Esileht Koolilaps Ma ei pea enam vastu survele panna kõigile häid hindeid!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Ma ei pea enam vastu survele panna kõigile häid hindeid!

Postitas:

Eile lõppes trimester ja ma mõtlen tõsiselt ametivahetusele. Mulle meeldib kool, noored inimesed ja õpetamine. Olen olnud õpetaja 20 aastat.
Protestijate ja kaebajate arv, kes tahavad saada häid hindeid, üha kasvab. Eriti hull on asi 9. klassiga, sest neljade-viitega saab katseteta kohalikku gümnaasiumisse. Seega tuleb hea tunnistus saada iga hinna eest, ka neil, kes selleks tegelikult võimelised pole.
Ma olen juba pannud paremaid hindeid, kui õpilane väärt on, pigistanud silma kinni pettuste ees, sest ma ei jaksa võidelda kaebustega! Vanem kirjutab, et te peate panema minu lapsele nelja, sest ta peab saama gümnaasiumisse!
Loodusseaduste kohaselt on tavakoolis õpilasi seinast seina. Kui kogu klassil on head hinded, on ilmselt tegu ülehindamisega. Aga nii langeb lõppkokkuvõttes hariduse tase…

+36
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem kirjutab, et te peate panema minu lapsele nelja, sest ta peab saama gümnaasiumisse!

Ütled, et see ei ole argument. Ja et sina ei pane hindeid, laps saab hindeid. Hindamisjuhend on kooli kodulehel, seal on kirjas protsendid, mille alusel mingi hinde saab.
Sel vanemal ei olnud ju ühtki argumenti, mille peale endast välja minna, ta oli nagu väike laps, kes trambib jalgu ja karjub: “Aga ma tahaaan!”

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 07:43; 07.12 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem kirjutab, et te peate panema minu lapsele nelja, sest ta peab saama gümnaasiumisse!

Ütled, et see ei ole argument. Ja et sina ei pane hindeid, laps saab hindeid. Hindamisjuhend on kooli kodulehel, seal on kirjas protsendid, mille alusel mingi hinde saab.

Sel vanemal ei olnud ju ühtki argumenti, mille peale endast välja minna, ta oli nagu väike laps, kes trambib jalgu ja karjub: “Aga ma tahaaan!”

Seda kõike ma teengi, ikka ja jälle. Aga ega nad ei jäta. Töö oli liiga raske, järelikult ma õpetasin halvasti, kas mul südant sees ei ole, nii võtan igasuguse edaspidise motivatsiooni maha, see on ainuke rahuldav hinne… Siis õppealajuhataja juurde, siis direktori juurde, siis OV-sse, siis ministeeriumisse kaebama. Mu tervis ei pea sellele vastu!
Kolleegid ongi alla andnud ja panevad kõigile häid hindeid. Palju saadakse neid ka kõikvõimalike pettuste abil. Nüüd on juba nutikellad ja spetsiaalsed prillid kasutusel. Kui laps jääb pettusega vahele, tuleb vanem räuskama, et õpetaja valetab, kiusab, tema usub oma last.
Kallid vanemad, kas see kõik ikka tuleb lõppkokkuvõttes teie lastele kasuks? Veel rohkem õpetajaid lahkub töölt, asemele ei taha keegi tulla. Oolemasolevad õpetajad alluvad lõpuks survele.

+30
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei süüdista hambaarsti kui me pole korralikult hambaid pesnud ja seetõttu hambad lagunevad. Miks me süüdistame õpetajaid kui lapsed ei õpi ja saavad seetõttu halva hinde?

(Olen samuti õpetaja)

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei süüdista hambaarsti kui me pole korralikult hambaid pesnud ja seetõttu hambad lagunevad. Miks me süüdistame õpetajaid kui lapsed ei õpi ja saavad seetõttu halva hinde?

(Olen samuti õpetaja)

Alati polegi asi selles, et ei õpi. Õpivad võimetekohaselt, mõni neljadele, mõni kolmedele. See ongi normaalne, inimesed on erinevate võimetega, nii oli, on ja jääb. Aga vanemad nõuavad häid hindeid.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppige ennast kehtestama, siis ei ole selliseid probleeme
Minu lapsele pandi ka ebaõiglaselt kolmed tunnistusele, jäi esmaspäevast haigeks ja ei jõudnud oma x-äraparandada. X muutusid kahtedeks. Laps läheb esmaspäeval kooli – ise õppigu asju klaarima, rääkigu õpetajaga. Mina ei hakka enam 6nda klassi lapse hinnete pärast õpetajatega rääkima.

+9
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 08:27; 30.11 09:45; 30.11 19:49; 02.12 07:50; 03.12 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppige ennast kehtestama, siis ei ole selliseid probleeme

Minu lapsele pandi ka ebaõiglaselt kolmed tunnistusele, jäi esmaspäevast haigeks ja ei jõudnud oma x-äraparandada. X muutusid kahtedeks. Laps läheb esmaspäeval kooli – ise õppigu asju klaarima, rääkigu õpetajaga. Mina ei hakka enam 6nda klassi lapse hinnete pärast õpetajatega rääkima.

See pole mitte ebaõiglus, vaid seadus. Hinded tuli eilseks välja panna, x-d tulebki ühtedega asendada. Nii ütleb hindamisjuhend. Kust need x-d tulid, kui alles esmaspäeval haigeks jäi? Hinnete parandamiseks on aega 10 tööpäeva, seega sai ju eelmisel nädalal parandada? Ei tasu lükata viimasele hetkele.
Õpetaja sinu lapse heaks midagi teha ei saa, põhjendatud erandjuhtudel saab õppealajuhatajalt taotleda pikendatud trimestrit.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis sina põed? Põhikool kõigest ju. Pane siis neile head hinded, las saavad lünkliku hariduse, nende elu. Eksamil lohista ka vajadusel läbi. Las saavad sinna ihaldatud gümnaasiumi, küll seal hakkavad vett ja vilet saama, pudenevad välja või õpivad lõpuks tööd tegema.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppige ennast kehtestama, siis ei ole selliseid probleeme

Minu lapsele pandi ka ebaõiglaselt kolmed tunnistusele, jäi esmaspäevast haigeks ja ei jõudnud oma x-äraparandada. X muutusid kahtedeks. Laps läheb esmaspäeval kooli – ise õppigu asju klaarima, rääkigu õpetajaga. Mina ei hakka enam 6nda klassi lapse hinnete pärast õpetajatega rääkima.

See pole mitte ebaõiglus, vaid seadus. Hinded tuli eilseks välja panna, x-d tulebki ühtedega asendada. Nii ütleb hindamisjuhend. Kust need x-d tulid, kui alles esmaspäeval haigeks jäi? Hinnete parandamiseks on aega 10 tööpäeva, seega sai ju eelmisel nädalal parandada? Ei tasu lükata viimasele hetkele.

Õpetaja sinu lapse heaks midagi teha ei saa, põhjendatud erandjuhtudel saab õppealajuhatajalt taotleda pikendatud trimestrit.

Meil näeb kooli kord ette 2 nädalat järgivastamist ning seega oleks pidanud laps see nädal need x likvideerima, kahjuks jäi uuesti haigeks ning ei jõudnud. Kusjuures kord näeb ette – et järelvastamise tähtaeg pikeneb vaheaga või haigena oldud aja võrra – mis on ka loogiline.
Aga ütlen – et laps peab ise õpetajatega rääkima ja arutama, kuidas saab ja kas saab järelvastata, mitte ei vaidle sellel teemal mina.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 08:27; 30.11 09:45; 30.11 19:49; 02.12 07:50; 03.12 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paraku see nii on. Ja pöörduks need protestijad siis esmalt õpetaja poole, et pärida, millest üks või teine hinne tuleb…. ei. Kohe haridusministeeriumi, otse Repsile 😀

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik muu jutt, heakene küll, aga see lause: ” Kui kogu klassil on head hinded, on ilmselt tegu ülehindamisega.” ei ole küll alati tõene.

Osad õppeained on raskemad, teised kergemad. Osad õpetajad oskavad ainet paremini selgeks teha nii et aru saavad ka aeglasema taibuga õpilased, teised eeldavad suuremat individuaalset panust. Ja nii ongi olemas ka selliseid ainetunde, milles saabki terve klass häid hindeid, sest mitu asjaolu on kokku langenud.

Lihtsalt selle pärast, et sa arvad, et terve klass ei tohikski saada häid hindeid, ei saa küll hakata osadele halvemaid hindeid panema. Kui klassis on mingi kaks geeniust, siis ülejäänud ei saa seetõttu halvemaid hindeid saada, et geeniuste poolt on latt kõrgele aetud.

Selleks ongi olemas hindamiskriteeriumid 90%, 80%, 51%… Väga selgelt saab ära näidata, kuidas hinne kujuneb. Ja kui see ära näidata, siis ei ole kellelgi ka midagi vaielda. Kui hindamisel selliseid kriteeriume ei ole, vaid saab öelda, et Malle laulis seda laulu suurema tundega kui Pille, siis see on juba subjektiivne ja annaks vaielda 🙂

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka õpetaja (põhikoolis) ja panen hinde 3 ära ka neile, kes pingutavad, kuid kes sellegipoolest pole suutnud nõutud 50% õpitust omandada. Sellistega olen järeltöid koos teinud, väga suunavate küsimustega… Õigupoolest peaks sellisele õpilasele individuaalse õppekava koostama ja tema õpiprobleemidega sügavuti tegelema, aga mitte alati ei toimi see asjaajamine nagu peaks. Kui võimeid 3 jaoks on, aga motivatsioon 0 ja/või varasemast suured lüngad sees, siis tegelikult ei kibele keegi nõustuma individuaalse õppekavaga. Mina olen kõigest aineõpetaja vanemas kooliastmes ja pole mul jõudu kolleegidega vaielda ega lapsevanemaid otsida.

Aga hinded 4 ja 5 peab küll ausalt välja teenima. Mina pakun võimalust hinnet parandada ükskõik mitu korda või mis hinnet, sest kui õpilane on kasvõi 5. korraks asjad selgeks õppinud, siis ega ma pole kade ega kiuslik, et head hinnet panna ei saaks. Aga kui ei ole ära õppinud, siis lihtsalt pole. Ükski lapsevanem pole mind seepärast tülitama tulnud, aga kui tuleks, ütleksin, et tühipaljas gümnaasiumiharidus on tööturul vähem väärt kui kutseharidus nõutud erialadel. Pealegi saab soovi korral ka peale kutsekat ülikooli minna.

ps. meie koolis on mõnikord jäänud trimestri hinne välja panemata, kui õpilane on palju puudunud ja seetõttu hinded puudu ning pole jõudnud neid järele vastata. Sellisel juhul pannakse trimestri hinne välja mõni nädal hiljem, kui järelevastamised tehtud.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 13:37; 08.12 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mis tööd sa teeks siis?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vanemad nõuavad häid hindeid.

Võib-olla oleneb see koolist või klassi üldisest häälestatusest, aga minult ei ole ükski lapsevanem häid hindeid nõudnud. Paaril korral on lapsevanem kirjutanud ja küsinud, kas laps saab halvasti läinud tööd ümber tegema tulla ja paaril korral ei ole vanem olnud nõus kontrolltöö hindega, aga “peab panema hea hinde, sest laps peab saama gümnaasiumisse”-nõudmist pole mina oma üle 10-aastase töötamise aja jooksul kuulnud.

Kontrolltöö hinde vaidlustanud lapsevanemad kutsusin kooli ja vaatasime nende laste töö koos üle. Mõlemal juhul oli tegemist väga mõistlike vanematega, kes oma teadmiste ülehindamist tunnistasid. Töid ümber teha olen alati lubanud ja võtan lapse vastu ka siis, kui ta nelja viieks parandada proovib.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pane ju omast peast neid hindeid. Need kujunevad vastavalt hindamisjuhendile, mis on kooli kodulehel kõigile tutvumiseks. Kui sa omast peast paremaid hindeid lappima hakkad, kutsutakse sind varsti direktori vaibale aru andma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsevanemana imestan, et mõnes aines lapsel kolmepuru, aga lõpuks ikka 4 välja pandud! Nii hea üllatus tglt, kuigi minu pärast võivad õpetajad rahulikult ka ausalt hinnata. Kui poiss ikka terve trimestri luuslanki löönud,siis polegi paremat tahta.
Armsad õpetajad, katsuge vastu pidada, ma usun, et mingi osa vanemaid on hulluks läinud, aga suurem osa on ju endiselt normaalsed ja meil on teid vaja!

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsevanemana imestan, et mõnes aines lapsel kolmepuru, aga lõpuks ikka 4 välja pandud! Nii hea üllatus tglt, kuigi minu pärast võivad õpetajad rahulikult ka ausalt hinnata. Kui poiss ikka terve trimestri luuslanki löönud,siis polegi paremat tahta.

Armsad õpetajad, katsuge vastu pidada, ma usun, et mingi osa vanemaid on hulluks läinud, aga suurem osa on ju endiselt normaalsed ja meil on teid vaja!

Äkki on teie koolis ka nii, et veerandi hindeks võetakse kontrollitöö hinded (on tumedad) + 1 keskmine hinne ülejäänud hinnetest. Et kui 2 kontrolltööd on 4 ja jooksvad kolmed – tulebki neli kokku

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 08:27; 30.11 09:45; 30.11 19:49; 02.12 07:50; 03.12 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti hull on asi 9. klassiga, sest neljade-viitega saab katseteta kohalikku gümnaasiumisse.

Meil oli nii, et arvutati kõikidest ainetest keskmine hinne, mitte ei vaadatud, kas oled viieline, neljaline, kolmeline või kaheline. Pean seda õigeks, sest keskmine hinne on palju informatiivsem. Vastasel juhul on nii, et see, kellel on üks aine kolm ja kõik ülejäänud viied (mu klassis oli täpselt selline juhtum) oleks justkui halvem õpilane, kui see, kellel on paar viit ja ülejäänud ained neljad. Tegelikkuses on selgelt vastupidi, sest esimese õpilase keskmine hinne on umbes 4,85 ning teise oma umbes 4,2. Ühesõnaga kolmeline võib neljalisest hinnete poolest peajagu üle olla ning vaja on vaadata üldpilti mitte kõige nõrgemat kohta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks tulla tagasi Eestisse õpetama kuid ütlen ausalt- ei julge. Ma ei taha vaielda, tõestada, meelitada, pugeda, ähvardada jne.
Ma ole tõepoolest väga hea õpetaja ja seda mitte ainult enda arvates. Mulle tundub õpetaja töö tihti nii alandav, et olen vist nõus sellest ametist loobuma. Plaanin Eestis hoopis abiõpetaja olla ja tegeleda ainult nendega, kes tõepoolest minu abi vajavad ja seda siis eratundide näol.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen südame külmaks ja panen täpselt need hinded, mis tulemas on.
Kes soovib vaielda, tulgu kooli ja arutame seal, ei viitsi neid kilomeetripikkuseid referaate lugeda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 07:36; 09.12 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba pannud paremaid hindeid, kui õpilane väärt on, pigistanud silma kinni pettuste ees, sest ma ei jaksa võidelda kaebustega! Vanem kirjutab, et te peate panema minu lapsele nelja, sest ta peab saama gümnaasiumisse!

No aga kas siis õppealajuhatajale või direktorile ei saa näidata neid vanemate väljapressimiskirju, kus lausa nõutakse mingit hinnet? Siis saaksid nemad ka teada, et vanem nõuab õpetajalt pettust.

Kui näit. riigiametnik on kohustatud teatama, kui ta näeb korruptsiooni – kas siis õpetaja kohta ei kehti see, et kui lausa teada ennast kallutatakse sohile ja kokkumängule (hindamisjuhendist mitte järgima) – kas ta siis ei või teatada? Äkki kaoks vanematel (kui nad saavad teadlikuks, et nende väljapressimistest õpetaja teatab) tahtmine ära kirjutada väljapressimiskirju? Kooli kollektiiv võiks ju seljad kokku panna, hakatuseks saata kasvõi lapsevanematele läkituse: “Kallid lapsevanemad, meie järgime kõikide laste hindamisel hindamisjuhendit. Palun ärge survestage meid oma lapse hindamisel erandeid tegema – me ei tee neid….. X kooli kollektiiv.”

Või on mingi seadus, mis kohustab õpetajat just ÜKSI (ilma kollektiivi toetuseta) vanemate alusetute kaebuste ja väljapressimistega tegelema?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 20:36; 01.12 21:37; 03.12 15:02; 06.12 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba pannud paremaid hindeid, kui õpilane väärt on, pigistanud silma kinni pettuste ees, sest ma ei jaksa võidelda kaebustega! Vanem kirjutab, et te peate panema minu lapsele nelja, sest ta peab saama gümnaasiumisse!

No aga kas siis õppealajuhatajale või direktorile ei saa näidata neid vanemate väljapressimiskirju, kus lausa nõutakse mingit hinnet? Siis saaksid nemad ka teada, et vanem nõuab õpetajalt pettust.

Kui näit. riigiametnik on kohustatud teatama, kui ta näeb korruptsiooni – kas siis õpetaja kohta ei kehti see, et kui lausa teada ennast kallutatakse sohile ja kokkumängule (hindamisjuhendist mitte järgima) – kas ta siis ei või teatada? Äkki kaoks vanematel (kui nad saavad teadlikuks, et nende väljapressimistest õpetaja teatab) tahtmine ära kirjutada väljapressimiskirju? Kooli kollektiiv võiks ju seljad kokku panna, hakatuseks saata kasvõi lapsevanematele läkituse: “Kallid lapsevanemad, meie järgime kõikide laste hindamisel hindamisjuhendit. Palun ärge survestage meid oma lapse hindamisel erandeid tegema – me ei tee neid….. X kooli kollektiiv.”

Või on mingi seadus, mis kohustab õpetajat just ÜKSI (ilma kollektiivi toetuseta) vanemate alusetute kaebuste ja väljapressimistega tegelema?

Kirjad ongi edastatud. Õppealajuhataja näitas paksu paberipakki – nii palju kaebusi erinevate õpetajate kohta tuli nädala jooksul. Ja nii kogu aeg.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi. Siis teavad ju ülemused ka, et vanemad nõuavad hindeid.

No aga mis sinuga siis juhtus, kui sa paned täpselt need hinded, mis hindamisjuhendi järgi õiged on? Sulle tekib kurja õpetaja kuulus? Võibolla see ongi hea, siis aja jooksul kuulujutud levivad ning tuleb neid hinnete väljapressimise kirju vähem.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 20:36; 01.12 21:37; 03.12 15:02; 06.12 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole mitte ebaõiglus, vaid seadus. Hinded tuli eilseks välja panna, x-d tulebki ühtedega asendada. Nii ütleb hindamisjuhend. Kust need x-d tulid, kui alles esmaspäeval haigeks jäi? Hinnete parandamiseks on aega 10 tööpäeva, seega sai ju eelmisel nädalal parandada? Ei tasu lükata viimasele hetkele.

tohoh, mis seadusepunkt seda ütleb? siis nii, et viimasel nädalal tehtud kt hinnet ei saagi parandada? veel hullem, kui puudusid, siis ei saagi kt teha? miks ma küll ei usu sellise seaduse olemasolusse…

minu laste koolis õnneks siiski haiguse tõttu puudunud lastele ühtesid välja ei panda ja saab ikkagi uue trimestri aguses töö ära teha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 23:48; 02.12 09:02; 07.12 23:10; 08.12 13:24; 09.12 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole mitte ebaõiglus, vaid seadus. Hinded tuli eilseks välja panna, x-d tulebki ühtedega asendada. Nii ütleb hindamisjuhend. Kust need x-d tulid, kui alles esmaspäeval haigeks jäi? Hinnete parandamiseks on aega 10 tööpäeva, seega sai ju eelmisel nädalal parandada? Ei tasu lükata viimasele hetkele.

tohoh, mis seadusepunkt seda ütleb? siis nii, et viimasel nädalal tehtud kt hinnet ei saagi parandada? veel hullem, kui puudusid, siis ei saagi kt teha? miks ma küll ei usu sellise seaduse olemasolusse…

minu laste koolis õnneks siiski haiguse tõttu puudunud lastele ühtesid välja ei panda ja saab ikkagi uue trimestri aguses töö ära teha.

Seda ei saa otsustada aineõpetaja, talle peab tulema vastav korraldus juhtkonnalt. Kuniks seda pole, on õpetajale kindlaks tähtajaks hinnete väljapanek kohustuslik. Aineõpetaja ei tea, kui kaua ja miks laps puudunud on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.11 07:30; 30.11 08:00; 30.11 08:11; 30.11 08:49; 01.12 21:17; 02.12 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind, kui sellist vanemat, kes laste hinnete pärast ei võitle, vihastaks küll, kui saaksin teada, et hindeid saab väljakaubelda. Võib-olla jääb õpetaja süül, kes sellistes asjades vanematele järgi annab, gümnaasiumist välja mõni tubli laps, sest koha saab tegelik
kolmeline, kellele on vanem head hinded väljapressinud. Siis tekitab teistes vanemates protesti, miks koheldakse lapsi ebavõrdselt.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.11 08:27; 30.11 09:45; 30.11 19:49; 02.12 07:50; 03.12 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole mitte ebaõiglus, vaid seadus. Hinded tuli eilseks välja panna, x-d tulebki ühtedega asendada. Nii ütleb hindamisjuhend. Kust need x-d tulid, kui alles esmaspäeval haigeks jäi? Hinnete parandamiseks on aega 10 tööpäeva, seega sai ju eelmisel nädalal parandada? Ei tasu lükata viimasele hetkele.

tohoh, mis seadusepunkt seda ütleb? siis nii, et viimasel nädalal tehtud kt hinnet ei saagi parandada? veel hullem, kui puudusid, siis ei saagi kt teha? miks ma küll ei usu sellise seaduse olemasolusse…

minu laste koolis õnneks siiski haiguse tõttu puudunud lastele ühtesid välja ei panda ja saab ikkagi uue trimestri aguses töö ära teha.

Seda ei saa otsustada aineõpetaja, talle peab tulema vastav korraldus juhtkonnalt. Kuniks seda pole, on õpetajale kindlaks tähtajaks hinnete väljapanek kohustuslik. Aineõpetaja ei tea, kui kaua ja miks laps puudunud on.

vahet pole, milline on sisemine töökorraldus, selle asja peavad omavahel korda ajama klassijuhataja, aineõpetaja ja juhtkond, mitte õpilane ei pea käima mingit eriluba taotlemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.12 23:48; 02.12 09:02; 07.12 23:10; 08.12 13:24; 09.12 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tohoh, mis seadusepunkt seda ütleb? siis nii, et viimasel nädalal tehtud kt hinnet ei saagi parandada? veel hullem, kui puudusid, siis ei saagi kt teha? miks ma küll ei usu sellise seaduse olemasolusse…

Viimasel nädalal ei tohigi kontrolltöid teha. Sama on ju kevaditi. Mis sa arvad, miks viimased kaks nädalat kooli kevadel ainult munemine on? Sest hindeid panna enam ei tohi (peab olema aega neid parandada), seega peab kogu materjal olema ENNE seda ära õpitud ja hinnatud.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 09:10; 09.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tohoh, mis seadusepunkt seda ütleb? siis nii, et viimasel nädalal tehtud kt hinnet ei saagi parandada? veel hullem, kui puudusid, siis ei saagi kt teha? miks ma küll ei usu sellise seaduse olemasolusse…

Viimasel nädalal ei tohigi kontrolltöid teha. Sama on ju kevaditi. Mis sa arvad, miks viimased kaks nädalat kooli kevadel ainult munemine on? Sest hindeid panna enam ei tohi (peab olema aega neid parandada), seega peab kogu materjal olema ENNE seda ära õpitud ja hinnatud.

Tohib teha ikka, aga hinne pannakse järgmisse trimestrisse sel juhul. Kevadel jah see jama, et järgmist trimestrit pole ja tulebki aeg kuidagi ära veeretada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ja tahan öelda, ärge tehke nii. Minu lapsel oli viis aastat õpetaja, kes pani millegipärast ainult viisi. Noh, mõnel oli mõni üksik neli ka. Nüüd pool klassi käib eraõpetajate juures ja teine pool on lihtsalt alla andnud. Võtavadki kooli, kui kerget ajaviitmise kohta. Kas nii on siis parem?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Koolilaps Ma ei pea enam vastu survele panna kõigile häid hindeid!