Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )

Teema: Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?

Postitas:
Kägu

Väikeklassid ja erivajadustega lapsed käivad endiselt koolis. Neil on kontaktõpe endine.

Minu laps õpib väikeklassis ja võin kinnitada, et õppetöö on distantsilt ja zoomis.

Paraku meil nii ei ole! Laos iga päev koolis.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Piirangud peaksi olema karmimad.Sest näiteks mina töötan  Tallinna Kaubamajas ,olen nüüd kodus olnud kümme päeva,selle kümne päevaga pole numbrid vähenenud…See tähendab seda ,et kui jõuab kätte 11 aprill nagu praegu plaanis,siis ikka keskusi avada ei saa,sest nii suured numbrid endiselt.Tuleb välja,et praegused piirangud ikka ei aita,midgi pole teha peabki karmmistama.Ja eelnevalt lugesin siin,et ema kes on kodune viib lapsed lasteaeda…ma ei saa aru miks,ta on ju kodune ,lapsed on su kõige tähtsam vara ja sa ei suuda ise neile kodus tegevust pakkuda.Ei mõista seda.Saan aru,et kui MÕLEMADvanemad käivad tööl siis ja eriolukord last koju jätta ei saa,aga ema kes on kodune ,siis seda varianti ma ei mõista.Millega see ema siis päeval kodus tegeleb,et lapsed kodus olles takistuseks on.Ja tehakse ju ka igasuguseid kodudes koosviibimisi ja pidusi,milleks.

Mina olen poolt piiranguid peaks veel karmistama.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka sama mõelnud, et lihtsam oleks 2 nädalaks ikka KÕIK kinni panna, tänavale saab vaid kirjaliku tõendiga, et töötad toidupoes, haiglas, hooldekodus vm eesliinil. Koera võib jalutada 100 m kodust, nagu paljudes Euroopa riikides on olnud. Trahv väga soolane. Riigil on raha vaja ja kui oled ikka loll ja jäärapäine, maksa siis. Sest kui oled kopsukahjustusega haiglas, maksab sinu ravi ju tuhandeid.  Praegu küll elamegi paralleelmaailmades – osad pingutavad ninast vere välja, abituriendid vaevlevad, Tartu Ülikool lõpetab arstitudengite õppe, et need haiglatesse appi surijaid põetama saata, aga lollid reisivad edasi, tuues uusi tüvesid, pidutsevad edasi, viivad lapsi lasteaeda edasi, käivad trennis edasi, manipuleerivad reeglitega. Midagi ei ole teha, liberaalne demokraatia sobib vaid arukamatele inimestele, lollidele on vaja trahve ja karistusi ja piitsa. Ajast aega on olnud, et argumenteeritud arukat juttu suudab mõista vaid osa inimestest, teised, kelle mõistus arusaamiseni ei küündi, räägivad “oma peaga mõtlemisest” ja “oma õigustest”, sülitades argumentidele ja teiste õigustele.

Ei imesta, et suur osa liberaalseid Euroopa riike on kehtestanud neile “õigematele” räiged trahvid. Loll saab aru ainult siis, kui talle asi füüsiliselt selgeks tehakse. Kui rahakotist ikka paarsada eurot iga lolluse eest ära võetakse, hakkab ka loll eeskirju järgima kui raha otsa saab. Muidugi kisab ta enne ja süüdistab riiki, aga küll aru saab, et süüa ikka kisa eest ei saa.

Ja mis puudutab grippi, siis tabavalt ütles siin üks eelkirjutaja jah, et pole aastakümneid grippi põdenud. Meil on tutvusringkonnas ka palju inimesi, kes pole üldse kunagi grippi põdenud, k.a. näiteks mina ise, kuigi abikaasa on gripis olnud. Varem oligi nii, et tugevamad inimesed ei haigestunud nii kergesti viirushaigustesse. Koroona on aga hoopis teine asi – sellesse on tuttavatest raskelt haigestunud näiteks kõige tervemad ja samas hinge vaakuvad tuttavad vanainimesed või kaasuvate haigustega keskealised on seda põdenud kergelt. Mitmed tuttavad, kes põdenud, näevad juba kuude viisi vaeva, et mingitki elukvaliteeti tagasi saada. Mõnel pole kopsumahtu ollagi. Mõni on nii väsinud, et ei jaksa lihtsalt tööle minna. Neist mõned on olnud enne täiesti terved, mõned mitte, aga kellele just see haigus lajatab, ei ole üldse ette ennustatav.

Ja mis saab koroona põdenutest aastate pärast, ei oska keegi mõeldagi veel. Paljud autoimmuunhaigused  teatakse nüüd olevat põhjustatud läbipõetud viirushaigustest, samuti südamerütmihäired, millele varasemalt põhjuseid ei leitud. Mis koroona veel tegema hakkab, võime ainult aimata.

Sinu D-vitamiin ja koirohi ja rumalus ei aita koroona ega selle tüsistuste vastu paraku.

+19
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka sama mõelnud, et lihtsam oleks 2 nädalaks ikka KÕIK kinni panna, tänavale saab vaid kirjaliku tõendiga, et töötad toidupoes, haiglas, hooldekodus vm eesliinil. Koera võib jalutada 100 m kodust, nagu paljudes Euroopa riikides on olnud. Trahv väga soolane. Riigil on raha vaja ja kui oled ikka loll ja jäärapäine, maksa siis. Sest kui oled kopsukahjustusega haiglas, maksab sinu ravi ju tuhandeid. Praegu küll elamegi paralleelmaailmades – osad pingutavad ninast vere välja, abituriendid vaevlevad, Tartu Ülikool lõpetab arstitudengite õppe, et need haiglatesse appi surijaid põetama saata, aga lollid reisivad edasi, tuues uusi tüvesid, pidutsevad edasi, viivad lapsi lasteaeda edasi, käivad trennis edasi, manipuleerivad reeglitega. Midagi ei ole teha, liberaalne demokraatia sobib vaid arukamatele inimestele, lollidele on vaja trahve ja karistusi ja piitsa. Ajast aega on olnud, et argumenteeritud arukat juttu suudab mõista vaid osa inimestest, teised, kelle mõistus arusaamiseni ei küündi, räägivad “oma peaga mõtlemisest” ja “oma õigustest”, sülitades argumentidele ja teiste õigustele.

Ei imesta, et suur osa liberaalseid Euroopa riike on kehtestanud neile “õigematele” räiged trahvid. Loll saab aru ainult siis, kui talle asi füüsiliselt selgeks tehakse. Kui rahakotist ikka paarsada eurot iga lolluse eest ära võetakse, hakkab ka loll eeskirju järgima kui raha otsa saab. Muidugi kisab ta enne ja süüdistab riiki, aga küll aru saab, et süüa ikka kisa eest ei saa.

Ja mis puudutab grippi, siis tabavalt ütles siin üks eelkirjutaja jah, et pole aastakümneid grippi põdenud. Meil on tutvusringkonnas ka palju inimesi, kes pole üldse kunagi grippi põdenud, k.a. näiteks mina ise, kuigi abikaasa on gripis olnud. Varem oligi nii, et tugevamad inimesed ei haigestunud nii kergesti viirushaigustesse. Koroona on aga hoopis teine asi – sellesse on tuttavatest raskelt haigestunud näiteks kõige tervemad ja samas hinge vaakuvad tuttavad vanainimesed või kaasuvate haigustega keskealised on seda põdenud kergelt. Mitmed tuttavad, kes põdenud, näevad juba kuude viisi vaeva, et mingitki elukvaliteeti tagasi saada. Mõnel pole kopsumahtu ollagi. Mõni on nii väsinud, et ei jaksa lihtsalt tööle minna. Neist mõned on olnud enne täiesti terved, mõned mitte, aga kellele just see haigus lajatab, ei ole üldse ette ennustatav.

Ja mis saab koroona põdenutest aastate pärast, ei oska keegi mõeldagi veel. Paljud autoimmuunhaigused teatakse nüüd olevat põhjustatud läbipõetud viirushaigustest, samuti südamerütmihäired, millele varasemalt põhjuseid ei leitud. Mis koroona veel tegema hakkab, võime ainult aimata.

Sinu D-vitamiin ja koirohi ja rumalus ei aita koroona ega selle tüsistuste vastu paraku.

Looduses liikumise keeld Eestis küll kuidagi mõistlik ei ole. Inimesed peavad ka koroonaajal vaimse ja füüsilise tervise sälitama.

Muus osas olen nõus.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üheski riigis ei saaks  kooroonapiirangute ajal last lasteaeda tuua, mainides, et lapsel on kodus igav.

Nüüd olemegi maailma esiviisikus – lollide edetabeli tipus.

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugesin ühest FB grupist, kuidas lapsevanemad on väga häiritud soovitusest lapsi mitte lasteaeda viia. Kes ütles, et on ise väiksema lapsega kodus, aga suuremat koju ei jäta, mis mõttes, milleks see lasteaed on siis? Tema lapsele ju ometigi meeldib lasteaias, miks ta peaks ta koju jätma?!

Justnagu see soovitus oleks mõeldud selleks, et kõigil elu hästi raskeks teha. Selles ei ole ju ometigi asi. On arusaadav, et kui ema-isa on eesliinitöötajad, meedikud või politseinikud, siis neil ei ole valikut, lapsed peavad minema lasteaeda. Nendes inimestes ei olegi küsimus.

Aga need vanemad, kes ise saaksid soovi korral oma lapsi vaadata, lihtsalt ei viitsi või lapsel on lasteaias huvitavam, nendest on mul raske aru saada…Pigem riskivad ränga haigusega, mis osad lapsed on lastehaiglasse viinud, osad on saanud tõsised tüsistused. Kas te teadsite, et koroona tüsistused võivad tekitada südame, isegi nahaprobleeme? Miks te tahate seda oma lastele? Jääb mulje, et inimesed siiani arvavad, et koroona on nali. Eks osadele ongi, samas on mingi protsent inimesi, ka lapsi, kelle jaoks see haigus lõpeb väga halvasti.

Tuleb välja, et on inimesi, kes on nõus oma laste tervisega riskima.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/92902809/koroonapositiivsete-pidu-politsei-peatas-oopaevaks-renditud-uurikorteris-toimunud-koosolemise

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle kõige puhul on mitmeid asju mida peab arvestama. Aga eranditult alati on fakt et mask ees rikub sissehingatava õhu ja takistab õigel mahul kopsudest väljuda. Inimkeha jaoks ei ole loomulik hingata läbi maski, ega hakkagi olema.

Ma olen aastakümneid sukeldumisega tegelenud, ja tean selle tõttu hingamise füsioloogiast ja füüsikast üksjagu. Ja sinu jutt ei oma mitte mingit alust. Mingit fakti, et mask rikub sissehingatava õhu, ei eksisteeri. Nii CO2 kui O2 osakesed on palju väiksemad kui maski poorid ja mask ei ole mitte mingiks takistuseks gaasivahetuseks. Inimesed, kes töötavad tolmustes keskkondades kasutavad maski päevadekaupa, kusjuures palju rohkem hingamist takistavat maski. On inimese kes pidevalt tarbivad ülerõhulist õhku ja on inimesed kes tarbivad alarõhulist õhku, lausa elavad selles keskkonnas terve elu ja nendele ei tee see midagi. Sinu väidetel pole mitte mingit alust.

+26
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle kõige puhul on mitmeid asju mida peab arvestama. Aga eranditult alati on fakt et mask ees rikub sissehingatava õhu ja takistab õigel mahul kopsudest väljuda. Inimkeha jaoks ei ole loomulik hingata läbi maski, ega hakkagi olema.

Ma olen aastakümneid sukeldumisega tegelenud, ja tean selle tõttu hingamise füsioloogiast ja füüsikast üksjagu. Ja sinu jutt ei oma mitte mingit alust. Mingit fakti, et mask rikub sissehingatava õhu, ei eksisteeri. Nii CO2 kui O2 osakesed on palju väiksemad kui maski poorid ja mask ei ole mitte mingiks takistuseks gaasivahetuseks. Inimesed, kes töötavad tolmustes keskkondades kasutavad maski päevadekaupa, kusjuures palju rohkem hingamist takistavat maski. On inimese kes pidevalt tarbivad ülerõhulist õhku ja on inimesed kes tarbivad alarõhulist õhku, lausa elavad selles keskkonnas terve elu ja nendele ei tee see midagi. Sinu väidetel pole mitte mingit alust.

Ei tea sa hingamisest ja hingamise füsioloogiast vähimatki, kui sellist naiivset ja võhiklikku jama räägid.

Hingamine ninast sisse ja suust välja, siis suust sisse ja ninast välja, ninast sisse ja ninast välja, suust sisse ja suust välja. Siis teha neid mask ees. Ja võrrelda neid kõiki ja kõigi mõju kehale. Ja ongi kätte saadud fakt et mask rikub sissehingatavat õhku rängalt, ja et kopsud ei saa toimida mahul ja viisil nagu neile loomulik on.

Õhk ei ole CO2 ega O2, vaid palju rohkemat.

Ka proovi aru saada et kõik ei ole tuimad ja tundetud nagu sina.

Sinu väidetel mitte ainult et alus laussaast, vaid ka täielikult seosetu siinse teemaga.

0
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõik peaks töölt ära tulema siis et lapsega kodus olla?

Riik peaks andma paariks nädalaks hoolduslehe lapsevanemale. Punkt. Lasteaiad avatuks ainult eesliinile. Sama erikoolidega, peaksid olema kinni. Juuksurid jms ka peaksid olema kinni.

Riik peaks , riik peaks …

Seda ju ei juhtu .

Ise olen ka nö eesliini töötaja sots töö. Aga kui palju on mul tuttavaid kes koos elukaaslastega peavad kodus olema kuna töökohad ära kaotatud või mingiajani töökoht peatatud . Nad on täiesti käpuli . Saavad töötukassalt oma rahad kätte ja ikka rahaliselt välja ei tule. Sest see on naeruväärselt väike summa.

Sama ka toitlustus kohtadega . Rapsivad praegu nii et veri ninast väljas et ellu jääda . Et töötajatele palgad maksta . Nuputavad kuidas saaks kaasa müüki paremini korraldada ja suurendada.

Riik ei aita siin mitte midagi .

Sellise kirjaoskusega “sots tööline” saab küll vaid maksimaalselt mingi käsunduslepinguga tugiisik olla. Hirmus, kui harimatud on meil inimesed!
Eks vastavalt sellele ka tutvusringkond, kes töötutoetusest ära ei ela (teatavasti on makstav summa individuaalne ja sõltub päevarahast, mis omakorda arvutatakse kuupalga põhjal. Miinimumpalgalised on tõesti hädas).

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea sa hingamisest ja hingamise füsioloogiast vähimatki, kui sellist naiivset ja võhiklikku jama räägid. Hingamine ninast sisse ja suust välja, siis suust sisse ja ninast välja, ninast sisse ja ninast välja, suust sisse ja suust välja. Siis teha neid mask ees. Ja võrrelda neid kõiki ja kõigi mõju kehale. Ja ongi kätte saadud fakt et mask rikub sissehingatavat õhku rängalt, ja et kopsud ei saa toimida mahul ja viisil nagu neile loomulik on. Õhk ei ole CO2 ega O2, vaid palju rohkemat. Ka proovi aru saada et kõik ei ole tuimad ja tundetud nagu sina.

Kuule tola, miks sa koguaeg gripis oled, kui esmaklassiline hingaja oled?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin ühest FB grupist, kuidas lapsevanemad on väga häiritud soovitusest lapsi mitte lasteaeda viia. Kes ütles, et on ise väiksema lapsega kodus, aga suuremat koju ei jäta, mis mõttes, milleks see lasteaed on siis? Tema lapsele ju ometigi meeldib lasteaias, miks ta peaks ta koju jätma?!

Justnagu see soovitus oleks mõeldud selleks, et kõigil elu hästi raskeks teha. Selles ei ole ju ometigi asi. On arusaadav, et kui ema-isa on eesliinitöötajad, meedikud või politseinikud, siis neil ei ole valikut, lapsed peavad minema lasteaeda. Nendes inimestes ei olegi küsimus.

Aga need vanemad, kes ise saaksid soovi korral oma lapsi vaadata, lihtsalt ei viitsi või lapsel on lasteaias huvitavam, nendest on mul raske aru saada…Pigem riskivad ränga haigusega, mis osad lapsed on lastehaiglasse viinud, osad on saanud tõsised tüsistused. Kas te teadsite, et koroona tüsistused võivad tekitada südame, isegi nahaprobleeme? Miks te tahate seda oma lastele? Jääb mulje, et inimesed siiani arvavad, et koroona on nali. Eks osadele ongi, samas on mingi protsent inimesi, ka lapsi, kelle jaoks see haigus lõpeb väga halvasti.

Tuleb välja, et on inimesi, kes on nõus oma laste tervisega riskima.

Jah, ma lugesin sama. Pani küll imestama, et kas tõesti on lasteaed nii vajalik praeguses olukorras mõnele. Ise olen ka kodune ema ja laps kodus olnud veebruari keskpaigast. Ma lihtsalt ei julge viia.

Piirangud peaks veel karmimaks muidugi muutma, numbrid ju ei valeta.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks tuttav saabus Egiptusest koroonaga. Kõik suguselts käis pealekinkide järel käimist testimas. Miks selliste eest peame maksma, las maksavad ise ( test, ravi, haigusleht).

3 tuttavat on aprillis Egiptusesse minemas. Millest me räägime 🤦‍♀️

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea sa hingamisest ja hingamise füsioloogiast vähimatki, kui sellist naiivset ja võhiklikku jama räägid. Hingamine ninast sisse ja suust välja, siis suust sisse ja ninast välja, ninast sisse ja ninast välja, suust sisse ja suust välja. Siis teha neid mask ees. Ja võrrelda neid kõiki ja kõigi mõju kehale. Ja ongi kätte saadud fakt et mask rikub sissehingatavat õhku rängalt, ja et kopsud ei saa toimida mahul ja viisil nagu neile loomulik on. Õhk ei ole CO2 ega O2, vaid palju rohkemat. Ka proovi aru saada et kõik ei ole tuimad ja tundetud nagu sina.

Kuule tola, miks sa koguaeg gripis oled, kui esmaklassiline hingaja oled?

Mis koguaeg gripis olemisest sa räägid?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aeg on õppida koroonaga elama ja mitte külvata pidevalt paanikat.

Perede elukorraldus on väga erinev. Ka kodusel naisel on õigus viia lapsed lasteaeda, kui pere on nii otsustanud.  Minu lastel on lasteaia algusest peale olnud väga kindel režiim. Lasteaias käiakse 5 päeva nädalas (8.00-16.30), mingeid poolikuid ja vabu päevi me ei tee. Lasteaiast vabastab lapsi haigus või kohustuslikud käigud. Meie lastele selline süsteem väga sobib, neile meeldib lasteaias ja ei kavatse kergekäeliselt seda muuta. Minu kaks lasteaialast on olnud kogu hooaja jooksul haiguse tõttu kodus vaid ühe nädala. Suvel käivad 1,5 kuud asendusrühmas, suvel on režiim leebem ja ette tuleb ka lühemaid lasteaiapäevi.

Mina tegelen kodu ja aiaga, igapäevaselt on majapidamistööd, teen kolm korda söögi (lõunal mehele ja koolilapsele). Jääb ka aega puhkamiseks. Kui õhtul on pere koos, siis on kodus kõik tehtud ja jääb aega perega koos olla.

Minu laste lasteaias vist arvatakse, et ma käin tööl. Üldiselt leian, et pole ka lasteaia asi uurida, kes käib tööl ja kes mitte.

Koroona ei kao kuhugi, tulevad uued muteerunud vormid ja kõik ei lase ennast ka vaktsineerida. Riske on meie ümber igal pool. Riske tuleb hinnata enda pere vaatevinklist ja nii toimetadagi. Kohaneda tuleb.

+1
-37
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis koguaeg gripis olemisest sa räägid?

Sinu lause siin teemas: “Ja ise ka olen praegu haige, 100% täpselt samad sümptomid, täpselt sama enesetunne, nagu gripiga alati olnud. Ongi tavaline hooajaline gripp. Mina testi ei ole andmas käinud ega lähe ealeski. Ja kellele ja mille jaoks seda testi vaja, kui tegelikult selle teadmisega et mis testi tulemus on, ei tee ealeski ka arstid ise üldse midagi?”

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvel käivad 1,5 kuud asendusrühmas, suvel on režiim leebem ja ette tuleb ka lühemaid lasteaiapäevi.

Lisaks sellele, et lapsed  käivad kogu aeg ilma puhkepäevadeta lasteaias, kaasa arvatud koroonaajal,  on su lapsed ka suvel asenduslasteaias???? Millal lapsed puhata saavad????

+27
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lisaks sellele, et lapsed  käivad kogu aeg ilma puhkepäevadeta lasteaias, kaasa arvatud koroonaajal,  on su lapsed ka suvel asenduslasteaias???? Millal lapsed puhata saavad????

Nad ei saagi. Mutt ise puhkab kodus, tööle ei viitsi minna.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riske tuleb hinnata enda pere vaatevinklist ja nii toimetadagi. Kohaneda tuleb.

Masendav…. Sina- kodune ema viid hetkel lapsed lasteaeda, sest lähtud oma pere vaatevinklist?

Tuhanded tööinimesed tunnevad vastutust , hoiavad lapsi kodus, teevad samas ka palgatööd… Nemad mõtlevad veidi laiemalt kui vaid oma mugavuse vaatevinklist.  Arvesta võimalusega, et sinu lapsed võivad ka lasteaeda viiruse viia ja vastupidi. Praegune briti tüvi on ka laste hulgas väga nakkav.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perede elukorraldus on väga erinev. Ka kodusel naisel on õigus viia lapsed lasteaeda, kui pere on nii otsustanud. Minu lastel on lasteaia algusest peale olnud väga kindel režiim. Lasteaias käiakse 5 päeva nädalas (8.00-16.30), mingeid poolikuid ja vabu päevi me ei tee. Lasteaiast vabastab lapsi haigus või kohustuslikud käigud. Meie lastele selline süsteem väga sobib, neile meeldib lasteaias ja ei kavatse kergekäeliselt seda muuta. Minu kaks lasteaialast on olnud kogu hooaja jooksul haiguse tõttu kodus vaid ühe nädala. Suvel käivad 1,5 kuud asendusrühmas, suvel on režiim leebem ja ette tuleb ka lühemaid lasteaiapäevi.

Mina tegelen kodu ja aiaga, igapäevaselt on majapidamistööd, teen kolm korda söögi (lõunal mehele ja koolilapsele). Jääb ka aega puhkamiseks. Kui õhtul on pere koos, siis on kodus kõik tehtud ja jääb aega perega koos olla.

Minu laste lasteaias vist arvatakse, et ma käin tööl. Üldiselt leian, et pole ka lasteaia asi uurida, kes käib tööl ja kes mitte.

Koroona ei kao kuhugi, tulevad uued muteerunud vormid ja kõik ei lase ennast ka vaktsineerida. Riske on meie ümber igal pool. Riske tuleb hinnata enda pere vaatevinklist ja nii toimetadagi. Kohaneda tuleb.

Moderaator peaks ehk sellisele lapsevanemale lastekaitse üksuse saatma koju uurima, mis tingimustes lapsed üldse elavad ja kui tegemist on vaid ema_isa mugavusega peaks ehk kaaluma nende sobilikkust last kasvatama.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perede elukorraldus on väga erinev. Ka kodusel naisel on õigus viia lapsed lasteaeda, kui pere on nii otsustanud. Minu lastel on lasteaia algusest peale olnud väga kindel režiim. Lasteaias käiakse 5 päeva nädalas (8.00-16.30), mingeid poolikuid ja vabu päevi me ei tee. Lasteaiast vabastab lapsi haigus või kohustuslikud käigud. Meie lastele selline süsteem väga sobib, neile meeldib lasteaias ja ei kavatse kergekäeliselt seda muuta. Minu kaks lasteaialast on olnud kogu hooaja jooksul haiguse tõttu kodus vaid ühe nädala. Suvel käivad 1,5 kuud asendusrühmas, suvel on režiim leebem ja ette tuleb ka lühemaid lasteaiapäevi.

Moderaator peaks ehk sellisele lapsevanemale lastekaitse üksuse saatma koju uurima, mis tingimustes lapsed üldse elavad ja kui tegemist on vaid ema_isa mugavusega peaks ehk kaaluma nende sobilikkust last kasvatama.

Oh, see on tavaline, lihtsalt keeleliselt korretsem libapostitus. Kokku on kogutud kõik väited, mis keskmise Perekooli käo leili ajavad.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeerum, kas sa teed nalja? Lasteaed on selleks, et vanem saaks tööl käia. Koduse vanema laps peab olema kodus vanemaga, koroonaajast rääkimata. Nii mitmeski arenenud riigis ei lubata vanemate puhkepäevadel lapsi lasteaeda, rääkimata kodusest emast. Mõnes riigis algab koolikohustus 3-aastaselt, siis on jah kohustus laps “kooli” viia.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks Eestis see lasteaedadega seonduv niimoodi on sõnastatud, et ärge viige kui väga vaja pole. Peaks olema nii, et lubatud on viia vaid nendel, kel seda väga vaja on. Kel mõlemad vanemad töötavad ametipostidel, ilma milleta elu seisma jääb. Tööandja annab tõendi kui inimesel on selline ametikoht. Arstid ja muud tervishoiutöötajad, prügivedajad, toidupoe töötajad, kokad, transpordiga seotud töötajad. Muidugi on raske kodukontorist õpetaja olla, aga mitte nii võimatu kui kassapidajal laps töôle kaasa võtta.
Sest kui lasteaiad on lahti soovitusega ärge tooge, lõpeb see hullemal juhul sellega, et mitte keegi ei saa lasteaeda kasutada kui kõik päris kinni läheb. Eriti nüüd kui see Briti mutant laste hulgas kergemalt nakkab kui originaalviirus. Siis on lõpuks arstid ja õed ka oma tittedega kodus, toidupoed kinni, prügikastid ajavad üle ääre ja kiirabi järjekorrad veel pikemad.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks tuttav saabus Egiptusest koroonaga. Kõik suguselts käis pealekinkide järel käimist testimas. Miks selliste eest peame maksma, las maksavad ise ( test, ravi, haigusleht).

3 tuttavat on aprillis Egiptusesse minemas. Millest me räägime 🤦‍♀️

Minumeelest ka  peaks reisijad ise maksma.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi, ma saan aru, et lasteaialaste koju jätmine on raske. Kevadel sain seda ise tunda, kui siis noorem laps veel lasteaias käis ja eriolukorra ajal tuli tööpäeva sisse mahutada enda töö, teise klassi lapse õpetamine ja lasteaialapsele kooliks ettevalmistavate töölehtede jmt tegevuste leidmine

Kas 1.klassi lapsega on tõesti kergem kui koolieelikuga?
Koolieelik saab päeva ilma juhendamiseta veedetud, harjutusi võib ka õhtul teha, aga alushariduse omandamist videotundides on minu meelest palju keerukam juhendada (kodutöö kõrvalt)

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tegelt oleks väga vaja, et mul laps käiks lasteaias, tal koolipikendus aasta ja ma ise lihtsalt ei oska teda õpetada, pusime mängukäigus aga tundub, et miski ei nakku. Samas lasteaeda ka ei vii, põhimõtte pärast. Ma ka ei hooli väga sellest viirusest, kergelt läbi põetud kogu perega, aga ma leian, et ma pean lihtsalt nö kaasa mängima ja solidaarsusest riiki toetama, sest kui meil läks haigus kergelt, siis krt keegi teine võibolla annab otsad.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea sa hingamisest ja hingamise füsioloogiast vähimatki, kui sellist naiivset ja võhiklikku jama räägid.

Hingamine ninast sisse ja suust välja, siis suust sisse ja ninast välja, ninast sisse ja ninast välja, suust sisse ja suust välja. Siis teha neid mask ees. Ja võrrelda neid kõiki ja kõigi mõju kehale. Ja ongi kätte saadud fakt et mask rikub sissehingatavat õhku rängalt, ja et kopsud ei saa toimida mahul ja viisil nagu neile loomulik on.

Õhk ei ole CO2 ega O2, vaid palju rohkemat.

Ka proovi aru saada et kõik ei ole tuimad ja tundetud nagu sina.

Sinu väidetel mitte ainult et alus laussaast, vaid ka täielikult seosetu siinse teemaga.

Tavaline atmosfääriõhk koosneb 78% lämmastikust, 21% hapnikust ja 1% muudest gaasidest, peamiselt argoonist, heeliumist jne,  nende seas ka CO2. Inimese normaalse hingamise juures normaalrõhul mängib rolli ainult hapnik ja süsihappegaas. Kõikide õhu gaasilist osakeste suurus on palju väikse kui maski poorid. Nii et mingit ühe gaasi kogunemist maski taha ei saa tekkida. ( vt https://et.wikipedia.org/wiki/Difusioon) maski alla oleva gaasi ruumala on niivõrd väike, et isegi äärmiselt “lühikesel” hingamisel on kopsu sisse ja väljahingatava rõhu ruumala (0,5-2 l) sadu kordi suurem. Maski kandes võid samamoodi hingata sisse ninast ja väljahingata suu kaudu. Väida mida tahes, kuid kõige parem hingamine on pidev, aeglane ja sügav, mis kindlustab, et kopsud saavad maksimaalselt ventileeritud. Selline hingamine tagab, et ka maskikandimine on kõige vähem ebameeldiv. Mask hakkab hingamist takistama kahel juhul, kui keha teeb “tööd” ja kulutab palju energiat või siis kui inimesel on paanikahoog. Kõik sinu väited langevad sinna paanikaseisundi alla. Ma panen siia lisaks video kus arst paneb ette 6 maski ja see ei mõjuta mingil moel tema vere hapnikusisaldust https://www.youtube.com/watch?v=k5npQivAmcE

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikeklassid ja erivajadustega lapsed käivad endiselt koolis. Neil on kontaktõpe endine.

Minu laps õpib väikeklassis ja võin kinnitada, et õppetöö on distantsilt ja zoomis.

Minu laps õpib väikeklassis ja kool toimub koolimajas kolmel päeval nädalas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tegelt oleks väga vaja, et mul laps käiks lasteaias, tal koolipikendus aasta ja ma ise lihtsalt ei oska teda õpetada, pusime mängukäigus aga tundub, et miski ei nakku. Samas lasteaeda ka ei vii, põhimõtte pärast. Ma ka ei hooli väga sellest viirusest, kergelt läbi põetud kogu perega, aga ma leian, et ma pean lihtsalt nö kaasa mängima ja solidaarsusest riiki toetama, sest kui meil läks haigus kergelt, siis krt keegi teine võibolla annab otsad.

Krt palka siis eraõpetaja, kes su juntsut koolitaks kui ise hakkama ei saa! Esimesse klassi mineku ettevalmistuse võiks ikka igalapsevanem ise suuta lapsele selgeks teha. Tähestik, numbrid, piltidelt linnud, loomad, putukad. Vähemalt Eestis esinevad. Iga päev natuke a 1h teha peaks kuu lõpuks midagi külge ikka hakkama. Teed eksami iga kuu lõpus. Hea soorituse korral tort, nõrga puhul pakk komme. Kuidagi muudmoodi motiveerida krõbuskid, näksimist, nukk jms.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Krt palka siis eraõpetaja, kes su juntsut koolitaks kui ise hakkama ei saa! Esimesse klassi mineku ettevalmistuse võiks ikka igalapsevanem ise suuta lapsele selgeks teha. Tähestik, numbrid, piltidelt linnud, loomad, putukad. Vähemalt Eestis esinevad. Iga päev natuke a 1h teha peaks kuu lõpuks midagi külge ikka hakkama. Teed eksami iga kuu lõpus. Hea soorituse korral tort, nõrga puhul pakk komme. Kuidagi muudmoodi motiveerida krõbuskid, näksimist, nukk jms.

Mida sa tuututad inimese kallal, ta niigi püüab. Tunnistab, et ei oska, aga ikkagi üritab, mitte ei jaura lõpuni oma õigusest last lasteaeda viia. Müts maha sellise inimese ees.

Välismaal on tõesti piiratud õigus last lasteaeda viia, kui vanem on kodune. See on väga rangelt reguleeritud ning sellist asja, nagu meil, et kodune ema viib lapse täiskohaga aeda, seal olla ei saa. On vägagi riigi asi, kas ema/isa on kodune või mitte, kuna lasteaiad on riiklikult doteeritud. Kui tahad riigilt soodsat teenust, siis pead tõestama, et vastad tingimustele. Kui tingimustele ei vasta, siis võid lapse viia erahoidu, kus maksad täie rauaga. Mõistlik minu meelest, miks peaks maksumaksjad kellegi laiskuse või mugavuse kinni maksma.

Hetkel aga ei ole küsimus üldsegi selles. Hetkel on, tuletan teile meelde, pandeemia, mis on ka lastele ohtlik! Kas te tõesti, käsi südamel, olete nõus sellise olukorraga, et enda hetkemugavuse nimel saab teie laps raske haiguse? Mul on võimatu seda mõista. Need lapsed, kes raskes seisus haiglas, need on reaalsed lapsed, mitte väljamõeldud! Ja päris mitme haigust oleks arvatavasti olnud võimalik ära hoida, kui vanemad oleksid olnud nõus oma mugavusest loobuma. Tõesti, ahastus tuleb peale – meil on range reziimiga asutus, lapsed käivad iga päev, vabastust ei ole ette nähtud…

+21
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lubatakse järgmisel nädalal veelgi karmimaid piiranguid?