Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma isegi võtaks veganeid tõsiselt kui….

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Teema: Ma isegi võtaks veganeid tõsiselt kui….

Postitas:
Kägu

Palun viita, kus kohas veganid räägivad sellest, et nemad ei soovi Eestis kasvatatud toitu süüa ja soovivad, et nende toit toodaks L-Ameerikas ja Aasiast?

Palun, ole nii lahke: http://vegan.ee/soomine-elustiil/toitumisinfo/nadalamenuud/

Kahju, et sa ise ei leidnud.
Aga selge see, et sa ei tahtnudki leida ja soovid hoopis selleteemalist ja igavest vaidlust alustada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun, ole nii lahke: http://vegan.ee/soomine-elustiil/toitumisinfo/nadalamenuud/

Aga selge see, et sa ei tahtnudki leida ja soovid hoopis selleteemalist ja igavest vaidlust alustada.

Su argument on nõrk.

Kui veganitele ei oleks erinevad toiduained vabalt kättesaadavad, siis toituksidki nad rohkem kohalikust kraamist. Need on toiduained, mida muide tarvitavad ka omnivoorid nagu näiteks erinevad maailmas leiduvad pähklid, marjad, puuviljad, tera- ja kaunviljad.

Kui tahad hakata näpuga näitama, et kes armastab rohkem mujalt sissetoodud toitu tarvitada, siis praegu tarbivad neid ikka kõik vastavalt sellele, mida meie kaubandusvõrgus müüakse. Piirid on ju lahti, kõik tellivad vabalt maailmas leiduvat mitmekesist toitu. Kui aga kraanid kinni keerataks, siis peaksid kõik hakkama loominguliselt lähenema, et kohalikust toidust vajaliku kätte saaks. Keegi ei sureks ära, kui ei saaks banaani, parapähkleid või Argentiinast pärit veiseliha Eestis süüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veganid on ususekt, millel pole tõsiselt võetavusega mingit pistmist, sest nende usk on halvanud kogu ratsionaalse ja pragmaatilise mõttetegevuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks nad ei võiks ühte rooga taimset saada?

asi ei ole ju taimses, vegantoitu nõutakse. kindlasti on koolides taimset toitu, olgu siis terve toit või lihapõhise toidu lisandina. ma olen ka igati selle poolt, et igapäevases valikus oleks taimetoit, küll aga olen ma selle vastu, et kõigi teiste arvelt pakutaks veganitele kui marginaalsele osale õpilastest igapäevaselt vegantoitu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Argentiinast pärit veiseliha Eestis süüa.

Statistikaamet ei ole sinu väitega nõus:
Kõige rohkem toodi Eestisse linnuliha, mis jõudis meile peamiselt Soomest, Leedust ja Taanist. Sealiha imporditi põhiliselt Saksamaalt ja Poolast, kust tuli ka valdav osa veiselihast.

Arvad, et poola ja soome liha jõuab siia lennutranspordiga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahad hakata näpuga näitama, et kes armastab rohkem mujalt sissetoodud toitu tarvitada, siis praegu tarbivad neid ikka kõik vastavalt sellele, mida meie kaubandusvõrgus müüakse. Kui kraanid kinni keerataks, siis peaksid kõik hakkama loominguliselt lähenema, et toidust vajaliku kätte saaks. Keegi ei sureks ära, kui ei saaks banaani, parapähkleid või Argentiinast pärit veiseliha Eestis süüa.

tõsi, aga kõigesööjad saavad oluliselt kergemini hakkama ka ainult kohalikku või nt ainult euroopast pärit toitu süües. veganid ei saa. (või ei taha saada?)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Argentiinast pärit veiseliha Eestis süüa.

Statistikaamet ei ole sinu väitega nõus:

Kõige rohkem toodi Eestisse linnuliha, mis jõudis meile peamiselt Soomest, Leedust ja Taanist. Sealiha imporditi põhiliselt Saksamaalt ja Poolast, kust tuli ka valdav osa veiselihast.

Arvad, et poola ja soome liha jõuab siia lennutranspordiga?

Püha püss! Kus see kommentaator väitis, et Argentiina veiseliha on põhiline importartikkel? Vahet ei ole, kui palju seda tuuakse, point on selles, et kui tuuakse, tuuakse lennukiga, täpselt samamoodi banaane ja muid kiiresti riknevaid köögi- ja puuvilju.
Huvitav, mis nii kehva funktsionaalse lugemisoskuse põhjus küll on? Veganlus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veganluse vastasus seekord.
Proovi uuesti.

Miks seda 0,001% hõlmavat Argentiina liha pidi siis üldse mainima?
Oskad sa kindlasti oma ülihea funktsionaalse lugemisoskusega selgitada…

(f..k…kus ma juba vihkan seda sõna, FL, see on nagu mingi rumalala otsa perekoolika mantra, mida ta hommikust õhtuni ketrab…)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veganluse vastasus seekord.

Proovi uuesti.

Oskad sa kindlasti oma ülihea funktsionaalse lugemisoskusega selgitada…

(f..k…kus ma juba vihkan seda sõna, FL, see on nagu mingi rumalala otsa perekoolika mantra, mida ta hommikust õhtuni ketrab…)

Et sinusugustele asi arusaadavalt selgeks teha, et imporditakse nii omnivooride kui veganite toitu. Peale Argentiina on veel kaugeid riike, kust meile liha- ja kalakraami tuuakse. Ei ole suurt vahet, kas lennukis on tonn või 30 tonni liha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõsi, aga kõigesööjad saavad oluliselt kergemini hakkama ka ainult kohalikku või nt ainult euroopast pärit toitu süües. veganid ei saa. (või ei taha saada?)

Saaksid küll. Kasvatatakse ka Euroopas igasuguseid asju, mis on veganitele sobilikud. Praegu tarvitatakse lihtsalt võimalikult mitmekesist toitu, mis on pärit ka Euroopast väljastpoolt, sest nii saab. Aja möödudes peavad nii veganid kui omnivoorid leppima sellega, et toidulaud ei saa enam sõltuda kaugelt toodud toiduainetest. Teadlikumad ja tulevikule mõtlevad inimesed saavad sellest juba praegu aru ja üritavadki tarbida lähemalt pärit toitu. Kes teab, millist toitu üldse tulevikus süüa saab. Laborites katsetatakse juba praegu igasuguste asjadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli lihtsalt näide, milliseid valikuid inimesed võivad teha. See väike osa, kes tarbivad Argentiinast või Uruguayst pärit rohumaaveise liha, käitub tegelikult keskkonnale kahjulikumalt kui neist oluliselt suurem osa inimesi, kes tarbivad Euroopast pärit veiseliha. Seni, kuni üldse leidub inimesi, kes jalgadega hääletada ei taha (olgu selleks siis veganid, omnivoorid või ükskõik mille toitujad), tellitakse neid toiduaineid rahumeeles kõikjalt maailmast edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saaksid küll. Kasvatatakse ka Euroopas igasuguseid asju, mis on veganitele sobilikud. Praegu tarvitatakse lihtsalt võimalikult mitmekesist toitu, mis on pärit ka Euroopast väljastpoolt, sest nii saab. Aja möödudes peavad nii veganid kui omnivoorid leppima sellega, et toidulaud ei saa enam sõltuda kaugelt toodud toiduainetest. Teadlikumad ja tulevikule mõtlevad inimesed saavad sellest juba praegu aru ja üritavadki tarbida lähemalt pärit toitu. Kes teab, millist toitu üldse tulevikus süüa saab. Laborites katsetatakse juba praegu igasuguste asjadega.

Kui teadlased praegu ennustavad, et umbes 30 aasta pärast saabub kliimamuutuste tõttu inimkonna lõpp, siis vaevalt et mingi laboritoiduni jõutakse.
Seega mina suuremat mõtet lennutranspordi keelamisel ei näe. Sellesse ma küll ei usu, et maailma poliitikud pööraksid tarbimisele suunbatud majanduse pahupidi. Vastasel korral nad juba tegutseksid selles suunas, praegu aga jutlustatakse jätkuvalt majanduskasvu ja seda igal pool. Hiinlastele ja teistele suurtootjatest riikidele pole mitte ühegi valemiga võimalik selgeks teha, miks tootmist kardinaalselt vähendada. USA lausa taganes kliimaleppest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

asi ei ole ju taimses, vegantoitu nõutakse. kindlasti on koolides taimset toitu, olgu siis terve toit või lihapõhise toidu lisandina. ma olen ka igati selle poolt, et igapäevases valikus oleks taimetoit, küll aga olen ma selle vastu, et kõigi teiste arvelt pakutaks veganitele kui marginaalsele osale õpilastest igapäevaselt vegantoitu.

Miks sa selle vastu oled? Miks ei või igapäevaselt üks valik olla suvikõrvitsa või ubade või herneste baasil toit ilma loomse lisandita? Kas karnivoorid jäävad millestki ilma, kui on nt üks toit sealihast, teine kanast, kolmas kalast ja neljas ubadest? Millest sina siis ilma jääd? Mina valin sellise valiku korral enamasti kala, vahel kui isu on ka siga, kana või vahel harva ka veganvaliku. Ma ei tunne ennast küll kuidagi ahistatuna, kui kõrval inimene ubadest kotlettei sööb minu valitud kala asemel. Sa tunned? Kas see on mingi kiusamise vorm sul või?

Ja tegelikult polegi vahet, et sina ei taha. Küsimus oli, et kuidas nii palju allkirjastajaid oli, niipalju veganeid ju ei ole. Minu vastus on, et leidub hulk karnivoore, kel pole midagi selle vastu kui valikus ka vegantoit on (vahel ehk söövad seda isegi) ja tõenäoliselt nemad on ka nende allkirjastajate hulgas. Kõik karnivoorid ei ole nii kitsarinnalised, et on vegantoidu pakkumise vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa selle vastu oled? Miks ei või igapäevaselt üks valik olla suvikõrviutsa või ubade või herneste baasil toit ilma loomse lisandita? Kas karnivoorid jäävad millestki ilma, kui on nt üks toit sealihast, teine kanast, kolmas kalast ja neljas ubadest? Millest sina siis ilma jääd? Mina valin sellise valiku korral enamasti kala, vahel kui isu on ka siga, kana või vahel harva ka veganvaliku. Ma ei tunne ennast küll kuidagi ahistatuna, kui kõrval inimene ubadest kotlettei sööb minu valitud kala asemel. Sa tunned? Kas see on mingi kiusamise vorm sul või?

Ja tegelikult polegi vahet, et sina ei taha. Küsimus oli, et kuidas nii palju allkirjastajaid oli, niipalju veganeid ju ei ole. Minu vastus on, et leidub hulk karnivoore, kel pole midagi selle vastu kui valikus ka vegantoit on (vahel ehk söövad seda isegi) ja tõenäoliselt nemad on ka nende allkirjastajate hulgas. Kõik karnivoorid ei ole nii kitsarinnalised, et on vegantoidu pakkumise vastu.

ma arvan, et need allkirja andnud kooliõpilased (ja mitte ainult kooliõpilased, vaid ka väga paljud täiskasvanud) ei teadvusta endale tavalise taimetoidu ja vegantoidu vahet. nad ei saa aru, milliseid nõudmisi esitab ja piiranguid seab vegantoidu valmistamine kokkadele ja seda kümnekonna õpilase jaoks koolis. see ressursivajadus on ebaproportsionaalselt suur võrreldes saadava kasuga ja ma ei leia, et sellist asja peaks teiste laste arvelt võimaldama.

mind abs ei sega, kui mu kõrval istuv inimene sööb vegantoitu, nii nagu mind ei häiri ka see, kui mu kõrval istuv inimene sööb koššertoitu. küll aga ei arva ma, et kool peaks palkama koššerkoka selle jaoks.

nagu juba kirjutasin, siis taimetoidu pakkumine oleks väga mõistlik ja nii palju kui mina tean, on taimetoitu koolides ka päris palju. paraku teeb see lusikatäis võid või tilk rõõska koort v piima püreesupi või kartulipudru automaatselt vegani jaoks sobimatuks. vat sellise eritoitumise võimaldamise vastu olen ma küll ja see peaks isiklikult finantseeritavaks lõbuks jääma. äärmuslik veganslus, kus mesi on ärakasutatud mesilaste orjatöö tulemusena toiduks kõlbmatu, ei ole mingi asi, mida riiklikult soodustada, leian ma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa ükski kool pidada ülal 10 kokka. KUi üldse hakatakse tegema eritoite, siis eeskätt neile, kel on seda VAJA. Diabeetikutele, allergikutele jne. Veganlus on valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et need allkirja andnud kooliõpilased (ja mitte ainult kooliõpilased, vaid ka väga paljud täiskasvanud) ei teadvusta endale tavalise taimetoidu ja vegantoidu vahet. nad ei saa aru, milliseid nõudmisi esitab ja piiranguid seab vegantoidu valmistamine kokkadele ja seda kümnekonna õpilase jaoks koolis. see ressursivajadus on ebaproportsionaalselt suur võrreldes saadava kasuga ja ma ei leia, et sellist asja peaks teiste laste arvelt võimaldama.

No mina arvan, et võib pakkuda ses mõttes vegantoitu, et ei oleks sees midagi loomset, ka piimatooteid ja muna mitte. See ei tekita mingit erilist lisatööd kokkadele. Lõikelauad peaksid vist niikuinii erinevad olema köögiviljal oma, kala oma, lihal oma, see käib toiduhügieeniga kokku. Ka segatoitu valmistades ei kasutata ju sama lõikelauda kõige lõikamiseks. Potid, pannid, külmkapp võivad ühised olla, ses osas ma tõesti veganitele vastu ei tuleks. Kui see ka ei kõlba, siis võtku tõesti ise oma toit kooli kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa selle vastu oled? Miks ei või igapäevaselt üks valik olla suvikõrviutsa või ubade või herneste baasil toit ilma loomse lisandita? Kas karnivoorid jäävad millestki ilma, kui on nt üks toit sealihast, teine kanast, kolmas kalast ja neljas ubadest? Millest sina siis ilma jääd? Mina valin sellise valiku korral enamasti kala, vahel kui isu on ka siga, kana või vahel harva ka veganvaliku. Ma ei tunne ennast küll kuidagi ahistatuna, kui kõrval inimene ubadest kotlettei sööb minu valitud kala asemel. Sa tunned? Kas see on mingi kiusamise vorm sul või?

mind abs ei sega, kui mu kõrval istuv inimene sööb vegantoitu, nii nagu mind ei häiri ka see, kui mu kõrval istuv inimene sööb koššertoitu. küll aga ei arva ma, et kool peaks palkama koššerkoka selle jaoks.

nagu juba kirjutasin, siis taimetoidu pakkumine oleks väga mõistlik ja nii palju kui mina tean, on taimetoitu koolides ka päris palju. paraku teeb see lusikatäis võid või tilk rõõska koort v piima püreesupi või kartulipudru automaatselt vegani jaoks sobimatuks. vat sellise eritoitumise võimaldamise vastu olen ma küll ja see peaks isiklikult finantseeritavaks lõbuks jääma. äärmuslik veganslus, kus mesi on ärakasutatud mesilaste orjatöö tulemusena toiduks kõlbmatu, ei ole mingi asi, mida riiklikult soodustada, leian ma.

Täpselt. Veganite vanematel tuleb see rangelt vegantoit omast taskust kinni maksta. Või kust läheb piir, järgmisena nõuab keegi vbl kosherit. Need on vabad, mitte sundvalikud, mis tekivad nt mõne haiguse puhul. Pole kuulda olnud, et allergikud või diabeeti põdevad lapsed ja nende vanemad endile koolis erimenüüd nõuaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina arvan, et võib pakkuda ses mõttes vegantoitu, et ei oleks sees midagi loomset, ka piimatooteid ja muna mitte. See ei tekita mingit erilist lisatööd kokkadele.

no see, kui kõik loomne lihtsalt välja jätta, ei lõppe ju millegi heaga, vaid pigem meenutabki seda, kui vegan sööb prae kõrvale pakutavaid kartuleid jm köögivilju. väljajäetud loomsed koostisosad tuleks ju ikkagi asendada millegagi, see aga toob juba kaasa nii lisatöö kokkadele kui ka lisanduva rahalise kulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Veganite vanematel tuleb see rangelt vegantoit omast taskust kinni maksta. Või kust läheb piir, järgmisena nõuab keegi vbl kosherit.

No ma usun, et seal koolis sabaki asi nii lahendatud, et päris eraldi kappe ei tule ja panni võib ka kasutada lihast kotlettide praadimiseks ja peale pesemist sama panni kasutada peedikotlettide praadimiseks. Ja ma usun, et sellega on ka lapsed rahul ning saavad normaalselt süüa ka need, kes ongi veganid või tahavad vahel mõne toidukorra lihavabaks jätta ning hoopis läätseraguud süüa. Või-piima-muna võib tõesti sest toidust välja jätta, need ei ole hädavajalikud lisandid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Veganite vanematel tuleb see rangelt vegantoit omast taskust kinni maksta. Või kust läheb piir, järgmisena nõuab keegi vbl kosherit.

No ma usun, et seal koolis sabaki asi nii lahendatud, et päris eraldi kappe ei tule ja panni võib ka ühel päeval kasutada lihast kotelttide praadimiseks ja peale pesemist sama panni kasutada peedikotlettide praadimiseks. Ja ma usun, et sellega on ka lapsed rahul ning saavad normaalselt süüa ka need, kes ongi veganid või tahavad vahel mõne toidukorra lihavabaks jätta ning hoopis läätseraguud süüa. Või-piima-muna võib tõesti sest toidust välja jätta, need ei ole hädavajalikud lisandid.

sel juhul olekski võinud kohe rääkida taimetoidust, oleks pikk arutelu ära jäänud. tegelikult, ega me ju ei tea, võibolla oli ka küsitlus taimetoidu kohta? või mainiti vegantoitu, aga selgituses oli taimetoit vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks pole taimetoidul häda midagi.
Miks ei saa siis teha nii, et toit on lihata, aga kes soovib, võtab liha lisandina? Koolisöökla ei ole a la carte restoran (kuigi ega 4-6 toiduvalikuga iga päev väga alla ei jäägi!), kuid suurtes sööklates on juba ammu üks valikutest taimetoit, täiesti ok, vahel valin ka ise. JA taimetoidu all mõtlen ma (ja on ka restoranides) just vegetariaan, mitte vegantoit. Tehke endale mõisted selgeks. Pakun, et ca pooled nendest allkirja andnud õpilastest ei teegi vahet, mida nad täpselt nõudsid (ja artikkel rääkis ainiti vegantoidust, mitte taimetoidust).
Teiseks olen mina nt kaseiini- ja gluteenivabal toidul olles ikka seisukohal, et kel janu, sel jalad ja kui süüa tahan, hoolitsen ise selle eest, et mul on sobiv toit olemas, mitte ei pea terve maailm minu järgi pöörlema. Hakaku aga lõunakarbikesega toitu kaasas tassima, kui nii säästlikud on, mul on nt termosega lõuna kaasas.

ma olen ka igati selle poolt, et igapäevases valikus oleks taimetoit, küll aga olen ma selle vastu, et kõigi teiste arvelt pakutaks veganitele kui marginaalsele osale õpilastest igapäevaselt vegantoitu.

Täpselt!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun viita, kus kohas veganid räägivad sellest, et nemad ei soovi Eestis kasvatatud toitu süüa ja soovivad, et nende toit toodaks L-Ameerikas ja Aasiast?

Mis näide kellegi isiklik nädalamenüü on? Jutt on ju koolitoidust? Ja isegi seal menüüdes oli küllalt toite, mida saab valmistada vaid kohalikust toorainest nagu läätsesupp või kaerahelbepuder või pasta köögiviljadega või kõrvitsasupp jne. Sa ei saa ju veganeid vastutama panna selle eest, et kooli kokk otsustab kasutada köögivilju või maitseaineid vms, mis pole Eesti päritolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma usun, et seal koolis sabaki asi nii lahendatud, et päris eraldi kappe ei tule ja panni võib ka kasutada lihast kotlettide praadimiseks ja peale pesemist sama panni kasutada peedikotlettide praadimiseks. Ja ma usun, et sellega on ka lapsed rahul ning saavad normaalselt süüa ka need, kes ongi veganid või tahavad vahel mõne toidukorra lihavabaks jätta ning hoopis läätseraguud süüa. Või-piima-muna võib tõesti sest toidust välja jätta, need ei ole hädavajalikud lisandid.

Sa siis arvad, et kõik veganlapsed söövad meelsasti peedikotlette? Kui kogu koolitoit peab olema ühel ajal valmis, siis pole võimalik samu nõusid teiste toitude valmistamiseks kasutada. Mina leian, et vegankapriisid jäägu ikka igaühe enda isiklikuks mureks ehk nagu allergikute puhul ei pea kooli toitlustajad jälgima seda, et toit mitte ühtki allergeeni ei sisaldaks, ei pea seda jälgima ka veganite puhul, kelle toitumissoov pole muud kui kapriis ehk absoluutselt põhjendamatu poos.

Selle arulageda kampaaniaga jõuamegi varsti nii kaugele nagu Kesk-Euroopas, et koolid loobuvad üldse toidu pakkumisest ja igaühel tulebki hakata oma toidukarpi kaasas kandma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis näide kellegi isiklik nädalamenüü on? Jutt on ju koolitoidust? Ja isegi seal menüüdes oli küllalt toite, mida saab valmistada vaid kohalikust toorainest nagu läätsesupp või kaerahelbepuder või pasta köögiviljadega või kõrvitsasupp jne. Sa ei saa ju veganeid vastutama panna selle eest, et kooli kokk otsustab kasutada köögivilju või maitseaineid vms, mis pole Eesti päritolu.

Pasta sisaldab ju reeglina muna??? See ei ole ühestki otsast vegan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõht on tühi, siis ilma tervisliku põhjuseta peaks inimestel kõik alla minema. Kui inimene soovib teha valiku lihtsalt soovist, siis ärgu nõudku, hoopis tehku ise neid toite Olen poolt, et koolis ja lasteaias peaks olema menüüs iga päev üks söök, nagu kunagi oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja isegi seal menüüdes oli küllalt toite, mida saab valmistada vaid kohalikust toorainest nagu läätsesupp või kaerahelbepuder või pasta köögiviljadega või kõrvitsasupp jne.

Kas keegi tõega arvab, et kui neile lumehelbekestele, kes täna sellist asja ei söö:

Kuldne kalasupp lõhefileest 300g
Kohupiimavaht maasikatega 130g
Õun 1tk
Alma piim 2,5% 200g
Leiburi rukkileib, täistera 20g
Leiburi Ruks 15g
Leiburi Kaerasepik 20g
Joogivesi/Maitsevesi
Ahjuviinerid 60g
Kartulipüree 150g
Soe piimakaste 50g
Hiinakapsasalat redise ja tilliga 50g
Mahlajook 200g
Leiburi rukkileib, täistera 30g

…need hakkaksid hea meelega sööma läätsesuppi või kaerahelbeputru ja ühtlasi neil kõigil kaoks ka “talumatuse probleemid”, mida nad väidavad, et neil on….???

(näidismenüü on mingist aastast X ja koolist XX ja tänaseks vast muutunud palju paremaks)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa siis arvad, et kõik veganlapsed söövad meelsasti peedikotlette? Kui kogu koolitoit peab olema ühel ajal valmis, siis pole võimalik samu nõusid teiste toitude valmistamiseks kasutada. Mina leian, et vegankapriisid jäägu ikka igaühe enda isiklikuks mureks ehk nagu allergikute puhul ei pea kooli toitlustajad jälgima seda, et toit mitte ühtki allergeeni ei sisaldaks, ei pea seda jälgima ka veganite puhul, kelle toitumissoov pole muud kui kapriis ehk absoluutselt põhjendamatu poos.

No seda parem, kui ei ole võimalik samu nõusid kasutada. Praegu pakutakse neli liha sisaldavat toitu, kõik eri nõudes tehtud. Kui üks neist toitudest asendatakse lihavaba toiduga, siis kasutatakse ikka eri nõusid. Pole vaja juurde midagi muretseda, üks lihaga toit asendatakse taimsega (st siis toiduga, milles ei ole liha, muna, piima). Ma ei saa aru, mis hirmsast lisatööst te räägite kõik? Üks lihaga toit vähem ja üks lihata toit rohkem. Ei ole ju raketiteadus? Jah, peedikotlette võibolla tõesti kõik ei söö, no teevad siis oa-suvikõrvitsa kotlette, köögiviljadega täidetud baklazaani vmt. Ka kohalik tooraine, odav ja ei ole keeruline teha.

Ma saaks aru lisatööst rääkimisest siis, kui siiani oleks koolil igal pärval täpselt üks toiduvalik ja siis see üks lisaks on tõesti lisatöö. Aga kui niikuinii tehakse 4 toitu, siis ühe neist taimsega asendamine ei ole ju lisatöö, seda ühte lihatoiutu ju ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu, et meil leidub inimesi, kes kiidavad heaks, et koolis peab eraldi vaaritama piimasaaduste vabu toite seetõttu, et eksisteerib mingi grupp usklikke lapsi, kelle arvates lehmalt piima saamine on lehma räige ekspluateerimine. Minu meelest on tervest mõistusest asi ikka väga kaugel ja need terve mõistusega inimesed ei peaks rumalusele alluma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu, et meil leidub inimesi, kes kiidavad heaks, et koolis peab eraldi vaaritama piimasaaduste vabu toite seetõttu, et eksisteerib mingi grupp usklikke lapsi, kelle arvates lehmalt piima saamine on lehma räige ekspluateerimine. Minu meelest on tervest mõistusest asi ikka väga kaugel ja need terve mõistusega inimesed ei peaks rumalusele alluma.

Piimasaadused ei ole ometi midagi, mida igas toidus see on? Ma ei ole ei vegan ega laktooositalumatu, aga piimasaaduseid toidu sisse panen ikka üliharva. Vahel juust mõne vormiiroa peale, vahel püreesuppe, vahel kartuliputru. Kord kuus tuleb ehk ära toit, mis sisaldab piimasaaduseid. Miks see nii hirmus oluline on toidu sisse just piima panna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piimasaadused ei ole ometi midagi, mida igas toidus see on? Ma ei ole ei vegan ega laktooositalumatu, aga piimasaaduseid toidu sisse panen ikka üliharva. Vahel juust mõne vormiiroa peale, vahel püreesuppe, vahel kartuliputru. Kord kuus tuleb ehk ära toit, mis sisaldab piimasaaduseid. Miks see nii hirmus oluline on toidu sisse just piima panna?

??? Või, kohupiim, hapukoor, rõõsk koor – ilma nendeta ei olegi võimalik maitsvaid toite teha. Sa ehk ei teagi, et ka need on piimasaadused. Juba ainuüksi kartulipuder ilma piimata (ja peekonirasvata) on maitsetu plöga. Püreesupidki on enamasti kõik rõõsa koore baasil tehtud. Risottod, pastaroad, paljud kastmed – kõikide retseptid sisaldavad koort. Sa vist tõesti ei tea, mis asi on maitsev toit. Ma ei kujuta ette ühtki maitsvat küpsetist, mis ei sisaldaks võid, piima, kohupiima või muna. Meie peres on piimasaadused igapäevased komponendid toidus. Sinu peres siis ei küpsetata ka?

Ja jutt ei käinud sellest, kas toit sisaldab või ei sisalda piimasaadusi, vaid sellest, mis on veganite piimasaaduste vältimise põhjendus, kui sa aru ei saanud. Lolle põhjendusi ei pea järgima, vastasel korral oled ise samasugune loll.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma isegi võtaks veganeid tõsiselt kui….