Esileht Veebikonstaabel Ma ei saa aru lähenemiskeelu tehnilisest poolest

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Ma ei saa aru lähenemiskeelu tehnilisest poolest

Postitas:

Siin räägiti lähenemiskeelust, aga kas keegi spetsialist või lähenemiskeelu osaline räägiks, kuidas see reaalses elus tehniliselt realiseeritakse ja kuidas toimib?

Kui mul on lähenemiskeeld ja näiteks hommikul bussi sisenedes märkan seda isikut, kellele ma läheneda ei tohi, kui bussi uksed juba kinni on, mis siis saab? Või kui soovin bussist väljuda ja pean selleks temast mööduma, aga ei tohi teda kõnetada ega küsida, \”kas te väljute\” või \”lubage palun mööda\”, kas siis ei tohi ma enne bussist väljuda, kui ta on maha läinud? Või pean lihtsalt ilma midagi ütlemata jõuga mööda trügima? Juhul kui ma ei tohi bussi sisenedagi siis, kui näen seal sees lähenemiskeelu objekti, siis saab ta ju mulle tahtlikult käkki keerata, kui ta teab, millise bussiga tööle sõidan. Ronib ise enne bussi ja kui buss minu peatuses peatub, siis seisab uksel ja irvitab näkku ja mina jään tööle hiljaks ja preemiast ilma või veel hullem karistus?
Või siis kui kavatsen teatrisse või kinno minna ja ostan pileti ja istun pahaaimamatult saalis oma kohale ja siis avastan, et kohe minu ees istub isik, kellele ma ei tohi läheneda? Kas ma pean saalist lahkuma ja see kohtunik, kes määras lähenemiskeelu, hüvitab mulle piletikulud? Aga kui ma ei tulnud kinno või teatrisse üksi, vaid koos kaaslasega, siis on ka mitte milleski süüdi olev isik sunnitud saalist lahkuma?
Liikluses erinevates transpordivahendites asudes võime sattuda ka teineteisele lähedale, näiteks kui üks annab teisele teed või siis kõrvuti sõiduradadel liikudes, näiteks buss trammi kõrval või midagi sellist? Kas siis olen trammis viibides kohustatud tõmbama hädapidurit, kui kõrvalsõitvas bussis näen isikut, kelle lähedale ma ei tohi sattuda?

Lähenemiskeeldu on järelikult võimalik ainult siis rakendada, kui isik, kellele ma läheneda ei tohi, on kohustatud mulle kõigist oma liikumistest meetri ja minuti täpsusega eelnevalt (päev või nädal varem?) ette kandma. Ainult siis ma teaksin täpselt, kuhu ma ei tohi mingil ajal minna ja ainult sel juhul on loogiliselt ja tehniliselt võimalik sellest lähenemiskeelust kinni pidada. Praegusel kujul tundub see lähenemiskeelu idee olevat kellegi vaimuvasese nurisünnitis.

Selgituseks lisan, et ma pole kunagi olnud ega ei ole ka praegu üheski lähenemiskeelu määrangus kummakski osapooleks. Sellepärast uuringi, et saada teada, kas see lähenemiskeeld on lihtsalt lollikeste rahustamiseks välja mõeldud fiktsioon, mille rikkumiseks piisab suulisest väitest \”ma ei teadnud, et ta sel ajal seal on\” või on tegu mingi moodsa tehnoloogiaga, kus mõlemile pannakse vidinad külge või kiibid naha alla ja politseis hakkab kohe sireen undama ja patrullid kihutavad kohale, kui vidinate vahekaugus liiga väike on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi lähenemiskeelu osaline olnud ja ei ole kokku puutunud ka keelu rikkumistega. Seega vastan teooria järgi.

Kui kehtestatakse lähenemiskeeld. Siis see tähendab, et Teil on keelatud konkreetse objektiga tegemist teha. lähenemiskeelu rikkumine on karistatav juhul kui see on toime pandud tahtlikult.
Ehk Teie näidete põhjal.
1) Lähete teatrisse ja leiate, et Teie kõrval istub isik, kellele on Teil lähenemine keelatud. Otseselt puudub Teil tahtlus selleks, kuna Te ei saa mõjutada piletimüüki nii, et Teie istuksite selle isiku kõrval (kohad kassas ei ole ju nimelised!). Reaalne võimalus on paluda Teil teise pinginaabriga kohad vahetada või siis paluda teatri tüütajatel olukord lahendada. Muidugi võib ju alati sellises olukorras küsida, kas teine pool suudab aktsepteerida seda keelu rikkumist.
2) Lähete bussi ja leiate et seal on isik, kellele läheneda ei tohi. Sellisel juhul saab valida teise koha bussis. Kui vaja mööduda ja siis juhuslikult avastate, et rikute sellega keeldu siis ilmselt olete keeldu juba rikkunud ja sedagi tahtmatult. Targem oma teekonda jätkata.

Sisuliselt ei kehtestata lähenemiskeeldu niisama kellegi kiusamiseks vaid selle vajalikkuseks peavad olema üsna mõjuvad argumendid ja põhjendused. Näiteks vägivaldse mehe puhul keelatakse naisele lähenemine vägivalla vältimiseks, mitte vältimaks nende ühte ruumi sattumist. Seega tuleb lähenemiskeeluga käitumise puhul lähtuda eluliselt loogikast. Aga ehk, keegi kellel konkreetselt kogemused olemas jagab neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Veebikonstaabel Ma ei saa aru lähenemiskeelu tehnilisest poolest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.