Esileht Pereelu ja suhted ma ei saa endast aru.

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: ma ei saa endast aru.

Postitas:
Kägu

RE: ma ei saa endast aru.

võib vist öelda, et tegin edusamme.
ma ei tea küll, kuhu see pikemaks perspektiivis viib. (teatud) koosolemine oli nauditav. sees on rahu. kuigi puudub selline sära, mis tavaliselt sellisele koosolemisele vanasti (parematel aegadel) järgnes.
aga nüüd on ehk ka mees rahulolevam ja õhkkond rahulikum.
kõik on võimalik – öeldakse ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]on tõesti tarvitanud. aga ehk on see tõrge siiski ületatav.
võibolla ka siin foorumis on mõni selline, kes saab väita – et see on ületatav.

hetkel ma jälle tunnen, et olen valmis suhet parandama. ja seda siis nö mehe soovide täitmise läbi. ja ehk selle kaudu jõuame taas ka üksteisele lähemale.[/tsitaat]

kullakene, sa ei PEA unustama vägivalda!!!!! sinu keha ja psüühika on väga tark, et nad seda ei suuda unustada!!! pole võimalik tunda tõelist lähedust inimesega, kes on sinuga võimeline käituma julmalt!! sellisel juhul pole usaldus võimalik, ükskõik kui palju SINA ei pingutaks! saa aru, see pole sinu süü, kui sinuga halvasti käitutakse! kuula enda keha ja sisetunnet, need ei valeta.

loomulikult on sul vaja inimlikku lähedust ja hoolimist. see pole mingi haiglane soov, see on inimlik. sa ei pea ootama seda inimeselt, kes seda ei taha või ei ole võimeline sulle andma. sa võid leida kellegi, kes tahab sulle seda jagada, seda mida sa päriselt vajad ja soovid.

soovitan sul lugeda mõtteid siit: http://www.kenetruve.com/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei pea unustama. aga andestada ju võiks. see ininimene, kes on võimeline kasutama vägivalda, on lihtsalt selles mõttes haige ja katkine, lapsepõlves ise vägivalda tunda saanud. aga kes meist ei oleks siit või sealt katkine? kõigil on omad vead. iseasi, kas suudame seda mõista. ka teises. sest ega ta ise ka pole rahul enda sellise käitumisega vaatamata sellele, et ta on alati õigustusi otsinud (et ma ise olen süüdi jne). ju on nii uhke tüüp. tema teine viga. minu silmis. aga nagu öeldud – kõik on vigased nagunii.
ja ei saa ju pere lõhkuda ja lihtsalt uue juurde jalutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe raamatut \”Miks ta seda teeb?\” (Bancroft) – võibolla muutuvad nii mõnedki asjad selgemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas mees venelane?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pigem tundub mulle, et mees on hea manipuleerija ja oskab sinus edukalt süütunnet tekitada.
Vägivaldset kogemust omavad naised – paraku nn. kehamälu on tõesti olemas, ükskõik kui hästi sa mõistusele üritad soovitusi jagada ja kõiges ikka head leida.
Vägivaldse inimese jaoks keerlebki kogu elu selle ümber, et tema saaks neid asju, mida tema tahab. Ta tunneb ennast tihti teiste poolt ohustatuna, kardab oma positsioone kaotada jne. Käitub juba olukordi ennetades ründavalt. Mida ta partner tunneb, selle peale mõtlemiseks tal tavaliselt pole aega ja teda ei huvita ka. Aga süüdistama on ta esimene.
Vägivaldsusest ainus tee välja peaks olema, et inimene tunnistab endale oma kalduvust vägivaldsusele, tahab sellest lahti saada, ta kahetseb tõsiselt oma tegusid ja võtab vastutuse oma tegude eest enda peale, s.t ei süüdista, et partneri käitumine oli selline, et ma pidin teda lööma.
Võib-olla Sul pole asjad nii hullud olnud, aga huvi pärast loe Bancroft’i \”Miks ta seda teeb?\”.
Vaimset manipulatsiooni kumab siit küll läbi, vaimne manipulatsioon on vahel väga raskesti arusaadav, manipuleerija oskab väga hästi ja peenelt halvustada.
Sa pigem oled sõltuvussuhtes. Jõudu sulle, sest vahel saab alles aastate pärast korralikult aru, mis toimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lugesin su teksti hoolikalt läbi, pea igas lauses esineb sõna \”tunnen\”. oled kaalude tähtkujust?näib, et oled uskumatu \”tundja\” ja ülemõtleja. ükski pragmaatiline tähemärk ei viitsiks niipalju heietada, ega analüüsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kusjuures tunnengi (:D) ennast tihti ka kaalude tähtkujus olevat. aga ei ole see ka.
vähk.

lugesin kusagilt vähi kohta midagi taolist:

kui satud vähiga vaidlema mingi asja üle ja sa lõpuks temaga nõustud, siis muudab vähk koheselt oma seisukohta ja nõustub sinu seisukohaga, mille üle ta enne vaidles.

mees muide ka vähk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja üleüldiselt kahtlen, kas sellist meest, kes poleks iigalgi naise vastu halb, ongi üldse olemas.
ja tagatipuks hakkan endaski kahtlema – äkki olengi ise ka vägivallatseja ja olen ise viinud mehe nii kaugele?

(teemaalgataja olen)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõistmine ja kaastunne on head asjad, niikaua kuni sa ei alluta sellele oma inimõigusi, vajadusi ja soove. vägivaldse käitumise põhjusi võib mõista, seepärast ei pea vägivaldset käitumist aktsepteerima. üks lause selle kohta on – \”Hitleril oli ka raske lapsepõlv\”.

vägivaldsed mehed on meistrid tekitama kaastunnet, haletsust, tunnet et \”neil on nii raske elu olnud\” jne – kõik need nupud, mis sinu peal ülihästi töötavad. manipulaatorid teavad väga hästi, mis töötab.

loe sulle soovitatud raamatut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pluss et see, et sa endas kahtlema hakkad, tähendab juba kaugelt, et oledki manipuleerivas suhtes… nõrk eneseusaldus ja sisetunne teeb sind suurepäraseks materjaliks, keda manipuleerida, süütundele ja kaastundele rõhudes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”aga kes meist ei oleks siit või sealt katkine? kõigil on omad vead. \”
jah, meil kõigil on oma vead. ka sul on vigu. kas sa lubad endale selle põhjendusega vägivaldset käitumist?? ei? miks siis teisele inimesele lubad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mees ütlebki, et ma olen ise põhjustanud tema käitumised. et ta ei tule ju niisama heast peast tühja koha pealt mulle kallale. ikka põhjusega. küll olen ma midagi pahasti öelnud või haiget teinud (teise mehega seoses) või ülearu teda ennast kahtlustanud ja oma küsimustega tema sõnul terroriseerinud. ja kõik teised, kellelga ta minust rääkinud on ja kes mind teavad, on imestanud, et ma nii suudan käituda. ma muidugi ei tea, mis juttu ta neile siis minust rääkinud on ja mis nurga alt. arvata on, et sellise nurga, et ise puhtaks jääks.
veel ütleb, et kui minuga rääkida enam ei saa, tulebki teist keelt kasutada.
ja siis toob näiteid mulle oma tuttavate suhetest, kus teab, et mees on naise vastu kätt tõstnud aga näe – ikka elavad rõõmsalt edasi koos. ja ta ütleb et jah – see pole õige aga et kui ma seda tean, et tal selline halb viga küljes on, peaksin ise ka teisiti käituma jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]järelikult oleme väärt – mõlemad ühed petised jne.
võibolla on mu blokk tulnud ka sellest, et mu keha on temapoolt saanud ka halba kohtlemist tunda. ja keha hakkab nüüd ta kehale vastu. aga eks selle olen ka ise ära teeninud siis. ma ei tea. eks ma püüan lihtsalt andestada. mõista ja andestada. unustada. suudaks seda keha ka.[/tsitaat]

Mis mõttes halba kohtlemist??? Vägivalda??? No hallooo, mis ime siis, et su keha ja organism võitlevad vastu su imelikule soovile jätkata destruktiivset suhet. Säästa ennast ja mine eluga edasi.selline pidev enese vägistamine ainult hävitab sind.mis mõte on kooselul mis sulle midagi ei paku? Või siis kui pead oluliseks lastele pakkuda kasvamist oma vanematega – leia võimalus teraapiaks ja paranemiseks.otsi abi, yksi on keeruline oma segaste tunnetega hakkama saada.ning pea meeles, tangoks on vaja kahte.kui mees aru ei saa ja ei tahagi aru saada muutumise vajadusest,siis pinguta voi veri ninast välja asja teie suhtest ei saa.raiskate vaid aega ja yksteise elusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mees ütlebki, et ma olen ise põhjustanud tema käitumised. et ta ei tule ju niisama heast peast tühja koha pealt mulle kallale. ikka põhjusega. küll olen ma midagi pahasti öelnud või haiget teinud (teise mehega seoses) või ülearu teda ennast kahtlustanud ja oma küsimustega tema sõnul terroriseerinud. ja kõik teised, kellelga ta minust rääkinud on ja kes mind teavad, on imestanud, et ma nii suudan käituda. ma muidugi ei tea, mis juttu ta neile siis minust rääkinud on ja mis nurga alt. arvata on, et sellise
nurga, et ise puhtaks jääks.
ja siis toob näiteid mulle oma tuttavate suhetest, kus teab, et mees on naise vastu kätt tõstnud aga näe – ikka elavad rõõmsalt edasi koos. ja ta ütleb et jah – see pole õige aga et kui ma seda tean, et tal selline halb viga küljes on, peaksin ise ka teisiti käituma jne.[/tsitaat]

Vabanda vaga, aga see on puhas hülgemöla. Kas sa tôesti usud seda jura mida see tropp suust valja ajab? Mis suhet sa sellisega parandad ??? teed asju teema meele järgi endal okse kurgus ??? kulla naine, armastust ei saa valja teenida.see kas on voi ei ole. Ja sinu mehe puhul pole, sest armastatud inimest ei lööda ka suurima provakatsiooni käigus. Liiatigi ei ole see just mehelik tegu. vägivald on vagivald, seda ei ôigusta miski. Ma toesti ei saa aru meeleheitlikust vajadusest sellisele midagi andestada. Ok, sul on hirm yksi jaada – aga hirm jatta ennast ilma elust mida väärid??? Alustuseks hakka endast lugupidama ja siis leia uus mees kes ka seda teeb. See praegune tropp paraku ei kavatsegi muutuda, ega midagi paremaks teha. Ta tahab vaid seda mis talle mugav. Sinu tunded ei koti teda karvavôrdki.sorry, aga nii see on. Môtle nyyd peaga, yheski normalses ja hoolivas ning yksteist austavas suhtes ei hakka kumbki vastutust oma tegude eest ajama teise kaela. Tyypilne jôhkardi mula, et ise sa sunnid mind sind lööma. Saad ju ise ka aru, et ta peab sind lausidioodiks kui arvab, et sa teda usud? Ja sa oled sellise kohtlemisega rahul??? Mingi respect peaks ka enda suhtes olema. Mingi latt millest alla poole sa pole nôus minema. Aga olgem ausad sinu latt on suht pôrandal. Miks kyll? Otsi abi, saa endas selgust ja leia endale eluks kaaslane kes ka sinu tundeid hindab.mitte psühhopaadist sotsiopaati kes naiste peksmist ôigeks peab. See mees ei armasta kedagi – ei sind, ei ennast ega elu. Ta vaid eksisteerib nagu parasiit jättes endast maha vaid halba. Tahab vaid saada, aga ei suuda midagi anda. Hooliv suhe aga eeldab andmist. Aga praegu annad vaid sina ja ikka oled tyhi ja ônnetu. Veelgi rohkem andmisega ei saavuta sa muud kui, et oled veelgi tyhjem ja onnetum. Ei hakka se tropp sind iialgi hindama. Ta lihtsalt ei oska ega tahagi. Tangoks on aga vaja kahte. Yhe pingutustest ei piisa. Sa vôid ju oma valu ja pisarad peita teiste eest – aga iseenda eest ei pôgene. Valeta endale ja suru kôik alla, tulem on ikka sama – selline suhe ei toimi, sest ei paku sulle midagi. Lisaks ôpetad ka lastele, et sinuga voib kàituda kuidas iganes, varsti oled kogu pere jalamatt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mees ütlebki, et ma olen ise põhjustanud tema käitumised. et ta ei tule ju niisama heast peast tühja koha pealt mulle kallale. ikka põhjusega. küll olen ma midagi pahasti öelnud või haiget teinud (teise mehega seoses) või ülearu teda ennast kahtlustanud ja oma küsimustega tema sõnul terroriseerinud.

Vägivaldsus pole päris spontaanne tegutsemisviis. \”Silme eest lõi mustaks ja siis lõin\” – see on natuke teine teema. Vägivallatseja suudab ennast kontrollida, kui ta tahab. Sest nt. oma töökaaslastele ta ei lähe kallale, oma ülemust ta ei lähe lööma, kuigi põhjust võib ju olla. Kas sinu puhul on siis need põhjused, miks sind lüüakse, kuidagi teistmoodi? Ei ole. Sina oled tuttav ja turvaline, ta teab, kuidas sa reageerid ja sinu puhul ta on harjunud endale vägivaldset käitumist lubama.
Isegi teise mehega seoses haiget tegemise saab omavahel sõnadega selgeks rääkida, see ei õigusta löömist. Pahasti ütlemine – kui palju inimesed päevast-päeva üksteisele pahasti ütlevad: nähvavad, tujutsevad jms. Siis me peaksime kõik üksteist pidevalt klobima?

ja kõik teised, kellelga ta minust rääkinud on ja kes mind teavad, on imestanud, et ma nii suudan käituda. ma muidugi ei tea, mis juttu ta neile siis minust rääkinud on ja mis nurga alt. arvata on, et sellise nurga, et ise puhtaks jääks.

Inimesed, kes on suhtes koos, veavad ühte vankrit – ennekõike ja ainult peaks mees sinu endaga rääkima, mis talle muret teeb, ta peaks sinuga jagama oma mõtteid, tundeid, ka sellest, mis ei meeldi. Üsna väär on seljataga minna ja arutada teiste inimestega, mida naine kodus teeb või ei tee. Puht loogiliselt juba, teised inimesed ei saa kuidagi kellegi eest elu ära elada, neile kurtmine ei muuda midagi. Sellised pere siseasjad peaksid olema puhtalt asjaosaliste (mehe ja naise) omavaheline teema. Vägivaldne mees otsibki väljastpoolt enda tegudele õigustust, väänab tõde, jätab endale sobivalt osad asjad rääkimata, ilustab enda tegusid ja laseb naist halvemas valguses paista.

Kuna tema arvates rääkida ei saa, ehk siis sina ei tee nagu tema ette kirjutab, sa ei allu, siis tulebki peksta? Kas see on tõesti normaalne?

ja siis toob näiteid mulle oma tuttavate suhetest, kus teab, et mees on naise vastu kätt tõstnud aga näe – ikka elavad rõõmsalt edasi koos. ja ta ütleb et jah – see pole õige aga et kui ma seda tean, et tal selline halb viga küljes on, peaksin ise ka teisiti käituma jne.

Kust tema või keegi teine teab, mis täpselt teiste peres toimub? Sellist asja ei saa kunagi täpselt teadda, kui just ise nendega koos ei ela. Võib-olla tehakse seal avalikkuse ees head nägu. Võib-olla on seal asjad läbiräägitud, mees püüab end parandada ja naine annab talle võimaluse. Kes teab, miks inimesed otsustasid koos jätkata… Vägivaldne mees õigustab teise pere vägivaldset meest.
Sina võid ju muutuda ja teha igasuguseid asju, aga – oma tegude eest vastutab mees ikka ise. Ükski teine inimene ei saa teda panna tegema midagi, mida ta teha ei taha, antud juhul siis oma naist peksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töökaaslastele-ülemusele kallale ehk ei läheks – aga – nemad ehk ei räägi ka temaga nii nagu mina?
\”oma\” meest teades võin öelda, et ta on täiesti võimeline ka võõrale inimesele kallale minema, kui too on teda solvanud. Ta on selline äkiline inimene.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Pereelu ja suhted ma ei saa endast aru.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.