Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ma ei julge anda lahkumisavaldust

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ma ei julge anda lahkumisavaldust

Postitas:

Mul on väga muutliku meeleoluga ülemus, kes teeb salvavaid märkusi ja kuigi igapäevaselt saame hakkama (neelan ta ütlemised alla), siis nüüd kui tahaksin lahkuda, siis ma lükkan lahkumisavalduse tegemist kogu aeg edasi. Juba kaks nädalat iga päev “annan” seda avaldust, kogu aeg tundub, et vale aeg – keegi on puhkusel, keegi lapsega haige jne, aga tegelik põhjus on, et ma lihtsalt ei julge lahkumisavaldust anda. Ma ausalt ka kardan, et selle 30 päeva jooksul, mis on vajalik ette teatada ja veel tööl olla, hakkab pihta korralik vaimne terror. Varem mind ilmselt ära ei lasta – mitte et ma seda nõuakski, aga ega ei saagi, töötajatest on puudus, viimasel ajal on lahkunud mitu töötajat. Ma olen selline mökut tüüpi ka, et kõik nähvamised lähevad hinge ja ise midagi vastu ei oska ka öelda. Andke mulle nõu, kuidas üle olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:01; 17.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada allkirjastatult talle siis meilile, kui nii möku oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saada tähitud postiga. iga päev pikendad enda piina ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis need meilid ja postid paremad on? Saab kätte ja virvendab ikka näo ees.

Mine ja anna, issake, mis sa põed! Igasugune vaimne terror fikseeri ja minu pärast avalda hiljem või sotsiaalmeedias, aga ära lase ennast süüa.
Saan aru, et töötad mingil lihtsamal, erialatul tööl? Sellisel juhul töötuks sa ei jää mingil juhul ja uues kohas võid rahulikult rääkida, mis oli lahkumise põhjuseks, mismoodi kannatasid ja kui sealtpoolt tagasisidet uuritakse, ei pruugi ebastabiilse inimese käest just musterarvustust saada. Seisa enda eest, inimene! Kuniks neid kaasakoogutajaid, kes midagi ei julge teha-öelda on, seniks taolised pisiputkade omanikud jäävadki laiama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja mis siis, kui terroriseerib? Ma ei tea küll, mis töö sul on, aga kui juba lahkumisavaldus sisse antud ja olukord hullemaks läheb, siis võtaksin vabamalt. Käiksin arstide juures, ajaksin muid asju, ühesõnaga hoiaksin tema silma alt eemale. Mis ta sulle ikka teha saab, laseb lahti või? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui selline jänes oled, siis saada lahkumisavaldus meiliga – jääb jälg maha ja kiuslik ülemus ei saa väita, et pole näinudki su avaldust.
vaevalt, et sa julged avalduse 2 ex kirjutada ja ühele ülemuse käest allkirja võtta, et ta selle kätte on saanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt ka kardan, et selle 30 päeva jooksul, mis on vajalik ette teatada ja veel tööl olla, hakkab pihta korralik vaimne terror.

Ma vastupidi kotiks need ülejäänud 30 päeva tööandjat ja kui arvab, et ma oma tööd teen halvasti või üldse ei tee, siis..kes käsib tal mind 30 päeva kinni hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna avaldus sisse ja kui jobutsema hakkab, siis tunned ennast stressis, lähed arstile ja lased haiguselehe välja kirjutada. Nii lihtne see ongi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna ära! Võid tõesti meiliga saata nt vali päev, kui teda pole kontoris – siis ei saa ju otse anda.
Olin tegelikult samas olukorras. Ülemus käitus (isegi ootamatult) mõistvalt – ju ta tõdes isegi, et meie vahel on probleeme. Küsis vaid, kas ta saaks mind kuidagi ümber veenda, ütlesin, et ei ja nii lühike see vestlus oligi.
Samas andsin kohe koos avaldusega märku, et lahkun kahe, mitte ühe kuu pärast, et võimalikult “valutult” kolleegidele/meeskonnale see mööduks ja oleks ka veidi aega uue inimese otsimiseks. Ühtlasi ütlesin, et olen valmis uut inimest alguses veidi juhendama ka peale enda lahkumist.
Ühesõnaga – proovisin omalt poolt nii normaalselt suhelda selles olukorras kui oskasin ja vastukaja oli ka ootamatult normaalne.
Kui aga ei juhtu nii olema… Iga päeva, mille võrra varem sa oma avalduse esitad, võrra lühemalt sa veel sinna jääma pead ; )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:42; 18.10 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui saadad lahkumisavalduse mailiga ja siis võtad haiguslehe tööstressiga ja ülemus siiski aksepteerib su lahkumist ja ei hoia kuud kinni, siis ju haiguslehe eest raha ei saa, kui ülemus ei anna ka teada, et leping lõpetatud. Rahaline kaotus on ikka ja sa ju ei tea kohe, et leping lõpetatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-

palun ära oleta kui ei tea. Kui haigusleht algab kehtiva töölepingu ajal, kas või viimasel tööpäeval, siis maksab Haigekassa selle välja ka siis kui osa haiguslehte jääb pärast töölepingu lõppu.

Ja kui töötaja esitab lahkumisavalduse, siis on seal ju ka lahkumise kuupäev(Palun lõpetada minu tööleping, viimaseks tööpäevaks lugeda…) ja enne seda kuupäeva ei saa ülemus kuidagi väita, et leping juba lõpetatud.
Miks sa oletad, et töötaja esitab täna avalduse, kus soovib lahkuda homsest?
Kui etteteatamisaeg on 30p siis korrektne ongi viimane tööpäev alles 30p hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja uues kohas võid rahulikult rääkida, mis oli lahkumise põhjuseks, mismoodi kannatasid ja kui sealtpoolt tagasisidet uuritakse, ei pruugi ebastabiilse inimese käest just musterarvustust saada

nii rumalat soovitust ei tohi nüüd küll jagada. uus tööandja võib ju vabalt arvata, et just see kannatamise jutt ei ole väga musterarvustus või mis? kust uuel tööandjal kindlus, et töötaja ei ole lihtsalt vingats, kellele midagi ei sobi?

temeaalgataja, anna avaldus ära. kui jamaks kisub, siis võta haigusleht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:07; 17.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei mõista, kuidas te kujutate ette, et teid 30 päeva nö kinni hoitakse? Pannakse kabinetti luku taha või ei lasta taarapunkti teenindusalast välja füüsiliselt?

Ainus, mis võite kaotada, on viimase kuu palk (ja ka alles siis, kui töövaidluskomisjon on vastava otsuse teinud, niisama maksmata jätta ei tohi). Järgmine tööandja ei tohi isegi taustauuringut teha eelmisest firmast, kui te ise seda CV-s ei märgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui jamaks kisub, siis võta haigusleht.

Kummalisi soovitusi jagatakse siin. Esiteks: haige ei olda, aga võetakse haigusleht. Ma olen siiani ikka arvanud et haigusleht antakse arsti poolt ja siis kui ollakse haige. Teiseks: haigusrahasid makstakse isegi niivõrd vähe ja nüüd soovitate teemaalgatajale taluda lisaks ka väikest sissetulekut haigusrahade näol.

Väiksemat sisetulekut on igal juhul kergem taluda, kui ülemuse mõnitamist. Teine lausa kardab lahkumisavaldust anda ju! Kumb variant nüüd siis hullem on?
Haiguslehe annab loomulikult arst, kuid seda saada on ikka väga lihtne ju. Piisab telefonikõnest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:07; 17.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, ja jah – ma ei ole ikka avaldust andnud 😛 16-ndal teatas kolleeg A lapse haigusest, no ja mina kohe mõtlema, et kuidas ma ikka annan avalduse, ma ju ainus inimene nüüd hetkel, kes nö lõiku katab. Jah, ma ei ole ilmselt normaalne, süütunne on tugev. Kusjuures kolleeg B, kes eelmisena haiguslehele jäi, ei vasta isegi ülemuse (ega tegelikult kellegi meist) kõnedele-messidele, ilmselt nii kopp on ees sellest kohast, istubki lehel kuniks võimalus seaduse poolt on. Ma enda kohta ei arva, et ma nö kannataksin meelega, aga eks uue koha otsimine ka hirmutab. Mõtlen vist, et äkki ikka vegeteeruks vanas kohas kuidagi ära, kuigi hommikul lähen kohale hambad ristis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:01; 17.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab esitada lahkumisavaldust nii, et sinu puhkus algab ka enne lahkumist. Tõesti võib ju lisaks ka haiguselehe ka alustada. Tööandja mured ei puutu sinusse kuna see on tema kohustus muretseda asendajad olukorras kui personaal on haige. Kindlasti märkab, et tööjõud lahkub ja tihti haige siis suhtub veidi lugupidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, ja jah – ma ei ole ikka avaldust andnud ???? 16-ndal teatas kolleeg A lapse haigusest, no ja mina kohe mõtlema, et kuidas ma ikka annan avalduse, ma ju ainus inimene nüüd hetkel, kes nö lõiku katab. Jah, ma ei ole ilmselt normaalne, süütunne on tugev. Kusjuures kolleeg B, kes eelmisena haiguslehele jäi, ei vasta isegi ülemuse (ega tegelikult kellegi meist) kõnedele-messidele, ilmselt nii kopp on ees sellest kohast, istubki lehel kuniks võimalus seaduse poolt on. Ma enda kohta ei arva, et ma nö kannataksin meelega, aga eks uue koha otsimine ka hirmutab. Mõtlen vist, et äkki ikka vegeteeruks vanas kohas kuidagi ära, kuigi hommikul lähen kohale hambad ristis.

Miks sa teed seda? Anna oma paber ära, kuu aja pärast on A laps ka terve. Kellele sellest sinu märtri mängimisest kasu on? B läheb ehk varsti minema, sina langed järjest suuremasse masendusse, et ise ei teinud seda sammu. Teed endale liiga, oma perele…
Muideks, keegi ei ole asendamatu. Ilmselgelt võib inimesele enda osas nii tunduda : ) Aga tead, maailm ei jää seisma ja sinu firmaomaniku äri ei jää ka seisma, kui sina ära lähed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:42; 18.10 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli Postimehes lugu Kerli Dello ERR lahkumise põhjustest, kus oli avaldatud mõte “Tsiteerides klassikuid: väljaspool ERRi ON elu!” Milleks sa kannatad ja ennast piinad? Anna see avaldus ära, kui see on sinu enda südame soov, siis tunned kergendust ja oled endale väga tänulik. Sellest hetkest hakkab su elu muutuma sinu enda soovide kohasel, juba ainuüksi sellepärast, et sa ületasid oma hirmu ja tegid iseenda jaoks midagi head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30p etteteatamist ongi ju vajalik selleks, et ülemus saaks uue inimese asemele otsida. Kindlasti anna avaldus sisse.
Ise lähen esmaspäeval haiguslehelt tagasi ja plaan ka avaldus lauale panna. Eks veidi ärevusttekitav on, sest peab kuidagi selle aja üle elama, kuid samas tean, et nii jätkata ma enam ei suuda ja ei või ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ma ei julge anda lahkumisavaldust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.