Esileht Väikelaps Ma ei suuda enam oma last magama panna!

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ma ei suuda enam oma last magama panna!

Postitas:
Kägu

Ma olen üle piiri aetud. Mul on 2-aastane laps, kellel on kogu aeg olnud magamisega probleemid. Esimesed kuus elukuud ärkas 10x öö jooksul, 6-12 elukuul ärkas umbes 7x, 1-1,7 eluaastal ärkas 5x. Sealt edasi, kuni siiani, ärkab öösel vaid korra, kuid magama panemine on see-eest väga õudne. Meil on kindel rutiin, kõik on paigas, kuid magama panen teda siiski vähemalt 2 tundi. Seda siis \”heal\” päeval. Halval päeval läheb 3 tundi. See pole ju normaalne?! Magamapanemine on selline – 30 minutit röökimist, siis 30 minutit lollitamist – 30 minutit lihtsalt jutustamist ning jonnimist vaheldumisi ning seejärel on 30 minutit uinumist, kus laps on vaikselt. Ma lihtsalt, ausalt, ei jõua enam! Ma olen katsetanud kõiki nippe, KÕIKE! Mehega laps magama ei jää, siis on mitu tundi nuttu ja lollitamist, mis lõpeb sellega, et lõpuks ikkagi mina lähen ja panen veel omakorda mitu tundi teda magama. Olen proovinud unekooli, see ei aita. Olen reguleerinud uneaegu, sättinud, jälginud, kuna laps tundub unine, pannud paika kindlad uneajad, väsitan last iga päev.. Mitte miski ei aita.
Varem oli vähemalt see hea, et päevaunne jäi laps ilusti – umbes 15-20 minutit ja ei mingit jamamist. Aga nüüd on see ka katastroof, jällegi vähemalt 1,5 tundi läheb aega, enne, kui uinub. Eile läksin ma nii närvi, et lihtsalt karjusin tema peale, kuna ta lihtsalt virutas mulle jalaga näkku, kui üritasin teda magama panna. Ma läksin endast nii välja, et karjusin ikka väga kaua ja nö \”korralikult\”. Hiljem tekkis väga halb tunne ning kahetsen seda väga, aga ma ei jõua enam! Tunnen, et mul hakkab masendus tekkima, terve päeva mõtlen ainult sellest, kuidas ma last magama hakkan panema.. See on nii masendav lihtsalt.
Samas, umbes 1x kuus on laps öösel minu ema juures, et saaksin veidi puhata ning ema räägib, et temal jääb kutt magama umbes 10 minutiga, ilma probleemideta. Ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, kui minul teeb ta sellist tsirkust, et oi-oi-oi.
Oskab keegi soovitada, kuidas laps normaalselt magama saada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Birgiiit

RE: Ma ei suuda enam oma last magama panna!

aga oled sa proovinud päevaund üldse ära jätta ? Minu kaksikute puhul oli see ainukene varjant kahe aastaselt. Nüüd kohe kolmeseks saades on hakanud nad uuesti lõuna ajal magama (vabatahtlikult).
Aga enne seda, kui mul lapsed samuti tsirkust tegid, siis ma lõpuks lihtsalt jätsin nad oma tuppa , olid nii kaua kuni olid ja jäid lõpuks magama, kui magasid, läksin panin tekid ilusti peale ja kõik. Ei aidanud meil ei laulud, unejutud, väsitamised, kiigutamised. Lihtsalt nad ei olnud väsinud, kui sundisin neid päeval magama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kiisu25

Osad lapsed vist lihtsalt ongi sellised. Mul on ka 2-aastane poeg, kellel üsna sarnased probleemid – õhtul magama jääda ei taha kohe mitte kuidagi. Nüüd viimasel ajal on tal tekkinud veel pimedakartus. Kuigi keegi pole teda hirmutanud. Aga nii kui tule ära kustutame, siis hakkab nutma et \”pimeeeee!!!\” ja \”koll\”…Olen talle pikalt seletanud et kolle pole olemas, et need on vaid väljamõeldis ja et pole vaja karta, emme ja issi on ka sinu juures terve öö. Kui nii talle räägin siis rahuneb tavaliselt maha, aga siis tahab hakata voodis mängima ja lollitama, jookseb hoopis minema, läheb toob suurest toast oma autod ja hakkab nendega voodis mängima. Kui tahan need ära võtta, siis hakkab röökima. Siis mingi aeg ta kustutab ise tule ära aga see ei tähenda veel et ta magama jääks. Siis algab üks pekslemine ja siplemine ja sahmlemine ja vingumine ja kestab ikka tükk aega. Oma voodisse pole teda üldse mõtet panna, seal ta lööks end vastu võrepulkasid ära ja saaks haiget. Niisiis üritan hoida teda enda kaisus ja tihti saan ise ka haiget, aga mis teha 🙁 Niimoodi kaisus olles tegeleikult lõpeb see sahmimine kõige rutem ära ja lõpuks jääb siis magama. Aga kogu see tsirkus võtab aega tavaliselt ikka 1-2h. Kusjuures – ma ei üritagi panna last magama enam kella 9 ajal, isegi enam mitte 10 ajal, sest siis kestaks see trall veelgi kauem. Enne südaööd ta niikuinii magama ei jää, seega alustan viimasel ajal kuskil kl 23 paiku, vahel veidi varem. Ja päevased magamised ei mängi siin mingit rolli, samuti ka see, palju ta müranud on (õues ja toas jne). Ja meil on ka muide nii et vanaema juures jääb magama nagu naksti. Hea on ainult see, et kui lõpuks magama jääb, siis ikka korralikult ja sügavalt ja magab ärkamata ca. 10-11h.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jätsin päevauned kaheselt ära, sest ka ei jaksanud enam. Nüüd jääb vähemalt ööunne normaalselt, kell üheksa hakkab vabatahtlikult minema, vann, natuke sahmerdamist ja poole kümneks magab. Ei mingit jama sellega, enne läks kaks tundi. Käib ka hoius kaks päeva nädalas, seal magab päeval. Minul jääb magama ehk autos, kui tund aega ringi kärutada, muidu mitte. Seega teeb ehk kolm päevaund nädalas tund aega. Aga varem pool päeva panime magama, sellega oli ülisuur stress, nuttis, jonnis, mängis, laamendas, ei olnud nõus voodis olema, õhtul oli asi natuke parem, aga ikka võttis uinumine kaks tundi ja magama jäi 11. Tean, et see päevaune ära jätmine on paljude meelest väga vale nii väikese lapse puhul, aga ma tõesti ei suuda iga päev neli tundi lapse magamapanekule kulutada ja seda kohutavat nutmist kuulata.

0
0
Please wait...

Postitas:
emmeliine30

Minul kodus 1,5 aastane väga aktiivne ja tugeva isiksusega laps. Magamine on olnud alati probleemne. Kuna olen pedagoog ja harjunud korda nõudma, meil lahenes asi nii, et iga päev läheb kell 10.00 magama, lõunat magab 13.00 ja pimedas toas. Alustasin sellega, et meie voodis ta enam magama ei jäänud, panin ta oma voodisse, alguses röökis, lõpuks jäi magama.Nüüd harjutasin sisse selle, et panen voodisse ja ütlen \”tuttu\”, see tähendab seda, et rohkem voodist välja ei tulda.Esimesel päeval panin voodisse 50 minutitjärjest ,praegult 5 päeva hiljem tuleb päeval voodist välja 2 korda ja uinub ise. Sama hakkasin harjutama ka õhtul, nüüd jääb magama ilma kisata (veidi joriseb küll aga ikka magama jääb ise ja ilma voodist üle 3 korra tulemata) meil on ühetoaline ja poiss näeb meid koguaeg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul pooleteistaastane laps ja käib ka suht trall. ta on algusest peale kehva magaja olnud, aga olen ka kehtestanud väga kindla rutiini. mul tegelikult ei ole midagi selle vastu,et ta meie vahel magab, aga see haigettegmine ajab hulluks. eriti kuna olen rase ja kõht aina kasvab. samas üritan hakkama saada ja pakkuda talle hellust kui tal seda uinumisel vaja. Küll aga ei oleks midagi selle vastu kui see trall ära lõppeks ja ta oleks nõus ka issiga magama jääma. praegu panen mina teda üle aasta nii lõuna kui õhtuuned, suht kurnav. no aga mis siis teha:S eks ka juhe jookseb kokku aeg-ajalt, aga eks see paratamatu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Magab ta sul võrevoodis? Kui jah, siis 10 minutit uneeelseid rituaale, unemusi ja kalli, ning tuled kustu ning uks kinni (väljastpoolt siis ikka). Ta ju konkreetselt manipuleerib sinuga ja sinu karjumine lihtsalt näitab, et sinuga on hea manipuleerida. Eks ta esimesed õhtud muidugi kisab, aga küll aru saab, mis toimub. 2 aastane ei ole enam nii titt ka, et unekoolist mingit kohutavat märki külge jääks 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli samasugune väikelaps.

Mitte midagi ei osanud ette võtta. Nii mul kui mehel närvid läbi minemas, peresuhted ääre peal – kuna ei olnud ühist koos-olemise-aega, iga päev läks kogu!!! faking!!! õhtu!!! titega trallimisele.

Aitas see, kui laps lasteaeda läks. Sellest alates läks päevakava korda ja uinumine ka.

Nüüd on lapsi kolm ja kõik magavad nagu nunnud.

Nii et minu soovitus – lastesõim!!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie 1,5a jaurab ka iga õhtu mitu tundi magama jäämisel, samamoodi kisab, joriseb omaette jne.
Olen kehtestanud kindla kellaaja millal ta voodisse läheb. Kordagi ei lähe tema juurde, kuna siis järgneb veel hullem kisa ja jonn ei jäägi järgi.
Meie õnneks magab laps alles võrevoodis, kust ta välja ei saa ja lihtsalt lasen tal omaette seal olla, röökida, jonnida jne.
[/tsitaat]

Anna andeks, aga selline tegevus tundub kergelt sadistlik. Iialgi ei jätaks nii väikest last tundideks üksinda röökima. Sa ju ometi saad aru, et ta ei jonni???

0
0
Please wait...

Postitas:
EikeK

meil on ka sarnane mure.
lõunaunne hakkan panema kui näitab esimesi väsimuse märke – kell 14. peale mitut ebaõnnestunud katset uinuda ja peale 3 pudelit piima ehk kella 15:30-16-ks õnnestub ära kustuda, vahel ka teleka ees (variant, mis mulle ei meeldi). paremini uinub õues vankriga jalutades, aga ka mitte enne kella 15. magab siis ca 2 tundi kuni 17-18.
on päevi kui lõunauni jääb vahele (loobun magamapanekust kell 16:30-ks) ja siis on terve õhtu väga viril ning ööunne ei jää sellevõrra varem.
ööuni. hakkame magamapanekuga (piim, pessu, tudukad) pihta kell 22. heal juhul jääb kella 23-ks halvemal juhul südaööks. sellesse aega jääb raamatu vaatamist, unelaule, ümber voodi lollitamist, aknast kuu ja puu vaatamist, tuledega vilgutamist, ringi jooksmist ja nuttu kui toast välja ei luba. vahel ikka lähme tagasi elutuppa, mängime pisut ning proovime uuesti.
uinub ainult meie voodis ja une pealt tõstame oma voodisse.
\”tuduaeg ja laps magama\” kordamine ei anna mingeid tulemusi. voodisse panek vastu tahtmist käib pulkas röökiva lapsega, kes seal kohe jalga laseb..

küsimus: kas tulla siis toast ära ja jätta laps sinna üksi majandama (nt suurel voodil hüppama jne)? mitte reageerida kui nutab ja välja nõuab? ma ei kujuta seda hästi ette.. 🙁
või on see üks järjekordne etapp, mis tuleb lihtsalt üle elada ja millest ise välja kasvab?

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps Ma ei suuda enam oma last magama panna!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.