Esileht Ilu ja tervis Ma ei oska enam vestelda/rääkida. Ärevushäire.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ma ei oska enam vestelda/rääkida. Ärevushäire.

Postitas:

Olen siiani ärevushäirega enam-vähem toime tulnud, st see pole mu elukvaliteeti päris nii mõjutanud, et tunneksin, et vajan abi. Mõnda aega on aga olnud selline periood, kus ma inimestega vesteldes hakkan kogelema. Sõnad lähevad sassi, ütlen mõne sõna hoopis teise algustähega, unustan lihtsaid sõnu. Olen niigi olnud terve elu pigem tagasihoidlik suhtleja, kuid varasemalt siiski sõnaosav, kuid nüüd selline asi..
See on teinud mind nii ebakindlaks, et väldin juba inimestega suhtlemist. Ma ise seostan seda ärevushäirega.

Kas kellelgi on olnud sarnast probleemi? Kuidas te end aitasite?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 22:58; 13.07 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka midagi sarnast välja arenemas. Kokutama hakkan.
Võõraste inimeste ja teretuttavate ning töökaaslastega peaaegu üldse suhelda ei suuda. Räägin nii minimaalselt kui võimalik ja isegi siis kukub kõik tobedasti välja ning punastan. Kodus suudan enamvähem normaalselt suhelda, aga elukaaslasega möödarääkimised on sagenenud. Tunnen end üleliigsena ning ebanormaalsena. Vaikselt mõtlen ka elukaaslast maha jätta. Ma ei taha tema puudutusi ega seksi. Tahan lihtsalt omaette olla ning kellelegi mitte tüli teha.
Antidepressante võtan juba aastaid, aga tundub, et enam need ei aita. Teraapias olen käinud, aga lõpetasin ka selle ära, sest maksis jube palju, aga kasu ei miskit. Ausalt öelda tahaks lihtsalt siit ilmast kaduda..ainus põhjus veel elada on kassike. Mis temast saab, kui mind enam pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen samamoodi – ebanormaalsena ja lisaks rumala/lollina.. ma vahepeal mõtlesin lausa kusagile kõneravisse minna, aga ilmselt pole sellest kasu, kui probleem psühholoogiline. Või kas on? Vahel ma mõtlen veel, et äkki tõesti on ajus millegi aine puudus hoopis…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 22:58; 13.07 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oige ravimi leidmine on väga suur töö, ei pruugi päris mitu erinevat sobida, kas môju vôi kôrvaltoimete tôttu. kôige tôhusam on siiski psühhoteraapia ja muutused elus. kerget kuni môôdukat depressiooni ravib ravimitega isegi sama tôhusalt sport ja jooga.
kui ärevus vôi stress on kôrgem, muutume endast ja oma keskkonnast liiga teadlikuks, siis tajumegi liiga teravalt iga oma zhesti, häält jm; tegelikult teised ei pane tähele, ja see pole suur probleem, kui keegi kogelebki enne ôige sôna leidmist. sina annad sellele hinnangu, et see on ebasobiv, ise teiste suhtes nii ju ei arvaks.
oled ehk liiga isoleeritud. kui su ümber on inimesi, kes sind aktsepteerivad nii nagu oled, ei pea kogu aeg otsima kôigile meeldida ja “normaalne” olla. mida rohkem endale keelad, seda ärevam oled. ja vältimine on ärevuse kôige suurem vôimendaja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka midagi sarnast välja arenemas. Kokutama hakkan.

Võõraste inimeste ja teretuttavate ning töökaaslastega peaaegu üldse suhelda ei suuda. Räägin nii minimaalselt kui võimalik ja isegi siis kukub kõik tobedasti välja ning punastan. Kodus suudan enamvähem normaalselt suhelda, aga elukaaslasega möödarääkimised on sagenenud. Tunnen end üleliigsena ning ebanormaalsena. Vaikselt mõtlen ka elukaaslast maha jätta. Ma ei taha tema puudutusi ega seksi. Tahan lihtsalt omaette olla ning kellelegi mitte tüli teha.

Antidepressante võtan juba aastaid, aga tundub, et enam need ei aita. Teraapias olen käinud, aga lõpetasin ka selle ära, sest maksis jube palju, aga kasu ei miskit. Ausalt öelda tahaks lihtsalt siit ilmast kaduda..ainus põhjus veel elada on kassike. Mis temast saab, kui mind enam pole.

seda on nii armas lugeda … ma ka selline ullike, kes ainult kassi nimele hoiab nina vee peal. kuna tema teiste pereliikmetega peale minu läbi ei saa ning on seeläbi totaalselt minust sõltuv, siis annab ta omajagu põhjust pingutamiseks – selline mõnus karvane stressipall ju 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkisid ärevus- ja paanikahood mõni aasta tagasi läbipõlemise tõttu. Enne seda suhtlesin väga vabalt ja avalik esinemine polnud mingi probleem,aga pärast ärevuse ja paanika teket ma hakkasin ka inimesi kartma, sest ma pidevalt kartsin et ootamatult tuleb jälle mingi hoog peale ja siis jääb inimestele väga imelik mulje jne jne.
Mind on kõige rohkem aidanud harjutamine ja sundimine. Mida rohkem suhtlen, seda mugavamalt end tunnen ja seda vähem see ärevust tekitab. Alguses oli päris raske, aga nüüd juba saan hakkama väliselt ilmselt peaaegu sama hästi kui varem, sisemiaelg end 100% mugavalt veel ei tunne aga eks tuleb ka see aeg kunagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/raamatud/alkeemia-lugemisnurk-arevuse-puhul-ei-aita-pogenemine-ja-valtimine?id=86754249

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Ma ei oska enam vestelda/rääkida. Ärevushäire.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.