Esileht Pereelu ja suhted Ma lihtsalt ei oska enam siit välja tulla.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ma lihtsalt ei oska enam siit välja tulla.

Postitas:

Siit tuleb aus ülestunnistus. Võite kiruda, kuidas ma ikka nii rumal olen olnud, aga see ju ei aita. Ma soovin lihtsalt juhiseid, kuidas edasi minna, sest ma tahan sellest olukorrast välja nii kiiresti kui võimalik ja võimalikult väheste kahjudega.

Mul käib viimasel ajal miljon mõtet peas. Põhiprobleem tundub olevat see, et pooleaastase lapse nutu peale olen hakanud end pähe lööma ja end sõimama. Mäletan, et tegin seda esimest ka siis, kui oli kunagi väga stressirohke olukord. Mulle ei meeldi, kelleks ma olen muutumas. Kui leian, et jälle olen nii närvis, et tahaks end lüüa, siis mõnikord õnnestub mul end peatada, mõnikord mitte. Kui aus olla, siis on see muster pärit lapsepõlvest. Mäletan oma ema õhtu läbi hüsteeritsemas mingi tühise asja pärast ning ma ei pidanud seda toonagi normaalseks. Nüüd, 20a hiljem on ta seda tunnistanud, et tal ei olnud kõik korras. Ühesõnaga – mulle ei meeldi, kelleks ma muutun. Mu peas korduvad laused stiilis “ma ei taha enam elada”.

Enne lapse saamist olin väga optimistlik ja isegi naiivne, võib öelda. Uskusin inimestest kõige paremat, tegelikult usun siiamaani, välja arvatud oma lapse isast. Püüan siiski ka teda mitte maha teha. Kui jäin rasedaks, tahtis ta, et jätaksin lapse alles. Mina võtsin sellest suure hurraaga kinni, kuna ma ise olin väga väga beebit enda ellu oodanud. Lükkasime käima kapitaalremondi ehitajatega, mis tekitas aga vaenu minu ema ja mehe vahel, kuna ema ei saanud aru, miks mees rohkem ei vastuta ja vingub asjade üle, mis sinna ostetakse, kui ise ta sinna ei panusta. Alates sellest tõusis mu emal lausa viha mu mehe vastu. Mina olin üldse nurka surutud – remont oli vaja valmis saada viriseva mehe kõrval (kes purjus olles isegi tunnistas, et ta lihtsalt EI VIITSI) ja ema kõrval, kes oma astlaga kõiki torkis ja viha välja purskas. 8000 eurot tuligi ema taskust, kuna ta ise pakkus, et ei saa niikuinii hetkel selle rahaga teha seda, mida vaja oleks (osta endale kinnisvara).

Praeguseks on remont muidugi valmis, aga ma suutsin dekreeti jäädes teha mõned valed otsused, võttes laenu. Laenud lõppevad 2022 aprillis, tööle lähen eeldatavasti jaanuaris 2022. Mehega on olukord selline, et tema maksab oma vanematekodu laenu, mis on 400 eurot kuus, lisaks veel elekter + vesi, kokku ca 600 eurot kuus, emaga kahepeale. Samas tekib mul tunne, nagu see oleks ebaaus, kuna minul tuleb oma 700-eurose palga juures maksta siin kõik arved ja ka laenumaksed (500.-). Viimati ütlesingi mehele, et kuule, see ei ole ok. Vähemalt toiduraha 100.- võiks küll kanda siis tema. Ja see on minimaalne summa. Kuidas teie seda asja näete?

Selline tunne on, nagu ma jookseks võidu ajaga. Ma tahaksin nii väga jälle areneda ja teha midagi, mis tooks eduelamuse (millegi saavutamine kas käsitöö või õppimise näol), aga ma ei saa seda endale lubada. See tekitab nii suurt masendust. Ma tunnen end nagu saamatu, vaid koristan-teen süüa päevad läbi. Ma rääkisin ka mehele sellest, et palun paneme mõlemad kuu alguses kasvõi 10 eurot “väljaskäimise fondi” ja teeme/ostame midagi huvitavat selle eest. Pole veel selleni jõudnud. Ma tunnen, et ma mandun. Ainuke asi, mis mulle veel rõõmu pakub, on see, kui ma lähen mõne sõbrannaga välja jalutama. Kui mees on kodus, siis ta lihtsalt istub reaalselt terve päeva teleka ees/nutitelefonis. Ma tunnen samal ajal, et kui ma ei põgene välja, siis see matab mu endasse. Olengi teinud mitmetunniseid jalutuskäike beebiga. Vahel ta viitsib kaasa tulla, vahel mitte.

Ühesõnaga – ma tunnen, et ma ei ole oluline. Kui ma midagi näitan talle, mis on mulle oluline, siis ta üldse ei huvitugi sellest. Ei küsi midagi lisaks. Kui minu jaoks on keegi oluline, siis ma taban ära ju need asjad, mis on tema jaoks tähtsad ja uurin nende kohta lisa, et ta ei tunneks, et mind ei huvita. Ta lihtsalt ühmab mmhmh. Kui ma ükskord nähvasin, et sind ei huvita, siis sain selle peale vastuseks “vaatasin ju”.

Vabandage mind, et ma nii pika teksti kirjutasin siia, tahtsin võib-olla lihtsalt hingelt ära. Ma lihtsalt ei taha muutuda kibestunud inimeseks, kes teeb endale haiget. Ma olen nii palju muutunud, et see on lausa hirmuäratav. Enne olin lõbus ja helge inimene, nüüd tunnen, et mu sisemus on must.

 

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:37; 18.01 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete perekond, pange oma rahaasjad paberile (kummagi kohustused, tulud, kulud, tegelikult on kõik ju ühine) ja vaadake, mis sealt vastu vaatab. Mingi lahenduse kindlasti leiate, ehk saab laenu pikemaks ajatada, ühendada vm. Vajadusel sotsiaaltoetused.
Ära löö ennast, proovi ikka rõõmus olla. Ema ära kuula.
Äkki saad teha osaliselt mingit tööd kui mees kodus on (nt lapsehoidmine)
Muud polegi eriti, ühe väikse lapsega on üsna lihtne ju tegelikult 🙂 Isegi söök on talle “omast käest” olemas.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 19.01 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole hea ja pöördu (pere)arsti poole. Kui ikka “ei taha elada” mõtted pähe tulevad ja endale liiga teed, siis on asi väga tõsine ja vajad abi. Ma ise olin teismelisena depressioonis ja nüüd täiskasvanuna tundus, et see on täitsa ok, et vahel on eluisu otsas, aga tegelikult ei ole. Mina sain oma depressioonist lahti ilma ravimiteta, käisin psühholoogi juures, kuid arstiga pead kindlasti konsulteerima, enne kui nii mustas augus oled, et endale (või lapsele) tõsiselt viga teed.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus nr 2.kommentaariga, olen ka olnud kimpus depressiooni ja enesetapumõtetega, ja sarnaselt elan alati kõike enda peal välja, hetkel olen enesevigastamisest (lõikumine, löömine, karistavad sõnad aegade jooksul erineval määral) üle saanud, aga ka tänu aastatepikkusele psühholoogi juures käimisele ja antidepressantidele.

Arusaadav, et tunned ennast üksi ja väheväärtustatuna, su mees ei toeta sind piisavalt, aga tervislikku seisundit tuleb vaadata sellest eraldi. Paljudel paaridel on probleeme, eriti pärast lapse sündi, ja ka on igaühel oma puudused. Kui teineteist armastate, saate kindlasti üle, kui ta muidugi on suuteline sind ära kuulama ja sind mõistma. Aga esimene asi, psühholoogi juurde, ja võitle endale välja aeg enda jaoks, hea, et näed, mis sind rõõmustab, mis sind toidab. Teil on rahaprobleemid, võid leida ka tasuta nõustamist, sellega olen vähem kursis, ise läksin psühholoogi juurde psühhiaatri kaudu, siis oli tasuta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab lapse nutu peale ärritumist, siis usun, et see on juhtunud enamike emadega. Seda ei taheta tunnistada, aga nii on. Ja see olukord ei lähe paremaks enne kui laps kooli läheb. Sest ka lasteaiaealised suudavad oma nõudmistega emal kuuli põhjalikult kokku ajada. Vähemalt minu puhul päästab olukorra, kui saan aeg-ajalt kasvõi paar tundi päris oma aega. Ehk siis last hoiab keegi teine. Lapse isa, ämm, sinu ema, sõbranna. Ise lähed kodunt ära. Või siis keegi teine võtab lapse enda koju või jalutab temaga.

Üks võimalus asjade muutmiseks, mis pähe torkas, on see, et kui lapse isa on rahuliku loomuga, saab ametlikku palka ja lapse eest hoolitsemisega hakkama, siis äkki saaks hoopis lapse isa LHP-le jääda ja sina tööle tagasi minna?

Ma ei tea tausta, et mis kokkulepped on mehel oma vanematega, aga see et enamus mehe sissetulekust läheb ta vanemate kodukulude katteks, pole päris normaalne olukord. Kas see on ajutiselt nii või jääb kestma järgmiseks paarikümneks aastaks? Igatahes tasuks rahaasjad (ja ka lapse eest hoolitsemine) mehega läbi rääkida. Mõlemad pooled peaks pereellu panustama.

Kui peale rääkimist ühegi sinu kirjeldatud probleemi olemus mehele kohale ei jõua ja tema poolt huvi puudub, siis kaalu ka varianti, et äkki oleks ilma meheta lihtsam hakkama saada. Vähemalt üks suu vähem toita.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:56; 18.01 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine kõigepealt perearsti juurde ja räägi oma stressist. Arvatavasti oleks vaja depressiooniravi. Depressioon ja sünnitusjärgne depressioon on väga tavalised nähtused, äärmiselt levinud probleemid, aga omal jõul seda enamasti korda ei saa.

Ilmselt sõbrannaga jalutamise ajal on sul sellepärast hea olla, et füüsiline aktiivsus aitab ka meeleolu parandada, aga see efekt ilma ravi ja teraapiata on lühiajaline abivahend ja lõplikult korda asja ei tee.

Tegele kindlasti kõigepealt oma meeleoluga ja siis muuga. Sa ei saa hakata lahendama suhteid ja rahaasju, kui sa pole esmalt endaga asju korda saanud. Seda saab su jaoks lihtsalt liiga palju nii.

Nii kaua, kuni pole ise abi saanud, püüa ära teha, mis minimaalselt vajalik. Aga otsi abi kohe. Perearst saab sind suunata teraapiafondi kaudu psühholoogile, aga saab vajadusel ka ise antidepressandid välja kirjutada.  Vaimse tervise spetsialistide järjekorrad on pikad, kuni ootad, võiksid esmase ravi juba peale saada ja siis hakata spetsialisti abiga pundart harutama.

Kui tabletiravi saad, siis kindlasti tee ettenähtud kuur ära ka juhul, kui enda tundub, et on juba hea olla küll. Kui pooleli jätad, tuleb kõik varem või hiljem ja sageli hullemini tagasi.

Ma tean, millest räägin, sest ma olen samas seisus olnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 12:54; 18.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegele kindlasti kõigepealt oma meeleoluga ja siis muuga. Sa ei saa hakata lahendama suhteid ja rahaasju, kui sa pole esmalt endaga asju korda saanud. Seda saab su jaoks lihtsalt liiga palju nii.

Siinkohal vaidleksin vastu. TA pole mingi aadlipreili, kellel kõik olemas, aga keda igavus ja rahutus vaevavad. Teemaalgatuses oli toodud päris mitu head põhjust, mis iga normaalse inimese stressi ajaks (suhted emaga, mehe ükskõiksus, pidev lapse ja majapidamisega rakkes olemine, rahaprobleemid).

Ma ei tea, mida peab sisse võtma  et ENNAST niipalju korda saada, et kogu selle jama keskel rahulik ja õnnelik olla. 24/7 rõõmsalt lapse ja majapidamisega tegeleda, ema ja mehe kapriise taluda  ja paarisaja euro eest kuus peret toita-katta. Võib-olla poole liitri viina korraga manustamine aitaks mõneks tunniks unustada, aga muud teraapiat või ravimeid küll ette ei kujuta.

Minu arvamus on ikkagi see, et tuleks perega läbi rääkida, sõbrannadelt lapsehoiuabi paluda ja vähehaaval stressoreid vähendama hakata.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:56; 18.01 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista kuhu mehe raha kaob. Hea küll, maksab vanemate laenu, aga koos emaga, seega maksab su mees 300 kuus. See ei ole suur summa. Miks üldse peaks mees oma ema laenu maksma, on iseküsimus. Kuhu kaob ülejäänud raha? Kui suur on mehe palk? Kui suur on sinu sissetulek? Kuidas sa saad palka saada, kui laps on alles pooleaastane? Kui paljuga mees teie ehituse eest igakuiselt vastutab? Või maksad kõik ise? Kui palju annab mees toiduraha, aitab kodutööde ja lapsega? Kelle nimel on see kinnisvara, mille ehituse laenu sa maksad?

Miks mees maksab oma emaga koos ema laenu, samal ajal sina maksku ise enda laenu ja toitku veel mees ka ära? Nii või? Mis mees see on selline, kelle naine vaadaku ise kuidas arved makstud saab, aga ema laenud aitab ise maksta? Kui palju sa igas kuus võidaksid rahaliselt kui sa mehe maha jätaksid ja elatist nõuaksid?

Kas sul on üldse võimalik puhata lapse kõrvalt?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 13:46; 18.01 19:55; 19.01 08:56; 19.01 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka selline mandunud masina tunne, kui olin lapsega kodune. Polnud aega ega jaksugi midagi intellektuaalset teha, sõbrad tüdisid ka ära, et ainutl tittest vatran.

Aga sul muidugi veel hullem seis. Rahalise poole pealt… Ma ei saanud ausalt öeldes su rehkendustest aru..

Mehega on olukord selline, et tema maksab oma vanematekodu laenu, mis on 400 eurot kuus, lisaks veel elekter + vesi, kokku ca 600 eurot kuus, emaga kahepeale. Samas tekib mul tunne, nagu see oleks ebaaus, kuna minul tuleb oma 700-eurose palga juures maksta siin kõik arved ja ka laenumaksed (500.-). Viimati ütlesingi mehele, et kuule, see ei ole ok. Vähemalt toiduraha 100.- võiks küll kanda siis tema. Ja see on minimaalne summa. Kuidas teie seda asja näete?

Mulle tundus küll, et teil on enamvähem võrdne väljaminekute jaotus. Oleneb muidugi milleks laenu võtsid – kui enda jaoks, siis maksa muidugi ise, kui pere jaoks, siis peaksite ikka selle ka pooleks tegema. Muidu on sul ju püsikuludest 500 maksta ja mehel 600 – enamvähem võrdne ju. Või maksab mees 300 – ei saanud aru. Kui sina ainult süüa ostad, siis ostagi aiult endale ja lapsele, või toidad meest ja ema ka selle max 200EURiga kuus? Kui toiduraha ei küsi, siis sa võiks osad elukohaga seotud püsimaksed mehe kanda anda? Kas tal ikka sissetulekut üldse on? Siin oli just üks teema ihnsast partnerist – kas su mees on ihne, kokkuhoidlik või lihtsalt vaene?

Istuge maha ja tehke endale pere eelarve. See on hädavajalik, kui niimoodi peost suhu elatakse. Kui mees pole nõus, siis ära talle enam süüa osta ja pane järgi jääv raha kas oma lõbukontole või säästudeks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 14:05; 18.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegele kindlasti kõigepealt oma meeleoluga ja siis muuga. Sa ei saa hakata lahendama suhteid ja rahaasju, kui sa pole esmalt endaga asju korda saanud. Seda saab su jaoks lihtsalt liiga palju nii.

Siinkohal vaidleksin vastu. TA pole mingi aadlipreili, kellel kõik olemas, aga keda igavus ja rahutus vaevavad. Teemaalgatuses oli toodud päris mitu head põhjust, mis iga normaalse inimese stressi ajaks (suhted emaga, mehe ükskõiksus, pidev lapse ja majapidamisega rakkes olemine, rahaprobleemid).

Ma ei tea, mida peab sisse võtma et ENNAST niipalju korda saada, et kogu selle jama keskel rahulik ja õnnelik olla. 24/7 rõõmsalt lapse ja majapidamisega tegeleda, ema ja mehe kapriise taluda ja paarisaja euro eest kuus peret toita-katta. Võib-olla poole liitrit viina korraga manustamine aitaks mõneks tunniks unustada, aga muud teraapiat või ravimeid küll ette ei kujuta.

Minu arvamus on ikkagi see, et tuleks perega läbi rääkida, sõbrannadelt lapsehoiuabi paluda ja vähehaaval stressoreid vähendama hakata.

Kui inimesel on kõikide väliste tegurite koosmõjul juba depressioon tekkinud, siis temast ei ole mingit klaarijat, lahendajat ja kordaajajat reeglina, et oleks kuidagi võimalik hakata tegutsema, et stressi vähendada.

Kõrvalt hea rääkida, kui ise depressioonis pole ja kunagi olnud ka ei ole. Iga stressiallikas ajab meeletult närvi või muudab täiesti apaatseks ja mitte mingit huvi pole nendega tegeleda.

Minul näiteks oli kuude viisi selline väsimus, et hambad ristis vedasin ennast voodist välja ja lihtsalt eksisteerimine oli pingutus. Mis asjade kordaajaja sellises seisus inimene on? Aga teemaalgatajal on asi juba kaugemal, tal on juba enesetapumõtted, mina selleni ei jõudnud kunagi. Kuidas sa ajad oma elu joonele ja klaarid suhteid teiste inimestega, kui sa tahad juba iseennast ära tappa? Tahaks näha seda.

Keegi pole rääkinud, et võta antidepressandid sisse ja oled 24/7 rahul ja õnnelik ja midagi muutma ei pea. Mina rääkisin sellest, et esmalt on ennast vaja uuesti sellesse seisu saada, et oleks tahtejõudu ja suutlikkust probleemidega tegeleda. Depressioonis inimesel ei ole seda jõudu.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 12:54; 18.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista kuhu mehe raha kaob. Hea küll, maksab vanemate laenu, aga koos emaga, seega maksab su mees 300 kuus. See ei ole suur summa. Miks üldse peaks mees oma ema laenu maksma, on iseküsimus. Kuhu kaob ülejäänud raha? Kui suur on mehe palk? Kui suur on sinu sissetulek? Kui paljuga mees teie ehituse eest igakuiselt vastutab? Või maksad kõik ise? Kui palju annab toiduraha, aitab kodutööde ja lapsega? Kelle nimel on see kinnisvara, mille laenu maksad?

Oeh, ta maksab, kuna mõned aastad tagasi oli nende maja olukord selline, et see oli veekahjustuse tagajärjel kokku vajumas ja just enne seda suri isa. Peres oli ka 14-aastane laps. Laen kestab veel 2 aastat. Minu sissetulek on 760 eurot kuus koos lapsetoetusega. Laenu võtsin remondi lõpetamiseks. Arvestasin tema soovidega ja ka see panustas eelarve lõhki minemisse. Talle nt ei sobinud valged uksed, pidid puidust olema jms kallimad variandid asjadest.

Mees teenib ca 1100 kätte, aga ta saab seda osadena, nii 3x kuus. Sellest aitab ta emal ära maksta vee, elektri, tv, laenu. Laen on tema nimel. Need kokku on 600 eurot ehk siis jagame summa kahega (mees ja ema).

Mina maksan olude sunnil igakuiselt emale tagasi 100, sõbrale 100, pangale 150, arvete (kommunaalid, elekter, tv) läheb jämedalt 200.-. Sõbralt võetud laen saab läbi märtsis, see väga ei loe. Arvestasime siis, et laenu on mul võetud 250.- ja igakuised püsikulud on 200.-. Aga tema ju elab ka siin, me oleme ju perekond. See peaks nagu olema elementaarne, et mingi osa kuludest katab tema, olgu see siis toiduraha või laenu katteks. Ta ju omab ka vastutust selle eest, et ta laps ei oleks pidanud mingis õudsas kiviaegses kohas elama. Asi oleks olnud teisiti, kui ta oleks mind enda juurde elama kutsunud, aga ta ei teinud seda.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:37; 18.01 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte midagi ei saa aru. 3-liikmelise pere igakuised püsikulud on 200 eurot???

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista kuhu mehe raha kaob. Hea küll, maksab vanemate laenu, aga koos emaga, seega maksab su mees 300 kuus. See ei ole suur summa. Miks üldse peaks mees oma ema laenu maksma, on iseküsimus. Kuhu kaob ülejäänud raha? Kui suur on mehe palk? Kui suur on sinu sissetulek? Kui paljuga mees teie ehituse eest igakuiselt vastutab? Või maksad kõik ise? Kui palju annab toiduraha, aitab kodutööde ja lapsega? Kelle nimel on see kinnisvara, mille laenu maksad?

Talle nt ei sobinud valged uksed, pidid puidust olema jms kallimad variandid asjadest.

Mis mõttes nagu? Kui see pole mehe, vaid sinu (või su ema) elamine..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbralt võetud laen saab läbi märtsis, see väga ei loe. Arvestasime siis, et laenu on mul võetud 250.- ja igakuised püsikulud on 200.-. Aga tema ju elab ka siin, me oleme ju perekond. See peaks nagu olema elementaarne, et mingi osa kuludest katab tema, olgu see siis toiduraha või laenu katteks. Ta ju omab ka vastutust selle eest, et ta laps ei oleks pidanud mingis õudsas kiviaegses kohas elama. Asi oleks olnud teisiti, kui ta oleks mind enda juurde elama kutsunud, aga ta ei teinud seda.

Jah on küll elementaarne. Tasuta lõunaid pole olemas. Lase tal püsikuludest (200Eur) pooled ära maksta. Süüa ka ära osta tema jaoks vaid ikka endale ja lapsele.

aga sellest ma ei saa aru, et miks peaks keegi kedagi enda juurde elama kutsuma. Kui luuakse pere, siis on see ju ikka ühine otsus, et kus elatakse. Ja selle eluaseme eest ka hoolitsetakse ühiselt. Jah, kui eluase kuulub ainutl sulle, siis peaksid sina tõesti remondi ja muu eest tasuma, aga mees maksku siis jällegi igakuiseid kulusid pooleks ja miks mitte isegi üüri. Ning sööma ei pea ta kohe kindlasti sinu arvelt!

Lapsega seotud kulud on muidugi omaette teema, mis eraldi arvepidamise juures tuleks hoolikalt läbi rääkida. Aga te vist eriti ei räägi omavahel… JA see pole muidugi ainult sinu ülesanne rääkida. Mees vaadaku ka, et perel oleks hea.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 14:05; 18.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et remondiga on üle pingutatud ja suure rahaga kõik korraga ära tehtud, laenu juurdegi võetud. See ongi paljudes peredes tüli koht. Kui võimalusi on vähe, siis tehaksegi jupikaupa ja aegamööda. Teil olid juba siis asjad läbi rääkimata ja kooskõlastatud ei olnud see kap remont. Remonditakse jupikaupa, asju ostetakse samuti nii jne jne.
Nii väikese lapsega võta zseda rutiini aga lihtsalt elu osana, nüüd ongi see tavaline muutus, laps ju nii väike. Lapsega koos saab ikka õues käia, jalutada, näiteks ujumas käia ujulas koos vee, see mõlemale hea.
Ühise majandamise peate ikka saama selgeks rääkida. Mida tema saab anda ja mida tema näeb ühises majandamises.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodielu korras?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kui sa ei jaksa meest toita, siis ära tee seda – kui ei jätku, siis ei saa seda teha.

2. Hoia kõik mida saad endale ja kord nädalas ujulasse, lapsega teiste emade seltskonda… võimlema vms.

3. Perearstile/psühholoogile kurtma… sinna võid ka beebiga koos minna. Saad südamelt ära, hakjab kergem ja tekib mõni uus mõtw/lahendus.

4. Õhtul pistad (toidetud/hoolitsetud) beebi mehele sülle ja ise teise tuppa/voodile… vedeled, loed uudiseid, vaatad eneseabi artikleid…

Kui beebi piuksatab istud samamoodi pilk arvutis, mitte ei jookse. 20 min. on ka abiks ju. Kui beebi kakab, juhendad, kuidas puhastab… jt.

5. Palud õhtul mehelt – tee seda, tee teist, aita seda, aita teist… ole hea pane pesumasin tööle, ole hea, koori kartulid, ole kallis, vii see sinna, too see. (kõike, mida tarvis teha, seda küsid – toidu teete koos, mitte ootad praega) ja kodus kõik tehtud…

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:48; 19.01 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et remondiga on üle pingutatud ja suure rahaga kõik korraga ära tehtud, laenu juurdegi võetud. See ongi paljudes peredes tüli koht. Kui võimalusi on vähe, siis tehaksegi jupikaupa ja aegamööda. Teil olid juba siis asjad läbi rääkimata ja kooskõlastatud ei olnud see kap remont. Remonditakse jupikaupa, asju ostetakse samuti nii jne jne.

Minu arust see jupikaupa remontimine (näiteks 10 aastat või nii) on mitu korda jubedam kui korraga ära teha ja siis laenu maksta. Jubedus on elada pool elu mingit pidevat kõpitsemist vajavas elamises, eriti kui laps kasvab selle jama ja remondi sees.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:40; 19.01 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub küll, et teemaalgataja saab mehe käest lakki. See ülejääv osa 1100 eurost mis on mehe sissetulek, peaks jääma ikka enda perele (sina+mees+laps), aga ju see on siis ainult mehe raha? Kui laenud makstud saate, ei hakka mees kodusesse ellu rahadega panustama. Muidu ta teeks seda juba nüüd. Väga huvitav suhe teil. Mulle tundub, et mees mõtleb minna oma ema juurde elama kui aus olla. Sellest ka see ükskõiksus enda loodud pere suhtes. Ausalt öeldes, pingutaksin kuni selle ajani mil laen makstud saab, laps veidi kasvab ja saan tagasi tööle minna, ja edasi lõpetaksin suhte, paneksin mehele elatise peale. Mulle ei tundu üldse õige, et mees nii vähe panustab.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 13:46; 18.01 19:55; 19.01 08:56; 19.01 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vasta parem ausalt, milles on laps süüdi, et sa ta siia ilma tõid? Õnnetu inimene ei tohi kunagi mõelda lapse sünnitamise peale, alati peavad eelnevalt pereasjad korras olema, kui last planeeritakse?! Üks väheseid teemasid, kus ma leili lähen

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vasta parem ausalt, milles on laps süüdi, et sa ta siia ilma tõid? Õnnetu inimene ei tohi kunagi mõelda lapse sünnitamise peale, alati peavad eelnevalt pereasjad korras olema, kui last planeeritakse?! Üks väheseid teemasid, kus ma leili lähen

Teemaalgatuses on kirjas nii

Enne lapse saamist olin väga optimistlik ja isegi naiivne, võib öelda. Uskusin inimestest kõige paremat, tegelikult usun siiamaani, välja arvatud oma lapse isast. Püüan siiski ka teda mitte maha teha. Kui jäin rasedaks, tahtis ta, et jätaksin lapse alles. Mina võtsin sellest suure hurraaga kinni, kuna ma ise olin väga väga beebit enda ellu oodanud.

Kus sa näed siin õnnetut inimest, kes ei tohiks last planeerida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa elasid ubrikus ja sai us lapse. Tegid remonti, mida su võimalused ei luba. Nüüd peksad ennast.

No mida imet sa ootad? Maksad oma laenu ja tilgud edadi elada.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatud kommentaarid ikka mõnel. Kuidas oleks teemaalgataja pidanud seda ette nägema, et mees suhte jooksul nii suhtuma hakkab? Laps oli ju mõlemale väga oodatud. Loomulik on ka see, et elujärge parandatakse ja tehakse remonti.

Teemaalgataja on ju laenu korralikult maksnud, seega ükskord see ka makstud saab,. Kindlasti ei tohi parastada, mida osad siin teevad. Enese löömise ja enesetapumõtete osas kindlasti aitab arsti poole pöördumine. Sellega ei tohi oodata.

Võib ju proovida suhtenõustamist, kuigi esialgu läheksin sinna üksinda. Selleks, et mehest paremat ettekujutust saada, miks ta hoiab oma ema poole, mitte naise poole. Kas ämm on erakordselt võimukas ja manipuleeriv pojaga või miks. Kuhu kaob mehe ülejääv raha. Kas on võimalik, et mees toetab ema salaja rohkemal määral kui ainult laenumaksed? Minu arvates, kui inimesel jääks igas kuus kätte 800 eurot, peaks see lõpuks kusagilt välja paistma hakkama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 13:46; 18.01 19:55; 19.01 08:56; 19.01 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tema ju elab ka siin, me oleme ju perekond. See peaks nagu olema elementaarne, et mingi osa kuludest katab tema, olgu see siis toiduraha või laenu katteks. Ta ju omab ka vastutust selle eest, et ta laps ei oleks pidanud mingis õudsas kiviaegses kohas elama. Asi oleks olnud teisiti, kui ta oleks mind enda juurde elama kutsunud, aga ta ei teinud seda.

Mida Käod saavad teha peale nõustumise? Sa pead oma mehe ees ennast kehtestama. Me ei saa sinu eest temaga rääkima tulla.
Samas olgem ausad, ta ei pea tasuma sinule (su emale?) kuuluva eluaseme laenumakset. See oli sinu allaheitlikkus, et sinna mingid kallid uksed ostsid mehe kapriisi pärast.
Tasuma peab aga oma osa igapäevakulutustest ja loomulikult sinuga samaväärselt osalema lapse eest hoolitsemises.
Veelkord, te saate hakkama, ega mees teid ju nälga ei jäta ometi. PEAASI – ära enam uut laenu võta! Kui tekib olukord, et raha otsas, räägi uuesti mehega ja leiate kindlasti lahenduse.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 19.01 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tema ju elab ka siin, me oleme ju perekond. See peaks nagu olema elementaarne, et mingi osa kuludest katab tema, olgu see siis toiduraha või laenu katteks. Ta ju omab ka vastutust selle eest, et ta laps ei oleks pidanud mingis õudsas kiviaegses kohas elama. Asi oleks olnud teisiti, kui ta oleks mind enda juurde elama kutsunud, aga ta ei teinud seda.

Mida Käod saavad teha peale nõustumise? Sa pead oma mehe ees ennast kehtestama. Me ei saa sinu eest temaga rääkima tulla.

Samas olgem ausad, ta ei pea tasuma sinule (su emale?) kuuluva eluaseme laenumakset. See oli sinu allaheitlikkus, et sinna mingid kallid uksed ostsid mehe kapriisi pärast.

Tasuma peab aga oma osa igapäevakulutustest ja loomulikult sinuga samaväärselt osalema lapse eest hoolitsemises.

Veelkord, te saate hakkama, ega mees teid ju nälga ei jäta ometi. PEAASI – ära enam uut laenu võta! Kui tekib olukord, et raha otsas, räägi uuesti mehega ja leiate kindlasti lahenduse.

Elukoht on naise oma? Siis on eriti lihtne. Kuna mees ju ei taha panustada, võiks ju lahku minna ja elatise välja nõuda. Mehel on elukoht ema juures ju olemas. Loomulikult võib mehega püüda enne rääkida, aga kas see midagi muudab kui seni pole aru saanud, et pere vajab raha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 13:46; 18.01 19:55; 19.01 08:56; 19.01 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mehel endal pole imelik naise raha eest süüa ja ise mitte panustada. Nii turn-off käitumine, naine ei saa vaadata sellist meest enam kui meest ju. Arvan, et pead ennast maksma panema, mitte olema allaheitlik ja laskma endast üle sõita. Pead ennast hakkama väärtustama. Mine ilusalongi, massaaži, löö ennast lille. Juba see parandab enesetunnet ja meeleolu, samuti füüsiline liikumine on ülimalt oluline, isegi kui tunned, et pole jõudu alguses minna, siis pärast on nii hea tunne ja enesetunne läheb paremaks. Mina ei suudaks sellises suhtes olla, näha, et mees ei hooli ja ei taha panustada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige asjad selgeks.

Isa peab panustama lapsega seonduvasse samuti 1/2 (riided, vanker, kelk, toit, mähkmed jne). Kui ei, saad ametlikult nõuda elatist. Jah, ka koos elades on see võimalus, ei pea lahku minema. Isal on kohustused lapse ees.

 

Kui elate koos, tuleb mehel maksta 1/2 eluasemekuludest ja 1/2 toidust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunnistad, et tegid lolle rahalisi otsuseid, ära süüdista meest. Vaid otsi ise lahendusi. Oskad käsitöölisi asju, äkki leiad võimalusi nende tegemiseks, müümiseks?

Mis süüa sa päevläbi teed, kui laps on poole aastane? lõpeta, tee, mida beebi vajab, kui mees toidukotiga õhtul ei tule, siis talle süüa teha pole vaja päevläbi (sa raiskad aega ja raha).

Mehele tee poenimekiri, mida söögi tegemiseks on tarvis.

Pane ühised kulud ritta – mida koos tarbite, selle maksate ka koos (kui sinu ema juures elate jagad kolmeks ja ühe osa küsid mehelt).

Müü kodust ära vanu riideid, remondist järele jäänud asju, beebist järele jäävaid asju (riideid vms?) – 30-40 eur. Kuus on ka raha … , saad selle eest osta äkki mingeid vahendeid selleks, et ise midagi teha (need käsitöölised oskused…mis rahulolu pakkusid). Või siis väljas käia, aga infoks- väljas polegi väga kusagil käia – meil on koroona ju ????.

Äkki otsid mõne lisalapse, keda hoida – istud 2-3 lapsega pool päeva põrandal, mängid, käid õues  ja saad raha selle eest? (Täna istud niikuinii).

Äkki vajab mõni esimese klassi laps õppimise ja valvamise abi, emad niiii hädas et lahkuvad töölt ju nendega tegelemise tõttu! Küsi tuttavatelt või pane kohalikku gruppi kuulutus.

Ka beebiga koos saab asju lahendada/tegutseda, kui läbi mõtled, mida sa tahad teha.

Võta hommikukohvi kõrvale paber ja pliiats, kirjuta üles, mida homme kohe teha saad.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:48; 19.01 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli ju mõlemale väga oodatud.

Misasja? TA kirjutab, et mees ‘tahtis, et jätaksime lapse alles’.  Kas see tähendab sinu arvates, et laps oli ‘mõlemale väga oodatud’? Miks mulle tundub, et TA mehele oli laps mitte ‘väga oodatud’,  vaid lihtsalt see mees leppis lapse tulekuga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:40; 19.01 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata endale ausalt otsa ja küsi, milleks sulle see mees, kas üksi oleks ehk elu parem ja rahulikum. Sina ei vastuta mehe heaolu eest. Hingerahu maksab rohkem kui ühiskondlik arvamus perekonnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma lihtsalt ei oska enam siit välja tulla.