Esileht Väikelaps lutis võõrutamine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: lutis võõrutamine

Postitas:

tervist minu tütar saab nüütseks 2a ning otsustasime lutist loobuda et parantada lapse une kvaliteeti ning et lõppeks ära see jama ööse ära emme issi tuti tuti…nii otsib ta paaniliselt lutti 🙂 nii me siis viisimeki tüdrukuga luti ukse taha ning rääkisin et lutt jääb kiisu poiale jne…
Küsimus siis selline kuidas olete teine lutist lahti saanud ning mis vanuses..ning kuidas on läinud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me lõikasime suurema poisi luti otsast risti läbi ja ütlesime, et lutt on vana ja kulunud. Ära ses mõttes otseselt ei võtnud, et kui oleks tahtnud, oleks võinud seda katkist edasi lutsida või voodisse kaasa vedada. Aga kuna ikka suus ei tundunud enam nii hea peale seda, siis ei tahtnudki enam. Oli siis 1a8-kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näris tüdruk lutti augu sisse. Ma siis silusin selle augu ilusti kenaks. Käis mingi 2-3 päeva selle augulise lutiga kuni enam väga huvi ei tundnud. Ühel päeval kaotas lihtsalt luti ära ja emme oli laisk ning ei viitsinud otsida. Sellel järgnes lapsele seletus, et lutt kadus ära ja me ei leia üles. Ise otsis koos meiega ja teadis täpselt, et tema kaotas. Hiljem kui küsis veel igatsusest lutti, siis ütlesin, et sa ju kaotasid ära. Siis läks sinna kuhu omaarust kaotas ning tõdes kurval..kadunud.

Vanust oli vist siis 2,1a. Magama jäämistega ei olnud probleemi esimeset õhtust. Samas oma 2 kuud järgi ikka aegajalt küsis, lutti ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa see ka hea mõte..mul enda lapsest ikka kahju muutkui küsib tuti ja tuti..magama minnes..siis räägin jälle kiisu poiatest.. et kassi emme viis ära kiisu titatele ine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa see ka hea mõte..mul enda lapsest ikka kahju muutkui küsib tuti ja tuti..magama minnes..siis räägin jälle kiisu poiatest.. et kassi emme viis ära kiisu titatele ine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot meil ei aidanud katki lõikamine õigemini ta näris selle ise ribadeks ja üritasin siis selgitada, et uut pole… aga kuna ta oli juba piisavalt nutikas, siis teadis, et poest saab uue:) Jah, me kahjuks hakkasime suht hilja selle võõrutamise peale mõtlema (ka kuskil pooleteistaastaselt), sest oma mugavus ju suurem ja lihtsam talle järgi anda (no magama jäämisel meil see lutivärk siis vaid) ja nüüd on tegelt jama käes, sest praeguses vanuses on seda harjumust juba päris raske muuta (jah, laisad vanemad oleme!). Samas tundub ka, et poisil mingi väike \”kõnedefekt\” sellest, no kuidagi hoiab seda ülahuult imelikult ja kardan, et ka hammastele mõjunud aga no oma (meie ehk vanemate) süü puhtalt. Nüüd olen hakanud peale uinumist ära võtma suust aga no ärgates (kahjuks ärkab ikka mõned korrad öösiti) hakkab jälle otsima ja ennem ei uinu ja taas on oma mugavus ja magamine ju tähtsam niiet jälle anname järgi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja eks näha ole kaua mu tüdruk tutis räägib..ning kassist.. kes ta kalli tuti ära viis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah jaa, unustasin lisada, et poiss siis 2a 8 kuud. Samas oli uus tita meil selline, kes ÜLDSE lutti ei sallinud alguses, suure kaarega lendas suust välja aga no ma ei kujuta elu ette ilma lutita (kes selleta hakkama saanud, palun ärge miinustage!) niiet treenisime ikka kõvasti ja nüüd võtab ilusti. Muidu tissilapsed ikka mõlemad siis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ole endale kindel ja ära tagasi anna, sest muidu saadad segaseid sõnumeid ning hiljem raskem veel võõrutada.

tipsu223 – kui minu tüdruk hakkas lutiga rääkima, siis ütlesin võta lutt suust ning räägi siis. Emme ei sa aru. Kui ise ei võtnud, siis võtsin luti suust ning ütlesin räägi nüüd, emme ei saanud aru. Selliselt unustas ta väga kiiresti, et lutt käib pidevalt suhu ning saime päevase kasutuse väikseks. Rääkida ju ometi oli vaja pidevalt. Sõnu hakkas ka palju rohkem lisanduma pärast seda, kui päeval enam lutti rääkimisel kasutada ei lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaaa raske on lapsel uinuda kui on harjunud lutti imema öösiti..mul sai tõsiselt villand luti otsimisest ning ta öisest ärkamisest.. nii et mul enam vahet pole kas ta ärkab selleks et otsib lutti või nüütseks harjumusest et peaks midagi otsima ning suhu saama..eks ta peab hariuma..kuna ta pole sünnist saati just kõige paremini maganud siis mis teha peab veel kannatama.. äki kunagi muutub asu paremaks et ei pea ta juures käima 2-3 korda öösel nii et meil vahet pole kas käisime enne ta toas lutti otsimas või nüüd teda rahustamas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa tipsu223 ma ka väga tahaks väiksemale 5 kuusele lutti anda kuid niah ei sa juu siis ei sa tüdruk sellest ültse lahti… kuid jah.. mõlemad rinna lapsed..nuu tüdruk enam mitte 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime maal vastsündinud vasikat vaatamas ja viisime talle luti. Enne veel rääkisime, kuidas pisike vasikas ilma lutita magama ei saa jääda ja kui kurb ta on. laps samal päeval küsis korra luti järgi, järgmisel samuti korra ja pärast seda ei tulnud enam õieti meeldegi, et tal lutt oli. Ööunesid see mudiugi ei parandanud:D
Laps 2.5 aastat vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laste vahe ka suht väike ning väiksem suht algusest peale lutitõmbaja. Väga see, et nooremal oli lutt ja vanem ei saanud lutti teda ei seganud. Sai kenasti aru, et see on õe lutt ning seda sina ei sa. Nüüd vahel käib tähtsalt ringi õe lutt suus. Ise endal selline kaval nägu, vaata kas näed mida ma teen.
Nüüd otsin kenasti õe luti üles või kui palud tuua, siis toob. Pole tegelikult mingit igatsust ega kadedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a4k loobus ise. Olin just 2 uut lutti ostnud 🙂 Une kvaliteet sellest ei muutunud, ikka ärkab paar korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli 1a8k Kuna meil oli ainult üks lutt, teisi omaks ei võtnud, siis lõpuks oli juba nii räbal ja viskas ise minema. Mõned päevad käis ja otsis oma tutit, pakkusin teist ja sellest keeldus. Tuletasin talle meelde, et ta ise viskas selle ära, sest see oli väga katki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo jaa nii tahAks et tüdruk normaalselt magaks kui enne tõusis 3 korda umbes siis nüüd 6 korda lisaks on meil veel 5 kuune poiss kes sammuti magata ei taha…igavesti jama värk…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tütar natuke vanem kui 2a, ei kujuta hästi ette, et tal lutt suus oleks. Lutitamine jäi kaugesse titaikka. Eks sellises eas loobudes saab laps vast aru ka mis talle seletatakse ning võtab asja loogiliselt. Ise võtsime luti ära eas mil polnud mõtet seletadagi, laps nagunii veel aru ei saanud… läks täitsa valutult, kohe oli aru saada, et veel lihtsam oleks olnud kui poleks lapsele üldse lutti toppima hakanudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie loobusime lutist umbes 1 aastaselt, kuna laps niigi kasutas lutti ainult magajäämise abistamiseks, siis lihtsalt enam ei andnud õhtul lutti suhu ja ütlesime, et lutti pole enam.
Kartsin küll, et läheb suuremaks kisaks, aga õnneks harjus umbes 2 nädalaga ära, et lutti ei saa ja kui hiljem kuskil kellegi teise lutti nägi, ei pööranud sellele mingit tähelepanu enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps lutis võõrutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.