Esileht Hobinurk Lugemiselamusi!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lugemiselamusi!

Postitas:

Palun soovitage oma lemmikuid ja viimase aja lugemiselamusi! Olen kamminud läbi kõik raamatusoovituste teemad ja sealt omad valikud teinud, aga nüüd seisan taas nõutult raamatukogus riiulite ees.

Loen heameelega ilu- ja reisikirjandust, elulooraamatuid. Pigem ei soovi ulmet, krimi, naistekaid.

Väga on meeldinud „Moodne aeg“ sari, „Nüüdisromaan“, „Põhjamaade romaan“, „Punane raamat“. Samas ei ole kindlasti kõiki nende sarjade raamatuid läbi lugenud, võib sealt ka oma lemmikuid soovitada. Stiilinäitena on väga meeldinud Irvingi „Garpi maailm“. „Veemeetodimees“, „Neljas käsi“, Fowleri „Me oleme kõik täiesti endast väljas“, Simsioni Rosie raamatud, Fowlesi „Maag“, Christenseni „Poolvend“, Westö “ Väävelkollane taevas”, klassikutest Remarque jpm, kõik ei tule kohe paugust meelde.

Olen väga tänulik, kui soovitusi jagate!

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas sul Põhjamaade romaan sarjast Anne B. Radge Neshovi saaga on loetud?

Viimane raamat sarjast on üsna nõrk, aga eelnev on mõnus lugemine.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa John Steinbeck-i ‘Hommiku poole Eedenit’ või ‘Me tusameelne talv’ oled lugenud?

Mulle väga meeldisid. Praegu on pooleli Fowles-i ‘Eebenipuust torn’. See on ka hea.

Või siis ‘Lohetätoveeringuga tüdruk’ ja kogu millenniumi sari.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul Põhjamaade romaan sarjast Anne B. Radge Neshovi saaga on loetud?

Viimane raamat sarjast on üsna nõrk, aga eelnev on mõnus lugemine.

Aitäh! Berliini paplid on loetud, aga teisi siis uurin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa John Steinbeck-i ‘Hommiku poole Eedenit’ või ‘Me tusameelne talv’ oled lugenud?

Mulle väga meeldisid. Praegu on pooleli Fowles-i ‘Eebenipuust torn’. See on ka hea.

Või siis ‘Lohetätoveeringuga tüdruk’ ja kogu millenniumi sari.

Aitäh, teised on loetud, aga millenniumi sarja pole lugenud. Mul vist raskusi nende raamatutr lugemisega, millest enne filmi olen näinud. Vastupidi vaatan hea meelega. Aga uurin teisi sarja raamatuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Naine valges kimonos” võib sulle ehk meeldida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roy Jacobseni raamatud Põhjamaade romaanis olid head, samuti Tommi Kinnuneni omad (Nelja tee rist).  Kjell Westöl on teisigi raamatuid eesti keelde tõlgitud, mulle meeldis Väävelkollane taevas väga ja Kus kõndisime kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks väga hea elulooraamat on “Alasti tulin ma”, mis kõneleb Rodini elust ja suhetest. Ei pea absoluutselt olema kunstihuviline (ise ma ei ole), et seda raamatut nautida. Hästi põnev sissevaade ühe inimese ellu, tema tahtejõudu, samas tema veidrasse armastusse, aga ka tolleaegsesse Pariisi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. 🙂

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just lõpetasin, soovitan väga

<h2 class=”nomargin” style=”box-sizing: border-box; font-weight: 300; color: #0019af; line-height: 1.4; font-size: 30px; margin: 0px !important;”><span style=”box-sizing: border-box;”>Kui kõik on öeldud</span></h2>
<span class=”eds-text” style=”font-size: var(–font-size-3); font-weight: var(–font-weight-bold); vertical-align: baseline;”>Anne Griffin</span>
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just lõpetasin, soovitan väga

<h2 class=”nomargin” style=”box-sizing: border-box; font-weight: 300; color: #0019af; line-height: 1.4; font-size: 30px; margin: 0px !important;”><span style=”box-sizing: border-box;”>Kui kõik on öeldud</span></h2>
<span class=”eds-text” style=”font-size: var(–font-size-3); font-weight: var(–font-weight-bold); vertical-align: baseline;”>Anne Griffin</span>

Jajahhh

eesti keeses siis: Anne Griffin  Kui kõik on öeldud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

See, et sulle ei meeldi, ei tähenda, et teistele ei võiks meeldida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Kedagi ei koti, et sulle ei meeldi, Tont.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Appi! Jälle üks, kes arvab, et kui tema jaoks oli igav, siis järelikult need miljonid üle maakera, kes raamatut nautinud on, järelikult “tunnevad valesti”!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma põhilisest lugemisajast, kui noorem olin, võin soovitada selliseid raamatuid, mis tänapäeval võibolla on uute väljaannete koormate alla mattunud:

Penelope Lively “Kuutiiger”

Robertson Davies “Viies osaline”, “Mässajad inglid”

Thornton Wilder “Theophilus North”, “Märtsi iidid”

Eesti kirjandusest on üks lemmikuid Viivi Luige “Seitsmes rahukevad”

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Ootame huviga sinu soovitusi, mis siis on mõttekas ja lugemist vääriv raamat!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma põhilisest lugemisajast, kui noorem olin, võin soovitada selliseid raamatuid, mis tänapäeval võibolla on uute väljaannete koormate alla mattunud:

Penelope Lively “Kuutiiger”

Robertson Davies “Viies osaline”, “Mässajad inglid”

Thornton Wilder “Theophilus North”, “Märtsi iidid”

Eesti kirjandusest on üks lemmikuid Viivi Luige “Seitsmes rahukevad”

Penelope Lively loomingust on nüüd tõlgitud ka “Foto”, soovitan.

Headest naisautoritest veel – Wassmo, Atwood, Woolf – kõik raamatud.

Faulkneri “Absalom, Absalom”.

Waltari “Sinuhe” ja “Võõras mees tuli tallu”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Ootame huviga sinu soovitusi, mis siis on mõttekas ja lugemist vääriv raamat!

Vaadates seda nimekirja, mille teemaalgataja on välja toonud, siis on üsna imelik pakkuda sellist softi lugemiseks nagu sadness seda tegi.

Ise soovitaks teemaalgatajale elulugudest Valentine Nõlvaku “Ellujääja”, Elin Toona “Pagulusse”, Hedvig Hanson “Jutustamata lugu” (raamat tema näitlejannast vanaemat Ellen Kaarmast), Piper Kerman “Oranž on uus must”.

Ilukirjandusest György Dragomán “Tuleriit”, Gaétan Soucy “Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke”, Guzel Jahhina “Zuleihha avab silmad”, Elena Ferrante “Minu geniaalne sõbranna” (ja selle järjed), Aleksei Salnikovi “Petrovid gripi küüsis”, Madeline Milleri “Achilleuse laul”.

Noorteromaanidest soovitaks Courtney Summers “Sadie”, Sarah Crossani raamatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Ootame huviga sinu soovitusi, mis siis on mõttekas ja lugemist vääriv raamat!

Vaadates seda nimekirja, mille teemaalgataja on välja toonud, siis on üsna imelik pakkuda sellist softi lugemiseks nagu sadness seda tegi.

Ise soovitaks teemaalgatajale elulugudest Valentine Nõlvaku “Ellujääja”, Elin Toona “Pagulusse”, Hedvig Hanson “Jutustamata lugu” (raamat tema näitlejannast vanaemat Ellen Kaarmast), Piper Kerman “Oranž on uus must”.

Ilukirjandusest György Dragomán “Tuleriit”, Gaétan Soucy “Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke”, Guzel Jahhina “Zuleihha avab silmad”, Elena Ferrante “Minu geniaalne sõbranna” (ja selle järjed), Aleksei Salnikovi “Petrovid gripi küüsis”, Madeline Milleri “Achilleuse laul”.

Noorteromaanidest soovitaks Courtney Summers “Sadie”, Sarah Crossani raamatud.

Ma ise loen enamjaolt põnevikke, ei hakanud neid pakkuma.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise loen enamjaolt põnevikke, ei hakanud neid pakkuma.

Paku ikka, mind küll huvitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise loen enamjaolt põnevikke, ei hakanud neid pakkuma.

Paku ikka, mind küll huvitavad.

*Peter Swanson “Kõik tema hirmud”
*Catherine Ryan Howard “Valetaja tüdruk”
*Lucy Foley “Jahiseltskond” ja “Kutsutud külalised”
*Lisa Jewell “Ülakorruse pere” ja “Ja siis oli ta läinud”
*Alice Feeney “Mõnikord ma valetan”
*Shari Lapena “Võõras sinu majas” ja “Teisel pool seina”
*Malin Persson Giolito “Vesiliiv”
*Ruth Ware raamatud. Ma olen lugenud nelja tema raamatut ja kõik olid minu jaoks head.

Noorteromaanidest soovitan ma –
*Louise O’Nelli “Sai mis tahtis”
*Sarah Dessen “Püha misiganes”

Minule need raamatud meeldisid, olid sellised kaasahaaravad ja põnevad. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

L.S. Hilton “Maestra”

Dolly Alderton “Kõike, mida ma tean armastusest” -see raamat oli päris lõbus lugemine.

Susan Luitsalu “Ka naabrid nutavad”

Need olid päris head raamatud. ????

Appi! Jälle üks “langustide” fänn. See on nii mõttetu ja igav raamat.

Ootame huviga sinu soovitusi, mis siis on mõttekas ja lugemist vääriv raamat!

Jumalate mets.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, Sadness! Panin neli raamatut kirja, mis googeldades mulle sobivamad tundusid. Kindlasti on kõik huvitavad, aga esialgu võtan neli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, Sadness! Panin neli raamatut kirja, mis googeldades mulle sobivamad tundusid. Kindlasti on kõik huvitavad, aga esialgu võtan neli.

Kui põnevust otsid, siis Bryndza on algusest lõpuni põnev,  Marsons ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas FB´s “Lugemise väljakutse” grupis oled? Sealt saab lõputult häid soovitusi ja isiklikke arvustusi lugeda.  Ma olen tohutult häid leide sealt saanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Avasin hiljuti veebi, mille aadress on pealkirjas. Minu isiklikul arvamusel on tegemist huvitava ja silmaringi laiendava lugemisega, iseasi, kas teemaarendus (Hinge eksistents ja kõiksus, filosoofilised mõtisklused ning unenäod) Teile huvi pakub.

Lugusid lisan juurde 1-2 korda nädalas. Lugemine on tasuta ja sisse kuhugi logima ei pea. Ainuke miinus, et veebikodu reklaamikene plingib.

 

Kui pakub huvi, siis head lugemist!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, Sadness! Panin neli raamatut kirja, mis googeldades mulle sobivamad tundusid. Kindlasti on kõik huvitavad, aga esialgu võtan neli.

Oo see on väga tore, et leidsid midagi huvitavat. Ma loodan, et sulle meeldib. Kui sul on mingeid häid raamatuid, siis soovita mulle ka. Nii raske on leida häid raamatuid. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on mingeid häid raamatuid, siis soovita mulle ka.

Mul viimasel ajal (suve algusest)on lugemiseks olnud väga vanad raamatud. Olin maal ja seal polnud uuemaid võtta, võtsin riiulist “Tuuline rand” 1osa ja hakkasin lugema. Muidugi olen kunagi ka filmi näinud, aga see tundus täiesti jama. No lugesin siis esimese ära ja täitsa ok oli. Võtsin kõik neli osa ette ja mulle meeldisid. Meeldis lugeda, kui raske ikka oli elu naistel sel ajal. Meil on vedanud, et sündisime praegusesse aega.

Siis leidsin riiulist teose “Uuele rannale”, lätlase kirjutatud. Kogemata täpselt samast ajast jutt nagu eelmistes tuulise ranna raamatutes, ainult et lätlastest. Ka väga huvitav oli, just suhete ja naiste elu osas. Raamatu keskel läks liiga “punaseks” see kõik, tuli vene aeg. Aga see, miks vaesed just venelaste poolele läksid, oli teistmoodi huvitav lugeda. Raamat on Stalini preemiaga tunnustatud, nii et võid juba arvata, kui taevasse need bolševikud tõstetud on, aga just vaeste inimeste eludest ja kulakute tegemistest on väga hästi kirjutatud.

Nüüd lõpetasin raamatu “Maria Siberimaal”, loetav, aga mitte nii väga kaasakiskuv mu arust. Maria oli kaval naine.

Vot sellised kummalised valikud on mul viimased kuud olnud ja ma olen tõesti rahul, et neid raamatuid lugesin. Nüüd siis tuli tunne, et tahaks midagi põnevat nendele nostalgialaksudele otsa ja võtsingi kaks Foleyd raamatukogust. Õhtul hakkan pihta!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll juturaamat, aga argiellu vaheldust kindlasti toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Hobinurk Lugemiselamusi!