Esileht Ilu ja tervis Lumbaalpunktsioon

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lumbaalpunktsioon

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on kogemusi lumbaalpunktsiooniga? Guugeldades tulevad välja õuduslood, aga need jäävad aastate taha. Mõtlen, et äkki meditsiin edasi arenenud ja enam pole nii hull. Mul kahtlustatakse neuroborrelioosi. Kas jäetakse ööseks haiglasse? Kas antakse haigusleht?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda protseduuri tehakse ju väga palju, mis sest ikka karta. ja ainult selle 10 minuti pärast haiglasse ka ei panda. eks pead tervisepäeva võtma või siis tõesti haiguslehe üheks päevaks (mis on ju mõttetu)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda protseduuri tehakse ju väga palju, mis sest ikka karta. ja ainult selle 10 minuti pärast haiglasse ka ei panda. eks pead tervisepäeva võtma või siis tõesti haiguslehe üheks päevaks (mis on ju mõttetu)

Protseduur ise võib kesta 10 minutit, kuid pärast seda peab tunde lamama. Hullud peavalud võivad nädalaid kesta. Mida sa kommenteerid, kui mingit kogemust pole?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsele tehti umbes 11 aastat tagasi. Ta oli siis kolmene ja ei kurtnud eriliselt midagi. Oli keeruline teda pikali hoida, sest pärast protseduuri peab lamama pikalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lamama peab üldjuhul 2 tundi. Lapsele on see jah pikk aeg, aga täiskasvanule ei tohiks see eriline probleem olla. Paar päeva pärast protseduuri peab loomulikult rahulikumalt võtma. Ja peavalu vastu aitab vedeliku tarbimine. Õuduslugusid annab igast pisiasjast kirjutada, mõnikord võib jka sõrmeotsast vere võtmine õuduslooks kujuneda. Ravi on alati riskidega seotud ja eks sa hinda, mis riskid suuremad on, kas sellest, et võtad selle protseduuri ette, saad diagnoosi ja ravi või ei võta ja riskid sellega, et tõbi jääb diagnoosimata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda protseduuri tehakse ju väga palju, mis sest ikka karta. ja ainult selle 10 minuti pärast haiglasse ka ei panda. eks pead tervisepäeva võtma või siis tõesti haiguslehe üheks päevaks (mis on ju mõttetu)

Protseduur ise võib kesta 10 minutit, kuid pärast seda peab tunde lamama. Hullud peavalud võivad nädalaid kesta. Mida sa kommenteerid, kui mingit kogemust pole?

No minul on kogemus ja julgen öelda, et see pole sugugi hull protseduur. Ja loomulikult mingeid nädatepikkuseid peavalusid ei pea olema. Mul ei valutanud üldse pea, küll aga järgisin muidugi arsti soovitust esimestel päevadel lamada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tehti eelmisel aastal ootamatult kui haiglasse sattusin. Ei teadnud sellest protseduurist midagi ja ka ei öeldud, et pean lamama. Kuigi olin haiglas sees, lasti kohe peale protseduuri istuma ja isegi lõunat sööma. Keegi ei rääkinud midagi lamamisest, kuigi kõrval oli mitu arsti.  Samal päeval oli kõik hästi, õhtul võisin koju minna. Järgmise päeva varahommikul hakkas pihta selline iiveldus, oksendamine ja peavalu, mida mul veel elus ei varem ega hiljem olnud pole. Mitte miski sees ei püsinud, ka mitte ükski valuvaigisti mitte. Isegi mitte vesi. Kolm päeva kannatasin, siis viis kiirabi mind haiglasse tagasi, kus olin üle nädala tilgutite all. Kas see oleks nii hull olnud kui oleks lamanud peale protseduuri? Vaevalt. Aga valus oli see küll. Nii valus, et veidi tuli piss püksi ja vandesõnu ei suutnud tagasi hoida. Õnneks ei kestnud see valu kaua.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Lumbaalpunktsioon