Esileht Väikelaps Lugemaõppimise raamatuid

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Lugemaõppimise raamatuid

Postitas:

Palun soovitage poistele trükitähtedega raamatuid, kus oleks lihtne tekst, aga samas huvitav lugema õppida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 13:04; 05.03 15:10; 22.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage poistele trükitähtedega raamatuid, kus oleks lihtne tekst, aga samas huvitav lugema õppida.

Trükitähtedega raamatuid on keeruline leida tõesti 🙂
Mustika Prismas oli mõni valik. Seal oli üks raamat, kus ei olnud palju juttu, aga olid erinevad esemed, millele peale kirjutatud, mis see on. Jäi endal seekord ostmata, aga seal oli üht-teist. Ei oska kahjuks täpseid pealkirju anda.
Tegin ise töölehed, kus on palli kujutis ja peale kirjutatud PALL.
Karu Aabits on ka tore. Oleme kasutanud ka töövihikuid, mida eelkoolis kasutatakse (laps 4 aastane). Kõiki ülesandeid täita ei oska, aga lugeda saab sealt ka. Saime töövihikud tuttava õpetaja kaudu, kes kirjastusest need meile ostis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Poiste aabits” Kivirähk on autor vist..

Soovitab vaadata ka muid luuleraamatuid. Luuletusi on lõbus lugeda lapsel ning neid ikka trükkitähtedega ka trükitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täheraamat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 14:10; 06.03 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogus on suur valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps on? Minu soovitused võivad osutuda väga titekaks või tüdrukulikuks, sest mu tütar õppis vara lugema ja suuremale lapsele või poisile kõik raamatud ei pruugi sobida. Aga ma panen ikka kirja, kedagi teist äkki huvitavad tüdrukute omad ka. 🙂
– Lood 4-aastastele
– Kiire hiir
– Lotte aabits
– Pipi koomiksiraamatud (neid on vähemalt kolm, hetkel soodukaga: nt https://www.apollo.ee/pipi-otsib-spunki.html )
– Oravaraamat, Oravalapsed vanas majas ja Oravalapsed maimäletakus
– Kolliaabits (luuletused, me lugesime esialgu nii, et tema luges kollide nimed ja mina teksti)
– Ellis sõidab maale ja Ellis hambaarsti juures
– Hakkame lugema sari (mulle endale väga ei meeldi, lapsele küll: https://www.apollo.ee/catalogsearch/result/?cat=0&q=Hakkame+lugema )

Igal juhul soovitan kiiresti kirjatähtedele üle minna – kui trükitähtedes lugemine selge, siis kirjatähed õpib ära väga kiiresti ning siis on lugemist väärt materjali kordades rohkem. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 15:03; 05.03 15:40; 05.03 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu senistele soovitajatele. Laps on 5-aastane ja loeb lühemaid sõnu juba kenasti kokku, seega sellised, kus ainult paar sõna raamatus, meil enam päevakorras ei ole. Ikka natuke pikemat teksti ka vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 13:04; 05.03 15:10; 22.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu väikelaste soovitused sisaldavad ka ikka pikemat teksti (v.a Kiire hiir), aga lihtsalt sisu poolest võibolla 5-aastasele juba igav. 🙂

Aga mu vanema poja kunagine suur lemmik oli Grühvel. See jäi ennist kirjutamata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 15:03; 05.03 15:40; 05.03 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui algaja lugeja juhtub olema loodushuviline, siis päris head on ka Helle Kilki sari “Eesti linnud”, “Eesti metsloomad” ja “Eesti koduloomad”. Kaanel on küll miskipärast kirjas, et päris pisikestele, aga on siiski mu arust just head lugemisvilumuse harjutamiseks. Trükitähtedega, lühikesed selged laused, asjalik sisu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 15:03; 05.03 15:40; 05.03 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tea kirjastuse loomalood lastele sarja raamatud on head. Kiri piisavalt suur ja ka reavahe selline, et lapsel ei kao järg käest. Neid on hästi palju, meie neljane armastas neid väga lugeda: https://kirjastus.tea.ee/est/Tootekataloog/lastekirjandus/loomalood Praegu on laps kuuene ja endiselt mõnikord võtab raamatukogust mõne selle sarja raamatu.

See eespool nimetatud Eesti metsloomade raamat on ka väga tore. Meil meeldis mõlemale lapsele ja lugemise harjutamiseks sobib hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus Karu Aabits 🙂
Aastaid tagasi selverist sai ostetud suuremale tüdrukule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi “Täheraamat”, raamatukogust ehk leiad. seal on väiksed ja täitsa huvitavad jutukesed lehekülje ülemises osas trükitähtedega ja sama tekst lehekülje alumises osas kirjatähtedega sama tekst. Minu lapsed õppisid iseseisvalt minule märkamatult lugema kirjatähti just sellest raamatust. Trükitähtedega jutte lugesin nendega teadlikult.
“Numbriraamat” oli ka, aga selle sisust ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 14:10; 06.03 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul loeb viiene väiksemale Maša lugusid ette, need on trükitähtedega.
“Peep ja sõnad” uusimas väljaandes ka.
Luulevorm on häälikuanalüüsiks hästi kasulik. Trükitähtedes nimetamata nt lehm Liselotte raamatud, aga ka igasugu kõige pisematele mõeldud luulelood.

Kirjatähed õppis mu laps täiesti märkamatult ära, teada sain siis, kui nendega kirjutama hakkas 🙂 Ehk kui see arusaamine on olemas, et täht tähistab häälikut ja trükitähed une pealt selged + vasakult paremale kokkuveerimine ka, siis väiketähtede juurdeõppimine võib käia üleöö.

Kuigi mu laps loeb “tehniliselt” päris hästi, tundub see hetk praegu küll mägede taga, kus abita võõrast teksti mõttega lugeda võiks. Selles mõttes ei olegi nii suurt vahet, kas loeb sidusat teksti või silte-pealkirju-pakenditele kirjutatut jmt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile väga meeldis see Aabits esimeseks lugema õppimiseks: http://www.koolibri.ee/book.php?nid=2491
Ja nagu eelpool kirjutaja, ka meie laps sai kirjatähed minule märkamatult selgeks. Saatis vanaemale SMSe ja ükshetk vaatasin, et kirjutab neid kirjatähtedes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles sarjas on raamatuid erineva lugemisoskusega lastele: http://paikejapilv.ee/wordpress/tootekategooria/raamatud/loen-ise-sari/
Kui laps juba lugeda oskab, siis 1. sammu raamatud on liiga lihtsad. 2. samm on kindlasti ka trükitähtedes ja 3. samm vist samuti. Sellised mõnusad üsna lihtsa tekstiga raamatud, kus on palju pilte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle prahi on logopeedi Kristel Lempu koostatud raamat Dino.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile. Siin palju häid soovitusi ja hakkan neid raamatupoes läbi vaatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 13:04; 05.03 15:10; 22.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Poiste aabits” Kivirähk on autor vist..

Soovitab vaadata ka muid luuleraamatuid. Luuletusi on lõbus lugeda lapsel ning neid ikka trükkitähtedega ka trükitakse.

“Indiaanlane on ilus küll…” jah, väga sobiv kokkuveerimiseks 🙂 einoh, tegelikult meie omadele meeldis see ka, aga mitte kõige-kõige esimeseks raamatuks, sai kapsaks loetud küll.
Üle Karu-Aabitsa pole ikka midagi, kui on vaja päris algusest kokkuveerimist harjutama hakata, kasutasime mu enda 40a vana raamatut 🙂
Mõned “päike ja pilv” sarjast meeldisid väga, teisi ei võtnud lapsed lahtigi. Mingi kaelkirjakulugu meeldis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Karuaabits” on tehniliselt kõige parem ning äärmiselt hea lugema õppimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äsja ilmunud: https://www.raamatukodu.ee/tommi-padi
on küll keelekümbluseks mõeldud, aga minu arust sobib kõigile lugemaõppijatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja see ka samalt autorilt:
https://www.raamatukodu.ee/tommi-otsib-tood

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:14; 01.04 17:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Lugemaõppimise raamatuid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.