Esileht Pereelu ja suhted Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine

Postitas:

Õnnelik laps, kelle isa tema eest niimoodi seisab.

Oleneb olukorrast. Kui terve suur pere istub jõululaua taga, siis see üks laps käsutatakse pildi tegemise ajaks nurga taha või? Teistele sugulastele ju tahaks seda jõulupilti saata internetis, aga kuna laps peal, siis ei tohi. Järelikult tuleb laps ära saata. Kah nõme ju. Või mis iganes suurema peo pildid. Muudkui saada see üks laps ära. No tõesti!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa ise kaagutad siin minu teemas. Eksisteerivad siiski mingid kindlad eetika- ja käitumisnormid ühiskonnas ja see paar läks nendega vastuollu nii käitudes. Tehku, aga ärgu eksponeerigu. Vanemal lapsel on samuti lubatud olla nii tähtsate sündmustega perepiltidel.

Mind ei ole ühelgi perepildil ega tööpildil ega mitte kuskil. Vihkan pildile jäämist. Kas see on kohustuslik?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kärgpere ja pole mõeldav, et ei tee ühtki perepilti, kui mehe vanimat poega kohal pole.

Meil on ka kärgpere ja ei tuleks selle pealegi, et mehe tütar ajada kohale minu, mehe ja meie laste perepildile. MEIE pere liige pole ta kunagi olnud. Rõhutan, et meie läbisaamine on väga hea. Ta on oma isa (ehk minu mehe) ja oma ema pere liige.

Sama loogika nagu kehtiks siis, et kui mu mehe tütar eelmisest abielust teeb näiteks kooli lõpetamisel pildi oma ema ja isaga “mina ja vanemad – meie pere”, siis peaksid tema isa teised lapsed ehk minu ja tema isa lapsed, ka pildile rebitama? Kuna neil on ühine isa? Et siis nagu minu lapsd on ka mu mehe exi pere liikmed? Ühe naise laps teise naise pereliige lapsena? Mis jutt see nüüd on.

See on nüüd küll vahva mõte, et ma oleksin pidanud olema isa ja tema uue naise pere liige ???? ???? Saime selle naisega ideaalselt läbi, aga ma pole ju ometi nende pere liige. Minu pere oli ka pärast lahutust ikka minu isa (hoolitsev, hea, olemas) ja minu ema. Ehkki nad olid lahus.

Appi, kui veider. Selline inimene ei tundu väga südamlik. Mehe tütar pole pereliige.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, kes täiesti elavad koos minuga, kusagil seal 10+ vanuses mõlemad keelasid ära enda eksponeerimise minu sotsiaalmeedias. Mingis vanuses ei tohtinud neid üldse pildistada, isegi kui vandusin pühalikult, et sotsiaalmeediasse ei pane. Nii et 12-15-aasta vahelt polegi kummastki fotosid. Kui ükskord oli vanaema juubelisünnipäevale fotograaf tellitud, maksin nooremale pojale 10 eurot, et ta tuleks koos meiega pildile.

Üks minu sõbranna tegi ka mulle kord märkuse, et minu FB-s on koertest rohkem pilte kui lastest. Mispeale vastasin, et koerad ei nõua privaatsust.

Minu poeg on 11 ja pildistada saan teda salaja selja tagant või eemalt, kui ta süvenenult midagi teeb. Sest pilte temast ma ju ometi tahan 😀

Üks tuttav pani 11 a lapse sünnipäeval sotsmeediasse tordipildi ja kirjutas juurde, et laps ise ei soovinud pildile jääda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, kes täiesti elavad koos minuga, kusagil seal 10+ vanuses mõlemad keelasid ära enda eksponeerimise minu sotsiaalmeedias. Mingis vanuses ei tohtinud neid üldse pildistada, isegi kui vandusin pühalikult, et sotsiaalmeediasse ei pane. Nii et 12-15-aasta vahelt polegi kummastki fotosid. Kui ükskord oli vanaema juubelisünnipäevale fotograaf tellitud, maksin nooremale pojale 10 eurot, et ta tuleks koos meiega pildile.

Üks minu sõbranna tegi ka mulle kord märkuse, et minu FB-s on koertest rohkem pilte kui lastest. Mispeale vastasin, et koerad ei nõua privaatsust.

Minu poeg on 11 ja pildistada saan teda salaja selja tagant või eemalt, kui ta süvenenult midagi teeb. Sest pilte temast ma ju ometi tahan ????

Üks tuttav pani 11 a lapse sünnipäeval sotsmeediasse tordipildi ja kirjutas juurde, et laps ise ei soovinud pildile jääda.

Vastik lugemine. Kuidas endale meeldiks, kui teid vastu tahtmist või salaja pildistataks, kuigi olete palunud seda mitte teha? Põhjenduseks ütleb pildistaja, et AGA MINA JU TAHAN PILTE! Oleks mõnus elada nii? Natuke võiks oma last ikka täisväärtuslikuks inimeseks pidada, mitte ainult oma mängukanniks.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 10:33; 10.05 10:49; 10.05 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tuttav naisterahvas, tundus tore inimene kunagi, tal oli elukaaslane ja on laps. Läks elukaaslasest lahku, olgu arusaadav, juhtub, aga inimese elust on justkui täiesti kadunud ka tema laps endise mehega.

Naisterahvas abiellus uuesti, ei ole last pildil kuskil, sündis teine laps, ülesse pandi pildid “minu pere.” Piltidel on vaid uus mees ja uus laps :/ Teeb nõutuks ja tekitab küsimusi, kuhu kaob siis ühe naise elust tema laps esimesest suhtest. Olen ise samuti ema ja selline asi ei mahu minu pähe. Uus mees, uus laps. Kōik vana on kadunud ka pildilt. Tegemist on ju siiski ka uue lapse õe või vennaga, miks siis vanem laps enam pere pole ja fotodele ei pääse, eriti kui tegemist pole ka teismelisega vaid vaevu kooliealise lapsega. Laps peaks elama ema juures.

Pean tunnistama, et tekkinud on eelarvamus tuttava suhtes. Nii ei ole minu arvates ilus. Mis õnn see on, mida peab eksponeerima vanad lapsed unustades? Poliitkorrektne õnn?

Kust sina nii täpselt teise pere asju tead.

Endal samuti eelnevast suhtest teismeline, kes näiteks ei salli pildistamist, filmimist, isegi videokõnesid.

 

Ent ta on nii palju tark, et mõistab kui ma uue elukaaslasega saadud beebist pilte teha tahan.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tuttav naisterahvas, tundus tore inimene kunagi, tal oli elukaaslane ja on laps. Läks elukaaslasest lahku, olgu arusaadav, juhtub, aga inimese elust on justkui täiesti kadunud ka tema laps endise mehega.

Naisterahvas abiellus uuesti, ei ole last pildil kuskil, sündis teine laps, ülesse pandi pildid “minu pere.” Piltidel on vaid uus mees ja uus laps :/ Teeb nõutuks ja tekitab küsimusi, kuhu kaob siis ühe naise elust tema laps esimesest suhtest. Olen ise samuti ema ja selline asi ei mahu minu pähe. Uus mees, uus laps. Kōik vana on kadunud ka pildilt. Tegemist on ju siiski ka uue lapse õe või vennaga, miks siis vanem laps enam pere pole ja fotodele ei pääse, eriti kui tegemist pole ka teismelisega vaid vaevu kooliealise lapsega. Laps peaks elama ema juures.

Pean tunnistama, et tekkinud on eelarvamus tuttava suhtes. Nii ei ole minu arvates ilus. Mis õnn see on, mida peab eksponeerima vanad lapsed unustades? Poliitkorrektne õnn?

Pilt ei ole päris elu. Mul on näiteks laps, keda ka ei ole piltide peal. Ta lihtsalt ei talunud pildistamist. Julm tegelikult kui ainult piltide järgi keegi kujundab arvamust ja lausa mõistab hukka inimesi. Minul on selliste inimeste suhtes, kes piltide järgi teiste elu üle otsustavad ka oma arvamus. Aga ma ei pane seda siia. Pilt on ainult pilt. Sellel pole tihtilugu mingit pistmist reaalse eluga. Ja sa võtad pildi aluseks, et oma arvamust kujundada? Miks? Mida sa varjad piltide taha ise? Mida tahad näidata paremini, et teised ei näeks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks laps ema juures elama?

Näiteks lapse arengu ja heaolu jaoks:

 

Kiindumussuhe ehk see viis, kuidas imiku ja lapse emotsionaalsete vajaduste eest järjepidevalt hoolitsetakse, loob aju närviühendusi ja mõjutab aju arengut. Turvalise kiindumussuhte korral tunneb laps ennast turvaliselt, tal on hea enesehinnang ja enesereguleerimisvõime. Uuringu näitavad, et kiindumussuhe mõjutab ka seda, kuidas laps tuleb toime koolis õppimisega ja teiste suhetega.

/…/

Tavapäraselt kujuneb lastel kiindumussuhete hierarhia, seejuures on kiindumussuhe peamise hoolitsejaga (enamasti ema) lapse jaoks kõige olulisem.

https://peaasi.ee/kiindumussuhe/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed, kes täiesti elavad koos minuga, kusagil seal 10+ vanuses mõlemad keelasid ära enda eksponeerimise minu sotsiaalmeedias. Mingis vanuses ei tohtinud neid üldse pildistada, isegi kui vandusin pühalikult, et sotsiaalmeediasse ei pane. Nii et 12-15-aasta vahelt polegi kummastki fotosid. Kui ükskord oli vanaema juubelisünnipäevale fotograaf tellitud, maksin nooremale pojale 10 eurot, et ta tuleks koos meiega pildile.

Üks minu sõbranna tegi ka mulle kord märkuse, et minu FB-s on koertest rohkem pilte kui lastest. Mispeale vastasin, et koerad ei nõua privaatsust.

Minu poeg on 11 ja pildistada saan teda salaja selja tagant või eemalt, kui ta süvenenult midagi teeb. Sest pilte temast ma ju ometi tahan ????

Üks tuttav pani 11 a lapse sünnipäeval sotsmeediasse tordipildi ja kirjutas juurde, et laps ise ei soovinud pildile jääda.

Vastik lugemine. Kuidas endale meeldiks, kui teid vastu tahtmist või salaja pildistataks, kuigi olete palunud seda mitte teha? Põhjenduseks ütleb pildistaja, et AGA MINA JU TAHAN PILTE! Oleks mõnus elada nii? Natuke võiks oma last ikka täisväärtuslikuks inimeseks pidada, mitte ainult oma mängukanniks.

Just paari kuu eest sattusin lugema seda foorumipostitust. Lühikokkuvõte: täiskasvanud tütar on ema peale pahane, sest temast pole perealbumis pilte (sest ta ei lubanud end pildistada).

https://amp.reddit.com/r/AmItheAsshole/comments/m0dd2m/aita_for_telling_my_daughter_its_her_fault_she/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnelik laps, kelle isa tema eest niimoodi seisab.

Oleneb olukorrast. Kui terve suur pere istub jõululaua taga, siis see üks laps käsutatakse pildi tegemise ajaks nurga taha või? Teistele sugulastele ju tahaks seda jõulupilti saata internetis, aga kuna laps peal, siis ei tohi. Järelikult tuleb laps ära saata. Kah nõme ju. Või mis iganes suurema peo pildid. Muudkui saada see üks laps ära. No tõesti!

Pereliikmetele saab pilte saata ilma neid sotsiaalmeedias eksponeerimata. Pole keelatud perepilte teha. Keelatud on nende piltide FB üles panemine. Mina ei saa üldse aru neist, kes igast sammust, lõunasöögist ja perekondlikust sündmusest pilte üles laevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma ei saa sellest lihtsalt aru – endise elu peitmine