Esileht Väikelaps Lutist võõrutamine, Hullumaja!

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Lutist võõrutamine, Hullumaja!

Postitas:
Kägu

Laps on 2,3 aastane ning arvasin et oleks õige aeg lutt nii öelda katki teha ( Lõikasin kääridega lutil otsa maha ).
Esmaspäeval siis tegingi luti katki ning andsin lapsele kes ütles lutt katki ja ei taha.
Esimene päev oli kõik supper, jäi ilusti lõunaunne ning ööunne ja lutist polnud juttugi, teine päev oli natukene rohkem virisemist aga jäi siiski ka ruttu magama.
AGA Alates kolmapäevast on täielik hullumaja, lutt võeti tagasi, ots küll katki aga vahepeal käib suus.
Lõunaunne läheb tund või kauemgi, mõni päev aga üldse ei maga. Vanasti ööunne läks umbes hiljemalt pool 10, nüüd läheb sama aeg voodisse aga jääb magama pool 12 .
ÕUDNE… Kaua see nii kestab?
Laps on koguaeg pahur , sest pole end välja puhanud…
Samas ega ta lutti otseselt taga ei nuta kui magama jääb, ta lihtsalt laulab ja otsib omale voodis tegevust ning niisama lollitab et küll on pissihäda ja kakahäda ja sada muud häda…
Mida teha, ma enam ei suuda…

Please wait...
Postitas:
skywalker17

RE: Lutist võõrutamine, Hullumaja!

Minu laps on 1,9a.Mõtlesin ka, et ehk võiks lutist võõrutamiseks sobiv aeg olla.Lõikasin siis ka lutil otsa maha.Õhtuunne minnes küsis luti järgi, andsin ja nii kui ta selle kätte võttis, hakkas täiesti hüsteeriliselt nutma.Mitte miski ei aidanud.Andsin siis talle teise ja terve luti, siis oli rahu majas ja laps läks lõpuks magama.Ju siis ei olnud tema jaoks veel see õige aeg käes.Järgmine päev nägi kummuti peal seda katkist lutti.Võttis selle siis kätte ja sai jälle shoki seda nähes.Viskasin selle minema, sest selline võõrutusmeetod meile ei sobinud või on selleks veel vara.Õnneks lutti vajab ta ainult uneajal ning las ta siis imeb seda.Mehele minnes pole veel kellegil lutt suus olnud:).
Lootsin, et see järk järgult luti otsast tükkide lõikamine tomib ka meil aga kahjuks mitte.
Kui ta sul lutti taga ei nuta, siis on ju tegelikult hea.See uus elukorraldus võtab aega harjumiseks, sest niikaua kui tema oma elu mäletab, on ju lutt tema lahutamatu kaaslane olnud.Nüüd järsku seda ei ole.Meil trallis ta umbes nädala peale öise söömise lõpetamist.Iga uus asi vajab harjumist, usun et teil läheb hästi.
Kui ta lutti taga ei osti, siis võta see katkine lutt üldse tal silmaalt ära.

Please wait...
Postitas:
krotza

Niisamuti kui üksi magamine, rinnast võõrutamine jne on ka lutist võõrutamine. Laps on pahur ja paratamatult. See võib kesta isegi mitu kuud. Ühe päevaga või nädalaga ei saagi ideaalset tulemust.

Lisaks on Su laps selles vanuses, kus niisamagi tuleb see voodis lollitamise periood (st ei taha hästi magama jääda).

Täiesti tavaline probleem. Võta rahulikult ja tea, et see on normaalne. Ükskord läheb paika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegin südame kõvaks ja ei võtnud mingit võõrutamist ette. Avalikult seda muidugi tunnistada ei tahtnud, aga tegelikult käis laps peaaegu kogu päev lutt suus ringi. Ja siis käis äkki \”krõps\”… Laps oli juba varem oma lutte närinud ja mõnel oli ajapikku lutt lausa täitsa küljest ära näritud. Olin talle ostnud just uue luti, mille ta siis 2 päevaga puruks näris ja enam see talle ei kõlvanud. Ühe päevaga olime lutist vabad ja praeguseni pole ta seda rohkem küsinud. Ei mingit stressi lapsele ega vanematele 🙂 See juhtus umbes 10 päeva tagasi ja laps on praegu 2a ja 4k vanune.

Taas kord sain kinnitust ütlusele, et iga asi tuleb omal ajal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
muriel

Mina ei näitaks katkist lutti lapsele. Lihtsalt võtaks ta kaissu ja hoiaks – nutab, mis ta nutab, tavaliselt üle paari päeva ei lähe harjumiseks.

Ise loobusin uue luti ostmisest, kui koer salaja juba ei-tea-mitmenda luti voodi all tükkideks näris ja pidevast lutt-on-jälle-kadunud mängust siiber sai. Esimesel õhtul nuttis laps üsna palju, aga asenduseks sai tissi (oli veidi alla aasta vanune). Väga tüütu oli tissitada iga natukese aja tagant, aga järgmisel õhtul oli lutt justkui ununenud juba. Mingil ajal leidis klotsikotist ühe ammukadunud luti, pani korraks suhu ja viskas kohe tagasi, ei kõlvanud enam:) Nüüdseks on koer selle ka sisse vehkinud:P

Lohutuseks võin öelda, et see üleminek ei kesta kaua, aga sel \”hullumaja hetkel\” tundub see aeg lõputult pikk…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps hetkel 1a 10k vana ,ja 3 päev lutita. Meil oli selline olukord ,et lutti kasutasime magamaminekul ja vahest tahtis õhtul ka. Plaan oli juba veidi aega tagasi lutt ära harjutada, kuid nüüd võtsin kätte ja lihtsalt panin luti ära ja enam lutist mitte sõnagi. Paar korda on laps küsinud \”luti,luti\”, siis seletan rahulikult ,et suured poisid lutti ei näri. Luti asemel pistsin talle mõmmi kaissu ja imede kombel võttis selle kohe ka omaks. Natuke muidugi lollitab ka magama jäämisel ,kuid seda tegi ta ka lutiga ,ja tõesti- ka vanus on selline.
Ma lugesin neid lutiteemasi ja soovitusi siit varem ka ,mõtlesin ,et lõikan lutil otsa ära aga nüüd on hea meel ,et seda ei teinud. Loodan ,et tagasilööki ei tule, kuid lutti ma enam talle tagasi ei anna. Võtan tõesti enne kaissu veidiks ja lohutan.

Loodan ,et teie saate ka võõrutatud. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

2,3 ei ole kahjuks õige aeg, see õige aeg on ammu möödas. 🙂 aga teemasse: kui sa ise ei ole valmis, siis pole mõtet ette võtta. Tee endale selgeks, kas SINA tahad last võõrutada ja migtte alla anda. Kui jah, siis õnnestub.
Une muutus luti ära jätmisel on paratamatus, eriti siis, kui lutt oli osa unest nii kaua. Mina võõrutasin hilja-1,8. Peale seda laps ei maga päevaund, kui siis loetud korrad. Aga egas siis seetõttu lutti tagasi anda saa, et päevl laps magaks. Ja 2,3 on suur laps luti jaoks. Seega, ära lõika otsa maha, vaid viksa see minema ja näita lapsele ka, et viskasid ära, kuna lutt oli väsinud ja vana. Jah, loomulikut on esimesed päevad rasked, võimatud, hullumajad jne., kuid see on paratamatus, mille pead nii või naa läbi tegema. Ära anna ISE alla. Jõudu! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ei ole nii mustvalge see maailm midagi, vahel on ka vanematel lastel lutt siiski õigustatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võõrutasin pooleteist aastaselt ja laps hakkaski pärast seda halvemini magama. Ei taastunud see tore rutiin, et panen lapse voodisse, lutt suhu ja kõik on korras. Kolis magama meie voodisse ja peab magamise ajal kõrval olema, muidu ei püsi voodis ja karjub. Nüüd on juba üle kahe aasta vana, aga magab endisega võrreldes palju halvemini. Varem uinus 15 minutiga, pärast seda läheb magamajäämiseks umbes tund. Praegu mõtlen ka, et oleks võinud vist veel oodata selle võõrutamisega, sest magamine on olulisem kui lutt, millest oleks nagunii loobunud mingi aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no ei ole nii mustvalge see maailm midagi, vahel on ka vanematel lastel lutt siiski õigustatud.[/tsitaat]

Vanematel lastel? Sinu aravates on nt. 2,3 õigustatud ja sellel emal, kelle laps imeb lutti 3,5a. on ka õigustatud. Igaüks õigustabki ennast 😉
2a. laps EI VAJA MITTE ÜHELGI PÕHJUSEL lutti. Laps tahab seda, kuna on harjunud ja sina annad- kogu lugu. Kogu muu jutt nagu- see rahustab teda, ta vajab seda, ta magab sellega- on puhas teie viitsimatus asi kätte võtta. Olge nüüd ausad, eksole! Vajadust kui sellist lapsel luti järgi ei ole 2,3-aastaselt. Kui aus oll, siis on lausa veider vaadata, kuidas hammastega rääkiv laps lutti imeb ja ema õigustab. Kui laps ie maga lutita ja sa arvad, et pigem lutt, kui unetus, siis eksid rängalt. Kui elad sellise teooriga, sisi ole valmis ka 3,5a. last lutiga magama panema. Miks ta peaks siis ise loobuma,kui emme arvab, et see on ok.

Palun, vaadake, kui \”kena\” on tüdruk lutiga:
Ema arvates on see kindlasti õigustatud mingi x asja pärast.

http://www.youtube.com/watch?v=DdcxvlIKAbQ

Ei viitsi lapsele teha heategu ja lutti ära võtta nii vanalt, siis on ka ok, tulla otse voodist kinigtusi avama-riietumata, pesemata. Jõulude ajal ju võib,eks 😉

Please wait...
Postitas:
Mjau-mjau

No ma ei tea – mina näiteks ei poolda lapse \”vägistamist\”. Kui ta seda imeb, järelikult siis on tal vaja. Selles vanuses võib vabalt veel imemisvajadus olla.
Meil oli vanem tüdruk ka pikalt lutiga (kasutas magama jäämisel). Ja siis, kui ta sai 3-astaseks, loobus päevapealt ise – vahetas luti ühe suure mängukoera vastu. Ja ei ühtegi nuttu ega muud jama. Ma olen selles parteis, et \”iga asi omal ajal või natuke hiljem\” :).
P.S. Ei ole ta hammastel midagi viga ega mingeid muid hädasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Vanematel lastel? Sinu aravates on nt. 2,3 õigustatud ja sellel emal, kelle laps imeb lutti 3,5a. on ka õigustatud. Igaüks õigustabki ennast 😉
2a. laps EI VAJA MITTE ÜHELGI PÕHJUSEL lutti. Laps tahab seda, kuna on harjunud ja sina annad- kogu lugu. Kogu muu jutt nagu- see rahustab teda, ta vajab seda, ta magab sellega- on puhas teie viitsimatus asi kätte võtta. Olge nüüd ausad, eksole! Vajadust kui sellist lapsel luti järgi ei ole 2,3-aastaselt. Kui aus oll, siis on lausa veider vaadata, kuidas hammastega rääkiv laps lutti imeb ja ema õigustab. Kui laps ie maga lutita ja sa arvad, et pigem lutt, kui unetus, siis eksid rängalt. Kui elad sellise teooriga, sisi ole valmis ka 3,5a. last lutiga magama panema. Miks ta peaks siis ise loobuma,kui emme arvab, et see on ok.

Palun, vaadake, kui \”kena\” on tüdruk lutiga:
Ema arvates on see kindlasti õigustatud mingi x asja pärast.

http://www.youtube.com/watch?v=DdcxvlIKAbQ

Ei viitsi lapsele teha heategu ja lutti ära võtta nii vanalt, siis on ka ok, tulla otse voodist kinigtusi avama-riietumata, pesemata. Jõulude ajal ju võib,eks 😉

[/tsitaat]

Sinusuguste imelike pärast võõrutasingi lapse lutist ja natuke kahetsen. Sinu ainuke argument on, et NII KOLE! Ja siis? Mis mul sinusuguste arvamusest, niikuinii oled mingi nõukaaegsete arvamuste küüsis ema. Kindlasti on mõnel juhul lutt ka vanemal kui aastasel õigustatud. Näiteks kui lapsel on uinumisraskused, lihtsalt rahutu laps või muud arenguhäired, siis on iga asi hea, mis rahustab. Kahjulik võib lutt olla hammastele või kõne arengule. Kuid kui lutti antakse näiteks ainult uinumisel, on seegi oht nullilähedane. Hea uni on kindlasti olulisem. Elan välismaal ja siin ei tehta ei lutist ega mähkmetest mingisugust probleemi ja ausalt öeldes on inimesed rahulikumad. Eestis hakatakse lutist võõrutama, sest mõne arvates, see on lihtsalt nii kole vaadata. Jaburamat põhjust on ju raske leida, vaata siis midagi muud kui teiste lapsi. Mul on palju jubedam vaadata närvihaigeid emasid, kes Eestis lastega pahandavad ja juba paarikuuselt hakkavad mingeid unekoole ja muid dressuure korraldama selle asemel, et lihtsalt last hoida ja armastada. Samas tehakse lastega selliseid asju, mille pärast mujal maailmas kutsutaks kohe lastekaitse. Näiteks laste füüsiline karistamine, vaimne ahistamine, liiga noorelt üksi jätmine jne. Eesti on väga kõrgel kohal lastega õnnetuste juhtumise poolest, seda võiks häbeneda, mitte hurjutada võõraid inimesi, et teie lastel on lutt suus, nii inetu on vaadata. Endal võiks häbi olla sellise lolli jutu pärast.

Ja laps tuleb pesemata-riietumata jõuluhommikul kinke vaatama, õudne katastroof küll nüüd üks kord aastas, oled ikka täiesti sooda peast, ütleks selle peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mjau-mjau kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma ei tea – mina näiteks ei poolda lapse \”vägistamist\”. Kui ta seda imeb, järelikult siis on tal vaja. Selles vanuses võib vabalt veel imemisvajadus olla.
Meil oli vanem tüdruk ka pikalt lutiga (kasutas magama jäämisel). Ja siis, kui ta sai 3-astaseks, loobus päevapealt ise – vahetas luti ühe suure mängukoera vastu. Ja ei ühtegi nuttu ega muud jama. Ma olen selles parteis, et \”iga asi omal ajal või natuke hiljem\” :).
P.S. Ei ole ta hammastel midagi viga ega mingeid muid hädasid.[/tsitaat]

5-6 aasta pärast paned aga mõnusa summa lapse braketitesse 🙂

Loll jutt, et 3 aastasel on imemisvajadus. Tegemist on 100% vanemate mugavusega ja mitte viitsimisega selle asjaga tegeleda.
Ka imikuna saab laps oma imemisvajaduse juba ilma lutita rahuldatud. Lutt on harjumus ja rahustamisvahend. Kõndiv laps lutiga on kole vaatepilt. See on minu isiklik arvamus ja oma lapsed olen võõrutanud lutist juba enne aastaseks saamist.

Please wait...
Postitas:
Mjau-mjau

Sa võid oma arvamuse juurde jääda, mina jään enda oma juurde. Kui lutt on lapse jaoks rahustamisvahend, siis peab vanem pakkuma lapsele kõigepealt mingi alternatiivi, mitte lõikama luti katki ja siis kurtma, et laps ei maga enam.
Ma olen jätkuvalt seisukohal, et laste juures on palju asju, mille puhul alles hiljem mõtled, et miks ma küll nii jubedalt pabistasin. Asjad lahenevad tihtipeale ise loomulikku rada pidi. Lutiteema on üks neist.
Sinu isiklik esteetikaprobleem (kõndiv laps on kole vaatepilt) on hoopis teine teema. Vaata siis teisele poole või midagi.

Please wait...
Postitas:
xkestx

[tsitaat] [small]Mjau-mjau kirjutas:[/small]

5-6 aasta pärast paned aga mõnusa summa lapse braketitesse 🙂

Loll jutt, et 3 aastasel on imemisvajadus. Tegemist on 100% vanemate mugavusega ja mitte viitsimisega selle asjaga tegeleda.
Ka imikuna saab laps oma imemisvajaduse juba ilma lutita rahuldatud. Lutt on harjumus ja rahustamisvahend. Kõndiv laps lutiga on kole vaatepilt. See on minu isiklik arvamus ja oma lapsed olen võõrutanud lutist juba enne aastaseks saamist. [/tsitaat]kust sa võtad seda et kui 3a imeb lutti paned 16a sele breketite alla raha? piima hammas vahetub kõigil lastel, ja jääv hammas ning selle olukord ja tugevus sõltub ikka ju toidust , suguvõsast, ja hamba ehk suu hügieeni eest hoolitsemisega,. on lapsi kess saavad klambrid üsna noorelt aga on lapsi kel pole neid vajagi, mul imes ka laps3a lutti ja sõi 3 a lutipudelist piimagi iga õhtu,. tema piima hammas on normaalne,. tema piima hambasse tekkis esimene auk 4a5k, aga näita mulle 1 last 4-5a kellel poleks 1 auku hambas? tahaks tõseti näha .. ja eks suurt rolli mängi ka harjumus kas mida kuidas tal lutt siski suus,. minu laps ei imenud tõmmanud lutti nagu tallesaba, nii nagu imik,. tal liihtsalt oli see suus,. lutt seisis nööriga voodi pulga küljes ja kui tuli isu saigi ta seda isutada vaid voodi ees pool kummargil,.ning, lutist loobus täitsa ise kui sündis 2 laps,. tuli tõi oma luti minu kätte ja ütles mina pole enam tita,. ja kõõik,.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hambad ja hambumus on ikka veidke erinevad asjad. Lutt hambaid ei kahjusta aga hambumust küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Hambad ja hambumus on ikka veidke erinevad asjad. Lutt hambaid ei kahjusta aga hambumust küll. [/tsitaat]

Mainigem tõe huvides siiski ka seda, et lutt kahjustab hambumust siiski suhteliselt harva, peamised hambumusprobleemid on muust, kuigi võimatu see muidugi ei ole. Aga minu arust on siiski peamine lutivastaste argument, et KOLE ON, JUBE LIHTSALT! Muud argumendid on teisejärgulised.

Please wait...
Postitas:
Saareke5

Laps ise võõrdub lutist, kui selleks on õige aeg. Minu 2,9 aastane tüdruk viskas ise luti nädal tagasi prügikasti. Alates suvest olen plikat keelitanud lutist loobuma. Sügisel hakkasime lasteaias käima. Esimestel päevadel ka lutt kaasas. Kasvataja aga ütles, et mitte ühelgi lõunauinakul ta lutti ei küsinud ja kuna seda vaja ei läinud, siis lasteaias magas ilma selleta. Koju tulles, aga ronis kohe voodisse, lutsutas veidi lutti ja hakkas mängima. Magades pidi lutt aga raudselt olemas olema. Enne jõule kadus lutt ära ja pidime kogu perega mööda voodialuseid lutti otsima, sest nutt ei lõppeud enne kui me selle üles leidsime. Nüüd nädal tagasi, lasteaiast tulle oli ta alguses jälle voodis ja lutsutas lutti. Mina naljaga pooleks narrisin, et kuule sa ju suur tüdruk, mis sa jälle teed. Tema läks joonelt prügikasti juurde ja viskas ise luti ära. Ehmatasin ,et mis nüüd õhtul saab, aga ju siis oli tema jaoks õige aeg. Korra nuuksatas ja küsis luti järele, aga magama ta jäi. Ka öösel potil käies tuli tal jälle lutt meelde, aga ka siis oli kõik enam-vähem rahulik. Nüüd on sellest möödas nädal. Päeval jääb ruttu magama. ÖÖunne jäämine võtab veidi kauem aega, kuid ju oli siis tema jaoks tõesti lutis loobumise aeg ja mina olen rahul. Õnneks ei toimunud mitte mingit \”vägistamist\”. Tüdruk sai lihtsalt suureks!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui ma nõukaaegne oleks, siis ma annaks ju hea meelega kuni 4a. lutti 🙂
Ah et välismaal käiakse rahumeeli mähkmega ja lutiga jne jne..nojah, kuid ka see teeb asja kohe ÕIGEKS, kui VÄLISMAAL käiakse? :)))) VÄlismaal, kui juba jutt sinna läks, lasevad lapsed teinetest koolis püssidega ka. Võtad eeskujuks?
Jah, USAs on lapis, kes 4a. mähkmega käivad. Ärge tulge nüüd ütlema, et see ok. Ja lutiga ka EI OLE ok käia 3aastaselt! Ja mis jutt on see, et 2,3a. lapsel on imemisvajadus? Hulluks olete läinud või? :))) Imemisvajadus on beebidel.
Ja nagu siin paljud kirjutasid, on tegu siiski ema laiskusega ja ärge õigustage oma käitumist VÄLISMAAGA. Või noh, laske aga rõõmsalt mähkmetega ja lutiga edasi, kuid ärge arvake, et lapsel on 2,3a. imemisvajadus. Ajab naerma! :))) SEE ON HARJUMUS- KÕIK!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No kui ma nõukaaegne oleks, siis ma annaks ju hea meelega kuni 4a. lutti 🙂
Ah et välismaal käiakse rahumeeli mähkmega ja lutiga jne jne..nojah, kuid ka see teeb asja kohe ÕIGEKS, kui VÄLISMAAL käiakse? :)))) VÄlismaal, kui juba jutt sinna läks, lasevad lapsed teinetest koolis püssidega ka. Võtad eeskujuks?
Jah, USAs on lapis, kes 4a. mähkmega käivad. Ärge tulge nüüd ütlema, et see ok. Ja lutiga ka EI OLE ok käia 3aastaselt! Ja mis jutt on see, et 2,3a. lapsel on imemisvajadus? Hulluks olete läinud või? :))) Imemisvajadus on beebidel.
Ja nagu siin paljud kirjutasid, on tegu siiski ema laiskusega ja ärge õigustage oma käitumist VÄLISMAAGA. Või noh, laske aga rõõmsalt mähkmetega ja lutiga edasi, kuid ärge arvake, et lapsel on 2,3a. imemisvajadus. Ajab naerma! :))) SEE ON HARJUMUS- KÕIK![/tsitaat]

Ja siis!!!??? Mis see sinu asi on???!!!

Tuled tänaval või kuskil ühiskondlikus asutuses ka niimoodi räuskama, kui mõnda kõndivat lutiga last näed? Ei sa tule… Sa tuled koju ja õelutsed Perekoolis.

Välismaal elava käo postitust võiksid mõttega lugeda ja mitte tema elukohta kontekstist välja kiskuda. Tema keskendus sellele, et millegipärast on seal inimesed rahulikumad ja õnnelikumad ja väärtustavad teistsuguseid asju…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina võõrutasin lapse lutist ära nii et ta ise suutis selle ära kaotada kuskile kappi ja õhtul kui tuttu pidime minema siis hakkas otsime ma võtsin ta sülle ja seletasin et lutu on kadunud ja ta leppis sellele küsis küll voodis olles et lutti tahab aga ma ütlesin ikka et lutt on kadunud ja nii umbes paar päeva küsis ja mina ikka et kadunud on. ja lõpuks kui ta oli juba nädal umbes ilma lutita olnud leidis ta luti ülesse aga siis oli juba suurem huvi kadunud ja viskasime luti koos prügikasti. meile sobis just see äkki luti kadumine ja rahulikult lapsele seletamien et lutt on kadnud. ja tean et mul sõbranna poisil oli sama et lutt kadus ära ja läks paar päeva kui küsis lutti ja siis oli lutt juba minevik 🙂

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Väikelaps Lutist võõrutamine, Hullumaja!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.