Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 161 )

Teema: M.V Wool

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin lihtsalt om mõtted kirja panna Käona. Ma ei tea, kuidas teiega on, aga enda mõtetes olen antud juhtumis valinud ettevõtja poole. Mulle tundub, et hetkel on riik meil liiga tegemas kohalikule ettevõtjale. Jah listeeria puhang on – aga see on TERVES Euroopas, eriti just põhjamaades. Kui ettevõttele määratud kõikide väljasaadetud partiide kontroll, siis miks peab ettevõtte sulgema?

Ma ise arvan, eks see Vetevool midagi sellele VTA juhile on teinud, võimalik et sõber tahab sarnast bisnessi ajada vms. ja siis Vetevool on selle kohta midagi öelnud, või et kuna vta juht on hariduselt jurist – ei oma pädevust antud alal – kes teab=

Minule MV Wooli teedang maitseb, kui varem olen ostnud mingeid asju, nt heeringas, angersäga jms – siis nüüd avastanud – et 4-5 kalaga lemmiktoodet on just antud ettevõtte omad. Kahju, et sellised asjad turult kaovad.

Ja millest mul eriliselt kahju – 150 inimest jäävad töötuks, sest ühel riigiametnikul on võim pähe hakanud. Asju saab ajada viisakalt, aga mis teha! Mis siit õppida? Kallid riigiametnikud, te peate teenima riiki, mitte riik teid!

+23
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ettevõtjast on jah kahju, aga Eesti üha jäigemaks muutunud ametnike bürokraatia vastu ta ilmselt on võimetu midagi tegema praegu. Mina tema asemel loobuksin kaladega ja üldse toidukaubaga tegelemisest ning seadistaks tehaseruumid ümber ja koolitaks ka töötajaskonna millegi jõukohase tööstuskauba tootmisele. Vaja muidugi täpsemalt uurida, millistel toodetel turul nõudlust oleks. Aga nii pika ja eduka äriettevõtja kogemusega inimesed suudavad igal juhul uue äri püsti saada, üpris kiirelt. Senise tootmise mahakandmise kahjumile peaksid nad ka kindlasti kompensatsiooni saama, kas kindlustuselt või riigilt erikorras, see oleneb mis lepingud neil täpsemalt on.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Toit PEAB olema puhas. Kui firma ei saa oma tehast puhta hoida, saadab toodangut välja, mille tõttu inimesed on haigestunud ja surnud, siis on asi väga väga karm. Tehase töötajad on kindlasti tublid inimesed ja leiavad endale muu tegevus. Kahjuks surnud või invaliidistunud inimesed seda võimalust ei oma. Mis on tähtsam, kas kellegi palk või kellegi surmavõimalus ?

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toit PEAB olema puhas. Kui firma ei saa oma tehast puhta hoida, saadab toodangut välja, mille tõttu inimesed on haigestunud ja surnud, siis on asi väga väga karm. Tehase töötajad on kindlasti tublid inimesed ja leiavad endale muu tegevus. Kahjuks surnud või invaliidistunud inimesed seda võimalust ei oma. Mis on tähtsam, kas kellegi palk või kellegi surmavõimalus ?

Kui suur on suhtarv Wool’i tooteid söönud ja mittehaigestunud ning haigestunud(surnud) inimeste osas? Mina seda numbrit ei tea tegelikult. Aga oletame, et see on 100 000 : 1 ehk siis üks surnu 100tuhande sööja kohta. Kas see on piisav tootmise likvideerimiseks või mitte? Samal ajal kui paljudel muudel põhjustel on surmade suhtarv paar suurusjärku kõrgem.

Häda ongi praegu selles, et meedia loetleb (ja võimendab) üles need üksikud haigestunud ja surnud, kuid keegi ei tea kui väike protsendi murdosa see tegelikult kõigist tolle firma tooteid tarbinutest on ja võimalik et ka nende üksikute surnud indiviidide endi nõrk tervis/immuunsussüsteem mängis kaasrolli veel.

Igal aastal sureb Eestis 15 500 inimest, see on 43 inimest päevas.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et las siis paar tükki kannatab ja sureb?
No vaata, inimesed ei taha selliseid väärtushinnanguid.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui suur on suhtarv Wool’i tooteid söönud ja mittehaigestunud ning haigestunud(surnud) inimeste osas? Mina seda numbrit ei tea tegelikult. Aga oletame, et see on 100 000 : 1 ehk siis üks surnu 100tuhande sööja kohta. Kas see on piisav tootmise likvideerimiseks või mitte? Samal ajal kui paljudel muudel põhjustel on surmade suhtarv paar suurusjärku kõrgem.

Häda ongi praegu selles, et meedia loetleb (ja võimendab) üles need üksikud haigestunud ja surnud, kuid keegi ei tea kui väike protsendi murdosa see tegelikult kõigist tolle firma tooteid tarbinutest on ja võimalik et ka nende üksikute surnud indiviidide endi nõrk tervis/immuunsussüsteem mängis kaasrolli veel.

Igal aastal sureb Eestis 15 500 inimest, see on 43 inimest päevas.

aga miks siis ainult listeeria.
võiks ka igasugust muud saastunud toitu lubada. salmonellad ja muud toredad asjad.
kunagi ei ole nii, et kõik haigestuks ja tühja neist nõrgukestest, looduslik valik jne.

tõsisemalt ka.
kuskil peab olema piir, mis on lubatud ja mis mitte. toit peab olema puhas. ei saa mingile “aga mulle meeldib” tööstusele erandit teha.

loosungid wooli toetuseks meenutavad mulle aega, kui mingi mitte just väike seltskond skandeeris, “meie usume veerpalu!”

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Äkki on hoopis nendes inimestes endis viga, oskamatus asju laiemalt analüüsida? Kui meedia vorbib juba miski kuu aega artikleid mõne woolibakterist surnu ümber, siis jääbki mulje nagu maailma tabanud suurimast hirmutaudist. Miskipärast aga kasvõi näiteks autoavariides hukkunutele (rääkimata suitsiididest, vähki surnutest jne) ei pöörata üldse nii palju või üldsegi mitte tähelepanu, kuigi neid on suurusjärk (ja enamgi) rohkem. See on ju nii tavaline, sellel teemal uudised enam ei müü ju. Nüüd aga tekkis mingi uus bakter, millega saab rahvast kõvasti kummitada ja ühiskonnas kära tõsta. Ning enamuse halli massi arvates ongi see nüüd kohe kõige tähtsama prioriteediga hirmus asi.

Loomulikult on siin Perekooli foorumis täiesti võimatu, mõeldamatu surmasid õigustada, sest siin on enamus lugejaid teatud tüüpi naised oma hirmude ja paanikaga. Oh ma olen nende naistega sel teemal kui palju möllanud… Aga mina siiski õigustan surmasid praegusel juhul. Ei ole Wooli tehasega kuidagi seotud, vaid vaatlen asja ühiskonna arenguplaanis laiemalt analüüsides.

Vaatame nüüd kas saame siia postitusele 100 negatiivset ja 3 positiivset hinnet?

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No bakteritega on jama, nad kipuvad levima. Ma saan aru, et Woolile anti korduvalt käske kõik seal puhastada, aga kas nad siis ei teinud seda, või siis on bakter tõesti nii resistentne, et ei allugi enam millelelgi. Aga kuna ta ära pole kadunud, siis tõesti ei tohiks toiduaineid seal enam toota. Mul on omanikest ja sealsetest töötajatest kahju, aga samas, ei ole see tõesti inimelude hinda väärt.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Äkki on hoopis nendes inimestes endis viga, oskamatus asju laiemalt analüüsida? Kui meedia vorbib juba miski kuu aega artikleid mõne woolibakterist surnu ümber, siis jääbki mulje nagu maailma tabanud suurimast hirmutaudist. Miskipärast aga kasvõi näiteks autoavariides hukkunutele (rääkimata suitsiididest, vähki surnutest jne) ei pöörata üldse nii palju või üldsegi mitte tähelepanu, kuigi neid on suurusjärk (ja enamgi) rohkem. See on ju nii tavaline, sellel teemal uudised enam ei müü ju. Nüüd aga tekkis mingi uus bakter, millega saab rahvast kõvasti kummitada ja ühiskonnas kära tõsta. Ning enamuse halli massi arvates ongi see nüüd kohe kõige tähtsama prioriteediga hirmus asi.

No neid asju ei saa ju võrrelda! Vähi tekkepõhjused on tihti teadmata, autoteede eest hoolitsetakse pidevalt ja manitsetakse ohutule sõidule. Kuigi jah, meil võiksid olla maanteed 2+2 sõidurada, see oleks tõesti ohutum.
Wooliga on teada, et sealsetel tootmisliinidel pesitseb bakter mis ei allu eeamaldamisele ja on teatud inimgruppidele eluohtlik. Tõesti ei saa ju sellist toitu välja saata. Te olete ostnud viimasel ajal Wooli kalatooteid? Mina ei osta näiteks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, miks sa tegid veel ühe teema? Ei saanud eelmistes teemades küllalt Wooli kaitstud?
Kummaline on lugeda, kus inimene möönab, et jah, on küll surnud Wooli toodete tõttu inimesi, aga kindlasti on tegelikult kellegi vimm Wooli vastu ja neist tahetakse pettusega lahti saada. Kallis inimene, inimesed on Wooli toodangu tõttu surnud ja see ongi ainus põhjus, miks seda ettevõtet “kiusatakse”.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No bakteritega on jama, nad kipuvad levima. Ma saan aru, et Woolile anti korduvalt käske kõik seal puhastada, aga kas nad siis ei teinud seda, või siis on bakter tõesti nii resistentne, et ei allugi enam millelelgi. Aga kuna ta ära pole kadunud, siis tõesti ei tohiks toiduaineid seal enam toota. Mul on omanikest ja sealsetest töötajatest kahju, aga samas, ei ole see tõesti inimelude hinda väärt.

Puhtpraktiliselt on võimatu seda bakterit sealt kindlalt eemaldada. Tegemist on ju nähtamatu suurusega objektiga, kuid seal tööstuses on suur hulk seadmeid, millel igasugused pisikesed praod kinnituskruvide ja mille tahes ümber ja vahel. Ja isegi näiliselt terves põrandas ja seintes on poorid, millesse bakter kenasti ennast mahutada suudab ning puhastusainega üle küürides see aine sinna poori sisse ei pruugi üldse jõudagi. Siis on veel ruumide ventilatsiooni-kütte süsteemid, ma kahtlen kas keegi neid torude sisemusi seal üldse puhastas (ja ega ei saagi neid iial nii puhtaks et bakteri suurust objekti kuhugi vahele elutsema ei jääks) jne jne.

Ainus soovitus ongi see, et need ettevõtjad võiksid vahetada tootmisala mõne mitte-toidu tootmise vastu, siis saab edukalt kasutada samu ruume ja töötajaid. Osa tootmisliine tuleb küll maha kanda, aga seda võib-olla hüvitab ka kindlustus neile juba.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Te olete ostnud viimasel ajal Wooli kalatooteid? Mina ei osta näiteks.

Muidugi olen ostnud. Mitu korda nädalas. Ainult sel hetkel kui esmakordselt seda bakterileidu mainiti, siis mõned päevad igaks juhuks hoidusin Wooli tooreste kalatoodete ostmisest, kuna esimesel hetkel polnud etteantud kommunikatsioonis üheselt selge probleemi olemus ja ulatus. Aga seejärel teema juba kaardistus paika, kuna selgus et need nakatunud ja surnud olid kõik kas haiged, immuunsuspuudulikkusega või rasedad ning samas kuumutatud toodetega ei saanud seda bakterit üldse esinedagi.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult on siin Perekooli foorumis täiesti võimatu, mõeldamatu surmasid õigustada, sest siin on enamus lugejaid teatud tüüpi naised oma hirmude ja paanikaga. Oh ma olen nende naistega sel teemal kui palju möllanud… Aga mina siiski õigustan surmasid praegusel juhul. Ei ole Wooli tehasega kuidagi seotud, vaid vaatlen asja ühiskonna arenguplaanis laiemalt analüüsides.

Vaatame nüüd kas saame siia postitusele 100 negatiivset ja 3 positiivset hinnet?

Minu arust kajastavad meie online väljaanded kõiki raskeid ja/või surmaga lõppenud avariisid. Avariisid, kus on hukkunud tuntud inimene, kajastatakse pikemalt ja põhjalikumalt.
Kus sa oma ühiskondlike arenguplaanidega siis olid, kui Kreenholmis 900 töötut tekkis või kaevandusest soovitakse koondada 1300 töötajat? Pole sa ühtegi teemat selle kohta teinud. Nüüd äkki paneb Wooli sulgemine Eesti majandusele nii suure põntsu, et sa pead teemasid muudkui Perekooli vorpima.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust kajastavad meie online väljaanded kõiki raskeid ja/või surmaga lõppenud avariisid. Avariisid, kus on hukkunud tuntud inimene, kajastatakse pikemalt ja põhjalikumalt.

Kus sa oma ühiskondlike arenguplaanidega siis olid, kui Kreenholmis 900 töötut tekkis või kaevandusest soovitakse koondada 1300 töötajat? Pole sa ühtegi teemat selle kohta teinud. Nüüd äkki paneb Wooli sulgemine Eesti majandusele nii suure põntsu, et sa pead teemasid muudkui Perekooli vorpima.

Oot, kellele sa vastuse kirjutad siin? Jälgi ikka kes siin kommenteerijatest on teemaalgataja ja kes mitte…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot, kellele sa vastuse kirjutad siin? Jälgi ikka kes siin kommenteerijatest on teemaalgataja ja kes mitte…

Muudan siis sinu jaoks viimase lause ära: Nüüd äkki paneb Wooli sulgemine Eesti majandusele nii suure põntsu, et sa pead Wooli teemades muudkui sõna võtma.
Muu jutu sisu jääb samaks.
Sul pidi hea analüüsivõime olema. Jään huviga su vastust ootama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin lihtsalt om mõtted kirja panna Käona. Ma ei tea, kuidas teiega on, aga enda mõtetes olen antud juhtumis valinud ettevõtja poole. Mulle tundub, et hetkel on riik meil liiga tegemas kohalikule ettevõtjale. Jah listeeria puhang on – aga see on TERVES Euroopas, eriti just põhjamaades. Kui ettevõttele määratud kõikide väljasaadetud partiide kontroll, siis miks peab ettevõtte sulgema?

Ma ise arvan, eks see Vetevool midagi sellele VTA juhile on teinud, võimalik et sõber tahab sarnast bisnessi ajada vms. ja siis Vetevool on selle kohta midagi öelnud, või et kuna vta juht on hariduselt jurist – ei oma pädevust antud alal – kes teab=

Minule MV Wooli teedang maitseb, kui varem olen ostnud mingeid asju, nt heeringas, angersäga jms – siis nüüd avastanud – et 4-5 kalaga lemmiktoodet on just antud ettevõtte omad. Kahju, et sellised asjad turult kaovad.

Ja millest mul eriliselt kahju – 150 inimest jäävad töötuks, sest ühel riigiametnikul on võim pähe hakanud. Asju saab ajada viisakalt, aga mis teha! Mis siit õppida? Kallid riigiametnikud, te peate teenima riiki, mitte riik teid!

Arvadki tõemeeli seda, et VTA lihtsalt mingi sõbra pärast paneb sellise tööstuse kinni?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muudan siis sinu jaoks viimase lause ära: Nüüd äkki paneb Wooli sulgemine Eesti majandusele nii suure põntsu, et sa pead Wooli teemades muudkui sõna võtma.

Muu jutu sisu jääb samaks.

Sul pidi hea analüüsivõime olema. Jään huviga su vastust ootama.

Ma olen sunnitud sõna võtma siin hoopis sel põhjusel, et siinsed kommentaatorid on nii imeliku psüühikaga – nii kui ütled mingis teemas, et las surevad mõned ära, siis kanakari kargab paanikas mulle selga. Justnagu juhuslikud inimeste ärasuremised oleksid ühiskonna jaoks midagi väga lubamatut. Ja siis tuleb selle nimel nende kommentaatorite arvates ka seda suremist põhjustanud ettevõtjat karistada veel! Iseasi kui ta oleks seda teinud tahtlikult ja/või vägisi, siis teine asi juba.

Eesti majandust Wooli sulgemine loomulikult ei mõjuta. Seda mõjutamist mina vähemalt pole siin üheski teemas kordagi väitnud. Ma olen see kes on siin ja paljudes Delfi teemades pakkunud kodurahu huvides Woolile välja just nende tootmise ümberprofileerimist mitte-toidu alale. kahjuks ka härra Wool ei taha minu soovitust üldse kuuldagi, seetõttu pole ka mul teda võimalik kaitsta ega õigustada.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka vanahärrast tohutult kahju. Ja ka nendest 150 töötajast. Niimoodi enne jõule siis just 🙁

Ja näiteks see Pealtnägijas lahatud surmajuhtum tundus küll veidi kahtlane: “Ma ei mäleta, kas ma sõin kala, aga ju siis sõin, kuna ma käisin palju väljas.”

???

Kas kõigis teistes Eesti toiduainetetehastes on ka nii põhjalikud uuringud hetkel läbi viidud? Usun, et mitte. Muidu istuksime kõik nii, et jõululaual on vaid tatrapuder.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean, et mujal sulgevad ka tehased uksi, mitte ainult Eestis. Hollandi lihatöötleja andis just 1-2 nädalat tagasi intervjuu ja ütles, et bakterit ei saa tehasest välja, see on seal igal pool ja tootMine koliti teise kohta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen sunnitud sõna võtma siin hoopis sel põhjusel, et siinsed kommentaatorid on nii imeliku psüühikaga – nii kui ütled mingis teemas, et las surevad mõned ära, siis kanakari kargab paanikas mulle selga. Justnagu juhuslikud inimeste ärasuremised oleksid ühiskonna jaoks midagi väga lubamatut. Ja siis tuleb selle nimel nende kommentaatorite arvates ka seda suremist põhjustanud ettevõtjat karistada veel! Iseasi kui ta oleks seda teinud tahtlikult ja/või vägisi, siis teine asi juba.

kui ta oleks teinud seda tahtlikult, siis ei oleks jutt ainult tehase sulgemisest vaid ka kriminaalasjast.
seda viimast ju ei ole.
samas, kui jätkatakse tootmist teadmisega, et potentsiaalselt ohtlik bakter on toodangus, siis see on juba tahtlik tegevus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On mis on, aga mulle tundub ka, et Wooli kotitakse. Nelli Kalikova kirjutas, et 85% proovidest, mis üle Eesti on kalatehastest võetud, on võetud Woolist. 85%! Terve Eesti kohta.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

USAs oleks juba ammu paarisaja miljonised kahjunõuded ettevõtte vastu. Rääkimata tapmissüpdistustest. Meil aga on “kõik on lollid ja kiusavad head ettevõtjat”.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On mis on, aga mulle tundub ka, et Wooli kotitakse. Nelli Kalikova kirjutas, et 85% proovidest, mis üle Eesti on kalatehastest võetud, on võetud Woolist. 85%! Terve Eesti kohta.

Noh, ma arvan, et see on väga kallutatud info, esiteks juba puudub väitest ajaline määrang. Kas jutt käib kõigist proovidest, mis üldse võetud ( ei usu! )? Nädala jooksul võetud proovidest? Kui jutt käib nädala või juu jooksul võetud proovidest, siis on väga loogiline. Negatiivseid analüüse pole vaja pidevalt üle testida. Woolis tehti palju teste, et näha kas bakter on kadunud.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalikova kirjutab Päevalehes:
Proovide võtmise statistika ütleb meile ausalt, kelle väravasse palli taotakse. 85% kogu vabariigi proovidest (209 proovi 245-st) on võetud M.V.Wooli tehasest. Ma ei ole vandenõuteooriate pooldaja, kuid tahtmatult poeb pähe kõlvatu konkurentsi mõte.
https://epl.delfi.ee/arvamus/nelli-kalikova-et-listeeria-umbert-kaoks-husteeria-paar-lihtsat-juhist-kuidas-edasi-elada?id=88230465

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalikova kirjutab Päevalehes:

Proovide võtmise statistika ütleb meile ausalt, kelle väravasse palli taotakse. 85% kogu vabariigi proovidest (209 proovi 245-st) on võetud M.V.Wooli tehasest. Ma ei ole vandenõuteooriate pooldaja, kuid tahtmatult poeb pähe kõlvatu konkurentsi mõte.

https://epl.delfi.ee/arvamus/nelli-kalikova-et-listeeria-umbert-kaoks-husteeria-paar-lihtsat-juhist-kuidas-edasi-elada?id=88230465

See on kallutatud artikkel. Endiselt puudub ajaline määrang, mis ajast on analüüse leotud ja Kalikova ei puuduta absoluutselt teemat, et Woolist avastati tüvi, mis on ohtlik ja resistentne. Vihjeks võin veel öelda, et kui nt. Inimesel on tuvastatud Tuberkuloos, siis võetaksegi temalt korduvalt ja korduvalt analüüse, et näha, kas antibiootikumid toimivad. Tervel inimesel ei ole põhjust korduvaid analüüse teha.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole vist elus nii palju kala söönud (ja just Wooli kala), kui viimasel ajal, kuna hind on nii soodne. No sry, tõesti ei karda, kui 5 a tagasi üks rase sealt väidetavalt nakkuse sai.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pole vist elus nii palju kala söönud (ja just Wooli kala), kui viimasel ajal, kuna hind on nii soodne. No sry, tõesti ei karda, kui 5 a tagasi üks rase sealt väidetavalt nakkuse sai.

No see on jälle faktidega hämamine. Surnuid on olnud mitmeid, põhjuseks just see kindel liik Listeeriat, mis on avastatud Wooli tehasest. Teistes tehastes võib ka olla Listeeriat, aga mitte seda konkreetset ohtlikku tüve, mis on põhjustanud juba mitmeid surmasid.
Nende toodete söömine on nagu vene ruleti mängimine, niikaua on naljakas, kuni kuul just sinule satub.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, viga on mõlemal pool, VTA ja Vetevoolu koostöö on olnud puudulik. Ettevõtja ajas sõrgu vastu, et tema pole must lammas, VTA päris niisama asja jätta ei saanud. Nüüd on küna lõhki. Vool peab oma kala hakkama termiliselt töötlema ja lõpetama toore kala toodete müügi seni kuni tehas ei ole steriilne. Ilmselt peab vahetama tarnijat kui uuesti toore kalaga tegelema tahab hakata.

Lisaks peab Wool võtma edaspidi suurema vastutuse tarneahela käigus kala riknemise eest ehk mitte tarnima oma kaupa nendele poodidele kes kala külmas hoida ei suuda. Sest käsi lihtsalt puhtaks pühkides jäetakse tema kaotajaks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kui 5 a tagasi üks rase sealt väidetavalt nakkuse sai.

See rase ju ütles ausalt, et ta ei mäleta, mida sõi. Kalast polnud üldse juttu, rääkimata Wooli kalast. Selle teema tõstatamine selles kontekstis ei olnud päris õiglane.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen see kes on siin ja paljudes Delfi teemades pakkunud kodurahu huvides Woolile välja just nende tootmise ümberprofileerimist mitte-toidu alale. kahjuks ka härra Wool ei taha minu soovitust üldse kuuldagi, seetõttu pole ka mul teda võimalik kaitsta ega õigustada.

Täitsa huvitav oleks teada, mida siis perekoolikas pakuks, et kalatehases võiks tootma hakata?
Ok, seinad ja küttesüsteem oleks võibolla kasutatav, muu tuleks nagunii kõik välja vahetada.

Et hakata diivaneid tegema? Köögikappe kokku panema? BMW-le mingit paari puksi vms varuosa tootma? Ajalehte trükkima?
Veel midagi?
Aga üldiselt on ju teada, kuhu need mitte-toiduainete tööstused Eestist ÄRA liikunud on…

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 161 )