Esileht Hobinurk Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid

Postitas:
Kägu

Mina kasutan optilisi päikeseprille.

Mina ka. Parim valik. See luhike aeg, kui vaja kusagil hämaras tunnelis sõita on ka üleelatav. Saab ju valida mitte nii tumedad klaasid, et hämaras häirima hakkaks.

Kui pikema sõidu ajal ilm muutub, siis vahetad lihtsalt prille?

Mis on optiliste päikeseprillide puhul oluline jälgida, kui neid osta?

Et oleksid polaroidid

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks paari prille, mida peab sõidu ajal kohendama ning mis võivad iga järsema liigutuse peale eest ära nihkuda piisavalt halvasti, et see võib õnnetuse põhjustada?

Ja mis hullu juhtub, kui päikeseprill nihkub (kuigi ma ei saa aru, miks ta nihkuma peaks)? Mitte midagi, õige. Kordan – ära pea end teistest targemaks. Igaüks teeb oma valikud ise. Ei ole küll kuulnud ühestki liiklusõnnetusest, mille põhjuseks oleks olnud prillide nihkumine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis hullu juhtub, kui päikeseprill nihkub (kuigi ma ei saa aru, miks ta nihkuma peaks)? Mitte midagi, õige. Kordan – ära pea end teistest targemaks. Igaüks teeb oma valikud ise. Ei ole küll kuulnud ühestki liiklusõnnetusest, mille põhjuseks oleks olnud prillide nihkumine.

Kas siis peab enne õnnetus juhtuma, et inimesed taipaksid sellise asja absurdsust?

Uskumatu lihtsalt. Igaüks teeb oma valikud ise, muidugi. Eile nägin üht veel naastrehvidega sõitmas. Tabatakse kümneid narko- ja alkojoobe jääknähtudega inimesi. Remonditakse oma autosid teibi ja nätsuga.

Ei pea kellestki targem olema, et aru saada, et sellised asjad ei ole mitte kuidagi normaalsed. Nüüd siis saab siia nimekirja lisada sõidu ajal kahe prillipaari korraga kandmise.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks paari prille, mida peab sõidu ajal kohendama ning mis võivad iga järsema liigutuse peale eest ära nihkuda piisavalt halvasti, et see võib õnnetuse põhjustada?

Miks peaks neid kohandama või need eest ära nihkuma? Saan kahe paariga kummardada, hüpata jne ilma, et need kuhugi liiguks. Kui prillide eest ära nihkumine nii suur oht on, siis vahest ei tohiks üldse prillidega inimestele lube anda? Neid inimesi näinud küll kes iga natukese aja tagant oma üht prillipaari kohendavad, sest ei tea, et prillipoes saab lasta prillid täpselt sobivaks väänata täiesti tasuta. Veel ohtlikumad on inimesed kellel väike miinus ja kes üldse prille ei kanna, hämaras autoroolis on kohe aru saada, kui prillid nõrgaks jäänud on, ma ei saa aru kuidas väikse miinusega inimesed ilma prillideta sõidavad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru kuidas väikse miinusega inimesed ilma prillideta sõidavad.

Igaüks teeb oma valikud ise.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KVeel ohtlikumad on inimesed kellel väike miinus ja kes üldse prille ei kanna, hämaras autoroolis on kohe aru saada, kui prillid nõrgaks jäänud on, ma ei saa aru kuidas väikse miinusega inimesed ilma prillideta sõidavad.

No mul oli üle 20 aasta ainult ühel silmal mingi -0,5 . Mõlema silma korraga vaatamisel see teine silm ilmselt nö natuke ka “korvab” veidi lühinägelikku silma vms. Prillidega või ilma prillideta nägemisel ma suurt vahet ei teinud (kui kaks silma avatud). Ma lasin omale prillid teha  ja ka kasutasin/kasutan prille vastavalt oma hetketunde järgi.  Ja see silmaarsti juures määramine, kas ja kuidas on parem on ikka väga ebemääraste arvamuste järgi. Mitte ilmselge näen, ei näe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta vast ise otsustab, kas see on piisavalt mugav või turvaline. Miks sa arvad, et sina tema asjadest paremini tead? Mina olen ka proovinud päikeseprille tavaprillide peale, pole midagi ebameeldivat ega segavat selles. Uute prillide soetamine pole odav lõbu ja mõnikord on alternatiivid vajalikud.

Kaks paari prille, mida peab sõidu ajal kohendama ning mis võivad iga järsema liigutuse peale eest ära nihkuda piisavalt halvasti, et see võib õnnetuse põhjustada?

Neid päikeseprille ei ole vaja igal aastal uute vastu vahetada. Kui inimesed jõuavad autot ülal pidada, kuid üht paari prille peavad nii kalliks lõbuks, siis vabandage väga, aga kas te tõesti põhjendate praegu nii vastutustundetut käitumist?

Miks peaks sõiduajal prille kohendama? Sa vist kujutad ette, et inimene kannab kaks paari raskeid sarvraamisega prille üksteise otsas?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis peab enne õnnetus juhtuma, et inimesed taipaksid sellise asja absurdsust? Uskumatu lihtsalt. Igaüks teeb oma valikud ise, muidugi. Eile nägin üht veel naastrehvidega sõitmas. Tabatakse kümneid narko- ja alkojoobe jääknähtudega inimesi. Remonditakse oma autosid teibi ja nätsuga. Ei pea kellestki targem olema, et aru saada, et sellised asjad ei ole mitte kuidagi normaalsed. Nüüd siis saab siia nimekirja lisada sõidu ajal kahe prillipaari korraga kandmise.

Jajaa. Ainult sina oskad ohte ette näha ning hinnata riske. Teised kõik on idioodid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu lihtsalt. Igaüks teeb oma valikud ise, muidugi. Eile nägin üht veel naastrehvidega sõitmas. Tabatakse kümneid narko- ja alkojoobe jääknähtudega inimesi. Remonditakse oma autosid teibi ja nätsuga.

Öösiti on miinuskraadid, suvekad on libedad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on optilised päikeseprillid mis on kogu aeg käekotis. Kasutan neid ka tänaval.

Kunagi aastaid tagasi olid mul tumenevate klaasidega prillid aga mulle ei meeldinud.

Igapäevased prillid on mul mitmevaateliste klaasidega, päikeseprillid vaid kaugele vaatamiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu lihtsalt. Igaüks teeb oma valikud ise, muidugi. Eile nägin üht veel naastrehvidega sõitmas. Tabatakse kümneid narko- ja alkojoobe jääknähtudega inimesi. Remonditakse oma autosid teibi ja nätsuga.

Öösiti on miinuskraadid, suvekad on libedad.

Ei ole. Tee on piisavalt soe. Ei tekkinud täna hommikulgi probleeme kui lumi kergelt maha tuli

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks prillid kuhugi nihkuma või eest ära kukkuma?

Mul on autos kaks paari prille, ühed neist siis optilised väga tumedate klaasidega päikeseprillid. Enne sõitma hakkamist vastavalt ilmale otsustan, kummad ette panen. Sõidu ajal vahetan prille harva, aga on ette tulnud.

Need teiste prillide peale pandavad prillid ma ise ostes küll välistasin, kuigi müüja demonstreeris enda omi ja need nägid väga kenad ning mugavad välja. Need ongi disainitud sellised pisut suuremad ja minu meelest on see väga hea lahendus neile, kes optilisi päiksekaid osta ei raatsi. Sest olgem ausad, odavad need ju ei ole. Aga ära tasuvad kindlasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öösiti on miinuskraadid, suvekad on libedad.

1. maist on kohustuslik kasutada suverehve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks prillid kuhugi nihkuma või eest ära kukkuma?

Päkeseprillid tavaliste prillide peal ei ole nende ettenähtud kandmisviis. Annab ikka selle peale tulla, et paneks kaks paari prille korraga ette.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks prillid kuhugi nihkuma või eest ära kukkuma?

Päkeseprillid tavaliste prillide peal ei ole nende ettenähtud kandmisviis. Annab ikka selle peale tulla, et paneks kaks paari prille korraga ette.

Mida sa trollid? Kui tõesti nii rumal oled, siis guugelda “Fitover sunglasses”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on fotokroomsete klaasidega prillid, mis lähevad päikese käes tumepruuniks. Autos veidi vähem, aga minu jaoks on piisav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa trollid? Kui tõesti nii rumal oled, siis guugelda “Fitover sunglasses”.

Probleem oli ju selles, et inimestel ei ole raha korralike optiliste päikeseprillide ostmiseks ja seetõttu peavad kandma oma prille ja seal peal tavalisi päikeseprille. Kust nüüd siis see raha fitover sunglasses peale võetakse?

Ja milleks peaks nii suuri raame üldse kasutama, kui täiesti tavalisest prillipoest leiab normaalmõõdus päikeseprillid?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa trollid? Kui tõesti nii rumal oled, siis guugelda “Fitover sunglasses”.

Probleem oli ju selles, et inimestel ei ole raha korralike optiliste päikeseprillide ostmiseks ja seetõttu peavad kandma oma prille ja seal peal tavalisi päikeseprille. Kust nüüd siis see raha fitover sunglasses peale võetakse?

Ja milleks peaks nii suuri raame üldse kasutama, kui täiesti tavalisest prillipoest leiab normaalmõõdus päikeseprillid?

Fitoverid ei ole ju kõik suured ja kallid, sa ei pea ju mingeid spets mägimatkadeks mõelduid ostma.

Kaks paari prille on sellisel juhul ju ikka ees, mida sa millegipärast väga ohtlikuks ja mitte ette nähtud kasutuseks pead.

mul on olnud nii spetsiaalseid fitovereid kui ka tavalisi suurema klaasiga päikeseprille, mis tavaliste optiliste raamid ära katavad. Eespüsivuse mõttes vahet ei ole – mõlemaga saab nii joosta, purjetada kui ka muid asju teha. Miks need autosõidu ajal nii hirmsasti nihkuma peaks, jääb arusaamatus. Õnnetuse ajal lendavad ju ka optilised peast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem oli ju selles, et inimestel ei ole raha korralike optiliste päikeseprillide ostmiseks

Sõbranna, kel pole rahaga hiilata, kasutab isetumenevaid prille. Üks paar ja ajab asja aastaringselt ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks need autosõidu ajal nii hirmsasti nihkuma peaks, jääb arusaamatus.

Inimesed, kel ei ole raha kahe prillipaari jaoks ostavad odavad 10-eurosed päikeseprillid toidupoest ja panevad need sõites oma prillide peale. Neist rääkisingi, sest need on ilged nikatsid ja vajavadki kohendamist. Samuti lähevad kiiremini katki kui raam on pinges, mis kahe paari korraga kandmisel paratamatult juhtub. Kes paremaid päikeseprille ostavad neil on ka piisavalt raha, et kohe optilised osta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neist rääkisingi, sest need on ilged nikatsid ja vajavadki kohendamist.

Mul on 8-eurosed päikeseprillid ja no kord tunnis pean kohendama tõesti 🙂 Õudne paanika.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 8-eurosed päikeseprillid ja no kord tunnis pean kohendama tõesti ???? Õudne paanika.

Mis paanika? Fakt on, et kohendad. Kas planeerid ette seda korda tunnis või on ikka tõenäoline, et see võib juhtuda ka sõidu ajal just siis, kui on tarvis tähelepanu mujal hoida? Mul täiesti ükskõik, kas sõidate end surnuks või mitte. Aga kui on ka teised liikvel, siis ikka võiks mingi vastutustunne olla.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 8-eurosed päikeseprillid ja no kord tunnis pean kohendama tõesti ???? Õudne paanika.

Mis paanika? Fakt on, et kohendad. Kas planeerid ette seda korda tunnis või on ikka tõenäoline, et see võib juhtuda ka sõidu ajal just siis, kui on tarvis tähelepanu mujal hoida? Mul täiesti ükskõik, kas sõidate end surnuks või mitte. Aga kui on ka teised liikvel, siis ikka võiks mingi vastutustunne olla.

Kuule, mõni sügab sõidu ajal kulmu või lükkab juuksesalgu laubalt ära. Ära nüüd nii liiale ka mine, et nõuda, et sõidu ajal ninagi ei tohi sügada 🙂 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 8-eurosed päikeseprillid ja no kord tunnis pean kohendama tõesti ???? Õudne paanika.

Mis paanika? Fakt on, et kohendad. Kas planeerid ette seda korda tunnis või on ikka tõenäoline, et see võib juhtuda ka sõidu ajal just siis, kui on tarvis tähelepanu mujal hoida? Mul täiesti ükskõik, kas sõidate end surnuks või mitte. Aga kui on ka teised liikvel, siis ikka võiks mingi vastutustunne olla.

Mul on 400+ eurosed prillid, mida ka kohendan sõidu ajal ka ilmselt. Vaata siis ette, et sa ise kunagi roolis näiteks ei aevastaks, mütsiserva alt kõrva ei sügaks, vett ei lonksaks ega nätsu suhu ei paneks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis paanika? Fakt on, et kohendad. Kas planeerid ette seda korda tunnis või on ikka tõenäoline, et see võib juhtuda ka sõidu ajal just siis, kui on tarvis tähelepanu mujal hoida? Mul täiesti ükskõik, kas sõidate end surnuks või mitte. Aga kui on ka teised liikvel, siis ikka võiks mingi vastutustunne olla.

Leidsid nüüd ikka tõesti ohtliku tegevuse, mille kallal jaurata 😀 Mõni ei suuda ikka vaidlemist jätta, isegi kui täiesti sürriks jutt juba ära läheb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis paanika? Fakt on, et kohendad. Kas planeerid ette seda korda tunnis või on ikka tõenäoline, et see võib juhtuda ka sõidu ajal just siis, kui on tarvis tähelepanu mujal hoida? Mul täiesti ükskõik, kas sõidate end surnuks või mitte. Aga kui on ka teised liikvel, siis ikka võiks mingi vastutustunne olla.

Leidsid nüüd ikka tõesti ohtliku tegevuse, mille kallal jaurata ???? Mõni ei suuda ikka vaidlemist jätta, isegi kui täiesti sürriks jutt juba ära läheb.

Jap. Isegi kui on ainult päikeseprillid, siis on tema meelest kohe surm, kui neid kohendada. Tema ise ei kohenda kunagi. Nagu hommikul pähe paneb, nii õhtul eest ära võtab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma alla keskmise palgaga suudan küll optilised päikeseprillid osta.???? Turvalisus ja mugavus ikka ennekõike

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma alla keskmise palgaga suudan küll optilised päikeseprillid osta.???? Turvalisus ja mugavus ikka ennekõike

No tubli siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ise kannad prille, et jaurad siin pidevatest prillide kohendamisest? Ma kannan 20 aasta prille ja seisvad nina peal ilma igasuguse kohendamiseta st. ei ole vaja pidevalt prille käppida. Eile proovisin huvipärast, kuidas on kui panna peale päikseprillid ja puudus samuti vajadus mingiks kohendamiseks.

Sõidan autoga juba 30 aastat, suudan roolis vahetada raadiost kanaleid, juua vett, sügada nina – prillide kohendamisega ei sõida ka vastassuunavööndisse ega kraavi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Hobinurk Lühinägelikud autojuhid ja päikeseprillid