Esileht Ilu ja tervis Lümfisõlm kuklas

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lümfisõlm kuklas

Postitas:

Kas kellelgi on olnud lümfisõlm üleval kuklas juuksepiiri lähedal, s.t. mitte päris kaela keskel selgroolülide juures, vaid veidi külje peal, seal kus kaelalihaste vahel nagu väikesed lohud on? Kas olid seotud viirushaigusega ja kaua võttis nende kadumine aega?
Minu lapsel (15) on 2 nädalat seal üks lümfisõlm üleval, suurus max 2 cm. Kui pead keerata, siis on ka mingis asendis rohkem näha (ta sale ka), kuid katsudes on tunda. Oli ka väikeses viiruses (kurguvalu-nohu), mis praeguseks juba möödunud on. Muid kaebusi ei ole. Saan aru, et kadumine võtab rohkem aega, seega arstile näitamisega veel ootaksin nädal paar, kuid hea oleks teiste kogemusi kuulda. Enesetunne on muidu täiesti ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 08:54; 18.02 09:49; 23.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul ja mu töökaaslasel ka just sel aastal detsembri lõpus oli – peale väikest viirushaigust lõi ühel pool lümfisõlme üles, mul järgnes veel sellel poolel hambavalu, töökaalsasel kõrvavalu. Arstil käisime ka mõlemad, samuti öeldi, et vahel võibki viirus nii teha ja et kui 2-3 nädalaga ära läheb ja korduma ei hakka, siis pole vaja muretseda, kui hakkab korduma, tuleks siiski uurida, milles asi.

Hirmus oli küll, ma mõtlesin juba ei-tea-mida. Aga sõlmeke kadus 2 nädalaga ära, arsti sõnul oli oluline ka seda mitte näppida, mudida jne, samuti kindlasti hoiduda külma peale saamast. Mina n-ö unustasin selle kohe pikaks ajaks ära ja kui siis uuesti vaatasin ühel päeval, oligi lõplikult läinud see “muhk”.

Enne mul midagi taolist olnud pole, samuti mu töökaaslasel mitte, seega mõtlesime, et äkki siis sel aastal ongi liikvel mingi selline viirus, mis tüsistusena just lümfe ärritab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest. Mulle tundus imelik, et sõlmeke just kuklas suurenes (või no natuke rohkem ikka külje peal kui päris kuklas). Päris väikestel lastel olen siin-seal näinud küll kaela tagaosas juuksepiiril selliseid muhke üleval, mis on isegi silmaga nähtavad ja kõigil need möödunud. Endal vahel suurema kurguvaluga läheb mõni lõuaalune sõlm tuntavamaks. Aga kuna midagi muud enam viga ei ole, siis jääb üle ainult oodata ja ehk paari nädala pärast arstile näidata kui muutusi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 08:54; 18.02 09:49; 23.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel (7-aastane) praegu täpselt sama asi, et 1 lümfisõlm kuklal umbes samas kohas. silmaga küll näha pole (on ilmselt ca 1 cm või vähem), aga katsudes on tunda. 1 päev oli kõrge palavik ja siis pärast rögane köha ja nohu. olnud on juba ca 2 nädalat, aga tundub, et on väiksemaks läinud, kuid mitte üle. pole enne nii imelikku asja olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nüüdseks juba 2 aastat kõrva juures lümfisõlm üleval ja ükski arst pole midagi osanud kosta. Valus see ei ole. Öösiti on suurem. Esialgu tulid mõlema kõrva taha ja kadusid, siis tekkis vaid selle ühe kõrva taha ja kadus, aga üks hetk jäigi ja ei kaogi. Veel on olnud kubeme piirkonnas valus muna üleval ja ajutiselt kaenla all, aga need olid natukest aega. Vahest füüsiliselt tunnen ka, et midagi häirivat on kõrva taga ja tegelikult ju on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimest korda tundsin lümfisõlme samas kohas ka siis, kui teismeline olin. Olen nüüd 29 ja sõlm on endiselt alles. Mäletan, arst arvas, et see ei tee midagi halba.
Pingega tuleb rohkem välja. Kui teeb valu, siis peaks uurida laskma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud kolm lümfisõlme kaelas juba üleval 4 kuud. Lõpuks käisin ka hemotoloogi juures ja seal ei võetud asja üldse tõsiselt. Põhimõtteliselt ütles et see normaalne ja kui sõlmed on suuremad kui 1,5 cm siis tuleb muret tunda.Tõsise haiguse puhul nad pidid suurenema kiiresti. Ma olen ikkagi nii mures veel sest nad ei ole ära kadunud ja haige ma pole. Üks sõlm ka annab tunda kui seda katsun palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, eks ta ole, et tuleb jälgida, kuigi ega sellest suurusest täpselt aru saa. Ütleks, et pöidlaotsa suurune, seega ikka üle cm. Kui muud muret pole ja suuremaks ei lähe, siis ilmselt enamik arste palub paar kuud lihtsalt jälgida-oodata. Ja osadel jäävadki nagu näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 08:54; 18.02 09:49; 23.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Lümfisõlm kuklas