Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma ei tea millega ametnikud mõtlevad – meie vigasest kohtusüsteemist

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ma ei tea millega ametnikud mõtlevad – meie vigasest kohtusüsteemist

Postitas:
muumi_mamma

Mul on sellest kõigest kõrini, et meie kohtusüsteem üldse ei toimi ja mismoodi suhtuvad oma töösse kohtunikud ja nende sekretärid.
Homme oleks pidanud toimuma kohtuistung aga alles täna kusagil kella 15 ajal teatati osadele inimestele, et istung jääb ära, kuna minu laste isale saadetud kirjad on kõik tagasi tulnud ja me ei tea kus laste isa asub.
Õnneks ei olnud minul bussipiletit ostetud aga osadel ametnikel ja minu advokaadil oli pilet juba olemas ja minu advokaat oli tänasest juba ka pealinnas ja oleks asjad korraldanud nii, et ta olekski ööseks pealinna jäänud, et homme siis istungil olla.
Ma ei saa sellistest ametnikest üldse aru, millega nad ikkagi mõtlevad, sest kui kõik kirjad mis on laste isale saadetud, tulevad ikka kohtusse tagasi, kas siis poleks olnud viisakas juba eelmise nädala lõpupoole meile kõigile teatada, et 14 veebruar kohtuistungit ei toimu.
Helistasin siis kohtuniku sekretärile ja küsisin, kas siis sundtoomist ei rakendada ja öeldi, et me ei saa midagi teha, kui meil ei ole mingeid võimalusi isegi hoiatuskirju kusagile saata.
Kõik hakkab nüüd venima, kuna teist osapoolt siit väikesest Eestist üldse kätte ei saada, sest inimene on paadialune, ilma elukohata ja meil ju sellist seadust enam ei kehti, et pead vähemalt ennast kusagile sisse kirjutama.
Kõige kummalisem on see, et kohtuistungi ärajäämisest teatatakse mõningatele osalistele meili teel ja siis mina nende teiste inimeste kaudu saan teada, et neile on meil tulnud, istungi ärajäämisest. Minu advokaat ei ole täna terve päev internetti saanudgi ja oli hea, et ma talle helistasin ja teada andsin. Minule ei helistatud ega meilitud üldse. Kohtul on teada ka kõigil istungil osalejate telefonid aga ametnik lihtsalt ei suvatse neljale inimesele helistades teada anda, et istungit ei toimu ja pealegi teatatakse seda peaaegu viimasel minutil, kui osadel on juba ka sõidupiletid olemas.
Ma enam ei imesta siin üldse mittemillegi üle mis toimub. Galojan tõmbas uttu, teda ka vangi tuua ei saa, mõni on kohtu eest ennast üldse ära peitnud ja mittekeegi ei saa mittekusagilt teada, kus kohtust kõrvale hoidev inimene asub ja mõni kurjategija saab vanglakaristuse asemel üldse ainult 420 tundi ÜKT-d teha ja elu on nagu lill.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Ma ei tea millega ametnikud mõtlevad – meie vigasest kohtusüsteemist

kohtusüsteem kohtusüsteemiks, aga teha lapsed paadialusega?!

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kohtusüsteem kohtusüsteemiks, aga teha lapsed paadialusega?![/tsitaat]
Ega siis inimene koguaeg paadialune olnud. Alguses oli ikka normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida meie nüüd tegema peaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle, kui sinu laste isa oma lastest ei hooli, siis on viga ikka hoopis mujal kui kohtusüsteemis.

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

[tsitaat]Mida meie nüüd tegema peaks?[/tsitaat]
Ei peagi midagi tegema. Perekooli loevad ka mõningad ajakirjanikud, kes saaksid head materjali minu teemast, et mida ma kõik sellest värgist arvan. Minuarust on siin perekoolis hullemaidki teemasid olnud, meeste riista pikkusest, karvade ajamisest ja veel ei tea millest. Ma imestan tihti selliste teemade üle, kui ei teata, kuna püksist karvu ajada või alles nüüd selgus, et mehe püksis pole sardell vaid ainult viiner ja oh seda üllatust, kohe joostakse perekoolist nõu küsima, et kuidas sellise viineriga mehega voodis omi asju toimetada.

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

[tsitaat]Kle, kui sinu laste isa oma lastest ei hooli, siis on viga ikka hoopis mujal kui kohtusüsteemis.[/tsitaat]
No kui ei hooli, siis oleks võinud istung ju ilma ühe osapooleta toimuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatisabi seadus võimaldab last üksi kasvataval vanemal taotleda riigilt elatisabi tingimusel, et ta algatab elatise saamiseks kohtumenetluse vanema vastu, kes lapse ülalpidamiskohustust ei täida.

Seaduse kohaselt maksab riik üksikvanemale elatisabi 90 päeva jooksul. Elatise taotlemise eeltingimuseks on kohtusse pöördumine ja esialgne kohtulahend (määrus) elatist nõudva vanema kasuks. Vanemal on võimalik valida maksekäsu kiirmenetluse ja tavalise hagimenetluse vahel.

Pärast elatisvaidluses tehtud kohtuotsuse jõustumist elatist nõudva vanema kasuks nõuab riik võlgnikult tagasi talle üleläinud elatisabi summa.

Seaduse üheks eesmärgiks on lapse ülalpidamine olukorras, kus üks vanematest oma ülalpidamiskohustust ei täida ja elatise saamiseks algatatud kohtumenetlus ja sundtäitmine ei veel andnud soovitud tulemusi.

Justiitsminister Rein Langi sõnul on seaduse teiseks ja väga oluliseks eesmärgiks ärgitada vanemaid senisest aktiivsemalt elatisnõuetega kohtusse pöörduma. \”Täna lepivad paraku paljud üksikvanemad elatise mittemaksmisega ega püüagi oma lapse õigust elatisele kohtus maksma panna,\” ütles Lang.

\”Üksikvanemad ei tea ja ei taha teise poole suhtes kohtuasju algatada, kuna juba eos lüüakse käega, et ega ma niikuinii midagi kätte ei saa. See ei ole aga kindlasti nii – tegelikult suhtuvad kohtud elatiste väljamõistmisse täie tõsidusega ja ka kohtutäiturid on järjest enam motiveeritud nende asjadega tegelema,\” kinnitas Lang.

Pane riik maksma, siis on juba nende huvi, kuidas Vemp üles leida!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ei tea,mis nõue sul seal kohtus on, aga üldiselt on nii,et sina pead kohtule ütlema,kuidas kohtukutse vastaspoolele kätte toimetada.sina pead selle aadressi andma või siis esitama taotluse, kuhu kohus peaks pöörduma aadressi teadasaamiseks. kohtul pole võimalik ilma aadressita paadialusele kutset kätte toimetada ning pole võimalik ka ilma vastaspooleta asja arutada. sina pead tegutsema,et asjad liiguks. homse istungi ärajäämisest teatatakse eelmisel päeval,sest just siis kontrollitakse kutsete kättesaamist. seni proovib kohus veel kutseid kätte toimetada.eelmise nädala lõpus poleks kohtul olnud mingit alust istungi ärajäämisest teatada. sundtoomist ei saa teha,kui kohtukutse käes pole. kui kutse käes pole,pole alust väita, et isik hoiab kõrvale. ise pead tegutsema.

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

[tsitaat]ma ei tea,mis nõue sul seal kohtus on, aga üldiselt on nii,et sina pead kohtule ütlema,kuidas kohtukutse vastaspoolele kätte toimetada.sina pead selle aadressi andma või siis esitama taotluse, kuhu kohus peaks pöörduma aadressi teadasaamiseks. kohtul pole võimalik ilma aadressita paadialusele kutset kätte toimetada ning pole võimalik ka ilma vastaspooleta asja arutada. sina pead tegutsema,et asjad liiguks. homse istungi ärajäämisest teatatakse eelmisel päeval,sest just siis kontrollitakse kutsete kättesaamist. seni proovib kohus veel kutseid kätte toimetada.eelmise nädala lõpus poleks kohtul olnud mingit alust istungi ärajäämisest teatada. [/tsitaat]
Kui asja kohtusse andsin, oli laste isa elukoht teada aga nüüd tulevad sellelt aadressilt kõik kirjad tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma ei tea,mis nõue sul seal kohtus on, aga üldiselt on nii,et sina pead kohtule ütlema,kuidas kohtukutse vastaspoolele kätte toimetada.sina pead selle aadressi andma või siis esitama taotluse, kuhu kohus peaks pöörduma aadressi teadasaamiseks. kohtul pole võimalik ilma aadressita paadialusele kutset kätte toimetada ning pole võimalik ka ilma vastaspooleta asja arutada. sina pead tegutsema,et asjad liiguks. homse istungi ärajäämisest teatatakse eelmisel päeval,sest just siis kontrollitakse kutsete kättesaamist. seni proovib kohus veel kutseid kätte toimetada.eelmise nädala lõpus poleks kohtul olnud mingit alust istungi ärajäämisest teatada. sundtoomist ei saa teha,kui kohtukutse käes pole. kui kutse käes pole,pole alust väita, et isik hoiab kõrvale. ise pead tegutsema.[/tsitaat]

KAS SEE TEKST ON MINGI NALI???? Sama hästi võiksime Facebookis levitada infot, et on kaduma läinud mehe-uhkus mõõtudega …, kes ära tundis, äkki olete hea ja ütlete edasi, et selline värk nüüd…

Võimalik, et mees ei võta sihilikult kohtukutseid vastu. Teemaalgataja lisan elatisabi taotluse lingi, järgmine samm on kohtul endal välja selgitada mehe asukoht, ja nõuda sinule makstud summad sisse.
http://www.ensib.ee/elatisabi-blanketid/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

advokaadid on kohustatud omama e-posti aadressi ning sinna laekub kogu teave – seega on see su advokaadi probleem, et ei loe e-kirju. vahest saan teada, et istung jääb ära kohtupäeva hommikul või veel hullem, kohtuistungil. Kui ei ole teada kostja elukoht – siis las advokaat teeb taotluse avalikuks kohtusse kutsumiseks, kui seda muidugi on võimalik (hagimenetluses), hagita menetluses võib kohus ära kuulata ilmunud osapooled. Las advokaat suhtleb kohtuga

Please wait...
Postitas:
Alfonss

saada sekretärile kiri, et järgmine kohtukutse antaks kätte ametlike teadannete kaudu ja tehakse otsus ilma temata ära.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma ei tea millega ametnikud mõtlevad – meie vigasest kohtusüsteemist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.