Esileht Kodunurk Ma ei oska suurpuhastust teha

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: Ma ei oska suurpuhastust teha

Postitas:
Kägu

Kuidas te pesete seda kabiini äädikaga?

Pritspudeliga ometi, kuskil 10%lahus ja natuke nõudepesuvahendit (või klaasipesuvahendit). Pritsid klaasidele, jätad seisma (ei pea seal juures olema) ja hiljem nuustikuga nühid ja pesed maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik riided, mis puudutavad ihu, on seljas üks päev ja siis lähevad joonelt pessu. Jah, ka rinnahoidja. Ma olen liiga laisk, et mõelda, kas see kolmandal päeval seljas hakkab haisema või ei.

Rinnahoidja hakkab seljas haisem??? Äkki peaksid oma toidulaua üle vaatama?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmiku saab lõhnavabaks, kui ukseriiulis hoida pool klaasi soodat. Väga kaua toimib. Eriti kui veel külmikut vahel seest puhastada ka. Mul üle poole aasta soodaklaas tööd teinud ja veidi teeb veel. Ei peagi mingi roppus seal lõhna eritama, juba ühepajatoit paneb külmiku spetsiifiliselt lõhnama, aga sooda likvideerib kõik selle.

Melamiinšvammid või -käsnad on ka ühed head abivahendid, ainult vesi ja švamm ning üsna kinnikittinud mustusest saab jagu. Neid švamme muidugi kulub omajagu, see on miinuseks.

Katlakivi vastu on parim ikkagi katlakivieemaldaja. Tore, kui saab leebemalt, aga igas piirkonnas ei saa, vesi on nii kare ja katlakivine. Ja aurupesur ka muidugi on abiks.

Pliitidel käivad nupud ära. Siis hea lihtne kraani all neid mingi käsiharjaga puhtaks nühkida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on minu lapsepõlve süsteem – koristatakse 1x nädalas ja laupäeva hommikul ning kõik teevad oma  osa.

koristamise reegel – ülevalt alla (põrand viimasena) ja liigun n.ö. ukse poole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on minu lapsepõlve süsteem – koristatakse 1x nädalas ja laupäeva hommikul ning kõik teevad oma  osa.

Meil oli sama süsteem ja ma ei saanud lapsena sellest üldse aru. Pikk ja väsitav nädal koolis, lõpuks ometi nädalavahetus, tahaks mõnuleda ja puhata, aga siis pannakse laupäeva hommikul tolmuimeja undama ja esimese asjana peab hakkama lappide-moppidega vehkima. Nüüd olen täiskasvanu, juba aastaid käib koristaja, aga kui veel ise tegin siis oli suurema koristuse jaoks neljapäeva õhtu, et reedel koju tulles oleks kõik kena ja saaks nädalavahetuse sisustada meeldivate tegevustega.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt ütlen alustuseks seda, et ma ei armasta absoluutselt koristada ja teen seda vaid hädavajadusel ning ilmselt mitte nii korralikult kui peaks/võiks. Kuid viimasel ajal on see kõik mind nii häirima hakanud. Käin mööda elamist ringi ja näen, et mustus on kogunenud pindadele ja kapivahedesse, lambikuplitele, dušinurk on täitsa käest ära läinud, ja tunnen veidrat jõuetust, sest kui ma tõmbangi suurema tolmu ära, siis mind häirib see, et mingi paakunud jama ei tule sealt ära. Kapivahedega ei oska ma üldse midagi peale hakata. Kas peakski kõik kapid oma kohalt ära tõmbama?

Dušinurka olen mingi vahendiga püüdnud korrastada, kuid esiteks ei eemalda see kogu katlakivi ning teiseks on ka seal vahed, kust ikkagi mustad triibud vastu vahivad.

….ja siis elektripliit ning külmkapp – nendega olen eriti saamatu ja nad tunduvad mulle hetkel haisvad ja räpased. Kuidas saaks külmkapist imelik lõhn ära ja kuidas te pliiti puhtana suudate hoida?

Ma kohe ei tea, kust ja kuidas alustada. Seda kõike on palju ja kuna ma pole osanud saavutada soovitud tulemust ning ma niigi koristamist ei naudi, siis ei taha enam alustadagi…

Kuidas saada elamine uuesti “läikima”?

ma olen mõelnud, et võtaks koristaja  aga siis ma peaks enne tema tulekut ikka ka koristama.

teine takistav asjaolu on see, et ma iseolen seltskonnas kuulnud, kuidas kodukoristaja   räägibmulle tuttavast perest  ja mis laga neil kodus on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katlakivi eemalduseks äädikas…jah ma olen seda ise ka proovinud dushikabiini pesemiseks. Ja iga kord ma mõtlen kas teised ka on nii hingest kinni, et lausa valus hakkab. Kuidas te pesete seda kabiini äädikaga? Võib ju mõelda et toiduaine ja loodussõbralik. Aga mingi kerge lahus seda katlakivi ju ei eemalda. Ikka peab olema kabiinis sees ja ka nühkima selle lahusega.

Niisama äädikaga ei nühi, pigem pritsin pinnale äädikat ja nühin soodase svammiga. Sooda ja äädika reaktsioon aitab. Aga jah, vent peab sel ajal ruumis ikka töötama, uks lahti olema ja pärast vaja ruumi väheke tuulutada ka.

Mina kasutan ikkagi Cillit Bangi. Lased suss…kõikidesse piludesse ja vahedesse ja toimib lausa imeväel. Ma ei soovi 2x aastas olla mingi  hull loodusesäästja, kes mingi sooda ja äädikaga võimleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tellisin Allist harjade komplekti, mille saab akutrelli otsa panna ja ei pea ise nii palju nühkima.

https://www.aliexpress.com/item/1005004181966662.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.20b26702UzvmmL&algo_pvid=3bb9ac41-b114-4706-87d2-30930c24d7be&aem_p4p_detail=202205100633396511678893656250010137083&algo_exp_id=3bb9ac41-b114-4706-87d2-30930c24d7be-5&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000028306109011%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21EUR%21%213.07%21%21%213.94%21%21%400b0a556016521896196983419e0602%2112000028306109011%21sea

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katlakivi eemalduseks äädikas…jah ma olen seda ise ka proovinud dushikabiini pesemiseks. Ja iga kord ma mõtlen kas teised ka on nii hingest kinni, et lausa valus hakkab. Kuidas te pesete seda kabiini äädikaga? Võib ju mõelda et toiduaine ja loodussõbralik. Aga mingi kerge lahus seda katlakivi ju ei eemalda. Ikka peab olema kabiinis sees ja ka nühkima selle lahusega.

pane mask ette, natuke vähendab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidin guugeldama, misasi see reklainer on. Sa sellist sõna nagu tugitool oled kuulnud? Võiks teinekord kasutada, siis saavad inimesed aru, millest sa räägid.

See inimene luuletab siin mitmes teemas ja kasutab naljakaid väljendeid. Siin on reklainer, teises teemas ütles, et olin kohvikus oma värske kutsikaga. Alati on väga pikad ja detailsed jutukesed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See recliner on üsna tavaline nimetus, enamasti selle nime all müüaksegi. Kui panna  eestikeelsete netipoodide  (või ka guugli) otsingusse recliner-tugitool, siis tulevad täpselt õiged  tugitoolid.
Nii et selle sõnakasutuse üle ma ei norikski.
Mõni nimetab neid elektrilise mehhanismiga puhketoolideks, teine kirjeldab veel pikemalt, aga ega nende kohta vist üheselt arusaadavat eestikeelset sõna ei olegi. Vähemalt kõik poed teavad, mis see on, kui just kindlat asja otsid, mitte ei soovi sadu tugitoole läbi lapata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on minu lapsepõlve süsteem – koristatakse 1x nädalas ja laupäeva hommikul ning kõik teevad oma osa.

Meil oli sama süsteem ja ma ei saanud lapsena sellest üldse aru. Pikk ja väsitav nädal koolis, lõpuks ometi nädalavahetus, tahaks mõnuleda ja puhata, aga siis pannakse laupäeva hommikul tolmuimeja undama ja esimese asjana peab hakkama lappide-moppidega vehkima. Nüüd olen täiskasvanu, juba aastaid käib koristaja, aga kui veel ise tegin siis oli suurema koristuse jaoks neljapäeva õhtu, et reedel koju tulles oleks kõik kena ja saaks nädalavahetuse sisustada meeldivate tegevustega.

Tjah, ega meil siis käsupeale ei toimi. Molume ka hommikusöögilauas, loeme lehti. Enne 12 ei pruugi koristama hakata . Saab elamine ära kraamitud, siis on vaba aega küll. Olen proovinud mõnda teist päeva – peale tööd on veel väsitavam, pealegi on  trennid, hobid jne.

Koristaja oli hea variant küll, aga astusin sellega ämbrisse ning enam ei riski.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on minu lapsepõlve süsteem – koristatakse 1x nädalas ja laupäeva hommikul ning kõik teevad oma  osa.

oli ka meil, ja ausalt vihkasin seda lapsena.

Nüüd koristan neljapäeva hommikul (töötan kodus ja oma aja peremees), aeg-ajalt käib koristaja ka. Mehele jätan ühe toa, ta tegeleb sellega kui töölt tuleb. R-P on nüüd vabad palju meeldivamate tegevuste jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna tugitool ei saa reclineri kohta hästi kasutada, sama hästi võiks öelda selle kohta iste ja mootorvoodi kohta kušett. Otse vale see poleks, aga sisu ei anna edasi. Mõiste tugitool ei anna aimu jalatoemehanismist, mille alla tõusmise-istumise ajal tekib tolmu ja kus see ka hästi näha on, kui jalatugi üleval. Seda sõna on vast ikka igaüks kuulnud, kes vangikongis ei ela. Katsuge veidi tagasi tõmmata

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna tugitool ei saa reclineri kohta hästi kasutada, sama hästi võiks öelda selle kohta iste ja mootorvoodi kohta kušett. Otse vale see poleks, aga sisu ei anna edasi. Mõiste tugitool ei anna aimu jalatoemehanismist, mille alla tõusmise-istumise ajal tekib tolmu ja kus see ka hästi näha on, kui jalatugi üleval. Seda sõna on vast ikka igaüks kuulnud, kes vangikongis ei ela. Katsuge veidi tagasi tõmmata

Saab väga hästi öelda diivan, voodi, tugitool, kedagi ei huvita siinses kontekstis mingid mootorid, kuidas see parasjagu üles või alla käib jne. Kui sa otsid poest mingit konkreetset asja, siis on täpne nimetus oluline, aga mitte lihtsalt igapäevases jutus. Kui ma räägin, et nurgas seisab kohvimasin, ei ole oluline mainida, et see on Jura, teeb piimavahtu või jumal teab mida veel.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna tugitool ei saa reclineri kohta hästi kasutada, sama hästi võiks öelda selle kohta iste ja mootorvoodi kohta kušett. Otse vale see poleks, aga sisu ei anna edasi. Mõiste tugitool ei anna aimu jalatoemehanismist, mille alla tõusmise-istumise ajal tekib tolmu ja kus see ka hästi näha on, kui jalatugi üleval. Seda sõna on vast ikka igaüks kuulnud, kes vangikongis ei ela. Katsuge veidi tagasi tõmmata

Saab väga hästi öelda diivan, voodi, tugitool, kedagi ei huvita siinses kontekstis mingid mootorid, kuidas see parasjagu üles või alla käib jne. Kui sa otsid poest mingit konkreetset asja, siis on täpne nimetus oluline, aga mitte lihtsalt igapäevases jutus. Kui ma räägin, et nurgas seisab kohvimasin, ei ole oluline mainida, et see on Jura, teeb piimavahtu või jumal teab mida veel.

Ja kui sa siis ükskord keegi seltskonnas mainib, et tal kapinurgas on filterkohvimasin, kas sa kargad siis ka kiruma, miks ta seda julges mainida, et main filtriga on?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa siis ükskord keegi seltskonnas mainib, et tal kapinurgas on filterkohvimasin, kas sa kargad siis ka kiruma, miks ta seda julges mainida, et main filtriga on?

Las mainib siis, kui see on oluline. Aga kui ma räägin, et pean võtma kapi pealt tolmu, kohvimasin jääb ette, siis see tõesti kuidagi oluline ei ole. Ja siin mingist reklainerist rääkida pole ka oluline, lisaks ei öelda mootorvoodi kohta kušett, täiesti ajuvabad näited.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las mainib siis, kui see on oluline. Aga kui ma räägin, et pean võtma kapi pealt tolmu, kohvimasin jääb ette, siis see tõesti kuidagi oluline ei ole. Ja siin mingist reklainerist rääkida pole ka oluline, lisaks ei öelda mootorvoodi kohta kušett, täiesti ajuvabad näited.

Oi kuidas tugitool võib koristamist raskendada 🙂 Mul olid lapsepõlvekodus ja ka oma esimeses kodus suured maani külgedega tugitoolid, mida tuli kahekesi eest ära tõsta, kui alt imeda tahtsid. Tolmuimeja  ei mahtunud, aga igapäevases kasutuses olevate asjade alla ikka tolmu koguneb, nii ta enda polstrist kui miskipärast veerevad sinna alla kõik tolmurullid ja nendega ühinenud kassikarvad. Igavene jama oli sellega alati. Recliner-tugitoolid muutsid koristamise tunduvalt lihtsamaks – jalgade osa vaid üles lükata, ime ja pese terviseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna tugitool ei saa reclineri kohta hästi kasutada, sama hästi võiks öelda selle kohta iste ja mootorvoodi kohta kušett. Otse vale see poleks, aga sisu ei anna edasi. Mõiste tugitool ei anna aimu jalatoemehanismist, mille alla tõusmise-istumise ajal tekib tolmu ja kus see ka hästi näha on, kui jalatugi üleval. Seda sõna on vast ikka igaüks kuulnud, kes vangikongis ei ela. Katsuge veidi tagasi tõmmata

Ju ma siis tõesti olen vangikongis elanud. Kuigi tuleb tõdeda, et ühelgi sõbral ega tuttaval pole kodus sellist jõledust näinud, mistõttu pole kunagi mõtisklenud, mis selle tugitooli ametlik nimi olla võiks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sama hästi võiks öelda selle kohta iste ja mootorvoodi kohta kušett

Ma ütlen küll mootorvoodi kohta voodi, ei nimeta teda mootorvoodiks või veel ei tea mis sõnaga. Kas kui räägin lapsega, et jätsin su mänguasja voodi peale, peaks ütlema, et jätsin su mänguasja mootorvoodi peale?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kui räägin lapsega, et jätsin su mänguasja voodi peale, peaks ütlema, et jätsin su mänguasja mootorvoodi peale?

Kui hakati juba  imelikke situatsioone mängu tooma:   kui kolmes toas on voodid ja ühes neist mootoriga, siis võin vabalt ka sellises olukorras öelda, et viimati nägin su mänguasja mootorvoodi peal. Küll ta ise õige toa leiab.
Koristamise teemas erinevate mööbliesemete alt ja pealt puhastamine – mind huvitaks küll, kas on vahet tolmu kogunemisel tavalise ja mootorvoodi alla ja vahele või kuhu iganes seda koguneda saab. Pole ühtegi laia kaheinimese mootorvoodit lähedalt näinud.
Kodus räägime me loomulikult lihtsalt tugitoolidest, kuni pole oluline neil vahet teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )


Esileht Kodunurk Ma ei oska suurpuhastust teha