Esileht Hobinurk Lumelauaga sõitma õppimine täiskasvanuna

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lumelauaga sõitma õppimine täiskasvanuna

Postitas:
Kägu

Kes on täiskasvanuna sõitma õppinud – kas tegite seda treeneri abiga või õppisite ise? Kas kusagil suuremal mäel või nö tagahoovis künkal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka mäel ja juhendaja abiga. Saad kiirelt õiged liigutused kätte, pole vaja ise ponnistada mingi künka otsas, kust ju hoogu sisse ei saagi, seega pole ka midagi harjutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab igat moodi. Mina õppisin ise ja alustasin just laugjal lastemäel. Tahtsin proovida, kas on mõnusam kui suusatamine. Minu jaoks ei ole. Mind ajab hulluks see pidev klamber kinni-klamber lahti teema tõstukile minemisel, samuti see, et kui mägi on vahepeal olematu kaldega, pead jälle klambrid lahti tegema ja kas ühe jalaga tõukama või siis kõmpima. Suusatamisel saad keppidega tõugata. Aga eks ta maitse asi ole. Mõnele jälle hullult meeldib.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka mäel ja juhendaja abiga. Saad kiirelt õiged liigutused kätte, pole vaja ise ponnistada mingi künka otsas, kust ju hoogu sisse ei saagi, seega pole ka midagi harjutada.

Kas Eestis? Kui jah, siis kus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eestis? Kui jah, siis kus?

Minu teada igal suuremal mäel peaks koolitus olema, ise olen näinud kuutsekal,  otepääl ansomäel, usun et ka nõmmel on võimalik.  Pane otsingusse lumelaua koolitus, peaks ikka midagi leidma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuutsekal ja Vimkal on sama bron süsteem. Leiad kuutseka kodukalt suusakool. Google otsinguga leiad ka Nõmme koolituste bron süsteemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kkäisin proovimas Nõmmel juhendajaga. Jube valus oli kukkuda ja alguses kukkusin ikka palju. Põlve ja küünarnukikaitsmed võivad täitsa abiks olla. Muidu oli lahe nii palju, kui püsti püsida õnnestus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on keegi (mees, laps, õde, vend) kes on ka rahulik õpetaja sind õpetab siis saad k ise õppida, videote järgi ja teisi vaadates küll kiirelt selgeks ei saa, kuid kõige parem on siiski õpetaja võtta, nad juba teavad, mis algajate vead on ja oskavad ennetada. Samas jah, olles ise sõitnud 10+ aastat suuska ja viimased talved proovinud lauda (ka omade õpetajatega) siis jään vist ikka suusa juurde sest minu jaoks 2 jalga kinni on kuidagi ebaturvalisem (ka veespordil veesuusk vs laud) ning lihtsam on kukkuda ja see lifti juurde pääsemine on keerulisem, mäe otsa jõudes tuleb istudes jälle klambrid kinni pusida ja poole päeva pealt juba põlved ja tagumik niisked isegi kui head riided. Aga jah, kui ülejäänud pere sõidab lauda, siis imelik muidugi ainukesena suusatada vist. Mul üks laps käis seal, sai palju kiiremini selgeks kui mina nn koduõpetajatega ja nad õpetavad ka täiskasvanuid – https://lumekool.ee/tunniplaan/.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppisin 30+ vanuses ja ise. Võtsin raamatukogust lumelaua õpiku, tegin põhitõed selgeks ja paari tunniga Kuutseka esimesel nõlval oli asi käpas. Nüüd 10 + aastat sõidan ja Alpides mustad mäed pole probleem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin Lumekooli täiskasvanute grupis. Tunnid toimuvad Valgehobusemäel. Eesti mägedel sõitmise sain tundide jooksul selgeks, eks muidugi käisin ise ka igal võimalusel lisaks harjutamas. Välismaale pole tänu koroonale veel jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin Lumekooli täiskasvanute grupis. Tunnid toimuvad Valgehobusemäel. Eesti mägedel sõitmise sain tundide jooksul selgeks, eks muidugi käisin ise ka igal võimalusel lisaks harjutamas. Välismaale pole tänu koroonale veel jõudnud.

Unustasin öelda, et mul elukaaslane aastaid sõitnud, aga juhendada ta küll eriti ei oska, temaga õppides oleks ilmselt tunduvalt kauem läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Lumelauaga sõitma õppimine täiskasvanuna