Esileht Hobinurk Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid

Postitas:
Kägu

Millise lahenduse olete autojuhtimiseks valinud ja kas olete rahul? Minul olid pikka aega nn. lisaklaasid, mida sai vajadusel autojuhtimisprillidele ette lisada, olin väga rahul. Enam selliseid klaase kuskilt leidnud ei ole (need, kus päikeseprilliosa üles tõstetav on, ei sobi). Mõtlen nüüd fotokroomsetele klaasidele, aga need vist autos jällegi ei lähe piisavalt tumedaks? Või vahetate lihtsalt prille vastavalt ilma muutusele, st. autos on 2 paari prille – tavalised ja päikeseprillid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peavad autos tingimata päikeseprillid olema?

0
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peavad autos tingimata päikeseprillid olema?

Sa ilmselt pole lubadega juht.

Aga teemasse, mina kannan läätseid, kui tean, et pikem sõit vms. Siis saab päiksekad ette panna. Jah, võiks osta kallid prillid või teha opp aga pole sinnani veel jõudnud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ammu juba  miinusklaasidega päikseprillid. Käigus on kahed – ühed on sellised heledamad, nendega saab ka poes käia, teised on tumedad – millega olen rannas.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt pole lubadega juht.

Kusjuures olen küll, juba 30 aastat, aga päikseprille pole küll kasutanud ei autos ega mujal.

+3
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peavad autos tingimata päikeseprillid olema?

Tingimata ei pea, aga parem siiski on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

Mina ka. Parim valik. See luhike aeg, kui vaja kusagil hämaras tunnelis sõita on ka üleelatav. Saab ju valida mitte nii tumedad klaasid, et hämaras häirima hakkaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

Mina ka. Parim valik. See luhike aeg, kui vaja kusagil hämaras tunnelis sõita on ka üleelatav. Saab ju valida mitte nii tumedad klaasid, et hämaras häirima hakkaks.

Kui pikema sõidu ajal ilm muutub, siis vahetad lihtsalt prille?

Mis on optiliste päikeseprillide puhul oluline jälgida, kui neid osta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

Mina ka. Head mugavad igal pool , mitte ainult roolis. Mul on polaroidid ka, muudavad pildi palju selgemaks- prillipoes viimane kord soovitati just neid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin vastava miinusega päikeseprillid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retseptiga polariseerivate klaasidega päikeseprillid ehk polaroidid, prillipoest ostetud. Suurepärane ost juba aastaid tagasi. Mul on valitud hall klaas, nii et välja näevad nagu tavalised päikeseprillid, otsese päikesevalguse käes on peale vaadates täiesti tumedad. Aga sobivad iga ilmaga ja igal aastaajal, ka siis, kui otsest päikesevalgust ei ole. Saab ka siseruumides kasutada, kui kiiresti tanklast või poest vaja läbi hüpata. Vaateväli ei muutu väga palju tumedamaks, lihtsalt teevad pildi hästi teravaks ja ühtlaseks, ei ole mingit teelt, lumelt, kapotilt, teistelt autodelt või klaasfassaadidelt peegelduvat helki ja silmade kissitamist. Pimedas sõitmiseks muidugi enam ei sobi, siis vahetan tavaliste prillide vastu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on päikeseprillid, mis käivad justkui näpitsaga tavaprillide peale. Mees läks veel lihtsamat teed, tellis aliexpressist laiemad päikeseprillid,   mida kannab autoga sõites tavaliste prillide peal. Ehk siis ongi korraga kaks paari prille ees, peatudes võtab ära. Töötavat täitsa hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mehel on prillipoest ostetud sellised suured spets autojuhi päikseprillid, mis pannakse teistele prillidele peale. Need olid palju odavamad kui optilised päikseprillid, sellepärast ostis – et oleks kogu aeg autos olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan autos ka optilisi prille, mille klaasid on isetumenevad. Olen väga rahul. Ainult tahaksin mainida, et kui neid tellima lähete, siis isetumenevate (fotokroomsete) klaaside hinnad on erinevates prillipoodides väga suure erinevusega. Näiteks ühes pakuti mulle varianti, kus tumeneva klaasi eest oli vaja võrreldes tavaliste prillidega juurde maksta üle 400 euro, teisest sain tellida isetumenevate klaasidega prillid, mis olid tavalistega võrreldes vaid 100 eurot kallimad. Need viimased toimivad mul suurepäraselt. Ja kindlasti tuleb tellimisel küsida, et oleks selline isetumenev klaas, mis reageeriks ka autos sees (sest auto esiklaasidel on UV-kaitse ja osad prilliklaasid selle UV-kaitse tõttu ei reageeri).

Sellega peab ka arvestama, et isetumenev klaas läheb väga kiiresti tumedaks, aga kui on vaja selle tumenenud klaasiga autost välja tulles hämarasse ruumi astuda, siis võtab jupp aega, enne kui see klaas heledaks tagasi läheb (ikka 5-6 minutit).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul autos tavalised päikseprillid optiliste prillide peal. Natuke poes proovimist tahab, et raamid teiste prillide peal püsiks. Minu jaoks ainuke mõeldav lahendus, need on koguaeg autos, lisaks ma liiga pime, et sõidu ajal ka hetkeks prillideta sõita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt ka kannate autot juhtides, mil vastutate kõigi autos istuvate ja autot ümbritsevate inimeste elu ja tervise eest, kahte paari prille korraga selle asemel, et osta paar korralikke optilisi päikeseprille?

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

Mina ka. Parim valik. See luhike aeg, kui vaja kusagil hämaras tunnelis sõita on ka üleelatav. Saab ju valida mitte nii tumedad klaasid, et hämaras häirima hakkaks.

Kui pikema sõidu ajal ilm muutub, siis vahetad lihtsalt prille?

Mis on optiliste päikeseprillide puhul oluline jälgida, kui neid osta?

Ei vaheta. Pidasin silmas seda, et mu praegused optilised päikseprillid on väga tumedate klaasidega ja vahel olen nt pikas tunnelis sõites tundnud, et see tumedus pisut häirib. Järgmised tellin seetõttu veidi heledamad ja roheka klaasiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, kuidas oleks läätsed+tavalised päikeseprillid? Mul endal on nõrk miinus, aga tahaks vahel ikka päikeseprille kanda ja samas selgelt näha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt pole lubadega juht.

Kusjuures olen küll, juba 30 aastat, aga päikseprille pole küll kasutanud ei autos ega mujal.

Inimesed on valgusele erineva tundlikusega. Mina ei tunne peaaegu kunagi, et mul oleks päkseprille vaja, aga mu mees vajab nokaga mütsi ja tumedaid prille isegi poolpäikselisel päeval. Ta ütleb et on liiga ere ja ei näe midagi.

Nägin just instrus päikseprille, mis ongi mõeldud optilisi prille katma. Nägid välja lihtsalt nagu suured päikeseprillis. Siis olid veel prillid, millel olid topelt klaas, aga see polnud see kliki süsteem vaid nagu magnet ja nägi väga tagasihoidlik välja.

Minu fotokroomsed lähevad autos tumesamaks küll, aga vist mitte nö lõpuni. Aga nagu ma enne ütlesin, siis mind päike eriti ei sega nii et ma vb ei oska seda adekvaatset hinnata.

Ma vahel olen optilised päikeseprillid poes ette unustanud. Ja inimesed kipuvad mind viltu vaatama; aga vb ma kujutan seda ette… ????‍♀️.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja inimesed kipuvad mind viltu vaatama; aga vb ma kujutan seda ette… ????‍♀️.

Vaadaku. Näen nende prillidega paremini kui palja silmaga, nii et pole üldse teiste asi.

Kannan päikeseprille, sest päikese käes hakkavad silmad vett jooksma. Kõige hullem on see kevade alguse teelt peegeldav valgus. Autot juhtides ikka üliohtlik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt ka kannate autot juhtides, mil vastutate kõigi autos istuvate ja autot ümbritsevate inimeste elu ja tervise eest, kahte paari prille korraga selle asemel, et osta paar korralikke optilisi päikeseprille?

Jah.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Koonerdamine pole kokkuhoid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, kasutan küll miinustega päikeseprille, aga suudan vabalt ka ilma päikeseprillideta autot juhtida, tõmban selle päikekaitse ette. Tavaliselt ongi nii, et ilm läheb päikseliseks ootamatult ja ei olegi autos päikseprille. Ja  juhin autot juba 30 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati päiksekad kaasas, ka talvel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Koonerdamine pole kokkuhoid.

Iga kokkuhoid pole koonerdamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga kokkuhoid pole koonerdamine.

Kuidas sa siis nimetad sellist olukorda, kus inimene istub roolis mitu paari prille peas? Et niimoodi on siis mugav autot juhtida selle asemel, et ühte korralikku paari prille kanda?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga kokkuhoid pole koonerdamine.

Kuidas sa siis nimetad sellist olukorda, kus inimene istub roolis mitu paari prille peas? Et niimoodi on siis mugav autot juhtida selle asemel, et ühte korralikku paari prille kanda?

Ta vast ise otsustab, kas see on piisavalt mugav või turvaline. Miks sa arvad, et sina tema asjadest paremini tead? Mina olen ka proovinud päikeseprille tavaprillide peale, pole midagi ebameeldivat ega segavat selles. Uute prillide soetamine pole odav lõbu ja mõnikord on alternatiivid vajalikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul silma korrigeerimisvajadus väga väike , siis polnud mõelnud optiliste päikseprillide peale, kuigi tavalised prillid just eelkõige autosõidul (enda soovil) kasutuses.  Eelmine aasta siiski tegin investeeringu  optilistele (polariseeritud klaasiga) päikseprillidele ja nüüd tundub see erinevus väga suur positiivsuse poole. Eriline abi just varakevadise madala otse näkku   päiksega või terava (märjalt asfaldilt) sillerdusega. Mind küll sel puhul päiksesirm ei aita nii palju ja nähtavuse ja nö päiksekaitse vahe ikka nagu öö ja päev võrreldes tavalise päikseprillidega.

Kuna mul tavaprillid pole ka pidevalt ees, siis  harjunud, et prillid on enamvähem igal pool kaasas (ees või kotis) ning päikseprillid on põhiliselt autos  või ka  konreetsel päeval kaasas/kasutuses.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta vast ise otsustab, kas see on piisavalt mugav või turvaline. Miks sa arvad, et sina tema asjadest paremini tead? Mina olen ka proovinud päikeseprille tavaprillide peale, pole midagi ebameeldivat ega segavat selles. Uute prillide soetamine pole odav lõbu ja mõnikord on alternatiivid vajalikud.

Kaks paari prille, mida peab sõidu ajal kohendama ning mis võivad iga järsema liigutuse peale eest ära nihkuda piisavalt halvasti, et see võib õnnetuse põhjustada?

Neid päikeseprille ei ole vaja igal aastal uute vastu vahetada. Kui inimesed jõuavad autot ülal pidada, kuid üht paari prille peavad nii kalliks lõbuks, siis vabandage väga, aga kas te tõesti põhjendate praegu nii vastutustundetut käitumist?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Hobinurk Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid