Esileht Beebi ja mitmikud Lutti?!

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lutti?!

Postitas:
Kägu

Kui vanalt olete lapsele hakanud lutti andma? Mul 3-nädalane nii hirmsasti kisab palju ja ma ei saa koguaeg tissi suhu panna (tahab koguaeg imeda aga ise ajab kõik söögi välja).

Please wait...
Postitas:
mezzo

RE: Lutti?!

Mina pole kummalegi lapsele enne kuu ajaseks saamist lutti pakkunud. Esimene laps hakkas siis ka võtma, teine ei võta siiani ja rohkem pole pakkunud, teine laps siis kohe-kohe nelja kuune!:)
Kui ikka tunned, et teisiti ei saa, siis muidugi paku, aga vaid siis, kui muud võimalust pole ja on \”oht\”, et ta ei hakkagi võtma ja ka see oht, et imetamisvõte võib tal valeks minna luti imemisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pakkusin küll oma lapsele lutti, sest ei saa ju olla ise elavaks lutiks. Praegu beebi 6 kuune ja kõik korras. Lutti kasutame ainult siis kui magama hakkame jääma.

Please wait...
Postitas:
Keksutaja

Esimesega pingutasin ka kuu aega ilma lutita ja olin ise elav lutt. Teisele andsin vast nädalaselt luti. Imemisvõttega ei juhtunud kummalgi lapsel midagi. Olen lugenud, et kui imemisvõte selge, siis lutiga seda rikkuda ei saa (erandeid kindlasti on), aga kui pole veel selge siis ei maksaks pakkuda.
Paku lutti ja kui võtab siis on ju hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama nagu teistel – olin ise üsna elav lutt ning ei jaksanud. Umbes ka 4 nädalaselt pakkusin ja tema sülitas kohe välja. Teist korda pakkusin ja lutsutas 3 minutit ja magas. Vaikselt avastas, et polegi see lutt nii hull. Tal on tohutu imemisvajadus, seda ütles ka meie perearst esimesel kohtumisel, sest ta proovis ka arsti näppe suhu endale saada ja lutsutada.
Imemisvõtet meil õnneks ei rikkunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole lutti pakkunud ja olingi kuu aega ‘elav lutt’. Ma olen lutist palju jubedaid lugusid lugenud ja olen oma otsusega rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

andsin ka kolmenädalaselt 🙂 Järgmine kord kui tarvis, annaksin varemgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen siiamaani oma 2,5 kuusele elavaks lutiks.
Ta lihtsalt keeldub lutti imemast, olen erinevaid proovinud. Ikka veel üritan, sest tema imemisvajadus on tõepoolest tohutu. Sõrmenukiga petab ka ta ära max 5 minutiks. Eriti raske on, kui on vaja kuhugi minna, lutt aitaks vähemalt rahustada, aga näe – ei kõlba!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vist lollike, aga andsin kohe haiglas, kui laps oli nii 20h vana 😀 Pole ise pidanud elav lutt olema ja siiani lutt kasutusel öösel ja autos, kui asi väga rahutuks muutub.
Mõni laps harjub kohe väga ära lutiga, mõni ei taha üldse. Oleneb siis lapsest.

Please wait...
Postitas:
maanaine

hakkasime pakkuma umbes kuuselt, sest lapseke vaevles gaaside käes..kuna ta eriti tissisõltlane ka pole siis kuidagi see lutt teda rahustas..ma pakkusin ikka igakord tissi, aga nii kui lapse pikali sain juba karjus, ei tahtnus tissi, nu ega ma vägisi ei saa ju talle seda suhu toppida..kuigi ikka väga hea oleks kui tiss teda igakord rahustaks…aga ühesünaga ennem ei julgenud pakkuda, kuna kartsin ka et imemisvõtte läheb untsu..sest meil see algus oli raske võitu:)aga nüüd on lutt meil hea abimees tuttu minemisel, ei arva et see lutt oleks mingi tohutu koll ja jube patt…õe laps on seitsmene ja lutti pole saanud, siiamaani tõmbab pöialt…see ka pole päris ok ju…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka mõlemale lapsele andnud juba haiglas lutti. Üks ämmakas ütles et anna, teine et ära anna 😀
Mõlemad lapsed olid/on rinnapiimal (esimene sai aastani, teine hetkel 7-kuune). Nii et mina ei näe luti andmises midagi halba, las lutsutab 🙂 Emme tahab ka rahulikult pissile minna vahepeal 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina andsin ka kohe paari päevasena. Kasutame ainult magama jäämisel. Kui magab, siis võtan ära.

Mina alati mõtlen nende peale, kes ütlevad, et appi-appi, pärast käid kogu aeg lutti suhu panemas ja võõrutamine on nii raske jne. jne. Et mina küll ei anna oma lapsele.
Aga kas siis \”ise lutt olla\” on lihtsam?

Esimese lapsega läks lutist võõrutamine umbes 3 päeva ainult. Tundub lihtsam, kui ise kuid lutt olla.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Beebi ja mitmikud Lutti?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.