Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma ei ole mingi koroonaeitaja, aga..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Ma ei ole mingi koroonaeitaja, aga..

Postitas:
Kägu

Miks ei võiks need, kes riskigrupis on ja kardavad lihtsalt kodus istuda ja lasta ülejäänud inimestel elada normaalset piiranguteta elu edasi?

Uppuja päästmine peaks ikka olema uppuja enda asi ja olles riskigrupis siis ei oleks vaja inimeste sekka tulla selle inimesel, mitte et teised, kes ei karda, peaks hakkama riskigrupi pärast enda käike piirama.

Terve inimesena ma ei jaksa enam neid piiranguid taluda. Töötu olemine hakkab vaimsele tervisele juba.

+20
-102
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sest mitte ainult riskigrupis olevad inimesed ei ela seda raskelt üle.

Sest ka riskigrupis olevad inimesed peavad käima vahepeal arstil.

Sest haiglad on niigi täis juba praeguste piirangutegagi (vt esimene punkt).

Jne…

+61
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest see ei puuduta ainult riskigrupis olevaid inimesi. Ei haigestu ainult need, kel mingi krooniline häda või väga vanad.
Kui töötuks olemine su vaimset tervist mõjutab, siis otsi omale tegevust. Haiglad ju palusid inimesi appi hooldajateks…

+51
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest see ei puuduta ainult riskigrupis olevaid inimesi. Ei haigestu ainult need, kel mingi krooniline häda või väga vanad.

Kui töötuks olemine su vaimset tervist mõjutab, siis otsi omale tegevust. Haiglad ju palusid inimesi appi hooldajateks…

See kolmas lause on küll õel.

+3
-52
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole õel. Töötu ei pea midagi kobisema, et talle miski ei meeldi. Kõigepealt tipa-tapa tööle ja siis hakaku sõna võtma kuidas elu käia võiks. Parasiit istub riigi rahakoti peal. Vot see lause on õel! Loe ja õpi.

+41
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei võiks need, kes riskigrupis on ja kardavad lihtsalt kodus istuda ja lasta ülejäänud inimestel elada normaalset piiranguteta elu edasi?

Kes nende riskigrupis olijate töö siis ära teeb, kas sina?

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees ka ei arvanud, et ta riskigrupp on. Terve sportlik 40-aastane. Ometi on 8. päeva haiglas.

Ma põlgan sind, teemaalgataja.

+70
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu polegi enam mingeid riskigruppe… Haiglad on 40-50aastaseid täis. Ja Lätis pidi mingi uus tüvi just väikelapsi murdma…

+50
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keeldusin AZ vaktsiinist, kuna ilmselgelt on see minu teiste krooniliste haigustega ohtlik, kohe olen paha inimene (selle kohta koostati isegi epikriis). Ega ma seda 50 sünnipäeva vast ei näegi.

+6
-34
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole õel. Töötu ei pea midagi kobisema, et talle miski ei meeldi. Kõigepealt tipa-tapa tööle ja siis hakaku sõna võtma kuidas elu käia võiks. Parasiit istub riigi rahakoti peal. Vot see lause on õel! Loe ja õpi.

Oleks siis kuhugi minna tööle..

Ja koondamisrahade peal ei istu juba ammu, elan oma säästudest, mis on kohe otsakorral..

+3
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja koondamisrahade peal ei istu juba ammu, elan oma säästudest, mis on kohe otsakorral..

Kõikjale vajatakse abi, nii toidupoodi kui haigla. Kui VÄGA tahad tööl käija, leiad ka selle, mitte ei vingu perekoolis kui halb kõik on.

+27
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi õel? Õel oleks talle öelda, et istu siis edasi ja mine veel rohkem hulluks…

Eelmise masu ajal jäin ise töötuks ja olin päris pikalt. Otsisingi tegevust, kus sain, ka vabatahtlikuna käisin üritustel.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga praegu on ju tulemus näha mis siis saab!
Mine vaata mis itk ukse taga toimub.

+29
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei võiks need, kes riskigrupis on ja kardavad lihtsalt kodus istuda ja lasta ülejäänud inimestel elada normaalset piiranguteta elu edasi?

Uppuja päästmine peaks ikka olema uppuja enda asi ja olles riskigrupis siis ei oleks vaja inimeste sekka tulla selle inimesel, mitte et teised, kes ei karda, peaks hakkama riskigrupi pärast enda käike piirama.

Terve inimesena ma ei jaksa enam neid piiranguid taluda. Töötu olemine hakkab vaimsele tervisele juba.

Lepime siis ka ühtlasi kokku, et mitteriskigrupis end mitte piirajad ravivad end ainult hanerasva ja kuuma teega. Palavikualandaja on ka lubatud. Aga ei mingit kiirabi või haiglaravi. Need viimased on ainult riskigrupis olevatele.

+42
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kõik teised, kes tahavad “normaalset” elu elada, peaks siis andma allkirja, et ei kasuta koroonat saades meditsiiniteenuseid. Ei kutsu kiirabi, ei lähe emosse, ei lase meditsiiniressursse enda peale raisata.

+33
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi siin ju kirjutas juba, et kollektiivi kõige suurem koroonaeitaja lamab poolkoomas kunstlikul hingamisel haiglas. Oleks küll pisut ebainimlik, aga õiglane, kui kõik maskivastased ja koroonaeitajad saaksid templi randmele, et koroona puhul esmaabigi ei saa. Lõpeks see jauramine ja sotsiaalmeedias masspostituste edastamine kahtlastelt lehekülgedelt ära.

+34
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lepime siis ka ühtlasi kokku, et mitteriskigrupis end mitte piirajad ravivad dnd ainult hanerasva ja kuuma teega. Palavikualandaja on ka lubatud. Aga ei mingit kiirabi või haiglaravi. Need viimased on ainult riskigrupis olevatele.

Kahjuks läheb vastupidi kui asjad täiega prs-s on, ainult nooremad pääsevad ravile ja vanemad surevad abita nagu Rootsis.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hooldajaks loomulikult. Haiglad on ülekoormatud, mine sinna, seal saad tööd teha ja igavust ka enam ei tunne.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sinu sugust õelust tööle ei võtakski. Ei ole sinu töötuses süüdi teised inimesed vaid SINA ISE. Ega nn riskirühmad koroonat levita. Haiglad on täis noori inimesi  kel pole varasemalt mingeid kroonilisi haigusi olnud. Ka lapsi on koroonaga haiglas.

Mina olen väsinud sinusugustest troppidest, kes süüdistavad oma hädades teisi.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lepime siis ka ühtlasi kokku, et mitteriskigrupis end mitte piirajad ravivad dnd ainult hanerasva ja kuuma teega. Palavikualandaja on ka lubatud. Aga ei mingit kiirabi või haiglaravi. Need viimased on ainult riskigrupis olevatele.

Kahjuks läheb vastupidi kui asjad täiega prs-s on, ainult nooremad pääsevad ravile ja vanemad surevad abita nagu Rootsis.

Kas töötad Rootsis haiglas? Minu teada pole Rootsi meditsiini süsteem kunagi sellises seisus olnud, et vanemaid inimesi ravile pole võetud. Hetkel neil ka parem seis kui meil. Veel täpsemalt – nende keskmine haigestumine sajatuhande elaniku kohta pole kunagi olnud nii kõrge kui praegu Eestis.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on sul vedanud ja ükski lähedane inimene ei ole tõsiselt haige olnud. Minul on kolm sõpra vanuses ca 35 olnud 2 nädalat täiesti siruli. Taastumine võttis ühel ca kuu, teised alles taastuvad. Kusjuures kõik järgivad väga korralikult reegleid. Lihtsalt ühel mees eesliinitöötaja ning sai töölt aga teised ei teagi, kust said. Kas toidupoest või äkki põdes laps asümptomaatiliselt ja tõi koolist.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees ka ei arvanud, et ta riskigrupp on. Terve sportlik 40-aastane. Ometi on 8. päeva haiglas.

Ma põlgan sind, teemaalgataja.

Ma soovin, et su mees ruttu terveks saab. Teemaalgatajale ei taha ma midagi öelda.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise jutu peale tahaks küll soovida sulle midagi sellist, mis su töövõimetuks teeb ja paneb toimetulekupiiril elama! Ah ja, natuke aega võiksid olla töötu ka,kellele abiraha maksmine läbi on saanud! Eks siis vaatame, kas sa ennast ka parasiidiks nimetada julged!?

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin ju kirjutas juba, et kollektiivi kõige suurem koroonaeitaja lamab poolkoomas kunstlikul hingamisel haiglas. Oleks küll pisut ebainimlik, aga õiglane, kui kõik maskivastased ja koroonaeitajad saaksid templi randmele, et koroona puhul esmaabigi ei saa. Lõpeks see jauramine ja sotsiaalmeedias masspostituste edastamine kahtlastelt lehekülgedelt ära.

Üks väheseid tarku ütluseid Mart Helme suust oli kevadel: ” Kes ei taha uskuda, peab tunda saama”.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei võiks need, kes riskigrupis on ja kardavad lihtsalt kodus istuda ja lasta ülejäänud inimestel elada normaalset piiranguteta elu edasi?

Mis see riskigrupp õigupoolest praegu on? 40-60 aastased igapäevaselt tööl käivad inimesed on hetkel haiglates. Samuti on riskigrupis sinu lapsed ja sina ise, sest kui sina või su lapsed juhtuvad praegu mingi trauma või suvalise terviserikke saama, autoavariisse sattuma, siis võib juhtuda, et haiglasse enam ei mahu või mahub, aga pole personali, kes päriselt raskete juhtudega tegeleks. Samuti ei saa sa oma lapse juurde haiglasse vaid laps istub seal haiglas ihuüksi võõraste inimeste seas, külastajaid ei lubata.

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen riskigrupis, mitte vanuse tõttu, vaktsineerimise kolmandas grupis, aga vaktsiini lihtsalt ei ole. Kord kuus sõidan ümberistumisega bussidega arstile. Tööl käin ka. Kas teemaalgataja hakkab mind ülal pidama, et saaksin kodus istuda?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nemad peavad ka tööl käima ja millestki elama.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terve inimesena ma ei jaksa enam neid piiranguid taluda.

Ilma piiranguteta sa suure tõenäosusega  ei oleks enam terve.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ennast tüüpiline koroonaeitaja muidugi koroonaeitajaks ei peagi.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nii tüdinenud juba sellest jutust. Minu tuttavate seas viimase nädalaga kaks 30-aastast tervet inimest koroonaga haiglasse viidud. See pole ainult vanade ja haigete haigus. Ise kardan ka, sest olen rase ja rasedad on uuringute järgi ka pigem riskigrupp kuigi meil sellest väga räägitud pole. Lisandub mure lapse pärast, sest uuringud näitavad, et ka lastel võivad tekkida pikaajalised terviseprobleemid pluss UK tüvega vajavad järjest enam haiglaravi ka lapsed. Tuttavad, kes kiirabis ja haiglas töötavad, räägivad lugusid, mis toimub ja see on jube. Kui palju aega kulub ühe patsiendi peale, kuidas nad ise üle elavad seda kui toredate inimeste ravi lõpetatakse (st neil lastakse surra), milline koormus on kiirabil jnejne. Peagi hakatakse tõenäoliselt Tallinnast haiglatest inimesi mujale viima, seega halveneb ravi kättesaadavus ka mujalgi.

+12
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma ei ole mingi koroonaeitaja, aga..