Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Teema: Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki

Postitas:
Kägu

Kui sulle on pea 2 aastat väldanud koroonakriisi juures CDC ikka veel tundmatu kolmetäheline lühnd, siis see räägib sinu informeeritusest rohkem kui miski muu.

Kui sinu jaoks lühendite tundmine tähendab informeeritust, siis omakorda see räägib sinu informeeritusest veel rohkem 🙂 Head lühendite tuupimist, mina eelistan sisusse süvenemist. Jajah, loomulikult pean ma ise neid linke otsima, sul ju pole neid. Niisama ainult hea siin plärtsida, mida kõike kuskil öeldud on.

Jah, tähendab tõesti lühendite tundmine informeeritust, sest kui sa midagigi loed, siis sa kohtad neid lühendeid. Sellised ikka tunned ära ja saad aru, mida need tähendavad nagu UN, APAC, CNN, BNS, FBI. Või pead neid ka guugeldama ja tuupima?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasedustest valetab natuke, rasedusvastased vahendit samuti, erinevad muud vaktsiinid, mida muude haiguste leviku v haigestumise vastu kasutatud, samuti. Ja nii ma ei teagi hulgaliselt inimesi, kellel need asjad alt vedanud. Sest valeprotsendid on pisikesed. Küll aga tean palju vaktsineeritud koroonahaigeid. Tahaks üks päev olla sinisilmne.

Proovi natuke selgemini väljenduda. Aga olgu, sain aru, mida kirjutasid. Tahad, ütlen, miks koroonaga teisiti on? Ise ei mõelnud juba välja? Sest teda on ümberringi oluliselt, kümneid või sadu kordi rohkem kui rasedust ja muid haigusi.

😀
Koroonat on kümneid või sadu kordi rohkem kui rasedust ja muid haigusi:D.

Jeerum.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No juhtus nii, mis sa nüüd nii ahhetad? Kõnekeeles ju üsna harilik konstruktsioon ja mis see Perekool muud on kui kõnekeelne jutunurk. Märkasin peale postitamist, et võiks teisiti sõnastada. Oleks Perekoolis parandamisvõimalus alles, oleksin ära parandanud, paraku seda ei ole. Enamasti loen enne postitamist enda kirjutatu läbi, seekord oli kiire. No vaja nüüd draamat teha ja smaile litsuda. Minu arust nõme.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No juhtus nii, mis sa nüüd nii ahhetad? Kõnekeeles ju üsna harilik konstruktsioon ja mis see Perekool muud on kui kõnekeelne jutunurk. Märkasin peale postitamist, et võiks teisiti sõnastada. Oleks Perekoolis parandamisvõimalus alles, oleksin ära parandanud, paraku seda ei ole. Enamasti loen enne postitamist enda kirjutatu läbi, seekord oli kiire. No vaja nüüd draamat teha ja smaile litsuda. Minu arust nõme.

[/

See näpuviga ei puutu üldse asjasse:D

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamasti loen enne postitamist enda kirjutatu läbi, seekord oli kiire.

Kuusebeebid olid ka süles?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, sa oled nii äge ja salapärane … 🙂 Jõudu.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh, sa oled nii äge ja salapärane … 🙂 Jõudu.

Pidi ju olema, hoolimata mu segasest väljandusviisist, jutu mõte täitsa arusaadav.
Kas saaksid tuua mingi arvutuse, et kuidas koroonat on rohkem kui rasedusi või erinevaid muid haigusi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, millel meie valitsus selle üle huulte saab, et rasvunud on oluline riskirühm ja oma vaktsiinikampaaniat hakkab suunama sinna, kus sellest inimeste tervisele kõige enam kasu oleks?

On ju kogu aeg rasvunud olnud nimetatud? Nendega on probleem selles, et nad ei ole andmebaasidest kergelt välja võetavad – kes sul ikka paksuse pärast arstile läheb ja saab põhidiagnoosiks “rasvumine”? Isegi kõrvaldiagnoosiks ei viitsita seda eriti panna. Seega pole andmete põhjal rasvunud inimesed kuidagi välja võetavad, et neile otse mingit kampaaniat teha. Sellest, et ülekaal on suur tüsistuste riskitegur, on ometi kogu aeg juttu olnud.

No ülekaaluline inimene ise teab ju ometi, kas ta on rasvunud või ei ja kas tal on vaja vaktsineerida. Väidetavalt 94% haiglasse sattunutest on kaasnev haigus ning rasvumus moodustab nendest 33%.

https://www.cdc.gov/pcd/issues/2021/21_0123.htm

Ja kui nüüd lisaks arvestada, kui paljud nakatunutest üleüldiselt haiglasse satuvad, siis tõepoolest võiks kaasuvate haigusteta inimesed lihtsalt rahule jätta.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu andmed on toodud CDC enda lehelt, ma arvan, et enam asjalikumaks minna ei saa. Sealtsamast on pärit ka nii see “ninajutt” kui ka gripivaktsiini kohta käiv info. Miks sa ise siia jama kirjutad?

Palun too kõigi nimetatud väidete kohta siis lingid ka siia. Siis räägime edasi.

Jaa palun. Siin sulle CDC link, et viiruskoormus ninas vaktsineeritutel on sama, mis mittevaktsineeritutel:

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/vaccineeffect.htm

Sellelt lingilt omakorda leiad lingi seda tõestavale uurimusele. See avastus oli ka põhjuseks, miks igal pool kehtestati maskikohustus ka vaktsineeritutele.

Siin on sulle see “loll nina jutt” Lutsari poolt räägituna:

1) “Teadusnõukoja juhi sõnul põhineb teave uutel uuringutel Ameerika Ühendriikidest ja Ühendkuningriigist, mis näitasid, et viiruse koormus nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesel on üsna sarnane ja selle Delta viirusega on viiruse koormus suur.”

https://www.postimees.ee/7319354/lutsar-sellest-et-maski-peavad-kandma-ka-vaktsineeritud-seda-teed-on-ka-paljud-teised-riigid-lainud

2) “Viimaste nädalate uuringud on näidanud, et haigestumise hetkel on delta tüvega nakatunutel viiruse koormus sarnane vaktsineeritutel ja mitte vaktsineeritutel. Küll aga hakkab vaktsineeritutel peale seda viiruse koormus palju kiiremine langema mistõttu nad põevad kergemini ja on lühemat aega nakkusohtlikud. Missugust mõju see kõik viiruse ülekandele avaldab pole teada, aga spekuleeritud on, et ka vaktsineeritud võivad (vähemalt alguses) sarnaselt mittevaktsineeritutega nakkust levitada. Delta tüve eelsed uuringud on näidanud, et viiruse edasikandmine vaktsiinide mõjul vähenes, sõltuvalt uuringust 50–80%.”

https://www.err.ee/1608302079/irja-lutsar-vaktsiinid-on-efektiivseim-voimalus-pandeemiast-valjumiseks

Rõhk väitele ENNE Delta tüve.

Kui sa oled eriti tuhm ja ikka aru ei saa, et see, mida ma enne kirjeldasin, on õige – kuidas nakatumise hetkel on viiruskoormus ninas sama suur, seejärel hakkab viirus liikuma alumistesse hingamisteedesse, alles siis hakkavad tööle antikehad – eks ma võin veel oma aega sinu peale raisata ja leida sulle linke, mis seda üksikasjalikult lahti nämmutaks.

Eriti hale on su gripivaktsiini kohta käiv jutt, mille kohta on meil teadmised ju ometi kümneid aastaid. Ma väitsin, et selle efektiivsus on 50%, sest nad ei suuda alati ennustada, milline tüvi domineerivaks saab. Sa väitsid, et sellist asja ei ole ja miks ma sellist jama levitan????

While all flu viruses undergo frequent genetic changes, the changes that have occurred in influenza A(H3N2) viruses have more frequently resulted in differences between the virus components of the flu vaccine and circulating influenza viruses (i.e., antigenic change) compared with influenza A(H1N1) and influenza B viruses. That means that between the time when flu viruses are selected to begin producing vaccines and when flu vaccines are delivered, A(H3N2) viruses are more likely than A(H1N1) or influenza B viruses to have changed in ways that could impact how well the flu vaccines work.

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/vaccineeffect.htm

Esiteks sa levitad lausvalet, aga enesekindlalt serveerid neid tõdede pähe. Teiseks, ma olen siit üheainsa päeva eemal, aga sa istud siin hommikust õhtuni ja oled jõudnud neljal korral mingeid linke nõuda. Aga ok, ilmselgelt ei ole tegu normaalse inimesega – mind paneb muretsema pigem, kes on kõik need inimesed, kes sinu valedega nõustuvad ja sulle plusse panevad? Palun seletage, kuidas on võimalik oma elu nii elada, et sa ei tea isegi, kuidas mingi gripivaktsiin töötab?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ok, ilmselgelt ei ole tegu normaalse inimesega – …

Lisaks hobiviroloogile oled ka hobipsühhiaater, nagu aru saan? Tõmba nats hoogu maha.

Mis puutub viiruskoormusesse, siis selge, eksisin. Pole probleemi tunnistada.

Mis puutub gripivaktsiini tõhususse, siis palun ava see link, mida ise siia panid. Vaata esimest lõiku, teist lauset: “… recent studies show that flu vaccination reduces the risk of flu illness by between 40% and 60% among the overall population during seasons when most circulating flu viruses are well-matched to those used to make flu vaccines.” Kas tõlgin? Efektiivsus on 40-60% neil hooaegadel, kus tüve on suudetud õigesti ennustada. Nagu öeldud, tõmba hoogu maha. Sinu kirjeldatud tüvega puusse panemine on veel omaette riskitegur.

Teiseks, ma olen siit üheainsa päeva eemal, aga sa istud siin hommikust õhtuni ja oled jõudnud neljal korral mingeid linke nõuda.

Proovi nüüd tõesti kuidagi olla, maailma normaalselt tajuda ja inimestega normaalselt läbi saada. Ja kahju, et sa ühe päeva pidid eemal olema. Loodetavasti täna teed tasa ja pritsid veel paljudes teemades seda sappi, mida sul jaguvat tundub. Jõudu.

+2
-2
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki