haigla töötajad saavad topelt palka . Ei poemüüjad , sotstöötajad kes ka haigete inimestega koguaeg kokku puutuvad , lasteaia töötajad ..

covidi lisakoefitsindiga palka saavad ikka ainult need meditsiinitöötajad, et otseselt nakkavate patsientidega töötavad. teised mitte.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Pooldaksin ka karmimaid ja konkreetsemaid piiranguid. Lasteaiad on tegelikult lahti, läbi käib sealt palju inimesi. Prantsusmaal oli karmide piirangute ajal vaja tõendit, et tänavale minna, meil peaks olema lasteaeda minek ainult lubade alusel (eesliin). Tean millest räägin, õpetaja olen. Kui peres koroonakontaktne, siis laps puudub 5 päeva ja kogu lugu. Trall läheb jälle edasi.

</p>

Mis krdi eesliin . Ainult eesliin ei tööta praegu . On ka toitlustuskohad kes teevad kaasamüüki , tehased jm

Muidugi on hea kui hoiad lapsed eemale lasteaiast aga no miks koguaeg see eesliin nii AjaO on 😑

No sellest saad aru siis kui oled juhitaval hingamisel, hädad teed pampersisse aga ei ole ei sanitare ega õdesid , kes sinuga tegeleksid.
Kas loll olemine on ka nüüd kodanike põhiseaduslik õigus ?

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik idee oleks lasteaiad reorganiseerida ja korraldada lastehoiud hoopis töökohtades, kui vähegi võimalik (et kui ühes ringkonnas haigus levima hakkab, siis see ei liiguks teise ringkonda); või siis tuleks sisse viia kasvõi tõendite süsteem, et need lapsevanemad, kes on niikuinii kodus, ei viiks oma lapsi lasteaedadesse.

Meedikutele võiks küll lastehoiu töökohapõhiselt korraldada, sellega peaks tegelema omavalitsus.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui peab tulema inimkonna lõpp- nagu sinusuguse jutust tundub-, siis vähemalt tahaks enne normaalselt elada! Haigusi on kogu aeg olnud ja kui te krt ei testiks seda, raviks nagu iga teist haigust sümptomite põhjal ja põletikorohtudega- 100% kindel, et keegi isegi ei teaks, et tal oli “koroona”

Tuttav väidetavalt “koroonas”, aga sümptomid 100% täpselt samad nagu gripil alati onud… Ainuke põhjus miks tal “koroona” on, sest käis testi andmas. Varasematel aastatel oleks olnud eranditult kõigile ilmselge et tavaline hooajaline gripp… Ja praegugi on ilmselge et tavaline hooajaline gripp, kui vaid vaadata sümptome endaid aga mitte orjata mingi “testi” tulemuse järgi.

Ja ise ka olen praegu haige, 100% täpselt samad sümptomid, täpselt sama enesetunne, nagu gripiga alati olnud. Ongi tavaline hooajaline gripp. Mina testi ei ole andmas käinud ega lähe ealeski. Ja kellele ja mille jaoks seda testi vaja, kui tegelikult selle teadmisega et mis testi tulemus on, ei tee ealeski ka arstid ise üldse midagi?

Praegusel ajal on teravalt selgelt näha kui lausdebii.lid on arstid ise päriselt, sest selle asemel et vaadata sümptome ja haigusi, põhindavad oma arvamused ja suhtumised ainult mingi “testi tulemuse” järgi. Mitte et nagu, vaid just otseselt puudub neil võime vaadata reaalsust otse ja teha hinnang otse selle järgi mida nad ise enda ees ja ümber päriselt näevad. Reaalsuse otse vaatamise ja otse hindamise asemel orjavad mingi jabura testi järgi mis eranditult kõik hooajalised nohud ja köhad ja palavikud ja gripi lahmib “koroonaks”.

Selle asemel et arstid isegi vaevuks vaatama et mis siis päriselt on, teevad testi ja ootavad diktatsiooni et kuidas nemad arvama ja suhtuma ja tegutsema peavad. Selle testi tegemisega ja järel ootamisega ja järgi orjamisega, arstid otseselt jätavad tegemata oma enda tegeliku töö.

Testi tegemise eesmärk ja selle põhjal enda elu orjamine, ongi ainult näitamiseks et kui lojaalne “vabatahtlik” ori sa võimutsevatele värdjatele oled.

Nn koroonat pole olemas. Vaid on tavalised hooajalised nohu, köha, palavik, gripp, ja muud hooajalised haigussümptomid.

Kõik kes lähevad kaasa koroonahullusega, on otseselt panustamas kogu rahva kallal korraldatavas terroriseerimises ja türanniseerimises ja piinamises. Kõik kes kaasa lähevad, on otseselt osalemas kogu rahva vastases kuriteos.

+4
-41
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik idee oleks lasteaiad reorganiseerida ja korraldada lastehoiud hoopis töökohtades, kui vähegi võimalik (et kui ühes ringkonnas haigus levima hakkab, siis see ei liiguks teise ringkonda); või siis tuleks sisse viia kasvõi tõendite süsteem, et need lapsevanemad, kes on niikuinii kodus, ei viiks oma lapsi lasteaedadesse.

Aga mine tee. Kes maksab, kust võetakse lastehoidjad, kes vastutab, kui midagi juhtub, mis ruumides jne jne. Sellist suurt ümberkorraldust ei tee nipsust. Ettevõtted, kellel niigi kitsas käes, ilmselt ei hakka praegu vähest raha lastehoidjatele palkama.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mine tee. Kes maksab, kust võetakse lastehoidjad, kes vastutab, kui midagi juhtub, mis ruumides jne jne. Sellist suurt ümberkorraldust ei tee nipsust. Ettevõtted, kellel niigi kitsas käes, ilmselt ei hakka praegu vähest raha lastehoidjatele palkama.

Kuule, su ettepanek on jabur, just see “mine tee”. Mida mina rääkisin? Et see peaks olema kohalike omavalitsuste korraldada. Järelikult mina üksikisikuna ei teeks midagi ära. Minu poolt on lihtsalt idee. Mida sa ise räägid? Et seda ei tee nipsust? Ja siis plõksid: “Aga mine tee”. Kas mul oleks see lihtsam nipsust teha? Üksikisikuna? Ära ole jabur.
Selliste asjade korraldamine kuuluks just kohalike omavalitsuste kompetentsi, nii et sinu plõksimine on mõttetu

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav väidetavalt “koroonas”, aga sümptomid 100% täpselt samad nagu gripil alati onud… Ainuke põhjus miks tal “koroona” on, sest käis testi andmas. Varasematel aastatel oleks olnud eranditult kõigile ilmselge et tavaline hooajaline gripp… Ja praegugi on ilmselge et tavaline hooajaline gripp, kui vaid vaadata sümptome endaid aga mitte orjata mingi “testi” tulemuse järgi.

Ja ise ka olen praegu haige, 100% täpselt samad sümptomid, täpselt sama enesetunne, nagu gripiga alati olnud.

Nn koroonat pole olemas. Vaid on tavalised hooajalised nohu, köha, palavik, gripp, ja muud hooajalised haigussümptomid.

Aga kui selle “tavalise gripi” tüsistustega satud kopsusiirdamise järjekorda, siis oled esimene mees/naine, kes tunneb, et temal on eelisõigus. Eksju?

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, su ettepanek on jabur, just see “mine tee”. Mida mina rääkisin? Et see peaks olema kohalike omavalitsuste korraldada. Järelikult mina üksikisikuna ei teeks midagi ära. Minu poolt on lihtsalt idee. Mida sa ise räägid? Et seda ei tee nipsust? Ja siis plõksid: “Aga mine tee”. Kas mul oleks see lihtsam nipsust teha? Üksikisikuna? Ära ole jabur.

Selliste asjade korraldamine kuuluks just kohalike omavalitsuste kompetentsi, nii et sinu plõksimine on mõttetu

Ükski KOV ei suuda sellist asja praegu teha. Sisuliselt sa ütled, et peaks suurte ettevõtete kõrval võtma “õhust” ruumid, mis sobiks lapsehoiuks. Tõenäoliselt selguks, et praegused lasteaiad logistiliselt ei sobi selleks, kuna lasteaiad on üldiselt elamurajoonide lähedal. Kõik rühmad tuleks ümber komplekteerida vastavalt vanemate (kumma vanema?) töökohale. Laste toitlustus tuleb kuidagi lahendada (praeguste lasteaedade juures enamasti köögid olemas, nende kasutamisel tähendab see uutesse kohtadesse toidu viimisel tohutut logistikat). Sisuliselt tuleks ümber korraldada aastakümnete jooksul arendatud lasteaiavõrk. Ja seda kõike nädala-paari jooksul, et meetmel oleks mõte, mitte järgmise aasta tähtajaga.

See idee on väärtusetu, seda tahtsin öelda.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ise ka olen praegu haige, 100% täpselt samad sümptomid, täpselt sama enesetunne, nagu gripiga alati olnud.

Aga kui selle “tavalise gripi” tüsistustega satud kopsusiirdamise järjekorda, siis oled esimene mees/naine, kes tunneb, et temal on eelisõigus. Eksju?

Too mõni näide kellel tavalise hooajalise gripiga või nohu või köha pärast kopsu siirdama hakatud…

Edaspidi proovi debii.lne möla ära jätta.

+5
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Too mõni näide kellel tavalise hooajalise gripiga või nohu või köha pärast kopsu siirdama hakatud…

Sellest ju jutt käibki, et koroonaga juhtub küll ja veel, et koroonast endast saad terveks, aga pisut hiljem oled mõne selle tüsisustega haiglas. Mina ja mu mees põdesime seda mõlemad niimoodi, et kui see oli gripp, on see meie mõlema jaoks absoluutselt kõige hullem gripp, mida me kunagi põdenud oleme. Mina tõesti ei olnud varem mitte kunagi nii haige olnud, kuigi grippi olen põdenud elu jooksul vähemalt 2-3 korda.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib idee luua lastehoiud töökohtade juurde. Kuna koroona on  olnud meiega juba aasta ja tundub, et on veel vähemalt aasta, siis tasuks see idee igati ära. Suvel on ümberkorraldust lihtsam korraldada, et sügisest sellega alustada.

Albert Einstein on ütelnud, et hullumeelsus – see on korrata ühte ja sama asja ootuses saada erinevaid tulemusi.

Minu arvates on see lause siinkohal täiesti õige, sest oleme aasta juba tammunud kohapeal ja kasutanud kogu aeg samu meetodeid, oodates teistsugust tulemust.

Idee tasuks proovimist!

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näed, täitsa olemas inimene, kes selle sinu väidetud hooajalise gripi tõttu vajab kopsusiirdamist.

https://tervis.postimees.ee/7205917/koroona-pohjustab-aina-enam-ulatuslikke-kopsukahjustusi

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest ju jutt käibki, et koroonaga juhtub küll ja veel, et koroonast endast saad terveks, aga pisut hiljem oled mõne selle tüsisustega haiglas. Mina ja mu mees põdesime seda mõlemad niimoodi, et kui see oli gripp, on see meie mõlema jaoks absoluutselt kõige hullem gripp, mida me kunagi põdenud oleme. Mina tõesti ei olnud varem mitte kunagi nii haige olnud, kuigi grippi olen põdenud elu jooksul vähemalt 2-3 korda.

Peaegu kõikidel aastatel haigushooaegadel tavalise gripiga juhtunud küll ja veel. Neil kellel põdemisajaks tervislik oukord juba eelnevalt vastavalt nõrgestunud.

Alati ka olnud neid kellel muidu olnud palju kergemalt, aga siis esineb raskelt. Ei ole nii et haigused lihtsalt niisama on mingi kindla tõsidusaskusega, et kui tõsidusraskus mingil aastal muu et siis olevat ka hoopis muu haigus. Vaid põdevustõsidus ja kestus ja sümptomite esinevus oleneb tervislikust olekust ja võimekusest, ja seda määrab ja kujundab igapäevane tegutsemine aastate jooksul, ja täpsemalt igapäevane toitumine aastate jooksul, ka igaaastane ilmaline olukord.

Et hinnata miks teil päriselt raskemalt läinud, eeldades et see polnud lihtsalt järjrekordne trolli kommentaar, siis peaksid esitama aastate jooksul olnud toitumise, et saaks hinnata kuidas tervislik olukord olnud ja muutunud on. Ja eks üleüldiselt igapävaelu tegutsemised. Et saaks hinnata tervisliku olukorra muutust, ehk miks tervis nõrgenenud on. Ka et kas maski oled kandnud alates koroonahulluse algusest, sest mask otseselt nõrgestab kopse ja selleläbi kogu keha. Sest raskelt põevad ainult need kellel tervislik olukord juba eelnevalt nõrgestunud.

Mina maski ei kanna ega hakkagi ealeski. Tervise tugevuse eest hoolitsen korralikumalt kui isegi nn arstid võimelised ette kujutama et võimalik on. On hooajaline tavaline gripp, sümptomitest enamvähem ainult palavik esineb, aga muidu olla on selge ja tugev. Kui läheksin nn testi andma, siis julmalt lihtsalt lahmitaks “koroona!”

+4
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asja mõte ongi selles, et kui lasteaiad kinni siis need vanemad jäävadki oma tittedega koju või leiavad hoidja. Tõenäoliselt mitte. Liikuvus jällegi väheneb ja nakkuskontakti oht väheneb. Lihtne.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näed, täitsa olemas inimene, kes selle sinu väidetud hooajalise gripi tõttu vajab kopsusiirdamist.

https://tervis.postimees.ee/7205917/koroona-pohjustab-aina-enam-ulatuslikke-kopsukahjustusi

Aga muidugi, need kes maski kandnud, ehk kes omal kopsud maskidega nõrgestanud ja kahjustanud.

Too näited eelnevatest aastatest, eelneva mõnekümne aasta jooksul olnust, kes gripi pärast pidanud su väidetavat “kopsusiirdamist” saama, kes ealeski pole ka maske kandnud nii nagu praegusel ajal seda tehakse ja tehtud üle aasta.

+1
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga muidugi, need kes maski kandnud, ehk kes omal kopsud maskidega nõrgestanud ja kahjustanud.

Ütle ausalt, miks sa seda lolli juttu suust välja ajad? On ametikohad, kes ka enne koroonat suure osa päevast maske kandsid ja ometigi ei olnud neil mingeid kopsukahjustusi.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ütle ausalt, miks sa seda lolli juttu suust välja ajad? On ametikohad, kes ka enne koroonat suure osa päevast maske kandsid ja ometigi ei olnud neil mingeid kopsukahjustusi.

Ma ei aja lolli juttu. Ja üpris kindel et foorumis kirjutamine ei ole suuliselt rääkimine ehk suust jutu välja ajamine… ehk ilmselgelt oled sina loll…

Aga mis ajast on kõik täpselt ühtlaadi tellised? Mina ei ole sina, ja see keegi seal kus iganes ei ole mina ega sina, jne…

Kehalised toimivused ja suutlikkused ja vastupidavused eri mõjudele, ei ole kõigil täpselt samad. Erisusi ja nende põhjusi on väga palju.

Miks eeldad kuna lihtsalt et mingil ühel tüübil näiliselt ei esine probleeme, et täpselt sama lihtsalt niisama kehtib eranditult kõigi puhul kes olemas on? Või et kui mõnedel ei esine et siis lihtsalt niisama kehtib sama kõigi puhul? Miks sa oled nii loll et ei suuda nii ilmselget omal jõul ära näha?

Selle kõige puhul on mitmeid asju mida peab arvestama. Aga eranditult alati on fakt et mask ees rikub sissehingatava õhu ja takistab õigel mahul kopsudest väljuda. Inimkeha jaoks ei ole loomulik hingata läbi maski, ega hakkagi olema.

0
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peaegu kõikidel aastatel haigushooaegadel tavalise gripiga juhtunud küll ja veel. Neil kellel põdemisajaks tervislik oukord juba eelnevalt vastavalt nõrgestunud.

Alati ka olnud neid kellel muidu olnud palju kergemalt, aga siis esineb raskelt. Ei ole nii et haigused lihtsalt niisama on mingi kindla tõsidusaskusega, et kui tõsidusraskus mingil aastal muu et siis olevat ka hoopis muu haigus. Vaid põdevustõsidus ja kestus ja sümptomite esinevus oleneb tervislikust olekust ja võimekusest, ja seda määrab ja kujundab igapäevane tegutsemine aastate jooksul, ja täpsemalt igapäevane toitumine aastate jooksul, ka igaaastane ilmaline olukord.

Et hinnata miks teil päriselt raskemalt läinud, eeldades et see polnud lihtsalt järjrekordne trolli kommentaar, siis peaksid esitama aastate jooksul olnud toitumise, et saaks hinnata kuidas tervislik olukord olnud ja muutunud on. Ja eks üleüldiselt igapävaelu tegutsemised. Et saaks hinnata tervisliku olukorra muutust, ehk miks tervis nõrgenenud on. Ka et kas maski oled kandnud alates koroonahulluse algusest, sest mask otseselt nõrgestab kopse ja selleläbi kogu keha. Sest raskelt põevad ainult need kellel tervislik olukord juba eelnevalt nõrgestunud.

Mina maski ei kanna ega hakkagi ealeski. Tervise tugevuse eest hoolitsen korralikumalt kui isegi nn arstid võimelised ette kujutama et võimalik on. On hooajaline tavaline gripp, sümptomitest enamvähem ainult palavik esineb, aga muidu olla on selge ja tugev. Kui läheksin nn testi andma, siis julmalt lihtsalt lahmitaks “koroona!”

Ma pidasin eestlasi targaks rahvaks, kuid tuleb pettuda. Meie seas on nii palju rumalaid, et  oleme jõudnud oma rumalusega  maailmas juhtpositsioonile, kuid tundub, et see pole veel kõik, suudame veel enamat.

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et hinnata miks teil päriselt raskemalt läinud, eeldades et see polnud lihtsalt järjrekordne trolli kommentaar, siis peaksid esitama aastate jooksul olnud toitumise, et saaks hinnata kuidas tervislik olukord olnud ja muutunud on. Ja eks üleüldiselt igapävaelu tegutsemised. Et saaks hinnata tervisliku olukorra muutust, ehk miks tervis nõrgenenud on. Ka et kas maski oled kandnud alates koroonahulluse algusest, sest mask otseselt nõrgestab kopse ja selleläbi kogu keha. Sest raskelt põevad ainult need kellel tervislik olukord juba eelnevalt nõrgestunud. Mina maski ei kanna ega hakkagi ealeski. Tervise tugevuse eest hoolitsen korralikumalt kui isegi nn arstid võimelised ette kujutama et võimalik on. On hooajaline tavaline gripp, sümptomitest enamvähem ainult palavik esineb, aga muidu olla on selge ja tugev. Kui läheksin nn testi andma, siis julmalt lihtsalt lahmitaks “koroona!”

Jälle see lollakas siin oma mula ajamas. Kuidas sa lambake haigestusid, kui nii tublilt maski mitte kandsid, ennast koirohuga turgutasid ning eeskujulikult söönud oled?

Ja miks sa seda grippi koguaeg põdenud oled? Enamik inimesi ei põe seda. Ma olen hingamisteede haigust põdenud korra viimase 20 aasta jooksul.

Sinusugune peast soe nüüd töllerdab oma koroonaga igal pool ringi ka. Loodan, et mitte kauaks.

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väikeklassid ja erivajadustega lapsed käivad endiselt koolis. Neil on kontaktõpe endine.

Minu laps õpib väikeklassis ja võin kinnitada, et õppetöö on distantsilt ja zoomis.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

esmajärjekorras tuleb ikka inimesi süüdistada, kes rikuvad kehtivaid reegleid ja kelle pärast tuleks piiranguid ka karmistada, vahet pole, mis nimi on haigusel, kui haigus on selline hull nagu ta on. Ma olen ka piirangute vastane, aga täidan sellegipoolest vajalikke reegleid, et kiiremini normaalsusesse tagasi tulla, aga eilse ürituse mõttest ma küll aru ei saa, mis arvati juhtuvat sellise teoga, ma näen ainult veelgi karmimaid piiranguid, muud midagi, paras egositlik kamp vähemuslasi, kes mõjutavad enamuse olukorda. Need autosolijad olid vähemalt autos, aga suur seltskond, kes vehkis ja kallistas seal lauluväljakul, ma paneks need sunnitööle haiglatesse appi. Tulevad siin oma põhiõigusega vehklema, aga mul on ka oma põhiõigus, miks ta seda rikub ja sekkub sellisel viisil. Kas siin on keegi, kes seal reaalselt käis, tahan teada, mida sa lõppkokkuvõttes saavutasid?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aasta aega juba elame koroonaga, kuid siiani on valitsuse keeldude asemel vaid palved, piirangud on, kuid trahve rikkujatele ei tehta – pole ime, et nakatumisnäitajatega nüüd maailmas esikohal oleme.

Väike ülevaade mujalt Euroopast:

UK
Üle kuue inimese koguneb – trahv. (sünnipäevad ja matused on erandid)
Maski MITTEKANDDMISE eest trahv 254 naela.
KÕik reisisellid istugu 14 päeva garantiinis, vastasel korral trahv.

Prantsusmaa.
Maskid IGAL POOL kohustuslikud, lamekad saavad kohapeal ja hoobilt $158 trahvi.

Saksamaa
Suht leebed veel – trahv ainult (starting at) $54. Praegu on seal palju karmim.

Jne, jne, jne.
Martin Helme ütles kunagi, et inimese jaoks töötab ainult raha. (ta ütles seda küll muude asjade kohta)
Aga nii on.

Või perekoolikas on endiselt veendunud, et Eesti on maa, kus on kõige rohkem lolle?
Mina olen veendunud, et siin on siiski täiesti ok seis ja lolle ei ole rohkem ega vähem, kui mujal.
Aga see vahe on, et MEIL ON TÕESTI AINULT VALITSUSE PALVED, et käituge mõistlikult.
Aga nad ei käitu, sest nad võivad.

Mujal Euroopas nad käituvad enam vähem mõistlikult, sest nad rikuks muidu seadust.
Aga sellest ma tõesti ei saa aru, mis nende peakestes seal Toompeal toimub.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On hooajaline tavaline gripp, sümptomitest enamvähem ainult palavik esineb, aga muidu olla on selge ja tugev.

Sa oled kindel, et sul on gripp? Mingi enamvähem palavik ja juba gripp? Tegid laboris gripitesti? Miks sa samamoodi ei võiks väita, et sul on koroona?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või perekoolikas on endiselt veendunud, et Eesti on maa, kus on kõige rohkem lolle?

Mina olen veendunud, et siin on siiski täiesti ok seis ja lolle ei ole rohkem ega vähem, kui mujal.

Aga see vahe on, et MEIL ON TÕESTI AINULT VALITSUSE PALVED, et käituge mõistlikult.

Aga nad ei käitu, sest nad võivad.

Mujal Euroopas nad käituvad enam vähem mõistlikult, sest nad rikuks muidu seadust.

Aga sellest ma tõesti ei saa aru, mis nende peakestes seal Toompeal toimub.

Meil on loll valitsus praegu…või siis mugav ja kahepalgeline. Antakse “eliidile” võimalus pidutseda ja reisida. Naiivne lihtinimene istugu kodus ja pidagu koroonaga võitlust, nemad sellega käsi ei määri.

+7
-11
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?