Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma igatsen Anjut

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 245 )

Teema: Ma igatsen Anjut

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/kuum/ma-igatsen-anjut-hollandi-lastekaitse-vottis-paatmajas-elavalt-eestlannalt-tutre?id=90373423

Kuidas teile tundub? Kas Eesti riik ei peaks oma kodanikke kaitsma? Kui see nii tõesti on, et duši puudumise tõttu võeti laps ära. Mul on tunne, et näiteks Suurbritannia kodanikuga nii lihtne poleks taolisel viisil käituda.

+24
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestis ei ole tänaseni kõigil peredel dušši. Ma ei imestaks kui Hollandis ka, maapiirkondades nt.

+37
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin artiklit ja spekuleerin, et duši puudumine on ikkagi üsna tühiasi võrreldes asjaoluga, et puudus paadisild ning paatmajja pidi ronima mööda mingit puutüve. Ma ei laseks oma 4-aastasel lapsel eluski jõe kohal mingil puutüvel ukerdada, et koju tulla ja välja minna – tema elu on mulle selleks liiga kallis.

+50
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No just. Ma ei saa aru, miks Eesti Ekspress esitab päringuid Hollandile, mitte Eesti riik.
Jube kahju ja trauma ikka, mis lapsele põhjustatakse.
Julmalt ikka 1:0 ära tehtud.

+18
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui asi on paadisillas, siis oleks pidanudki ju nii ütlema. Kui paadisilda pole x kuupäevaks, siis sanktsioonid on järgmised……
Otsiti erinevaid põhjuseid ja leiti. Ju jah keegi kaebas. Oled jah tolerantne ja väikese ökoloogilise jalajäljega, no aga proovi massist erineda ja seda veel võõral maal. Oma laps kannatab lihtsalt. Oma laps on ju kõige tähtsam ja tema heaolu.

+38
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on meil ainult ema versioon ja lastekaitse ei saa meediale öelda, mis põhjustel laps tegelikult ära võeti, sest neil on kohustus konfidentsiaalsusele. Kuna ise töötan väärkoheldud lastega ja näen neid lugusid siinsamas Eestis kogu aeg kõrvalt, siis ei usu, et ka Hollandis nii kergelt lapsi perest ära võetakse “sest polnud sooja vett” vms. Ka Eestis on olnud taolisi lugusid meedias, kus inimesed on tagajalgadel, et KUIDAS on võimalik, et nii toredatelt vanematelt lapsed lihtsalt sellepärast ära võeti, et kodu on väike (või muu suvaline vanemate poolt meediale ette söödetud pseudopõhjus). Tegelik põhjus on sellisel puhul olnud loomulikult miski muu, nt vanemad joovad nädalate kaupa, lapsed näljas, viieaastane üheaastase eest hoolitsemas; peksmine tõsiste füüsiliste vigastusteni; seksuaalne väärkohtlemine.

Ma ei tea, mis selle Hollandi loo taga on, aga tahan lihtsalt öelda, et need laste ära võtmise teemad, mis Eestis ajakirjandusse on jõudnud, on tegelikkuses olnud absoluutselt teine asi kui see, mida vanemad avalikult räägivad.

+66
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ise töötan väärkoheldud lastega ja näen neid lugusid siinsamas Eestis kogu aeg kõrvalt, siis ei usu, et ka Hollandis nii kergelt lapsi perest ära võetakse

Kui sa töötad väärkoheldud lastega ja näed lugusid kõrvalt, siis sa peaksid ju ka piisavalt informeeritud olema, et teada, et paljudes riikides, kas või üle lahe Soomes, võetaksegi väga kergelt ära lapsi peredest.

+19
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tea jah, milles asi. Aga noo paatmajas vast ei elaks üksigi, veelvähem väikese lapsega.

+9
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest see ema oli täiesti ullike. Ronida 4-aastase lapsega võõrale maale põhjendusega, et seal on ülihea haridus ja siis toppida laps mingisse moslemite kooli, kus tundegi ei toimu. Siis elada seal võõral maal nii, et kodu ei ole. Nagu enne seda paati olnuks normaalne elada lapsega kusagil võõraste inimeste tagatoas. Ja no see paat, see on täielik tipp muidugi. Kas keegi meist siin läheks a la Pirita jõele paati elama, vahepeal veel ööbiks kusagil palgi all, vahepeal ukerdaks mööda palki paati, kus ei ole vett ega elektrit ja toitu keedaks kaldal pajas lõkkel. Ei imesta, et laps ära võeti, sest pole ju ette teada, mis emale järgmisena pähe võiks tulla – äkki tahaks heinaküünis elada. Ei kujuta ette, kuidas nad talvel seal paadis elanud oleksid.

+57
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest see ema oli täiesti ullike. Ronida 4-aastase lapsega võõrale maale põhjendusega, et seal on ülihea haridus ja siis toppida laps mingisse moslemite kooli, kus tundegi ei toimu. Siis elada seal võõral maal nii, et kodu ei ole. Nagu enne seda paati olnuks normaalne elada lapsega kusagil võõraste inimeste tagatoas. Ja no see paat, see on täielik tipp muidugi. Kas keegi meist siin läheks a la Pirita jõele paati elama, vahepeal veel ööbiks kusagil palgi all, vahepeal ukerdaks mööda palki paati, kus ei ole vett ega elektrit ja toitu keedaks kaldal pajas lõkkel. Ei imesta, et laps ära võeti, sest pole ju ette teada, mis emale järgmisena pähe võiks tulla – äkki tahaks heinaküünis elada. Ei kujuta ette, kuidas nad talvel seal paadis elanud oleksid.

Hollandis elatakse üsna palju paatides. Ega see pole tavaline aerupaat, vaid paatmaja.

+23
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hollandis elatakse üsna palju paatides. Ega see pole tavaline aerupaat, vaid paatmaja.

Ma tean, aga palun mine vaata enne fotosid sellest konkreetsest paadist ja siis räägi majast.

+24
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin ainult artikli sissejuhatust, aga tundsin selle naise tema mõne aasta taguste perekooli postituste järgi ära. Meie pere elab ka väikelapsega välismaal ja mulle jäi tookord tema teema ja kummalisevõitu paljusõnaline tekst eredalt meelde. Ta on ilmselgelt oma lapsega juba tükk aega seal igasugu institutsioonide huviorbiidis olnud ja ma kahtlustan, et mitte päris ilmaasjata. Iseasi, kui palju on selle põhjuseks nt tema segane eneseväljendus suhtlemisel. Tegemist tundub olevat absoluutse boheemlasega, mingi kunstnike värk vist. Seal esimese teema lõpus läks asi juba nii kaugele, et teeme parem rahvusvahelised seadused ümber, et temal mugavam oleks… Nojah.
Google näitab, et tema heaks on ka korjandus tehtud ja seal on kirjas, et kohus määras talle lapse tagasi, kui ta oma paadi elamiskõlbulikuks remondib. Loodan, et ta saab hakkama, laps koju ja eluga jälle järje peale.

https://foorum.perekool.ee/teema/appi-laps-sundis-valismaal/

https://foorum.perekool.ee/teema/mis-arvate-sunnikaardist/

+30
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea jah, milles asi. Aga noo paatmajas vast ei elaks üksigi, veelvähem väikese lapsega.

Seda jah. Eriti siis, kui paati saab ainult mööda mahalangenud puutüve ronides.

Tegelikult ma ei saa üldse aru, mis põhjusel see naine iga hinna eest pooleldi paadialusena Hollandis elada tahab. Selleks, et 4-aastane laps seal kooli sai minna? Minu meelest kummalised valikud, seda enam, et tema aastatagune elu Eestis tundus korras olevat.

+33
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No heakene küll tingimused ei vasta nõutele, sellest võib veel aru saada, aga ma ei mõista, miks emal lapsega eriti kohtuda ei lubada ja ainult range järelvalve all justkui oleks ta ohtlik kurjategija. Kuidas halvad elamistingimused saavad olla põhjus, miks laps emaga suhelda ei või? Sellest mina selle Hollandi loo puhul aru ei saa, miks laps niimoodi emast võõrutatakse ega mõelda, et ema ikka tulevikus võiks last edasi kasvatada kui tingimused paremad. Las harjub võõras peres ja unustab oma emakeele ja siis ei anta tagasi, sest last ei saa ju traumeerida. Miks emale ja lapsele koos mingit sotsiaalelamispinda ei antud, et ei peaks ema ja last lahutama? Kas siin loos on veel nüansse, mida me ei tea?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need lingitud teemad on küll “no anna kannatust”.
Või see, et Hollandis on hea koolisüsteem, aga ema ei pea oluliseks, et laps korralikult keeltki oskaks?
Pakun, et adekvaatne inimene tuleks lapsega Eestisse, mitte ei kügeleks välismaal kuskil paadis ja kakleks ametnikega…

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

hea, te minu lapsepõlved dušš määrav polnud. me pesime ennast kõik kausis.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi meist siin läheks a la Pirita jõele paati elama, vahepeal veel ööbiks kusagil palgi all, vahepeal ukerdaks mööda palki paati, kus ei ole vett ega elektrit ja toitu keedaks kaldal pajas lõkkel.

Siin on jah mõeldamatu, et keegi paatmajas elaks, aga mitmel pool maailmas, sh Hollandis ei ole. Hollandis elab paatmajades sadu inimesi. Need on muidugi korralikud paatmajad ja ühendatud elektrivõrku ning soe vesi, dušš, paadisild jms on ka olemas.

See naine on natuke ullike küll, selline vaba kunstnikuhing, aga päris saamatu ju pole, isegi raha suudab teenida ja ökoeluviisi harrastajaid on teisigi. Aga eks see kohalikke pahandas, et mingi võõras seal niimoodi elab. Oligi pinnuks silmas, võõras pealekauba, oma kohaliku veidriku oleks ära kannatanud, aga mingi idaeurooplane? Eesti ja Ida-Euroopa on kahjuks rikka Euroopa jaoks endiselt mingi alamklass ja kuna me oleme valged ning kristliku kultuuriruumi taustaga, siis oleme meie need, kelle peal võib oma võõraviha ja igasugu kahtlusi ning muidu pahameelt julgelt välja elada. Moslemite kogukonnakooli tegelasi ka ilmselt pahandas, et laps sealt ära võeti.

Olgu see siis õpetuseks igasugu seiklejatele, et kui teil on lapsed, siis nendega on turvalisim siiski kodumaal elada. Loodan, et Anju ja tema ema lugu lõpuks siiski positiivselt laheneb.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi meist siin läheks a la Pirita jõele paati elama, vahepeal veel ööbiks kusagil palgi all, vahepeal ukerdaks mööda palki paati, kus ei ole vett ega elektrit ja toitu keedaks kaldal pajas lõkkel.

Siin on jah mõeldamatu, et keegi paatmajas elaks, aga mitmel pool maailmas, sh Hollandis ei ole. Hollandis elab paatmajades sadu inimesi. Need on muidugi korralikud paatmajad ja ühendatud elektrivõrku ning soe vesi, dušš, paadisild jms on ka olemas.

See naine on natuke ullike küll, selline vaba kunstnikuhing, aga päris saamatu ju pole, isegi raha suudab teenida ja ökoeluviisi harrastajaid on teisigi. Aga eks see kohalikke pahandas, et mingi võõras seal niimoodi elab. Oligi pinnuks silmas, võõras pealekauba, oma kohaliku veidriku oleks ära kannatanud, aga mingi idaeurooplane? Eesti ja Ida-Euroopa on kahjuks rikka Euroopa jaoks endiselt mingi alamklass ja kuna me oleme valged ning kristliku kultuuriruumi taustaga, siis oleme meie need, kelle peal võib oma võõraviha ja igasugu kahtlusi ning muidu pahameelt julgelt välja elada. Moslemite kogukonnakooli tegelasi ka ilmselt pahandas, et laps sealt ära võeti.

Olgu see siis õpetuseks igasugu seiklejatele, et kui teil on lapsed, siis nendega on turvalisim siiski kodumaal elada. Loodan, et Anju ja tema ema lugu lõpuks siiski positiivselt laheneb.

Arvan sama, et tavainimese jaoks kummaline naisterahvas jäi Hollandi süsteemi hammasrataste vahele. Olgem nüüd ausad, kui Eestis ka näit keegi moldaavlanna kuskile külla maanduks ja põlluserval vagunelamus last kasvatama asuks, küllap satuks ta ka teravdatud tähelepanu alla ja kui siis Eesti lastekaitse lapse kenasse sooja SOS Lastekülla paigutada tahaks, siis noogutaksid paljud rõõmsalt kaasa. See paatmaja seal Hollandis oli väljastpoolt vinks-vonks, aga seestpoolt nägigi üsna räpakas välja, öko, ma saan aru, aga siiski. Kusjuures ma arvan, et seal Hollandis on ka boheemlastest kunstnikke, kes lapsi sarnastes tingimustes kasvatavad, aga nad on kohalikud.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kahjuks olen selle naisterahvaga kokku puutunud ja tegu on väga omamoodi inimesega. Ma ei imesta üldse, et temalt laps ära võeti.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu ta hollandlasest mees kadus?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul on küll hea meel ,et laps sellise “emme” käest päästeti!

+10
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks jäi selle naisterahva eelmisi teemaarendusi lugedes mulje, et seal loos on palju rohkem probleeme kui see paju. Ta tundub selline üli-emotsionaalne ja segaduses olevat.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on meil ainult ema versioon ja lastekaitse ei saa meediale öelda, mis põhjustel laps tegelikult ära võeti, sest neil on kohustus konfidentsiaalsusele. Kuna ise töötan väärkoheldud lastega ja näen neid lugusid siinsamas Eestis kogu aeg kõrvalt, siis ei usu, et ka Hollandis nii kergelt lapsi perest ära võetakse “sest polnud sooja vett” vms. Ka Eestis on olnud taolisi lugusid meedias, kus inimesed on tagajalgadel, et KUIDAS on võimalik, et nii toredatelt vanematelt lapsed lihtsalt sellepärast ära võeti, et kodu on väike (või muu suvaline vanemate poolt meediale ette söödetud pseudopõhjus). Tegelik põhjus on sellisel puhul olnud loomulikult miski muu, nt vanemad joovad nädalate kaupa, lapsed näljas, viieaastane üheaastase eest hoolitsemas; peksmine tõsiste füüsiliste vigastusteni; seksuaalne väärkohtlemine.

Ma ei tea, mis selle Hollandi loo taga on, aga tahan lihtsalt öelda, et need laste ära võtmise teemad, mis Eestis ajakirjandusse on jõudnud, on tegelikkuses olnud absoluutselt teine asi kui see, mida vanemad avalikult räägivad.

Ma töötan Soomes lastekaitses ja võin ka õelda, et see, kuidas lapse vanemad asja esitavad, ei pruugi olla ja tavaliselt ei olegi kogu tõde. Väike kodu, sooja vee puudumine või peres palju lapsi ei ole kunagi põhjus lapse perest eraldamiseks. Kõige kohutavam ongi just see, kuidas vanemad, sõna otseses mõttes, valetavad sotsiaalmeedias ja meedias ning rahvas nendega kaasa läheb. Soomes räägitakse lastega äritsemisest ja sotsiaaltöötajate omavolist, kes iga väikese asja pärast lapse kodust eraldavad. Väikesed asjad on siis laste pidev peksmine, näljas pidamine jne. Väärkoheldud lapsed vahel ei saa isegi aru, et see ei ole normaalne, et poest peab süüa varastama, kuna ema on olnud nädala tsüklis, et ei ole normaalne näha pealt täiskasvanute seksakti või lihtsalt see, et laps peab enda õlule võtma mitteeakohase vastutuse, nt hoolitsemise kodu ja väiksemate õdede-vendade eest. Vaimselt mittestaabilse vanemaga kooselu pole just lapse edu.

+41
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ise töötan väärkoheldud lastega ja näen neid lugusid siinsamas Eestis kogu aeg kõrvalt, siis ei usu, et ka Hollandis nii kergelt lapsi perest ära võetakse

Kui sa töötad väärkoheldud lastega ja näed lugusid kõrvalt, siis sa peaksid ju ka piisavalt informeeritud olema, et teada, et paljudes riikides, kas või üle lahe Soomes, võetaksegi väga kergelt ära lapsi peredest.

Kui sa vähegi Soome meediat jälgid siis teaksid,et viimase 10aasta jooksul on järsult tõusnud lastega seotud kuriteod ( kärgperedes lapse mõrvamised, eri rahvustest, usust paaride lahutusprotsessist tingitud erimeelsused kellele jääb laps jne,sinna juurde veel seksuaalne ärakasutamine). Ja antud juhtumite puhul ongi näpuga osutatud sotsiaaltöötajate ja lastekaitse poole, et muka nad midagi ei teinud, olgugi, et vihjeid saadeti jpm.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Artikkel oli ema nägemus ja versioon. Et justkui põhiprobleem oli vee ja elektri puudus. Ainult ridade vahelt tuli välja, kuidas ta end sisse seadis kuhugi privaatsesse eramajade piirkonda, kus võõras boheem väga suurt tähelepanu äratas, kuidas ta väitis, et kodukoolitab last, aga see seisnes looduse jälgimises, kuidas laps turnib paati puutüve peal ja kuskil kõrval laiutab hunnik ehitusjäätmeid, kuidas aeg-ajalt seal kaldal ööbitakse jne jne.
Ei tundu see asi nii lihtne nagu ajakirjanik püüab näidata

+34
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ei olnud kodutunde saates see, kus sots. töötaja võttis 2 last ära ja taheti see sots. töötaja lausa lintšida? Pärast selgus, et lapsed olid kopsupõletikus ja tuligi ära võtta.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See naine tegi kõige olulisema valesti. Jah on võimalik elada nii, aga sel juhul tulnuks laps ametlikult siduda Eestiga. Eestis sünnitada, Eestis kirjas olla ning nuhkivatele hollandlastele öelda, et ollakse Hollandis ajutiselt kunstiprojekti raames vms ja laps on kodumaal ehk Eestis koolikohustuslik alles vanusest 7. Et elada vaba inimese elu, peab olema väga nutikas ning ettenägelik, tuleb oskuslikult end poetada riikide vahele. Selliselt oleks saanud vabadena Hollandis ja Eestis vaheldumisi elada ilusti lapse koolini ja sealt edasi kasvõi koduōpe Eesti kooli alt. Pole vaja end võõrale maale nii hingekirja suruda ja elu ametnikega risti rästi põimida ja mis autojuhiload, Holland on ratturite maa. Hoidnud madalat profiili ja kõik olnuks korraks, ise ronis ametnike lõugade vahele ja ametnik pole loll, iga laps on seal kullahinnaga teenistus nii asendusperele, kui riigile.

Samuti ei ole uudis, et Skandinaavia lastekaitse ületabki oma volitusi ja võtab lapsi ära just sisserännanutelt olematute põhjendustega. Antud naine oma paadieluga andis isegi piisavalt pōhjusi. Boheemlane võib olla, aga tuleb aru saada, et teised su ümber boheemlased pole.

+26
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas ei olnud kodutunde saates see, kus sots. töötaja võttis 2 last ära ja taheti see sots. töötaja lausa lintšida? Pärast selgus, et lapsed olid kopsupõletikus ja tuligi ära võtta.

See oli vist see Siivi lugu?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma töötan Soomes lastekaitses ja võin ka õelda, et see, kuidas lapse vanemad asja esitavad, ei pruugi olla ja tavaliselt ei olegi kogu tõde. Väike kodu, sooja vee puudumine või peres palju lapsi ei ole kunagi põhjus lapse perest eraldamiseks. Kõige kohutavam ongi just see, kuidas vanemad, sõna otseses mõttes, valetavad sotsiaalmeedias ja meedias ning rahvas nendega kaasa läheb. Soomes räägitakse lastega äritsemisest ja sotsiaaltöötajate omavolist, kes iga väikese asja pärast lapse kodust eraldavad. Väikesed asjad on siis laste pidev peksmine, näljas pidamine jne. Väärkoheldud lapsed vahel ei saa isegi aru, et see ei ole normaalne, et poest peab süüa varastama, kuna ema on olnud nädala tsüklis, et ei ole normaalne näha pealt täiskasvanute seksakti või lihtsalt see, et laps peab enda õlule võtma mitteeakohase vastutuse, nt hoolitsemise kodu ja väiksemate õdede-vendade eest. Vaimselt mittestaabilse vanemaga kooselu pole just lapse edu.

Soome lastekaitsest on saanud oluline inimõiguste rikkumise probleem ja ÜRO on juba väsinud lahendamast soome lastekaitseametnike omavolitsemise tagajärjel lõhutud perede kaebusi. Soome riik palus avalikult andeks peredelt, keda Soome lastekaitse on väärkohelnud ning lõhkunud. Ametnikud ise valetavad, moonutavad tõtt, väärkohtlevad nii lapsi kui nende vanemaid, laimavad tagaselja, muudavad toimikute sisu, eemaldades sealt positiivsed tõendid ja fabritseerides pooltõdesid või suisa valesid. Ning kuna ametnikele on antud piiramatu võim, siis on tavainimene nende ees kaitsetu. Kui vähegi püüad oma peret päästa ja suu lahti teed, nii tuleb ametniku poolt silmapilk klisheelause: “See on vaid ühe osapoole nägemus!” Samas aga vaikitakse maha, et ka ametniku nägemus on ju vaid ühe osapoole nägemus.

Seda Hollandi ema ja ta last ma ei tunne, aga paraku on kurb fakt see, et jah, tõepoolest võetaksegi mõnedes riikides lapsi vanematelt ära mitte joomise-peksu, vaid hoopis näiteks koduõppele jätmise pärast. Samuti on Soome lastekodudes hulganisti koolikiusatuid, kelle vanemad, nõudes koolipoolsete kiusamist lõpetavate meetmete tarvituselevõttu, sattusid selle tõttu kooliga konflikti ning kool otsustas tülikast koolikiusatud õpilasest ja tema perest vabaneda, tehes lastekaitsesse kaebuse ja esitades fabritseeritud fantaasiaid. Kuni lastekaitse tegevust mitte keegi ei kontrolli, selliste juhtumite kasv jätkub.

+12
-19
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 245 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma igatsen Anjut