Esileht Kodunurk Lusika limpsimine

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 362 )

Teema: Lusika limpsimine

Postitas:
Kägu

Ma iial ei hakkaks nõudma, et teised mind vetsu veaks, et end väärikana tunda, matunnen end siis väärikana kui teistele võimalikult vähe tüli teen.

Tead, võimalikult vähe teed sa jalutuna tüli siis, kui lased end tualetti viia. See, et teie firmas te peate kliendiga mööda koridori jooksma, jalutu süles, vajaks kontrolliorganite tähelepanu. Igale hooldajale on alakakatud ja täiskustud kliendi pesemine ning mähkmete-linade vahetamine oluliselt tülikam kui ta potitoolile tõsta ja tool palati tualettruumi liigutada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma iial ei hakkaks nõudma, et teised mind vetsu veaks, et end väärikana tunda, matunnen end siis väärikana kui teistele võimalikult vähe tüli teen.

Ehk kõigepealt maksad teenuse eest ja siis väärikalt ainult maksad ilma teenuse saamata? 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igale hooldajale on alakakatud ja täiskustud kliendi pesemine ning mähkmete-linade vahetamine oluliselt tülikam kui ta potitoolile tõsta ja tool palati tualettruumi liigutada.

Eksid, mähkmevahetus on palju lihtsam, eriti kui inimene on liikumatu või jalad ei kanna. Ära räägi asjadest, millest sa midagi ei tea. Sul võivad olla mistahes abivahendid potitoolile panemiseks, aga inimest, kes ise ei suuda end isegi istuvana hoida, on väga raske ja ajamahukas potile saada. Mähkmevahetus on kökimöki selle kõrval. Sa võid kodus oma vanurit potitada, aga hooldekodudes on selline vinnamine ilmselgelt võimatu.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma iial ei hakkaks nõudma, et teised mind vetsu veaks, et end väärikana tunda, matunnen end siis väärikana kui teistele võimalikult vähe tüli teen.

Ehk kõigepealt maksad teenuse eest ja siis väärikalt ainult maksad ilma teenuse saamata? ????

Sa räägid nagu see, kes reaalselt sind potile käristab, saab selle raha oma taskusse otse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igale hooldajale on alakakatud ja täiskustud kliendi pesemine ning mähkmete-linade vahetamine oluliselt tülikam kui ta potitoolile tõsta ja tool palati tualettruumi liigutada.

Eksid, mähkmevahetus on palju lihtsam, eriti kui inimene on liikumatu või jalad ei kanna. Ära räägi asjadest, millest sa midagi ei tea. Sul võivad olla mistahes abivahendid potitoolile panemiseks, aga inimest, kes ise ei suuda end isegi istuvana hoida, on väga raske ja ajamahukas potile saada. Mähkmevahetus on kökimöki selle kõrval. Sa võid kodus oma vanurit potitada, aga hooldekodudes on selline vinnamine ilmselgelt võimatu.

Ütleme nii, et ma olen piisavalt aastaid õpitud erialal, st õena töötanud ja enne ka hooldajana. Ka hooldajana ühes hooldekodus 8 või oli see 9 kuud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et ma olen piisavalt aastaid õpitud erialal, st õena töötanud ja enne ka hooldajana. Ka hooldajana ühes hooldekodus 8 või oli see 9 kuud.

Ja mina üle 30-ne aasta. Osad õed tõesti arvavad, et potile panek on kergem, nad nimelt ise neid reeglina potile ei tõstagi. Tegelikult on mähkmevahetus kõigile vähem koormavam, ka  pt.-le endale.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa räägid nagu see, kes reaalselt sind potile käristab, saab selle raha oma taskusse otse.

Tema reaalselt saab oma töö eest tasu. Kliendi asi on maksta ja selle eest hooldusteenust saada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastav teemaarendus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Megarõve, mul sellise mehe vastu kaoks igasugune austus ja isu, fuuiii

Ja kui see mees sul veel sandiks peaks jääma ja pampersisse sittuma hakkab, siis lased kuuli pähe? Sinu tüüpi inimesed ongi siis sellised, kes vanurina lasevad end orjata ja seljas peldikusse vedada, et jumala eest mitte rahulikult voodis mähkmesse lasta, endal pole enam jalgu all ja teised lohistagu teda nii et naba paigast. Tahan sellega öelda, et liiga suur privaatsuse tagaajamine kempsus on karuteene tegelikult.

Need on ju absoluutselt erinevad olukorrad. Üks asi, kui oled abitus olukorras. Teine asi, kui oled täiesti adekvaatne ja võimeline end kontrollima, aga siis lametsed.

Minu mees on mind näinud absoluutselt igasuguses seisundis – tatisena, verisena, kusesena, kakasena, oksesena, kisendavana, higist tilkuvana, haisust läbiimbununa… Ilmselt saad aru, mis olukorrast käib jutt? Ja niimoodi neli korda.

Aga tavaolukorras me ei pissi ega kaka üksteise juuresolekul. See lihtsalt ei ole vajalik ega sünnis. Selliseid toiminguid annab sättida nii, et teist inimest ei ole tunnistajaks vaja.  Vähe sellest, me isegi ei puuksuta üksteise juuresolekul. Kui kogemata juhtub ja läbi une ka kindlasti, on teine asi. Aga meelega laskmist ei ole kunagi.

Mul oli kunagi tuttav, kes ütles, et tema vahetab oma mehe ees tampooni. Ja mitte ainult. Mõnikord vahetab hoopis mees tal tampooni. See pidavat olema aitamine ja hoolimine.

TA olen (kui see peaks oluline olema).

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Megarõve, mul sellise mehe vastu kaoks igasugune austus ja isu, fuuiii

Ja kui see mees sul veel sandiks peaks jääma ja pampersisse sittuma hakkab, siis lased kuuli pähe? Sinu tüüpi inimesed ongi siis sellised, kes vanurina lasevad end orjata ja seljas peldikusse vedada, et jumala eest mitte rahulikult voodis mähkmesse lasta, endal pole enam jalgu all ja teised lohistagu teda nii et naba paigast. Tahan sellega öelda, et liiga suur privaatsuse tagaajamine kempsus on karuteene tegelikult.

Need on ju absoluutselt erinevad olukorrad. Üks asi, kui oled abitus olukorras. Teine asi, kui oled täiesti adekvaatne ja võimeline end kontrollima, aga siis lametsed.

Minu mees on mind näinud absoluutselt igasuguses seisundis – tatisena, verisena, kusesena, kakasena, oksesena, kisendavana, higist tilkuvana, haisust läbiimbununa… Ilmselt saad aru, mis olukorrast käib jutt? Ja niimoodi neli korda.

Aga tavaolukorras me ei pissi ega kaka üksteise juuresolekul. See lihtsalt ei ole vajalik ega sünnis. Selliseid toiminguid annab sättida nii, et teist inimest ei ole tunnistajaks vaja. Vähe sellest, me isegi ei puuksuta üksteise juuresolekul. Kui kogemata juhtub ja läbi une ka kindlasti, on teine asi. Aga meelega laskmist ei ole kunagi.

Mul oli kunagi tuttav, kes ütles, et tema vahetab oma mehe ees tampooni. Ja mitte ainult. Mõnikord vahetab hoopis mees tal tampooni. See pidavat olema aitamine ja hoolimine.

TA olen (kui see peaks oluline olema).

Ma usun, et sõbrsnts tegi ikka nalja, kuigi see pole ju naljakas ka..

Samas minu hea sõbranna räägib, kuidas nad mehega peeretavad üksteist ees ja kui üks paneb kärtsu, siis teine proovib üle trumbata, et saaks suurema plärinaga ja haisuga. Kui ise poleks kuulnud, siis arvaksin, et tegu folklooriga. Mida erutavat v toredat saab olla teise ees peeretamises v lahtise uksega sttumises? Maailm on ikka igasuguseid täis, ma ei või. Aga eks on ka hullemaid asju muidugi olemas

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on ju absoluutselt erinevad olukorrad. Üks asi, kui oled abitus olukorras. Teine asi, kui oled täiesti adekvaatne ja võimeline end kontrollima, aga siis lametsed.

Asi ju selles ongi, et ka abitus olukorras tuleb sellest üle olla ja neil, kes rangelt terve elu oma toimetusi omaette teevad, on abituna väga keeruline end muuta. Et oleks normaalne kui inimesed suudaksid rahulikult mõista, et eritamine on normaalne tegevus ja mitte minestama kui keegi lähedastest peale satub või koos vetsu juhtub. Kõike võib ette tulla.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastav teemaarendus.

Vaatame edasi, kuhu veel välja jõutakse! 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastav teemaarendus.

Lusika limpsimisest on saanud vahepeal kakamise ja potile vinnamise teema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei mõista, miks nad seda teha lasevad? See ei ole kuidagi seotud piinlikkusega ega lähedaste häbenemisega, vaid inimene üritab säilitada viimastki väärikust, kui kõik on kadumas.

Ma ei tea kas ikka on väärikas ümbritsevaid inimesi kasutada enda tassimiseks, eriti kui on olemas lihtsamaid võimalusi. Imelik arusaamine tõesti, las õblukesed naised tassivad aga, siis muudkui väärikus säilib. Ma iial ei hakkaks nõudma, et teised mind vetsu veaks, et end väärikana tunda, matunnen end siis väärikana kui teistele võimalikult vähe tüli teen.

Jälk inimene oled.

Ei ole jälk, realist olen ja ei vihka neid inimesi, aga jobud on neist tõesti suur osa, jonnakad ja riiakad, sinu mõistes “väärikad”. Aga muidugi, ärme räägime asjadest nii nagu need tegelikult on.

Imelik arusaam väärikusest – mähkmesse lasta on väärikam, kui lasta ennast vetsu viia? Ma hooldajana eelistaks küll enne seda härrat tassida, kui ta mähkmeid vahetada..

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hooldajana eelistaks küll enne seda härrat tassida, kui ta mähkmeid vahetada..

Usun, et abitus seisundis vanahärra tunneb küll end halvasti, kui peab mähkmed täis laskma. Olles nt enne insulti või muud haigust/õnnetust olnud vägagi lugupeetud ja väärikas inimene. On kogemus oma isaga. Hooldasime kodus, aga see oli tõesti tema jaoks kohutav kogemus. Hullem kui meie jaoks. Palju hullem. Iial ei tahaks, et ühegi inimese elu lõpp peaks kulgema sellise hooldaja seltsis, kes siin sõna võttis ja ainult enda peale mõtleb, kliendi/patsiendi tunded pole olulised, kuna tema ju nagunii läheb varsti teise ilma ja pole nagu üldse inimene enam, mis tundeid tal üldse olla saab…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik arusaam väärikusest – mähkmesse lasta on väärikam, kui lasta ennast vetsu viia? Ma hooldajana eelistaks küll enne seda härrat tassida, kui ta mähkmeid vahetada..

Tassi aga, tagumiku pead vaatamata sellele ise tal puhtaks pühkima, eks nuputa, kuidas ja kus sa seda teed. Erilised tarkpead siin koos.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mees rahus istub potil ja teeb oma hädasid ja sa ei suuda oodata, vaid pead JUST SEL ajal minema midagi võtma?? Kui haige saab olla? On asju, mida inimesed soovivad teha omaette, ilma et keegi korraks ka ukse vahelt oma käe sisse pistaks. Krt on ikka inimesi!

Jah, täiesti vabalt lähen ja võtan vannitoast, kui on midagi vaja, kui on nt kiire kuhugi minekuga vms. Ei kannata raskete komplekside all ja ei häbene oma peret. Tuletan sulle veelkord meelde, et jutt on pissimisest, milles ei ole midagi, mis kedagi häirida saaks. Me peseme ennast kaks korda päevas ja ei haise, kui püksid jalast kukuvad. Võib-olla proovi ka sagedamini pesta, siis ei ole nii piinlik. Ega on selliseid naisi küll, kelle järel nt tööl wc-sse minek on katsumus. Hügieen ei ole kõigi jaoks ühtviisi loomulik harjumus kahjuks.

Mees ei näita sulle piisavalt riista või mis pagana põhjusel on vaja ronida poti juurde publikuks, kui teine oma häda teeb? Erutab see sind või oled lihtsalt peast haige?

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

On kogemus oma isaga. Hooldasime kodus, aga see oli tõesti tema jaoks kohutav kogemus. Hullem kui meie jaoks. Palju hullem. Iial ei tahaks, et ühegi inimese elu lõpp peaks kulgema sellise hooldaja seltsis, kes siin sõna võttis ja ainult enda peale mõtleb, kliendi/patsiendi tunded pole olulised, kuna tema ju nagunii läheb varsti teise ilma ja pole nagu üldse inimene enam, mis tundeid tal üldse olla saab…

Sinu lähedane ei ole hooldaja lähedane, pea seda alati meeles. Sa ise jälestad siin teisi, poleks sa midagi nii ennastohverdav sulle ebameeldiva jutuga hoolealuse suhtes. Ja õige ka, sest sind on teiste jaoks ka vaja, mitte vaid ühele personaalseks tassijaks. Oled paras silmakirjatseja. Ja kellegi selgroog pole teise täiskasvanud inimese tõstmiseks mõeldud.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ei näita sulle piisavalt riista või mis pagana põhjusel on vaja ronida poti juurde publikuks, kui teine oma häda teeb? Erutab see sind või oled lihtsalt peast haige?

Milline haige kommentaar! Palun otsi abi, enda pärast. Sul on väga tõsised kompleksid.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastav teemaarendus.

Vaatame edasi, kuhu veel välja jõutakse! ????

Matuseteema on ka juba läbi käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii lappama läinud teemat pole ammu näinud ja lõppu ei paista

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh inimestel on vajadus tühjaks kirjutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu lähedane ei ole hooldaja lähedane, pea seda alati meeles.

Seepärast ei viinudki oma isa hooldekodusse, et ta seal veel rohkemate alanduste osaliseks ei saaks.

Ja õige ka, sest sind on teiste jaoks ka vaja, mitte vaid ühele personaalseks tassijaks. Oled paras silmakirjatseja. Ja kellegi selgroog pole teise täiskasvanud inimese tõstmiseks mõeldud.

Sa ei tea, mis jama sa ajad.  Selles ongi probleem, et Eestis pole piisavalt selliseid hooldekodusid, kus inimesed saaksid väärikalt oma eluõhtut veeta. Maksejõulisi kliente oleks küll. Paar sellist asutust on, järjekord pikk. Tõesti keegi arvab, et meil on hooldusteenus hästi korraldatud ja nii peabki olema? See on ju hullumaja, mis toimub! Sajad artiklid samal teemal ja mõni loll ikka õigustab? Kalestunud personal ja vanakeste mitte inimeseks pidamine? Jube ju. Ja nüüd ei lingi keegi artikleid, mis mu jutule vastu väidaksid ja kirjeldaksid positiivset hooldust? Arusaadav, ühtki polegi.

Mis pagana silmakirjalikkusest sa räägid? Mis see tähendab?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et ma olen piisavalt aastaid õpitud erialal, st õena töötanud ja enne ka hooldajana. Ka hooldajana ühes hooldekodus 8 või oli see 9 kuud.

Ja mina üle 30-ne aasta. Osad õed tõesti arvavad, et potile panek on kergem, nad nimelt ise neid reeglina potile ei tõstagi. Tegelikult on mähkmevahetus kõigile vähem koormavam, ka pt.-le endale.

Siis on sul teised kogemused. Mul oma hooldajatööst ja pärast 9-aastat oma voodihaige vanaema kasimisest teised. Ehk on sul tõstmise tehnika vale, aegunud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ju selles ongi, et ka abitus olukorras tuleb sellest üle olla ja neil, kes rangelt terve elu oma toimetusi omaette teevad, on abituna väga keeruline end muuta. Et oleks normaalne kui inimesed suudaksid rahulikult mõista, et eritamine on normaalne tegevus ja mitte minestama kui keegi lähedastest peale satub või koos vetsu juhtub. Kõike võib ette tulla.

Ahsoo, et siis selleks, et ma vanaduses häbi ei tunneks, peaksin hakkama juba noorena harjutama end teiste ees pissima ja kakama? Kummaline loogika.

See näide, mis sa kuskil eespool tõid, et hooldatavad peidavad oma kaka padja alla, sest neil on häbi, on muidugi ka jabur. Kui sa ise oled hooldaja, nagu väidad, siis peaksid teadma, et inimesed teevad selliseid asju dementsuse tõttu, mitte sellepärast, et neil on häbi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hämmastav teemaarendus.

Lusika limpsimisest on saanud vahepeal kakamise ja potile vinnamise teema.

Üsna loogiline – lusika limpsimisele varem või hiljem see järgneb, et tuleb end potile vinnata 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti suvaline arutlemine hapukurgi hooajal. Ei osanud ka õiget pealkirja panna.

Mida arvate sellest, kui keegi sööb pidulaual otse kausist? Olen märganud, et osade inimeste jaoks nagu mingid reeglid üldse ei kehti. Ja nad ei tule selle pealegi, et sealt, kust teised inimesed tahavad endale tõsta, ei ole viisakas otse süüa. Mind isiklikult lausa ajab oksele selline nähtus ja kui midagi sellist märkan, siis sealt enam ise ei söö.

Kolm hiljutist näidet.

Hotelli hommikusöögi laud. Üks meesterahvas tõstab oma pannkoogile moosi. Moos tõstetud, käib purgis olnud lusikas suust läbi. Ja siis purki tagasi, kust siis järgmised peaksid omale moosi tõstma.

Sünnipäevalaud. Väike, üksteist tundev seltskond. Üks naisterahvas hakkab vestluse käigus oma kahvliga salatikausist otse nokkima. Salatit on kausis palju ja teised tahaksid sealt veel võtta. Ta ei söö kaussi üksinda tühjaks, vaid aegajalt nokib kausist.

Töölissöökla. Teenindaja sööb natukene suppi otse metallanumast, kuhu on söök välja kallatud.

Ma ei mõista, miks inimesed niimoodi teevad? Kuidas saab arvata, et sellest ei ole midagi, kui sinu lakutud kahvel ja lusikas käib toidu sees, mida soovivad teised süüa?

Appi kui rõve!!! Hotellis!! Uskumatu…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes ei usu, vaadake eilset Duo4 kanalil saadet Toidu ABC 14.hooaeg saade 2 “Dzinn, makadaamiapähklid, toidu taaskastmine dipikastmesse”, kus tehakse üsna puust ja punaseks selgeks koos bakterioloogiliste katsetega, miks suust läbikäinud asja ühisesse sööki kastmine on rõve ja ebahügieeniline. Dipis hakkavad bakterid paljunema (kuna toit lisaks seisab soojas toas laual tunde, mitte külmikus).

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas jõuab suust läbi käinud lusika teema vanainimese mähkmevahetuseni?

TA  jah see on rõve ja nii ei teha ka koduköögis. Väga rõve, kui kodus mees või ämm kasutab oma lusikat serveerimiskausis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA  jah see on rõve ja nii ei teha ka koduköögis.

Ei tehta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 362 )


Esileht Kodunurk Lusika limpsimine