Esileht Koolilaps lühike kasv

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: lühike kasv

Postitas:

Tere! Küsimus on selline, et kas 14-aastane (vähem kui kuu pärast juba 15) poiss, kes on umbes 163 cm pikk, saab kasvada 180 cm ja üle selle? See on meeletu kompleks mulle, kuna olen klassis kõige lühem, isegi tüdrukutest lühem. Minu isa on umbes 164 cm ja ema 160 cm. Mulle on öeldud, et sellise geneetikaga jään ise ka päkapikuks, kuid ma ei taha seda mingil juhul. Asjad, mis minu kasuks räägivad, on see, et mu isapoolne vana-vana-vanaisa oli kuskil 180 cm ja tema poeg, minu vana-vanaisa, oli kuskil 190 cm, mis on mõlemad oma aja kohta küllaltki pikad mehed. Mõtlesin, et ehk olen nende geenid pärinud ja olen lihtsalt hilisem kasvaja. Samuti, mu vanemad ei pruugi lühikesed olla geenidest, vaid lihtsalt sellel ajal kui nemad lapsed olid ei olnud nii häid tingimusi (mitte nii mitmekesine toit, isa magas vähe), nii et tegelikult võiksid nad teoreetiliselt pikemad olla ja ei pruugigi lühikesi geene pärandada mulle. Aasta algusest saadik olen kasvanud 4,5 cm, millega saan rahul olla, aga kardan, et selleks see jääb ja kauaks seda kasvuaega enam ei jätku. Minu SUUR unistus oleks täis kasvada 185
cm. Selleks palun ma teie nõu: kas on võimalik mul ikkagi kasvada pikaks/pikemaks? Ja mida peaks kindlasti tegema et kasvada. Suur aitäh lugemast ja ootan vastuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 00:16; 18.07 00:58; 21.08 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju sa eelmisel aastal kasvasid (st. kas kasvuspurt on alguses või lõpus)? kui suur on sul jalg, palju on jalg kasvanud ja mis on isa kinganumber?

163 cm sinu vanuses ei ole muuseas üldse väga-väga lühike. jah, on lühemat sorti aga sugugi mitte kõigel lühem – http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/poisid.htm

ja tüdrukud ongi selles vanuses pikemad kui poisid – poisid kasvavad üldiselt kauem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:36; 18.07 01:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal kasvamise kohta siis nii palju et.. täpselt ei mäleta, aga alla 5 cm ei jäänud kindlasti. Kasvuspurt vist kuskil keskel juba, loodan et aega veel. Kannan number 38-40 jalanõusid,38 siiski harvem, rohkem 39. Isa jalanumber on 41-42.
Tüdrukud olid eelmisel aastal pikemad jah, see aasta on poisid üldiselt ette pannud. Mul klassis on poisid sellised 175-190 cm, ei tea kas mingi hiidude klass või ongi normaalne.
Lihtsalt tahaks teada, kas lootust on, ning kas mingit trikki või midagi on, mis aitaks kasvada, mingi toiduaine või toidulisand või…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 00:16; 18.07 00:58; 21.08 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nonii,ma kaalusin kõiki asjaolusid 😉 ja pakun sulle kasvuks 178.
jah, see ei ole see mida unistad aga ma arvan, et 178 on ka väga ok.

meil on vastupidine suguvõsa – kõik on väga pikad ja seetõttu on teema huvitav. mul on ka kõige uuema põlvkonna kümne lapse (enamus on neist sinuvanused või veidi vanemad) kasvuandmeid ja ma tean neid kõiki lapsena ja noorena ja kuidas me kasvu ennustasime….

üldiselt võib öelda, et ega käbi kännust tõesti kaugele ei kuku, seetõttu paraku need ükskikud näited vana-vanaisadest ei kehti. kui sa neisse oleks, siis oleks see juba kasvus välja tulnud. ja looduses kehtib see, et üldiselt liigutakse keskmise suunas – meie suguvõsa siis lüheneb ja sina kasvad emast-isast tunduvalt pikemaks (juba praegu oled pea isa pikkune).

toit ja keskkond loeb aga paari cm võrra, mitte rohkem. minu teada kasvu saab muuta ainult mingeid spets kasvuhormoone süües aga esiteks pole sul seda tegelikult vaja (tervist rikkuda) ja teiseks antakse neid vist äärmuslikul juhul arsti ettekirjutusel.

eks see vana inimese targutamisena tundu aga usu mind- sinu kasv on täiesti ok ja sa kasvad vaikselt edasi kindlasti kuni 18 eluaastani. ja soovitan sul loobuda kinnisideest pikkuse suhtes. ma saan aru, et selles vanuses see on raske. täitsa naljakas on mõelda, et mina selles vanuses olin veendunud, et mul on liiga pikk nina …. tegelikult enda kehas vigade leidmine vist täiesti klassikaline nähtus sinu vanuses. nagu kaheaastasel jonn vms. 😉

igal juhul ma soovin sulle head kasvamist. kirjastiili järgi tundud iseloomust juba niigi väga sümpaatne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:36; 18.07 01:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh abi eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunde järgi pakun Sulle täiskasvanu pikkuseks 170, max 175.
185 ei usu ma mingil juhul.

Ise naisena kasvasin oma viimase cm veel kahekümneselt, enne seda oli mitu aastat pausi. Mehed kasvavad kauem, kasvuaeg seega ees.

See, et jala nr väike võiks viidata, et kasvad veel.

Mulle tundub, et eesti mehed on nt üldiselt vene meestest ja poistest pikemad.

Kõige tähtsam on aga mitte oma pikkuse pärast liigselt põdeda. Kahjuks olen kunagi kohanud ühte noormeest, kes oma pikkuse pärast kohutavalt põdes. Muidu polnud tal ju häda midagi, ka välimusel, aga see põdemine hakkas nii kergesti välja paistma ja oma komplekside tõttu ei suutnud ta suhteid arendada.

Mina kunagi põdesin oma poisiliku keha pärast ja alles 20dates sain aru, et pointi pole. Kui ise oled tore inimene, siis ei ole teistel vahet, kas oled pikk või lühike. Ka naistel. On küllalt naisi, kellele pikad mehed ei meeldigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks soovitus – uju. Ega ujumine sind muidugi 190cm-pikkuseks ei venita, aga usutakse, et ujumine aitab välja võtta selle maksimumi, mis sulle \”ette nähtud\” on, mitte ei jää sinna keskmise peale pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on mitu klassivenda, kes põhikooli lõpuni olid nublud ja alles gümnaasiumis pikkuse täis viskasid.
Südame rahustuseks võiksid siiski endokrinoloogi vastuvõtul ära käia ja testid lasta teha. Siis on kindel, et oled enda poolt kõik andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid kindlust, et ei ole kasvuhormooni puudulikkusega tegu, siis tõesti mine endokrinoloogi vastuvõtule. Selleks pead perearstilt võtma saatelehe. Arsti juures tehakse sulle uuringud: vereanalüüs ja röntgenpilt käest, et selgeks teha luuline vanus (kas kasvutsoonid on veel lahti). Kasvupeetuse põhjuseks on harva kasvuhormooni puudulikkus (sinul ilmselt mitte, sest minimaalne kasvutõus peab olema 5 cm aastas), põhjuseks võib olla ka teraviljatalumatus, kilpnäärme hormoonihäired jms. See tehakse kõik analüüsidega kindlaks. Kuidas sul puberteediga on – kas selles plaanis on kõik korras? Kui sellega on probleeme või ei ole veel alanud, siis võidakse stimuleerida meessuguhormoonidega väga väikeses koguses.
Olen oma lastega kõik selle läbi teinud, aga muid põhjusi ei ole leitudki, kui hiline areng.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on 20-aastane poeg kes on 164cm pikk ja jalanr. on 39-40. kasv jäi tal seisma kuskil 15-aastaselt.viimased 5 aastat pole kasvanud.
ma ise olen 164, poisi isa 178cm. suguvõsas on nii pisikest jui ka suuremat kasvu mehi. poisi vend nt on praegu 12 -aastane ja jalanr.43, pikkust 164 cm.
kui soovid täpsemat vastust, on ja võimalus minna endokrinoloogi vastuvõtule, seal tehakse käeluudest pilt ja see näitab ära kui plaju veel kasvamislootust on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:38; 26.07 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud, mingeid teste ei tehtud, öeldi et pole põhjust, et on lühikesi mehi ka olemas. Arst vaatas munandite suurust ja ütles, et kasvuspurt on tõenäoliselt alanud. Ma arvan et hormoonide jaoks peaks ma kuskil 10 cm lühem olema 😀 Pluss see on kahtlane värk ka, kuidagi ohtlik teema tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.kliinik.ee/testid/lapse_pikkuse_arvutamine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelmisel aastal kasvamise kohta siis nii palju et.. täpselt ei mäleta, aga alla 5 cm ei jäänud kindlasti. Kasvuspurt vist kuskil keskel juba, loodan et aega veel. Kannan number 38-40 jalanõusid,38 siiski harvem, rohkem 39. Isa jalanumber on 41-42.
Tüdrukud olid eelmisel aastal pikemad jah, see aasta on poisid üldiselt ette pannud. Mul klassis on poisid sellised 175-190 cm, ei tea kas mingi hiidude klass või ongi normaalne.
Lihtsalt tahaks teada, kas lootust on, ning kas mingit trikki või midagi on, mis aitaks kasvada, mingi toiduaine või toidulisand või…[/tsitaat] Mine nii ruttu, kui võimalik, endokrinoloogi juurde ja räägi oma mure ära. Tegelikult saab kasvamist tagant utsitada – pikemaks, kui geenid lubavad, ei venitata, aga geenide lubatava maksimumini ikka saab. Küsi perearstilt saatekiri ja mine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu äi ja ämm olid mõlemad pisikesed kui püksinööbid.
Pojad neil läksid ämma vendadesse ilmselt, üks oli pikemapoolne, teine oli väga pikk.
Väga pikast sai minu mees, poeg meil isast pikem, natsa alla 2m. Teise venna poeg samamoodi 2 m ligi. Tõsi, minu poeg oli juba 13-14 aastaselt paras kõrkjas tuule käes, aga mäletan oma suuri silmi, kui kroonusse läks pisike pätakas klassivend, tagasi tuli oma 15-20 cm pikem sirge ritv.
Kõik on veel võimalik.
Samas – mõtle kui palju püksiriiet ja särgikäise pikkust kolgedele kulub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti sa kasvad veel ja 163cm pole juba sugugi paha. Mul 18a tüdruk kasvas ka viimase aastaga veidi, kuigi tüdrukud peale 16a eriti ei kasva. Poisid kasvavad kuni 22a ja mõned sirguvad eriti peale sõjaväest käimist. Kindlasti sport on kindel abivahend.
Edu ja ära muretse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks klassivend oli gümnaasiumisse astudes minuga enam-vähem ühepikkune – ca 165 cm siis ehk. Gümnaasiumi lõpetades oli veel pigem lühemate seas – pakun, et 175 umbes. Nüüd hiljuti nägin teda klassi kokkutulekul ja ei tundnud ära – pikkust oli tal 185 cm vähemalt, võibolla isegi 190 cm. Seega, kõike juhtub. Kui kasvukõverat vaadata, siis paistab ka, et vanuses 15a-18a kasvavad lühemat kasvu poisid veel keskmiselt 15 cm, seega pakun, et 180 cm on ehk saavutatav küll, aga 185 cm võibolla mitte (eriti kuna su vanemad on lühikesed). Aga seniks, kui vähegi võimalik, proovi oma kompleksidest üle saada. Mulle näiteks meeldivad just lühemat kasvu mehed (170-175 cm on ideaalne), nendega on muuhulgas palju mõnusam tantsida kui kolgedega. Ja näiteks minu 13a tütre klassis on kõige säravam ja populaarsem poiss just kõige lühem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm tuttavat noormeest, kel lühike kasv.
Esimene käis kuksil, kus mõõdeti luude pikkusi ja selle järgi hinnati, kas tuleb veel kasvu juurde või mitte. Sellel poisil oli küll vastuseks, et ei tule. Ja nii oligi. Kasv jäi ikkagi alla 170. Peres oli lühikesi inimesi neil ka. See pole aga taksistanud tal elamast täisväärtuslikku elu – korralik haridus, tore tüdruksõber jne 🙂
Olen ka kuulnud, et korralik magamine pidi kasvule kaasa aitama. On ütlus, et magades laps kasvab. Ei tea, kas see on tõsi või mitte. Igal juhul teisel tuttaval on küll nii, et ema ja isa on mõlemad pikad, poeg on arvutifänn, kes veetis juba varasest koolipõlvest pooled ööd arvuti taga üleval olles ja paraku jäi ta kasv ka lühikeseks, natuke üle 170. Ei tea, kas sellest, aga magamine on igal juhul kasulik 🙂
Kolmandaga oli nii, et tal tuvastati teravilja talumatus, selle nimi on vist tsöliaakia (?) Kahjuks avastati see nii hilja, et suurem kahju oli juba tehtud ja kasv jäi samuti tugevalt all 170. Aga lohutuseks sulle – suuremat naistemeest annab otsida. Ei takista tüdrukuid ta väike kasv mitte üks raas, plikasid sumiseb tal ümber kordades rohkem kui 20 senti pikematel sõpradel 🙂
Igal juhul sa oled tubli, et niisama omaette ei põe, vaid püüad midagi teha. Ma soovitaks ka esialgu külastada veel endokrinoloogi ja teha see luude mõõtmine. Kui arst ütleb, et vajadust pole, siis vb vanemad on nõus selle uuringu eest tasuma. Räägi neile kuidas teadmatus taksitab sind normaalselt elamast jne, küll sa välja mõtled, mis neile mõjuks. Kui öeldakse, et kasvad veel, siis saad murest lahti. Igal juhul edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma tahaks teemaalgatajale veel täiesti teemaväliselt öelda, et mõistuse poolest paistad sa küll kõvasti üle keskmise poiss olevat, kirjutad nii korrektselt, et on lausa lust lugeda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, naisterahvas, olen 164cm ja mu eluarmastus (parakuuei abiellunud temaga ja eks see eluarmastus on ka praeguseks muigega, aga ikkagi – nii suurt tunnet pole nagu hiljem olnud) oli minust nii cm või kaks lühem. ja ma elus ei mõtelnud tema pikkusele .. aga ma saan aru, et pikkus pole oluline mitte vaid naistega suhtlemise mõttes, vaid meestemaailmas on see samuti mingi näitaja, õnneks pole sul siiski ilmselt vaja muretseda, sa kasvad veel palju aastaid ja saavutad vähemalt täiesti tavalise mehe pikkuse. Ühesõnaga, nt minu jaoks täiesti pseudoprobleem nagu nt ka meeste mure oma kiilaspäisuse pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma tahaks teemaalgatajale veel täiesti teemaväliselt öelda, et mõistuse poolest paistad sa küll kõvasti üle keskmise poiss olevat, kirjutad nii korrektselt, et on lausa lust lugeda![/tsitaat]

Tänan 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina, naisterahvas, olen 164cm ja mu eluarmastus (parakuuei abiellunud temaga ja eks see eluarmastus on ka praeguseks muigega, aga ikkagi – nii suurt tunnet pole nagu hiljem olnud) oli minust nii cm või kaks lühem. ja ma elus ei mõtelnud tema pikkusele .. aga ma saan aru, et pikkus pole oluline mitte vaid naistega suhtlemise mõttes, vaid meestemaailmas on see samuti mingi näitaja, õnneks pole sul siiski ilmselt vaja muretseda, sa kasvad veel palju aastaid ja saavutad vähemalt täiesti tavalise mehe pikkuse. Ühesõnaga, nt minu jaoks täiesti pseudoprobleem nagu nt ka meeste mure oma kiilaspäisuse pärast. [/tsitaat]

Kiilaspäisus pole veel kõige hullem. Pole välistatud, et pärisin selle oma isalt (eks tulevikus näeb), aga mõte sellest ei tundugi nii õudne. Eks tuleb siis pea lihtsalt paljaks ajada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu klassivend oli põhikooli lõpus 140cm ja peale keskkooli nägin oli ta 185cm pikk, ei tundnud ära alguses aga juhtub ka sedasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]skarabeus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kiilaspäisus pole veel kõige hullem. Pole välistatud, et pärisin selle oma isalt (eks tulevikus näeb), aga mõte sellest ei tundugi nii õudne. Eks tuleb siis pea lihtsalt paljaks ajada :D[/tsitaat] Minu teada päritakse kiilaspäisust emaliini pidi (vabalt võin puusse panna, äkki see on varaselt kiilanenud meeste levitatud müüt), nii et vaata ema poolt meessugulasi ka. Pikkuse kohta nõustun, et kõige hullem on selle üle põdemine, aga vara on veel ka lootust kaotada. Pikkust pidi pärssima joomine, suitsetamine, muud meelemürgid, nii et nendega ei tasu kasvamise perioodil hoogsalt katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu üks klassivend oli gümnaasiumisse astudes minuga enam-vähem ühepikkune – ca 165 cm siis ehk. Gümnaasiumi lõpetades oli veel pigem lühemate seas – pakun, et 175 umbes. Nüüd hiljuti nägin teda klassi kokkutulekul ja ei tundnud ära – pikkust oli tal 185 cm vähemalt, võibolla isegi 190 cm. Seega, kõike juhtub. Kui kasvukõverat vaadata, siis paistab ka, et vanuses 15a-18a kasvavad lühemat kasvu poisid veel keskmiselt 15 cm, seega pakun, et 180 cm on ehk saavutatav küll, aga 185 cm võibolla mitte (eriti kuna su vanemad on lühikesed). Aga seniks, kui vähegi võimalik, proovi oma kompleksidest üle saada. Mulle näiteks meeldivad just lühemat kasvu mehed (170-175 cm on ideaalne), nendega on muuhulgas palju mõnusam tantsida kui kolgedega. Ja näiteks minu 13a tütre klassis on kõige säravam ja populaarsem poiss just kõige lühem.[/tsitaat]

Mul ka klassivend gümnaasiumi lõpus nii 170-tuuri, klassikokkutulekul mõned aastad hiljem 185 kanti. Maise kasvasin veel 21-22-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg oli kaheksandas klassis 158 cm pikk, üheksandas 160. Nüüd, kui ta on 20-aastane on pea 190 cm. Kasvuspurt tuli lihtsalt hiljem. Mina olen 168, poja isa 170 cm pikk.
Pole mõtet muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Viki kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti sa kasvad veel ja 163cm pole juba sugugi paha. Mul 18a tüdruk kasvas ka viimase aastaga veidi, kuigi tüdrukud peale 16a eriti ei kasva. Poisid kasvavad kuni 22a ja mõned sirguvad eriti peale sõjaväest käimist. Kindlasti sport on kindel abivahend.
Edu ja ära muretse! [/tsitaat]
minu 20-aastane poeg ja 164cm pikk, ei ole viimasel viiel aastal kasvanud.jalanr on ka juba alates 12.ndast eluaastast sama-39-40. seega ei usu, et tema kasvab enam.ma ise ka sama pikk, poisi isa on 10cm pikem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:38; 26.07 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/poisid.htm

selle tabeli järgi võiksid sa kasvada ca 178 cm pikkuseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabalt võib. Mul paar klassivenda olid põhikooli lõpus päris lühikesed, gümnaasiumi alguses hakkasid kasvama ja üks kasvas lõpuks ka üle 190cm pikaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on ka190cm aga tema vanemad on165cm. Ta on vanaisa kasvu kes oli ka pikk. Aga samas mehel see pikkus paistis varakult silma, st koguaeg oli eakaaslaste seas pikem. Kui noormees juba sellises kasvueas nii lühike on siis pakun, et üle 175cm ei kasva .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehe vanemad on 160-165 cm pikad ja nende 3 poega on vahemikus 176-185. Nii et vanematest võib ikka pikemaks kasvada küll. Kui sa eelmisel aastal kasvasid 5 cm, siis ei ole küll mingit põhjust arvata, et kasv seisma on jäänud. Küll kasvad, ära muretse.
Minu mees ise on 176 cm ja minu jaoks täpselt paras. Ei pea kõik mehed olema 185 cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps lühike kasv

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.