Esileht Pereelu ja suhted Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine

Postitas:

Mul on tuttav naisterahvas, tundus tore inimene kunagi, tal oli elukaaslane ja on laps. Läks elukaaslasest lahku, olgu arusaadav, juhtub, aga inimese elust on justkui täiesti kadunud ka tema laps endise mehega.

Naisterahvas abiellus uuesti, ei ole last pildil kuskil, sündis teine laps, ülesse pandi pildid “minu pere.” Piltidel on vaid uus mees ja uus laps :/   Teeb nõutuks ja tekitab küsimusi, kuhu kaob siis ühe naise elust tema laps esimesest suhtest. Olen ise samuti ema ja selline asi ei mahu minu pähe. Uus mees, uus laps. Kōik vana on kadunud ka pildilt. Tegemist on ju siiski ka uue lapse õe või vennaga, miks siis vanem laps enam pere pole ja fotodele ei pääse, eriti kui tegemist pole ka teismelisega vaid vaevu kooliealise lapsega. Laps peaks elama ema juures.

Pean tunnistama, et tekkinud on eelarvamus tuttava suhtes. Nii ei ole minu arvates ilus. Mis õnn see on, mida peab eksponeerima vanad lapsed unustades? Poliitkorrektne õnn?

+26
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 09:39; 10.05 09:52; 10.05 09:56; 10.05 10:17; 10.05 10:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul oli kunagi üks selline töökaaslane ja sama lugu. Temal oli küll nii, et vanem laps läks oma lihase isa juurde elama ja uut kasvatab koos praeguse mehega. See siis seletab, miks vanem laps enam piltidel nii tihti polnud. See on ju umbes ka mõne mehega nii, et endal on ka varasemad lapsed, aga hoiavad ja puputavad neid uusi uue naisega.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see sinu asi peaks olema?

+14
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 09:50; 10.05 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see sinu asi peaks olema?

Mis see sinu asi peaks olema, et see minu asi on, kui mullegi fotosid näidatakse.

+13
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 09:39; 10.05 09:52; 10.05 09:56; 10.05 10:17; 10.05 10:38;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis see sinu asi peaks olema?

Mis see sinu asi peaks olema, et see minu asi on, kui mullegi fotosid näidatakse.

igaüks elab oma elu nagu ise tahab. Aga sina, tädike, tuled kohe perekooli kaagutama.

+10
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 09:50; 10.05 09:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis see sinu asi peaks olema?

Mis see sinu asi peaks olema, et see minu asi on, kui mullegi fotosid näidatakse.

igaüks elab oma elu nagu ise tahab. Aga sina, tädike, tuled kohe perekooli kaagutama.

Mis sa ise kaagutad siin minu teemas. Eksisteerivad siiski mingid kindlad eetika- ja käitumisnormid ühiskonnas ja see paar läks nendega vastuollu nii käitudes. Tehku, aga ärgu eksponeerigu. Vanemal lapsel on samuti lubatud olla nii tähtsate sündmustega perepiltidel.

+14
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 09:39; 10.05 09:52; 10.05 09:56; 10.05 10:17; 10.05 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud selles olukorras. Vahepeal. Ühelt poolt toetama oma lähedast tema valikutes, isegi siis kui need pole minu jaoks õiged. Sama olukord et uus pere ja eelmised lapsed eemal.
Ja teiselt poolt teine sugulane kes tahab arutada seda olukorda valeks pidades. Et mida need teised lapsed nii tunda võivad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb eksmees keelas vanema lapse sotsiaalmeedias eksponeerimise ära.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mul oli kunagi üks selline töökaaslane ja sama lugu. Temal oli küll nii, et vanem laps läks oma lihase isa juurde elama ja uut kasvatab koos praeguse mehega. See siis seletab, miks vanem laps enam piltidel nii tihti polnud. See on ju umbes ka mõne mehega nii, et endal on ka varasemad lapsed, aga hoiavad ja puputavad neid uusi uue naisega.

</p>

Laps peaks elama ema juures.

Miks peaks laps ema juures elama?

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on ühiskonnas toimivad eetikanormid, et lapsel on kaks võrdset vanemat: ema ja isa.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laos elab isaga, siis ehk on raske saada alati ühele pildile? Vb koroona-kokkulepped, vb kokkulepitud ajal oli suurem laos haige, isolatsioonis, mida-iganes.

Meil on ka kärgpere ja pole mõeldav, et ei tee ühtki perepilti, kui mehe vanimat poega kohal pole. Tõsi, mees ka ei eksponeeri mittemidagi sotsmeedias. Aga ongi nt väga raske fotograafile aega leida, kui vaja veel ka mehe poja ja tema ema graafikuga arvestada. Ja kui nt siis õigel ajal jääb laps haigeks, tekib küsimus, kas miba siis oma perest pilte teha ei tohi?

Muideks, meil jäi mehe poeg meie pulmapäeval haigeks ja ei olnudki oma isa pulmas. No mis teed siis? Kõike tuleb elus ette.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tuttav naisterahvas, tundus tore inimene kunagi, tal oli elukaaslane ja on laps. Läks elukaaslasest lahku, olgu arusaadav, juhtub, aga inimese elust on justkui täiesti kadunud ka tema laps endise mehega.

Naisterahvas abiellus uuesti, ei ole last pildil kuskil, sündis teine laps, ülesse pandi pildid “minu pere.” Piltidel on vaid uus mees ja uus laps :/ Teeb nõutuks ja tekitab küsimusi, kuhu kaob siis ühe naise elust tema laps esimesest suhtest. Olen ise samuti ema ja selline asi ei mahu minu pähe. Uus mees, uus laps. Kōik vana on kadunud ka pildilt. Tegemist on ju siiski ka uue lapse õe või vennaga, miks siis vanem laps enam pere pole ja fotodele ei pääse, eriti kui tegemist pole ka teismelisega vaid vaevu kooliealise lapsega. Laps peaks elama ema juures.

Pean tunnistama, et tekkinud on eelarvamus tuttava suhtes. Nii ei ole minu arvates ilus. Mis õnn see on, mida peab eksponeerima vanad lapsed unustades? Poliitkorrektne õnn?

Laps peaks elama seal, kus tal kõige parem elada on. Juu siis on oma isa juures parem. See ei tähenda, et ema oma lapsega ei suhtle, sina lihtsalt ei tea, millal ja kuidas nende suhtlemine toimub. Võibolla ei saanud suurem laps selle pildi tegemise ajaks tulla, võibolla ta ise ei tahtnud. Tegele rohkem oma elu elamisega.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laos elab isaga, siis ehk on raske saada alati ühele pildile? Vb koroona-kokkulepped, vb kokkulepitud ajal oli suurem laos haige, isolatsioonis, mida-iganes.

Meil on ka kärgpere ja pole mõeldav, et ei tee ühtki perepilti, kui mehe vanimat poega kohal pole. Tõsi, mees ka ei eksponeeri mittemidagi sotsmeedias. Aga ongi nt väga raske fotograafile aega leida, kui vaja veel ka mehe poja ja tema ema graafikuga arvestada. Ja kui nt siis õigel ajal jääb laps haigeks, tekib küsimus, kas miba siis oma perest pilte teha ei tohi?

Muideks, meil jäi mehe poeg meie pulmapäeval haigeks ja ei olnudki oma isa pulmas. No mis teed siis? Kõike tuleb elus ette.

Minu kirjeldatud loo puhul, on vanem laps piltidelt kadunud juba aastaid kuigi ta on ju ometi olemas ja samuti väike alles. Lihtsalt teadmiseks, et sellised asjad tekitavad hämmingut neis, kes peavad õnne soovima uue õnne puhul.

Viimasele vastajale, täpselt nii ongi, ka see laps saab suureks näeb ju ise neid fotosid. Mis ta tundma peab? Miks ometi nii kõrvale lükata, kui võiks olla tegemist veelgi suurem ja ühise õnnega? Olgu, uus mees eksponeerib vaid uut pereosa, aga et naine ja ema ka nii teeb….

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 09:39; 10.05 09:52; 10.05 09:56; 10.05 10:17; 10.05 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

quote quote=3767850]Eksisteerivad siiski mingid kindlad eetika- ja käitumisnormid ühiskonnas ja see paar läks nendega vastuollu nii käitudes.[/quote]

Sa oled kahepalgeline. Naise kallal nokid siin täie rauaga. Kui ema lapsega koos ei ela ja pilti ei tee, siis on ta ühiskonna eetika- ja käitumisnormidega vastuolus. Mehed seevastu teevad pidevalt sama asja, uus naine, sageli noorem, vana pere juurest saba seljas minema, uus titt majas ja olemasolevad lapsed ongi unustatud. Kusagil pole kuulda kaagatamist, et kuidas siis nii, lapsed peaks ju elama isaga koos. Mis koos elama, isad ei leia aega lastega kohtumisekski ja ei leia enam ka raha laste ülalpidamiseks. Ja kõrgete eetikanormidega ühiskond vaatab pealt ja tädid ohkavad paremal juhul, et näe, sellised need mehed on jah. Halvemal juhul kädistavad, et küllap süüdi on hoopis… jah, arvasite õigesti, … ema, nagunii ei osanud ise meest kinni hoida ja nüüd ei näita last.

Ja sina oled samasugune variser.

+13
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:33; 10.05 10:49; 10.05 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peaks elama ema juures.

Miks peaks laps ema juures elama?

Hmm, mina mõistsin seda lauset nii, et TA teada elab laps emaga…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

quote quote=3767850]Eksisteerivad siiski mingid kindlad eetika- ja käitumisnormid ühiskonnas ja see paar läks nendega vastuollu nii käitudes.

Sa oled kahepalgeline. Naise kallal nokid siin täie rauaga. Kui ema lapsega koos ei ela ja pilti ei tee, siis on ta ühiskonna eetika- ja käitumisnormidega vastuolus. Mehed seevastu teevad pidevalt sama asja, uus naine, sageli noorem, vana pere juurest saba seljas minema, uus titt majas ja olemasolevad lapsed ongi unustatud. Kusagil pole kuulda kaagatamist, et kuidas siis nii, lapsed peaks ju elama isaga koos. Mis koos elama, isad ei leia aega lastega kohtumisekski ja ei leia enam ka raha laste ülalpidamiseks. Ja kõrgete eetikanormidega ühiskond vaatab pealt ja tädid ohkavad paremal juhul, et näe, sellised need mehed on jah. Halvemal juhul kädistavad, et küllap süüdi on hoopis… jah, arvasite õigesti, … ema, nagunii ei osanud ise meest kinni hoida ja nüüd ei näita last.

Ja sina oled samasugune variser.

[/quote]

 

 

Laps elab emaga koos!! Lihtsalt perepiltidele ei võeta. Nagu hamster majas või nii.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.05 09:39; 10.05 09:52; 10.05 09:56; 10.05 10:17; 10.05 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu otsida kõikidest asjadest draamat. Kõik lapsed ei soovi, et nad oleksid Facebookis kõigile vaatamiseks, eriti veel siis kui tegu peaks olema juba kooliealise lapsega. Lapse sellist soovi võiks ju küll austada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võibolla on see laps ise soovinud, et temast pilte sotsiaalmeediasse ei topitaks.

täitsa ausalt, kui mõni minu sugulane topiks minust kuhugi sotsiaalmeediasse pildi üles, siis ma teeksin sellest suure skandaali ja laseksin pildi koheselt eemaldada

perepilte hoitakse koduses pildialbumis, mitte internetis võhivõõrastele vaatamiseks!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peaks elama ema juures.

Miks peaks laps ema juures elama?

Hmm, mina mõistsin seda lauset nii, et TA teada elab laps emaga…

Aga kõik teised mõistsid nii, et laps on saadetud kodust minema isaga elama. Sest teemaalgataja ei oska end selgelt väljendada.

Tuleb välja, et kogu draama on üles kistud hoopis sellepärast, et tädile ei meeldi teise inimese perepildid. Ahah.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:33; 10.05 10:49; 10.05 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on lihtne- kahe kõrva vahel pole kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise oled selle lapse jaoks keegi lähisugulastest. Siis vähemalt saad ise hoida selle lapse jaoks alles siiski teised kontaktid (tädid, onud, tädilapsed, onulapsed, vanavanemad), kuigi ema eemalejäämist selle lapse jaoks ei saa otseselt korvata.  Mul on jäänud mulje, et sellised lapsest/lastest distanseerumine on lihtsamad tulema pigem meeste poolt, mitte naiste (tean väga üksikut sellist naist). Tegelikult täpselt teiste sisse ei näe ka , miks selline otsus ja siis ei oska ka hinnata, kas parim valik igasuguste kehvade valikute seast või mitte.  Tean last, keda kasvatas isa ja ema ütles, et see oli väga kaalutletud ja tundus sel hetkel ,et nii on lapsele parim (kuigi hiljem ma tean,et mingil määral suhtlesid lapsega). Ei ta tausta ja ei hinda, sest ma polnud lähisugulane ja ei tundnud neid lahkuminemise ajal, vaid tunduvalt hiljem.

Ma peaksin ilmselt tundma, et ma olen lapsele ohtlik või minu suhtlemine tekitab lapsele hoopis probleeme juurde, et ma  ei osaleks oma lapse elus, kasvamises, kasvatamises.

Kui probleem ainult ühistes piltides, siis mul endast ja lapsest on üsna vähe ühiseid pilte. Selle lihtlabase põhjuse pärast, et liikusime tema väikepase eas palju ka kahekesi ja pildistasime üksteist (väikelaps pildistas ka mind). Sotsiaalmeediasse ei soovi mina endast üleüldse pilte  ja meeski  pole ühispiltide agar ülespanija. Sealse järgi on mu laps täiesti “emata” ja “isata” ja üleüldse pole me “pere”, kuid tegelikkus on natuke teine. Vaevu kooliealine võib vabalt öelda, et talle ei sobi sots. meediasse üles pandud pildid temast ja seda võiksid teised ka aksepteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu, uus mees eksponeerib vaid uut pereosa, aga et naine ja ema ka nii teeb….

Miks see kuidagi arusaadavam ja mõistetavam on? Jälle mingid topeltstandardid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kärgpere ja pole mõeldav, et ei tee ühtki perepilti, kui mehe vanimat poega kohal pole.

Meil on ka kärgpere ja ei tuleks selle pealegi, et mehe tütar ajada kohale minu, mehe ja meie laste perepildile. MEIE pere liige pole ta kunagi olnud. Rõhutan, et meie läbisaamine on väga hea. Ta on oma isa (ehk minu mehe) ja oma ema pere liige.

Sama loogika nagu kehtiks siis, et kui mu mehe tütar eelmisest abielust teeb näiteks kooli lõpetamisel pildi oma ema ja isaga “mina ja vanemad – meie pere”, siis peaksid tema isa teised lapsed ehk minu ja tema isa lapsed, ka pildile rebitama? Kuna neil on ühine isa? Et siis nagu minu lapsd on ka mu mehe exi pere liikmed? Ühe naise laps teise naise pereliige lapsena? Mis jutt see nüüd on.

See on nüüd küll vahva mõte, et ma oleksin pidanud olema isa ja tema uue naise pere liige 🙂 🙂 Saime selle naisega ideaalselt läbi, aga ma pole ju ometi nende pere liige. Minu pere oli ka pärast lahutust ikka minu isa (hoolitsev, hea, olemas) ja minu ema. Ehkki nad olid lahus.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) lapse isa on keelanud lapse piltide jagamise (see õigus seadusega olemas

2) laps vihkab pildistamist/ei taha piltide jagamist

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid asju tuleb ette küll. Ma kaldun arvama, et ühest küljest on varjamise põhjuseks asjaolu, et sellised emad häbenevad mingis mõttes oma “eelmiste” laste hülgamist ja nende elust puudumist.

Mul oli kunagi selline juhus, kus sattusin suhtlema üle naisterahvaga. Meil olid tol ajal ühevanused lapsed ning käisime üsna tihti läbi. Sattusin kord tema juurde kohvile ning sahtlist sattus pihku lusikas, millel graveeritud minu jaoks võõras tüdruku nimi (selline lusikas, mida jagatakse nendel lusikapidudel). Ilmselt sai meespool aru, et minu jaoks tundus see veidi kummaline ning siis ebalevalt otsustati mulle rääkida, et kuskil on veel üks laps, keda kasvatab tema enda isa. Ema enam selle lapse elus mõistagi ei osalenud.

Hiljem selgus, et selle ema puhul oli tegemist käitumismustriga. Kui nn uue lapse isaga suhted rappa läksid, kadus naine ka teise lapse juurest ning isa jäi teda üksi kasvatama. Eks kõigil on omad põhjused, kuid olles ise ema, ma sellist käitumist ei suuda mõista. Eriliselt mõistetamatu on minu jaoks see, kuidas need lapsi hülgavad emad järjest “uute meestega” järgmisi lapsi teevad ning idüllilise pereelu lagunemisel kogu eelneva, sh lapsed, taas maha jätavad.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kus see laps siis on? Elab isa juures, või juhtus temaga midagi? Mul olid kunagi tuttaval nii, et vägivaldne mees võttis kohtuga emalt lapse ära ja ei lubanud emal ja lapsel kohtuda. Ema küll võitles lapse eest, aga tulemusteta (See oli üle 10-ne aasta tagasi, ilmselt laps ammu suureks kasvanud). Eks temagi pidi lõpuks eluga edasi minema ja loomulikult polnud suuremat last enam pildil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, kes täiesti elavad koos minuga, kusagil seal 10+ vanuses mõlemad keelasid ära enda eksponeerimise minu sotsiaalmeedias. Mingis vanuses ei tohtinud neid üldse pildistada, isegi kui vandusin pühalikult, et sotsiaalmeediasse ei pane. Nii et 12-15-aasta vahelt polegi kummastki fotosid. Kui ükskord oli vanaema juubelisünnipäevale fotograaf tellitud, maksin nooremale pojale 10 eurot, et ta tuleks koos meiega pildile.

Üks minu sõbranna tegi ka mulle kord märkuse, et minu FB-s on koertest rohkem pilte kui lastest. Mispeale vastasin, et koerad ei nõua privaatsust.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord käib arutelu, et lapsi ei tohiks üldse sotsmeedias eksponeerida, sest see ei pruugi neile hiljem meeldida, siis on jälle häda, et keegi justkui varjaks oma endist elu, kui teist last rahvale väljanäitusele ei panda…
Ma pole ka oma suguvõsa paari väiksemat liiget kunagi näinud, ometi ei arva meist keegi, et neid varjatakse. Kui, siis võõraste pilkude eest jah.
Ühe lapse pildid vanemate FB lehtedel lõppesid, kui ta kooli läks – tüdruk enam ei soovinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma tean vähemalt KOLME juhtumit, kus eksabikaasa on kohtu jõul lapse sotsiaalmeedias eksponeerimise ära keelanud kuni lapse täisealiseks saamiseni.

Ema võib teha pilte vaid kodualbumisse, paberisse. Sotsiaalmeediasse ei või piiksatustki panna. Keegi teine ka EI VÕI.

Ei ole laps kadunud ega hüljatud. Lihtsalt võrgus tema pilte pole.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnelik laps, kelle isa tema eest niimoodi seisab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine