Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lugu elust enesest

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Lugu elust enesest

Postitas:
Kägu

Juhtus küll väga palju aastaid tagasi. Mulle meenus, kui nädalvahetuses maakodus põrandaid pesin.

Hakkasin oma mehega koos elama ja ta emaga tuli rääkima tema töökaaslane.
Jutt oli sellest, et minuga ei tasu lasta oma pojal elu siduda. Põhjus oli ka kohe ette tuua.

Nimelt oli selle hoiataja tädi olnud lapsena minu vanavanaema naaber ja ta mäletavat selgelt, kuidas nende kodus minu vanaema ema kohta räägiti. Et ta on on laisk perenaine, sest ei pese potikaasi ja uksepakkusid.

Mina ise pole oma vanavanaema näinud, sest ta suri aastaid enne minu sündi. Ma ei tea, kas ta tõesti oli laisk perenaine või mitte. Kas ta pesi neid potikaasi või mitte…

Aga arvata, et mitu põlve edasi on seetõttu naine kooseluks kõlbmatu, on tase omaette.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aitäh jagamast, naljakas lugu oli 😂😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud.

No tegelikult oli ikka küll. See näitab selgelt, kui piiratud ja eelarvamustega meie esiemad/-isad mõnikord olid. Hea, et need ajad möödas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind pani see lugu mõtlema sellele, millistel absurdsetel põhjustel nn hõimlased võivad kedagi oma suguvõssa mitte vastu võtta. Olen ise see, keda mehe sugulased vääriliseks ei pidanud ja selliste külamooride juttude tasemel eelarvamustega lähedalt kokku puutunud. Külakogukond on teinekord väga julm. “Libahunti” olete lugenud?
Ja viimasele: need ajad ei ole päris igal pool möödas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb lugu tegelikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud.

No tegelikult oli ikka küll. See näitab selgelt, kui piiratud ja eelarvamustega meie esiemad/-isad mõnikord olid. Hea, et need ajad möödas on.

NALJAKAS ei olnud see lugu küll kuskilt otsast. Ja ega eriti tõsiseltvõetav ka ei olnud. Ma tõesti ei usu, et kellegi vanaema ema järgi isegi rumalaim vanamoor sõbranna miniat hinnanuks. Siin on miski tõlkes kaduma läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll naljakas, mida sa raiud siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll naljakas, mida sa raiud siin.

Ma täiesti siiralt küsin, palun vasta ka siiralt – kas sa tõesti naersid selle loo peale? Ma ei oska arvata, mis kohas siin naerda tuleks või mis peaks naljakas olema? Mõnikord saad vähemalt sellest aru, mis koht pidi naljakas olema (aga ei ole), siin aga ei leia isegi seda kohta üles.
Et ta mõtlemapanev võiks olla, sellega olen nõus, aga naljakas …

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma lugesin just “Minu Muhumaad” ja see lugu haagib kuidagi sellega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei olnud naljakas lugu. Ega üldse mitte mingi selline lugu, mille peaks ilmtingimata foorumisse kirja panema ja teistega jagama. Pigem tundub, et teemaalgatajal on igav, jubedalt tahaks millestki kirjutada, aga kuumaga on pea täitsa tühi. Siis sodis siia mingi mõttetu teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei olnud naljakas lugu. Ega üldse mitte mingi selline lugu, mille peaks ilmtingimata foorumisse kirja panema ja teistega jagama. Pigem tundub, et teemaalgatajal on igav, jubedalt tahaks millestki kirjutada, aga kuumaga on pea täitsa tühi. Siis sodis siia mingi mõttetu teema.

Ega siin foorumis on jah muidu ikka ainult väärtlood kirjas, mida kohe kuidagi ei saanud endale jätta. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olnud.

Tegelt ma ei usu, et need ajad möödas on…ok, uksepakkude mittepesemises vast kedagi tänapäeval ei süüdistata, aga usun, et on ringkondi, kus kellegi väärtust enamvähem sarnaste põhimõtete alusel määratakse….a la ta pole vääriline kaaslane, sest pole kunagi joogaga tegelenud, elab paneelmaja korteris, ei kanna firmariideid jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, millal sa viimati uksepakku pesid? Aga potikaant? Palun ausat vastust. Mida vanasõna ütleb käbi ja kännu kohta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas ei olnud, aga näitab, mida peeti vanasti naise juures oluliseks. Puhtust, korda ja söögitegemisoskust. Ilu, kehakaal jms, oli teisejärguline.
Tänapäeval vist nii palju ei kommenteerita kellegi sobivust miniaks.
Meenus selle looga seoses, et kui abiellusime (meil ja mehe vennal olid pulmad peaaegu ühel ajal), siis külamutid olid kommenteerinud, et meie lähme nagunii varsti lahku, aga mehe vend jääb oma naisega kindlasti kokku. Nüüd 37 aastat möödas, meie ikka koos, aga vend lahutas juba 6-ndal abieluaastal. Nii targad on need külamutid, igale poole oma nina toppimas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas ei olnud, aga näitab, mida peeti vanasti naise juures oluliseks. Puhtust, korda ja söögitegemisoskust. Ilu, kehakaal jms, oli teisejärguline.

Pullikaka.
Need “jutud” tekitati täiesti muudel põhjustel. Näiteks, kas esiema oli pisut rikkam, oli tal mees pisut usinam ja murdis tööd teha VÕI lausa kasutas teenijat uksepakkude jaoks.
Rääkijateks olid muidugi moonakate naised.

Ehk siis puhtalt kadedus. Reaalsusega polnud sel mitte mingit pistmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Teemaalgataja, millal sa viimati uksepakku pesid? Aga potikaant? Palun ausat vastust. Mida vanasõna ütleb käbi ja kännu kohta?

Linnakodus lähevad potikaaned koos potiga nõudepesumasinasse ja uksepakkusid polegi.

Maakodus pesen potid ja kaaned korraga. Põrandaid pestes meenuski see lugu. Seega pesin mõlemaid viimati pühapäeval. Millal järgmine kord on, seda ei tea, sest pakud on vanas majas oma 15cm kõrgused ja niisama mopiga üle tõmmata keerukas. Tuleb ikka lapiga eraldi teha seda.
Olen veel kuulnud kuskilt sellist ütlemist, et kui perenaine uksepakku ei pese, siis tuleb lapsel nohu 🙂 (mingi teema vanarahval nende uksepakkudega oli) Lapsed mul juba suured ja oma elu peal, aga usutavasti nohuvabad. Maakodu on meil esimest suve ja ma loodan, et suudan uksepakkusid ka edaspidi pesta. Potikaantega läheb seal peatselt nii nagu linnakoduski, et hakkavad masninas puhtaks saama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Rääkijateks olid muidugi moonakate naised.

See on uskumatult tabav väide minu loo puhul. Minu esivanemad olidki moonakad ja majas oli neli nö moonakate korterit. Seega naaber oli ka moonaka naine 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu esivanemad olidki moonakad ja majas oli neli nö moonakate korterit.

Eks nad hõõrusid omavahel samuti.
Täpselt nagu praegu hõõrutakse sotsiaalmeedias.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ega inimloomus tegelikult ajaga muutunud ei ole. Toona moonakaeided, nüüd PK käod oma pesuvahetuse ja paksuteemadega.
Kes piisavalt kirjandusklassikat lugenud, teab seda isegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Huvitav kumb pool minu puhul domineerima jääb?
Isa poolt olen “kõrgemast klassist” pärit. Juglen kahtlustada, et neil pesi uksepakkusid ja potikaasi koduabiline. Seega vist ikka pole ka sealt poolt seda küürimise usinust oodata, et see mul loomuses oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja peseb foorumis oma musta pesu, mis oli palju aastaid tagasi mustaks läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks pole need ajad möödas, vaid õilmitsevad paremini kui eales! Igasugu infot tuleb sisse uksest ja aknast, aga koos sellega jääb üha vähemaks oskust kuulata ning teri sõkaldest eraldada. Töö juures sosistab keegi ussitaja sulle kõrva midagi uue kolleegi kohta (a la tema isa oli täitevkomitee esimees ja laskis inimesi Siberisse saata, ega tütargi parem ole!), kohe usud, muutud kõnealuse suhtes ettevaatlikuks ja kahtlustavaks… Ajapikku areneb sellest välja tõsine kiusamine. Tegelikult võis too pahatahtlik ussitaja isikud segi ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kohe usud, muutud kõnealuse suhtes ettevaatlikuks ja kahtlustavaks

Ei muutu. Ikka sosistaja suhtes muutud ettevaatlikuks. Või vähemalt võiks muutuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sellist jaburdust, et nii paljude aastate tagant nii kauge sugulase väidetavad patud üles kaevatakse, pole varem juhtunud kuulma. Aga vanemate järgi tehakse tihtilugu järeldusi laste kohta ja nii mõnigi kord on need hoiatused asjakohased, sest paljugi inimese iseloomus on kas kaasa sündinud või lapsepõlvekodus omandatud. Kui ma teaks, et mu lähisugulane hakkab paari heitma kellegagi, kelle vanema kohta ma tean, et too on konfliktne, joodik, liiderlik, padulaisk vmt, siis ma ka hoiataks ilmselt. Kuigi jah, mõtet sellel poleks, sest armunud inimene mingi sugulase susimise peale oma kallimat küll ei jäta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tuleb selle teemaga meelde, kuidas mu isa ütles mulle, et ma olen mittekeegi, aga et vaadaku ma oma vanemat õde – küll temal on hea ja tubli mees. Et õde on mul igati etem minust. Minul oli jällegi täiesti mõttetu kavaler, järelikult olen ka ise mõttetu. Ja sellist võrdlemist on ikka palju, et inimesi hinnatakse nende kaasade järgi.

Eks mu kavaler oligi tavamõistes mõttetu, ehk olin ma seda ka isegi. Nüüdseks olen edukas ja sõltumatu. Ka mu mõttetu kavaler on edukas ja sõltumatu. Sissetulekud on meie peres 5-kohalised numbrid. Mingid parajad mõttetused oleme siiamaani. Mees on laisk kui lohe, ega tal kodus lilled väga ei liigu. Ja mina pole ka traditsiooniline naine. Elame täpselt nii nagu tahame ja uksepakkusid pesevad palgatud inimesed.

Õde ja õemees on jällegi traditsiooniline pere – lahku läinud ja uute kaasade/lastega. Oma isa uhkuseks. Isale aga peegeldab elu tagasi teda ennast.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lugu elust enesest