Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma igatsen Anjut

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 245 )

Teema: Ma igatsen Anjut

Postitas:
Kägu

Ma töötan Soomes lastekaitses ja võin ka õelda, et see, kuidas lapse vanemad asja esitavad, ei pruugi olla ja tavaliselt ei olegi kogu tõde. Väike kodu, sooja vee puudumine või peres palju lapsi ei ole kunagi põhjus lapse perest eraldamiseks. Kõige kohutavam ongi just see, kuidas vanemad, sõna otseses mõttes, valetavad sotsiaalmeedias ja meedias ning rahvas nendega kaasa läheb. Soomes räägitakse lastega äritsemisest ja sotsiaaltöötajate omavolist, kes iga väikese asja pärast lapse kodust eraldavad. Väikesed asjad on siis laste pidev peksmine, näljas pidamine jne. Väärkoheldud lapsed vahel ei saa isegi aru, et see ei ole normaalne, et poest peab süüa varastama, kuna ema on olnud nädala tsüklis, et ei ole normaalne näha pealt täiskasvanute seksakti või lihtsalt see, et laps peab enda õlule võtma mitteeakohase vastutuse, nt hoolitsemise kodu ja väiksemate õdede-vendade eest. Vaimselt mittestaabilse vanemaga kooselu pole just lapse edu.

Soome lastekaitsest on saanud oluline inimõiguste rikkumise probleem ja ÜRO on juba väsinud lahendamast soome lastekaitseametnike omavolitsemise tagajärjel lõhutud perede kaebusi. Soome riik palus avalikult andeks peredelt, keda Soome lastekaitse on väärkohelnud ning lõhkunud. Ametnikud ise valetavad, moonutavad tõtt, väärkohtlevad nii lapsi kui nende vanemaid, laimavad tagaselja, muudavad toimikute sisu, eemaldades sealt positiivsed tõendid ja fabritseerides pooltõdesid või suisa valesid. Ning kuna ametnikele on antud piiramatu võim, siis on tavainimene nende ees kaitsetu. Kui vähegi püüad oma peret päästa ja suu lahti teed, nii tuleb ametniku poolt silmapilk klisheelause: “See on vaid ühe osapoole nägemus!” Samas aga vaikitakse maha, et ka ametniku nägemus on ju vaid ühe osapoole nägemus.

Seda Hollandi ema ja ta last ma ei tunne, aga paraku on kurb fakt see, et jah, tõepoolest võetaksegi mõnedes riikides lapsi vanematelt ära mitte joomise-peksu, vaid hoopis näiteks koduõppele jätmise pärast. Samuti on Soome lastekodudes hulganisti koolikiusatuid, kelle vanemad, nõudes koolipoolsete kiusamist lõpetavate meetmete tarvituselevõttu, sattusid selle tõttu kooliga konflikti ning kool otsustas tülikast koolikiusatud õpilasest ja tema perest vabaneda, tehes lastekaitsesse kaebuse ja esitades fabritseeritud fantaasiaid. Kuni lastekaitse tegevust mitte keegi ei kontrolli, selliste juhtumite kasv jätkub.

See pole nii vaid Soomes, julmuselt juhib Norra lastekaitse ning sekundeerivad kohe Rootsi, Soome, Taani, Holland ja UK. Ärge ronige sinna lastega süsteemi kirja, külaliselu elada võib, aga ilma end sidumata.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma tean isiklikult väga asjalikku ja tublit ema (tunnen seda ema lapsest peale), keda ja kelle last on soome lastekaitse väga-väga vääralt kohelnud. täiesti ebanormaalne, mis paljudes riikides toimub.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konkreetselt selle juhtumi osas on üks probleem lapse koduõppele jätmine (sel põhjusel armastatakse tõesti lapsi ära võtta), teine aga ebapiisav elukoht.

Artiklis on mainitud, et nad sattusid lastekaitse huviorbiiti, kui kool tegi kaebuse, et laps ei täida koolikohustust. Samas on laps alles viiene ja ema sõnutsi õpetas ta last kodus. Seaduse järgi on koduõpe lubatud!

Teine mure oli elukoht. Siinkohal saan ametnike murest isegi mõnel määral aru, tänapäevaseid mugavusi selles paatmajas muidugi polnud. Nüüd aga viskaks jällegi ühe kivi ametnike kapsaaeda: nimelt peaks seaduse järgi olema lastekaitseametnike kohustuseks peret Aidata, mitte lihtlabaselt lõhkuda. Seaduse järgi on lapsevanemal õigus jalutada KOV sotsiaalosakonda sisse ja rääkida ametnikule oma mure ära: et oleme kahekesi väikese lapsega ja ootamatult tõsteti meid korterist välja, palun aidake! Ning ametnik on kohustatud nüüd oma pea tööle panema ning midagi välja nuputama. Ta peaks pakkuma perele erinevaid lahendusi, võiks vaadata, kas tema piirkonnas on ehk mõni sotsiaalkorter, halvemal juhul leiab kas või mingi ema-lapse toakese. Kuid lihtsalt tulla politseinikega kohale ja võtta laps kaasa ilma, et ema talle jopetki selga jõuaks panna – nii ei kõlba. Vot seda oleks tahtnud ajalehest lugeda, et kas ametnikud olid neile pakkunud midagi? Või ei olnud ametnikud pakkunud mitte mingisugust abi, ainult käisid niisama kohal vahtimas-keelamas. Sel juhul on see teguviis seadusevastane.

P.S. Mis puutub lastekaitsesse kaebuse tegemise anonüümsusse, siis siin on selline reegel: juhul kui kaebaja teeb seda oma tööülesannete täitmise ajal (nt õpetaja, koolipsühholoog, tugispetsialist vms), siis tema nimi peaks olema (vähemalt seaduse järgi) avalik, st lapsevanemale tuleb öelda, et kaebuse tegijaks oli nimelt õpetaja. Ent juhul kui kaebuse tegija on keegi eraisik, nt naabritädi, siis tema nime ei pea avaldama, see võib jääda saladusse.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Konkreetselt selle juhtumi osas on üks probleem lapse koduõppele jätmine (sel põhjusel armastatakse tõesti lapsi ära võtta), teine aga ebapiisav elukoht.

Artiklis on mainitud, et nad sattusid lastekaitse huviorbiiti, kui kool tegi kaebuse, et laps ei täida koolikohustust. Samas on laps alles viiene ja ema sõnutsi õpetas ta last kodus. Seaduse järgi on koduõpe lubatud!

Teine mure oli elukoht. Siinkohal saan ametnike murest isegi mõnel määral aru, tänapäevaseid mugavusi selles paatmajas muidugi polnud. Nüüd aga viskaks jällegi ühe kivi ametnike kapsaaeda: nimelt peaks seaduse järgi olema lastekaitseametnike kohustuseks peret Aidata, mitte lihtlabaselt lõhkuda. Seaduse järgi on lapsevanemal õigus jalutada KOV sotsiaalosakonda sisse ja rääkida ametnikule oma mure ära: et oleme kahekesi väikese lapsega ja ootamatult tõsteti meid korterist välja, palun aidake! Ning ametnik on kohustatud nüüd oma pea tööle panema ning midagi välja nuputama. Ta peaks pakkuma perele erinevaid lahendusi, võiks vaadata, kas tema piirkonnas on ehk mõni sotsiaalkorter, halvemal juhul leiab kas või mingi ema-lapse toakese. Kuid lihtsalt tulla politseinikega kohale ja võtta laps kaasa ilma, et ema talle jopetki selga jõuaks panna – nii ei kõlba. Vot seda oleks tahtnud ajalehest lugeda, et kas ametnikud olid neile pakkunud midagi? Või ei olnud ametnikud pakkunud mitte mingisugust abi, ainult käisid niisama kohal vahtimas-keelamas. Sel juhul on see teguviis seadusevastane.

P.S. Mis puutub lastekaitsesse kaebuse tegemise anonüümsusse, siis siin on selline reegel: juhul kui kaebaja teeb seda oma tööülesannete täitmise ajal (nt õpetaja, koolipsühholoog, tugispetsialist vms), siis tema nimi peaks olema (vähemalt seaduse järgi) avalik, st lapsevanemale tuleb öelda, et kaebuse tegijaks oli nimelt õpetaja. Ent juhul kui kaebuse tegija on keegi eraisik, nt naabritädi, siis tema nime ei pea avaldama, see võib jääda saladusse.

Ma kardan, et see ema on eelkõige kehv suhtleja. Keelt küll oskab, aga isegi siinsetes Perekooli teemades jäi temast mulje kui hüsteerilise ja jäiga suhtlemismaneeriga inimesest. Ta peaks Hollandis leidma tugiisiku, kes nõustaks teda ametnikega suhtlemisel.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kardan, et see ema on eelkõige kehv suhtleja. Keelt küll oskab, aga isegi siinsetes Perekooli teemades jäi temast mulje kui hüsteerilise ja jäiga suhtlemismaneeriga inimesest. Ta peaks Hollandis leidma tugiisiku, kes nõustaks teda ametnikega suhtlemisel.

Lugesin tema eelnevaid teemasid, kust sa küll hüsteerilise iseloomustuse võtad? Ja sellise sõna üldse? Pigem on tegemist täiesti boheemlasliku ja laialivalguva mõtlemisega ning äärmuslikult rahuliku inimesega, kes ei näinud sedagi, et otse ta nina all juba selgelt arenes lapse äravõtmise oht. Ammu tulnuks kodinad kokku panna, hiljemalt peale ametnike esimesi külastusi ja ajutiseltki Eesti tulla ning jätta see tobe paat kus seda ja teist. Täiesti lillelapselik mõtlemine. Seda paadimüüjat tahaks ka näha, leidis ühe ullikese, kellele kõlbmatu elukoht maha parseldada.

+29
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea jah, milles asi. Aga noo paatmajas vast ei elaks üksigi, veelvähem väikese lapsega.

Paatmajal ja paatmajal on vahe. Olen ise elanud Inglismaal paatmajas ja see oli absoluutselt ok. Sealt piltidelt ma pigem näen mustust ja hoolitsematust. Muidugi ma loodan, et ema saab enda lapse tagasi, aga ema peab ka aru saama, et kui Sul on laps, siis käivad asjad veidi teisiti kui siis kui Sa vaid üksi ja endale elad. Nii lihtsalt on. Olles enda lapse ise 14-aastaseks kasvatanud, siis saan sõna võtta. Üksi oleks minu natuuriga sobinud elada seal, kus mu seljakott ja soojas kliimas kasvõi palmi all ( on elatud ka), aga kui Sul on laps, siis asjad paraku muutuvad. Ise siis otsustad, mis on tähtsam, kas laps või enda “pohhui”. Kusjuures ma kavatsen enda rändurielustiili tulevikus taas praktiseerida. Õnneks sain lapse üsna vara ja kui tema saab 18, ei ole mina veel 40 🙂 Aga lapse kasvatan täisealiseks tema huvidest lähtuvalt ja olen kogunud ka väikese pagasi, millega ta saab ilusti hakkama ka mõnda aega pärast enda täiskasvanu elu algust 🙂 Pärast ta saab ju ise otsustada, milline tema elu tuleb ja kuidas ta seda organiseerib 🙂

+30
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ametnikud ei pea midagi tulema pakkuma. Abi tuleb ise küsida ja küllap ta oleks juba ammu teadnud, mida vaja teha, kui oleks küsimas käinud. Ilmselt tänu koolile olid ametnikud ammu kursis selle pere probleemidega ja ilmselt ei uurinud ema enne paadiostu oma ressursse. Ta vast ikka teadis, et tal tuleb elamislia saamiseks sinna palju investeerida.
Kui Eestis koliks hollanlane lapsega väikesuvilasse, millel pole elamisluba, teatud pingega elektrit, vett ja wc-d, siis saaksid käsu jalamaid välja kolida + trahvi ka veel. Abi ei pakutaks, seda tulens ise otsida. Normaalse pingeta elektrita elamu on siiski tuleohtlik. Kütta on ju vaja seda paati, mis pole mingi paatmaja. Paatmajad Hollandis on hoopis teistsuguse suurusega ja sisuga.

Hollandis, ma arvan, on dušš kindlasti kõigil ja selle puudumine ilmselt on täiesti arusaamatu neile. Pole mõtet Eestiga võrrelda, Eesti kodud ongi kommunikatsioonide poolest täielik Ida-Euroopa.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ametnikud ei pea midagi tulema pakkuma. Abi tuleb ise küsida ja küllap ta oleks juba ammu teadnud, mida vaja teha, kui oleks küsimas käinud. Ilmselt tänu koolile olid ametnikud ammu kursis selle pere probleemidega ja ilmselt ei uurinud ema enne paadiostu oma ressursse. Ta vast ikka teadis, et tal tuleb elamislia saamiseks sinna palju investeerida.

Kui Eestis koliks hollanlane lapsega väikesuvilasse, millel pole elamisluba, teatud pingega elektrit, vett ja wc-d, siis saaksid käsu jalamaid välja kolida + trahvi ka veel. Abi ei pakutaks, seda tulens ise otsida. Normaalse pingeta elektrita elamu on siiski tuleohtlik. Kütta on ju vaja seda paati, mis pole mingi paatmaja. Paatmajad Hollandis on hoopis teistsuguse suurusega ja sisuga.

Hollandis, ma arvan, on dušš kindlasti kõigil ja selle puudumine ilmselt on täiesti arusaamatu neile. Pole mõtet Eestiga võrrelda, Eesti kodud ongi kommunikatsioonide poolest täielik Ida-Euroopa.

Tõeliselt “vaba mōtlemisega” hipikultuuri pärandit kandev riik on Holland sel juhul tõesti. Pistku endile need duššid seal..
Mis asi on normaalse pingeta elektrita elamu Eestis? Oled ikka maaeluga ka kursis Eestis, siin on ainuüksi elektrita majapidamisi 10 000 tuuri.

+8
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see laps oma isa juures ei ela?? Kuhu see mees siis kadus?
Või ei olnudki neil mingit erilist suhet, kuigi naine nii püüdis väita?

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll eesti naised suudavad igast maailma otsast endale jamasid tekitada, mehed ei ole nii aktiivsed seiklejad. Selline oli lapse elu või?

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Artikkel oli ema nägemus ja versioon. Et justkui põhiprobleem oli vee ja elektri puudus. Ainult ridade vahelt tuli välja, kuidas ta end sisse seadis kuhugi privaatsesse eramajade piirkonda, kus võõras boheem väga suurt tähelepanu äratas, kuidas ta väitis, et kodukoolitab last, aga see seisnes looduse jälgimises, kuidas laps turnib paati puutüve peal ja kuskil kõrval laiutab hunnik ehitusjäätmeid, kuidas aeg-ajalt seal kaldal ööbitakse jne jne.

Ei tundu see asi nii lihtne nagu ajakirjanik püüab näidata

Mulle tundub ka, et politseile kaebas mõni naaber. Artiklis oli juttu, kuidas ema kaldale paadi kõrvale komposti-, liiva- ja lauahunniku kuhjas, taimi istutas jne. Seda kõigest paari kuuga. Pole küll Hollandi seadustega kursis, aga Eesti sadamates ostetakse koht PAADILE. See ei anna õigust veekogu ääres maa peal oma kraami hoida ja peenraid teha. Ja reegli eiramine võib maaomanikest naabrid kurjaks ajada.
Artiklist sain aru, et alguses pakkusid ametnikud emale ja lapsele võimalust KOOS varjupaika minna, aga see emale ei sobinud.
Suve oleks ta seal paadis ilmselt koos lapsega üle elanud, aga talvel pole elektri, vee ja soojustuse puudumine enam nii romantiline.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei saa ühest asjast aru – miks ta seal Hollandis üldse elas?
Oleks tulnud Eestisse kuhugi maapiirkonda.
Laps oleks saanud käia kohalikus lasteaias, oleks võinud elada kuskil majas metsa sees, keegi ei oleks seganud.
Ta kirjutas, et loodusega kohas elamine on seal Hollandis luksus. Aga palun, tulgu tagasi – meil on seda luksust ju küll vabalt veel saada. Ja haridus on meil ka normaalne, isegi väikestes kohtades.
Piltide järgi oli see paatmaja üks hunnik õnnetust, pigem midagi meie Kodutundes näidatavate kodude moodi.

+38
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja ajutiseltki Eesti tulla

EESTISSE! Sisseütlev kääne! (krt küll!)

+39
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soome lastekaitsest on saanud oluline inimõiguste rikkumise probleem ja ÜRO on juba väsinud lahendamast soome lastekaitseametnike omavolitsemise tagajärjel lõhutud perede kaebusi. Soome riik palus avalikult andeks peredelt, keda Soome lastekaitse on väärkohelnud ning lõhkunud. Ametnikud ise valetavad, moonutavad tõtt, väärkohtlevad nii lapsi kui nende vanemaid, laimavad tagaselja, muudavad toimikute sisu, eemaldades sealt positiivsed tõendid ja fabritseerides pooltõdesid või suisa valesid. Ning kuna ametnikele on antud piiramatu võim, siis on tavainimene nende ees kaitsetu. Kui vähegi püüad oma peret päästa ja suu lahti teed, nii tuleb ametniku poolt silmapilk klisheelause: “See on vaid ühe osapoole nägemus!” Samas aga vaikitakse maha, et ka ametniku nägemus on ju vaid ühe osapoole nägemus.

Seda Hollandi ema ja ta last ma ei tunne, aga paraku on kurb fakt see, et jah, tõepoolest võetaksegi mõnedes riikides lapsi vanematelt ära mitte joomise-peksu, vaid hoopis näiteks koduõppele jätmise pärast. Samuti on Soome lastekodudes hulganisti koolikiusatuid, kelle vanemad, nõudes koolipoolsete kiusamist lõpetavate meetmete tarvituselevõttu, sattusid selle tõttu kooliga konflikti ning kool otsustas tülikast koolikiusatud õpilasest ja tema perest vabaneda, tehes lastekaitsesse kaebuse ja esitades fabritseeritud fantaasiaid. Kuni lastekaitse tegevust mitte keegi ei kontrolli, selliste juhtumite kasv jätkub.

Ja miks nad sinu arvates nii peaksid tegema? Nad on ju seal lastekaitses tavalised inimesed, enamus kindlasti ka ise lapsevanemad. Kas neid sunnitakse? Või sinna tööle minnes muutub iga inimene kohe lastevaenulikuks? Kui organisatsiooni eesmärk on kaitsta lapsi, siis miks tahetakse nende elu hoopis raskemaks teha? Paluks seletust.
Ma arvan, et päris nii ikka pole, nagu sa kirjeldad. Eelkõige ikka tegutsetakse lapse huvides ja keegi ei fabritseeri tõendeid.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte ükski laps ei ole ära teeninud elu kusagil paadis. Kui see ema ei ole võimeline lapsele normaalseid elutingimusi tagama, siis tulebki lapsele leida need inimesed, kes seda suudavad.
Olen üsna veendunud, et see pole veel ka kogu tõde.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan tema soovist hippielu elada aru, aga kui mulle tuleks lastekaitse koju ütlema, et mine turvakodusse, siis ma saaks küll aru, et ilmselt tuleb minna. Mida ta küll ometi mõtles, et ei läinud.
Isa ei puutu üldse asjasse. Ilmselgelt seda isa ei ole kuskil. Ega kõik mehed ei olegi normaalsed isad. Vb on surnud või vaimuhaige.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte ükski laps ei ole ära teeninud elu kusagil paadis. Kui see ema ei ole võimeline lapsele normaalseid elutingimusi tagama, siis tulebki lapsele leida need inimesed, kes seda suudavad.

Olen üsna veendunud, et see pole veel ka kogu tõde.

Mina siiski arvan, et see ongi kogu tõde. Kunstnikust ema, kes vastandub ühiskonnale ja nö tavalistele käitumis- ja elamisnormidele, pluss pisut keerukam iseloom. Eelnevates teemades nägi ta kiusamist ka näit nõudes käia beebiga rutiinses arstlikus kontrollis. Ma kõigest hingest loodan, et tal õnnestub oma laps tagasi saada, aga kui ta jonnakalt jätkab oma rea ajamist, siis pole selleks lootustki.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lugesin artiklist välja, et erinevad ametnikud käisid mitmeid kordi tal seal külas ja uurisid asja ning pakkusid erinevaid lahendusi ja ema lihtsalt ei kuulanud/võtnud abi vastu. Kodus koolitamine ei käi nii, et laps lihtsalt kooli ei lähe ja siis teed lillest pildi, teatad, et tegemist on loodusvaatlusega ja kõik on korras. Ka Eestis pead ikka paberid korda ajama, kooliga kokku leppima ja ka jälgima, et laps teatud oskused omandab. See ema lihtsalt ei saatnud last kooli, kuigi juba peale sündi kirjutas ise perekoolis, et koolikohustus on Hollandis alates neljandast eluaastast ja kui seda ei järgi, siis tulevad trahvid jms.
Kui see laps oleks sügisel/talvel sealt puu otsast libisenud ja kukkunud, kes siis oleks süüdi jäänud?
Muidugi võiks aidata aga aga aidatav peab aduma, millal saab abist keelduda ja millal mitte.

+30
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin tema eelnevaid teemasid, kust sa küll hüsteerilise iseloomustuse võtad? Ja sellise sõna üldse? Pigem on tegemist täiesti boheemlasliku ja laialivalguva mõtlemisega ning äärmuslikult rahuliku inimesega, kes ei näinud sedagi, et otse ta nina all juba selgelt arenes lapse äravõtmise oht. Ammu tulnuks kodinad kokku panna, hiljemalt peale ametnike esimesi külastusi ja ajutiseltki Eesti tulla ning jätta see tobe paat kus seda ja teist. Täiesti lillelapselik mõtlemine. Seda paadimüüjat tahaks ka näha, leidis ühe ullikese, kellele kõlbmatu elukoht maha parseldada.

Sa ikka mõne eelneva teema läbi ka lugesid? Äärmuslikult rahulik ja boheemlaslik inimene ei vihasta ega ärritu ametlike kirjade peale, mis kutsuvad beebit rutiinsetele arstivisiitidele. Kohalik koolisüsteem “pantvangistaks” tema lapse ja muu sarnane. Trotslikult kõiges halva nägemine ei ole küll lillelapselik käitumine, pigem ikka oma jäiga maailmapildi läbi surumine, kasvõi lapsest ilmajäämise hinnaga.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

tahaks viidet sellele, et ÜRO on lahendanud lapsevanemate kaebusi. Lihtsalt huvi pärast loeks neid.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps oleks saanud käia kohalikus lasteaias, oleks võinud elada kuskil majas metsa sees, keegi ei oleks seganud.

Ta kirjutas, et loodusega kohas elamine on seal Hollandis luksus. Aga palun, tulgu tagasi – meil on seda luksust ju küll vabalt veel saada. Ja haridus on meil ka normaalne, isegi väikestes kohtades.

Piltide järgi oli see paatmaja üks hunnik õnnetust, pigem midagi meie Kodutundes näidatavate kodude moodi.

ma mõtlesin ka selle peale artiklit lugedes,miks ta Eestis ei ela, tema saaks oma tööd teha ka siin kodus ja siis mõtlesin veel, et selle asemel, et inimesel soovitada või kuidagi aidata elamistingimusi parandada, võetaks laps ära, aga ma ei tea ju, kui 100% tõde see artikkel on

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ju väitis ,et ei usu eesti kooliharidusse ja peamiselt seepärast sinna läkski.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mujalt Soome/Euroopasse kolinud inimesed ei pruugi aru saada, et nende traditsioonilised kasvatusmeetodid/eluviis ei pruugi olla aksepteeritavad demokraatlikus ühiskonnas. Üksikjuhtumeid lahkama loomulikult ei hakka, kuid mina leian nii ametnikuna, kui ka inimesena, et laste sunnitud abielud, suguelundite lõikumised jms. on laste väärkohtlemine, mis toimub “oma kultuuri” sildi all. Lastekaitsele on muuseas teinud avaldusi oma pere kohta ka lapsed ise. Siis,kui mingi juhtum tõuseb pinnale, ehk siis, kui lastekaitse sekkumine on kahjuks juba liiga hiline (nt. Eestis Emily juhtum), siis laiuatatakse käsi ja küsitakse, kus olid lastekaitse silmad, aru saamata, et lastekaitse silmad ongi need pealekaebavad ja kiuslikud naabrid, kes oma nina teiste asjadesse topivad ja anutud perele vaid halba tahavad(tsiteerides suurt osa vanemaid, kelle lapsed on asendusperedes). Siis,kui laps perest eraldatakse, algab töö ka perga, et teatud käitumismustrid muutuks ja laps saaks elada/kohtuda kas või osa ajast oma perega. Siis on tvaliselt täiskasvanud ema ja isa need, kes “kättemaksuks lastekaitse mooridelel” oma lastega kokkusaamistele kohale ei ilmu või munavad muul moel.
Laste õiguste rikkumised asenduskodudes, kus lastel peaks olema just turvaline elu, on loomulikult kahetsusväärne ning lubamatu. Alati satub hulka nn.”mädamunasid”, kes kasutavad laste õnnetut olukorda ära enda majanduslikuks hüvanguks. Samalaadne juhtum oli vist ka Eestis, kus asenduskodus lapsi alandati ja piinati. Eesti rik vist avalikult asenduskodudesse paigutatud laste käest vabanudst palunud ei ole.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ema ei tundu päris adekvaatne, kui neid tema kunagisi teemaalgatusi lugeda. Nii et vaevalt see lugu nii üheplaaniline on, et kurjad lastekaitseametnikud kiusavad tublit lapsevanemat.

Kust te nende elukoha pilte näete?

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ema ei tundu päris adekvaatne, kui neid tema kunagisi teemaalgatusi lugeda. Nii et vaevalt see lugu nii üheplaaniline on, et kurjad lastekaitseametnikud kiusavad tublit lapsevanemat.

maksad 1 euri ja EE vaatad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma tean isiklikult väga asjalikku ja tublit ema (tunnen seda ema lapsest peale), keda ja kelle last on soome lastekaitse väga-väga vääralt kohelnud. täiesti ebanormaalne, mis paljudes riikides toimub.

Aga kuidas siis seline tubli ja väga asjalik inimene lastekaitse huviorbiiti üldse sattus?

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad on ju seal lastekaitses tavalised inimesed, enamus kindlasti ka ise lapsevanemad. Kas neid sunnitakse? Või sinna tööle minnes muutub iga inimene kohe lastevaenulikuks?

No aga nendest teemadest ilmnebki ju, et sotsiaaltööd lähevad õppima manipuleerivad, empaatiatundeta sadistid, kelle elu kutsumus on teha oma klientide elust võimalikult raske.

+3
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

maksad 1 euri ja EE vaatad.

Miza Kalma on ta Facebooki konto, seal näed.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kahjuks olen tolle prouaga reaalselt kokku puutunud ja see polnud üldse tore ega meeldiv kogemus. Tegu on viisakalt öeldes väga kummalise fruktiga, äärmiselt ründav ja ahistav inimene.Väga põgusa suhtlemise järel alustas telefoniterrorit (helistas suures plaanis kogu aeg, ka väga hilistel öötundidel) olin sunnitud numbri blokeerima. Siis alustas pommitamist sotsiaalmeedias jne jne

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta ju väitis ,et ei usu eesti kooliharidusse ja peamiselt seepärast sinna läkski.

Nii, ja nüüd ei usu ta ju ka Hollandi kooliharidusse, nii et mis mõte on hoida last koduõppel Hollandis, kui võiks hoida koduõppel samamoodi Eestis? Ja nelja-aastase lapse puhul ei uuriks Eestis keegi, et miks ta lasteaias ei käi.

+18
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 245 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma igatsen Anjut