Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma olen nii kuradi ebafotogeeniline

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Ma olen nii kuradi ebafotogeeniline

Postitas:
Kägu

Minust lihtsalt ei tule normaalset pilti, see on nii masendav.
Ainsad talutavad fotod on, kui ise ennast pildistan. Nii kui ma lasen fotograafil teha või mingil üritusel kogemata pildile jään (kuigi ma hoolega väldin kaameraid), on täiesti jube.

Nüüd jälle oli tööl kodulehe jaoks fotografeerimine – keerutatakse nii ja naa, ja ikka on tulemus täiesti masendav.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on üks sõbranna selline. Imeilus naine ja kena pilti temast teha võimatu …

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kui ma lasen fotograafil teha või mingil üritusel kogemata pildile jään (kuigi ma hoolega väldin kaameraid), on täiesti jube.

Pole võimalik ju, mis jutt see on.
Näiteks kasvõi mingi tühipalja Kroonika fotograaf pildistab konna ja tulemus on kes? – Printsess loomulikult.

Seal peab midagi muud olema, kas maailma arvamus “fotograafist” on kardinaalselt erinev VÕI on sul omal lihtsalt puru silmas.
Ehk siis mingit sorti häire.

+5
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harjuta veel. Ma pole kah miski modell, aga peegli ees annab ka õppida ja leida oma “ilus nurk”.

Või ära põe. Kedagi teist nagunii ei huvita. Peaasi, et inimesena kena oled.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Portreepiltide puhul mõjub mul see, kui enne pildistamist klaasi veini võtan, siis pole nii krampliku olekuga piltidel. Mis muidugi tähendab, et instamodelli elu ei oleks mul ka parema välimuse korral loota, enne jõuaksin end põhja juua, kui rikkaks saaksin. Aga kui vahel harva vaja pildistada, siis soovitan.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks kasvõi mingi tühipalja Kroonika fotograaf pildistab konna ja tulemus on kes? – Printsess loomulikult.

Sõltub fotograafi professionaalsusest. Minust on tehtud samal päeval ja samades riietes paaritunnise vahega erinevate fotograafide poolt 2 pilti dokumendile, ühel on printsess ja teisel konn. Üks valis valgust, paigutas seda pisut ringi, tükk aega valis õiget nurka. Teine käskis istuda, paari sekundi pärast pildistas ja kõik. Mõlemad küsisid oma töö eest sama summa.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks kohe näha sellist pilti. Usun, et oled lihtsalt liialt enesekriitiline ja teised neid pilte nii ei näe nagu sa ise.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka väga ebafotogeeniline, kuigi muidu “elusast peast” täiesti üle keskmise kena inimene. Sul veel isegi hästi, et ise endast talutavaid pilte suudad teha, minul tulevad ka igasugu selfie’d pea eranditult välja täiesti masendavalt koledad. See kõik on pannud mind samuti pildistamist vältima, kuigi ilmselt teeb see lõppkokkuvõttes asja hullemaks, sest mõnikord on ju ikka vaja lasta end fotografeerida ja ma lähen täiesti krampi kaamera ees. No mis tulemust sealt siis üldse tulla saabki. Olen harjutanud peegli ees jne, kuid pildistamisel suudan ikka mingi imeliku ilme näole manada. Viimane kogemus oli siiski selline, et fotograaf tegi 20+ erinevat võtet ja selle hulga peale tuli lõpuks siiski 1 pilt, mis oli täitsa normaalne ja sobis lausa asutuse kodulehel avaldada. Soovitan sulle ka – lihtsalt piisavalt palju võtteid teha ja lõpuks mõni ikka välja tuleb.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huh, tuttav teema. Pidin hiljuti uut dokumendifotot tegema. Käisin nii automaadis kui ka fotograafi juures ja mõlemal jäin jube. Jään fotodele kohutavalt nurgelise-kandilise näoga, nagu mingi vang. Pidin lõplikult leppima sellega, et talutavat dokumendifotot minu näost ei ole võimalik teha.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, ma nägin ka eile firmaürituse pilte. No tahtmine on minna kuskile auk kaevata ja endale mulda peale kraapida. Pildid on nagu eriline quasimodo. Kuigi päriselus see vist nii pole, lohutan ennast et kiirgan enndast seksapiili ja mingit naiselikkust, sest kunagi on mind püüdnud ilusad mehed 😉

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen umbes samasugune kui teemaalgataja, head pilti on raske saada. Pealegi on mul üks füüsiline puue, mida saab väga hästi varjata, aga suvakad klõpsud toovad selle välja.
Mis ma olen teinud: kuna meil ka kodulehel portreepildid, siis lasin ise teha fotograafi juures ja välja vahetada, tegin teadlikult sama kompositsiooni ja stiiliga.
Muidu piltidel aitavad mõned nõksud: portree puhul suru keeleots kurgulakke, esihammaste lähedale, see tõstab automaatselt suunurgad kõrgemale, ilma, et peaks mingit ameerikalikku keepsmailingut tegema, aga nägu ei ole morn.
Grupipildil seistes suru tuharalihased kokku, nii tõuseb rind ülespoole ja keha läheb sirgemaks ja enesekindlus paistab välja.
Üldiselt professionaalne fotograaf märkab ja oskab juhendada ning tähtis on ka omapoolne suhtlus, mina ütlengi, mismoodi mind ei tohi pildistada.
Kõige jamam on igasugused üritused, kus suvalised inimesed mobiiliga pilti teevad ja siis hiljem need välja panevad. Registreeritud üritustel ei tohigi seda teha, kui ma pole nõusolekut andnud, aga just avalikud üritused (kontserdis, spordivõistlused, laadad jne.)
Olen isegi hakanud vältima üritusi, et mitte pildile sattuda.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki see ebafotogeenilisus on sul ikka peas kinni?

Olin kunagi samasugune, 100% veendunud, et minust saab ainult koledaid fotosid. Aastaid hiljem nägin uuesti neid pilte, mille kohta omal ajal mõtlesin, et võeh, ja imestasin – milline ilus noor naine. Oleks ma sel ajal ise ka teadnud, kui hea ma välja nägin.. 😀

Õnneks nüüd ma enam end selliste rumalate mõtetega ei piina. Eks vanast harjumusest endiselt väldin fotodele jäämist, aga kui vaja dokumendifoto teha, siis ei põe. Viimati tegin dokumendifotod paar nädalat tagasi, potsatasin toolile, fotograaf tegi ühe klõpsu ja tulemus oli täiesti okei. Tean, et olen kena ja ei püüa end igal sammul materdada.

Näe sinagi enda kritiseerimisest loobumisega vaeva, see tasub end ära 🙂

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore teema ja lõbus lugemine! Lugedes teie kirjeldusi endast, on väga raske tõsiseks jääda. Aga teema lohutab mind, sest väldin samuti igasugu kaameraid.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki see ebafotogeenilisus on sul ikka peas kinni?

Ma ei ütle, et sinu kogemus enda kohta kuidagi vale oleks, kindlasti mitte, aga inimesed on siiski väga erinevad ja ei tasu üldistada. Näiteks mina olen tõesti juba lapsest peale halvasti piltidele jäänud, nii umbes varateismelise-east alates. Ja vaadates neid fotosid praegu, arvan täpselt sedasama – õieti tean ma ju, et olin tookordki päriselus märksa kenam kui paljudel piltidel. Muidugi annab noorus pildile alati oma võlu, aga see ei muuda näiteks minu puhul küll fakti, et julgelt 90% minust tehtud fotodest on vähem või rohkem ebaõnnestunud. Ikka satub mõnikord sekka ka normaalseid pilte, teen neil ju vahet.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Fotod minust on väga jubedad. Väga. Fotol pole kunagi see inimene, keda ma peeglist näen.
Aga kui ma näiteks endast videosid vaatan, siis näen täiesti norm välja. See on see inimene, keda ma peegli kaudu tunnen.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mina ka täiesti ebafotogeeniline, nagu eriline anne oleks kohe mingi viltyse näo või vale lõuaasetusega fotodele jääda. Päris elus olen tunduvalt ilusam 🙂
Aga olen ka näinid inimesi, kellest pildid on väga ilusad, irl.aga mitte nii väga. Eks see sõltub inimesest 🙂
Aga jah, väldin pildistamist iga hinna eest.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris palju oleneb, millise objektiiviga fotod pildistatakse. Üritustel on tihti lainurkobje kasutuses, see võtab korraga palju peale, aga moonutab ka kohutavalt. Mobiilikaameratel üldiselt sama jama. Mitmetes stuudiotes, eriti, kus ruum on väike, pildistatakse 50mm objektiiviga portreed, aga isegi see ei ole minu meelest ideaalne. Parim portree tuleb 85mm või veel pikema objega, aga see eeldab pikka ruumi, sest pildistaja on siis sinust üsna kaugel. See kõik on mu enda kogemustest ja profid räägivad ka. Tavalistes nn kiirstuudiotes ei ole tihti vajalikku ruumi ja tehnilisi võimalusi hea portreefoto saamiseks.

Olen samuti hädas pildile jäämisega – suvalistest nurkadest ei taha tõesti iseenast näha. Mõnes mõttes on see hea reaalsuskontroll 😀 Aga nüüdseks käinud kahe profifotograafi juures, kes ongi keskendunud portreele, ja olen väga rahul tulemusega.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ka niisama võin hea mulje jätta, kuigi on suur iluviga keset nägu, sest silmad suured ja naeratus kena, aga passipildile suudan jääda ikka nii, et on lausa öeldud, see nagu picasso maal.

ise tegelen hobikorras pildistamisega ja tore on, kui saab inimese väikse naljategemise ja nippidega kaamera ees rahulikuks, lihtsalt aega võtab. ise kah võtan vanast peast asja rahulikult ja tore on, kui keegi viitsib minust ka pilti teha, muidu ei jäägi mälestusi, kui ise ainult klõpsutada ja mingi id-kaardi foto absoluutselt ei loksuta, rongis piletitädi pole veel naerma hakanud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma jään oma telefoni selfiekaameraga tihti nagu peletis piltidele. Ometi on kiidetud telefon just piltide tõttu ja muidu olen pigem kena naine. Selfiekaameras ei tunne end äragi ja tõesti tahaks näo voodi alla peita ja enam kunagi mitte inimeste sekka nägu näidatagi 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma jään oma telefoni selfiekaameraga tihti nagu peletis piltidele. Ometi on kiidetud telefon just piltide tõttu ja muidu olen pigem kena naine. Selfiekaameras ei tunne end äragi ja tõesti tahaks näo voodi alla peita ja enam kunagi mitte inimeste sekka nägu näidatagi 😀

Kas sul selfiekaamera nagu keerab foto peegelpilti? St see, kuidas me ennast näeme peeglist, pole päris see, kuidas teised meid näevad. Minu kaamera näiteks keerab foto siis selliselt (kui pilt tehtud), nagu teised mind näevad, ja no.. on võõras ja koledam, aga ma olen kindel, et seetõttu, et pole lihtsalt harjunud end nii nägema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul selfiekaamera nagu keerab foto peegelpilti? St see, kuidas me ennast näeme peeglist, pole päris see, kuidas teised meid näevad. Minu kaamera näiteks keerab foto siis selliselt (kui pilt tehtud), nagu teised mind näevad, ja no.. on võõras ja koledam, aga ma olen kindel, et seetõttu, et pole lihtsalt harjunud end nii nägema.

Midagi ta muudab jaa. Näiteks kui teen tavakaameraga endast pilti, siis ei jää selline peletis. Näonaha värv on juba imelik, et selline hallikas ja haiglase näoga.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga palju oleneb ka meigist, valgusest ja ennekõike pildistajast. Mul on sama jama: kui on hea meik, korralik valgus ja üle keskmise võimekas fotograaf, on tulemus ülikaunis, suvalistel piltidel olen ikka sellise väljanägemisega, et hüppa katuselt alla. Aga muidu ongi üldse väga vähe selliselt kauneid inimesi, kes ükskõik mis olekus ja ükskõik mis fotol/videol näevad kaunid välja. Enamus väljapaistvaid kaunitare tehakse ikka stuudiotes ja kui neid hommikul kl 6 näed, on täitsa teine inimene.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minust lihtsalt ei tule normaalset pilti, see on nii masendav.

Ainsad talutavad fotod on, kui ise ennast pildistan. Nii kui ma lasen fotograafil teha või mingil üritusel kogemata pildile jään (kuigi ma hoolega väldin kaameraid), on täiesti jube.

Nüüd jälle oli tööl kodulehe jaoks fotografeerimine – keerutatakse nii ja naa, ja ikka on tulemus täiesti masendav.

Muide see on kordades hullem kui pildile jääd ilusana ja päris elus jääb tegelikkus pildile alla. Pilt on lihtsalt pilt, kusjuures inimene ise ei ole oma piltide hindamisel kuigi hea. Endast on ju ettekujutus ainult selles osas, mis peeglist paistab, teised näevad igast küljest ja igasuguse profiiliga. Küsi teistelt arvamust, et kas tõesti oled pildil kole või see on enda taju iseenda kohta. Otsi hea terapeut ja näed, sa muutud paari korraga piltidel kordades ilusamaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minust on ilusad pildid tulnud vaid must-valge taustal. Aga ütleks et sama hull, et ka mitte ükski jumestaja pole siiani mind ilusamaks suutnud teha, ma olen võõbatult igal pildil äravahetamiseni sarnane Matroškaga.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama probleem ja seega ei lase ma end pildistada. Lapsed ja mees tahtsid teha perepilte. Ütlesin et tehku minuta, ei taha pildistamist. Viimased mulle teadaolevad pildid minust on tehtud ca 15+ aastat tagasi. Dokumendifotode pärast ei põe. Need pole olulised. Kui piirivalvur või politsei ei suuda tuvastada, siis see nende probleem.
Ei tee selfisi ega muud jama. Ei oma ka sots.meedia kontosi, kus justkui peaks end näitama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jee right, ma olen muidu hästi ilus naine aga piltidel ei ole 😀
sest ma ei ole fotogeeniline.
aga kas keegi ütles, et muidu oled printsess või ise peegli ees tunned nii?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama probleem ja seega ei lase ma end pildistada. Lapsed ja mees tahtsid teha perepilte. Ütlesin et tehku minuta, ei taha pildistamist. Viimased mulle teadaolevad pildid minust on tehtud ca 15+ aastat tagasi. Dokumendifotode pärast ei põe. Need pole olulised. Kui piirivalvur või politsei ei suuda tuvastada, siis see nende probleem.

Ei tee selfisi ega muud jama. Ei oma ka sots.meedia kontosi, kus justkui peaks end näitama.

otsige fotograaf, kelle tööd meeldivad ja tehke ikka pildid ära enda jaoks, eriti kui mees ja lapsed on tahtmist täis. praegu on ilus sügis tulemas, õues nii hea valgus. trükite välja heas laboris ja ise kodus vaatate, ei ole vaja kuskile riputada. nemad armastavad sind ja hindavad seda mälestust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen muidu ka päris kole. Aga piltidel olen puhta peletis. Ma ei oska üldse poseerida ja ma ei taha seda harjutada, sest ma ei kannata ennast pikalt peeglist vaadata, elu on selleks liiga lühike ja tahaks ikka midagi paremat vahtida. Aga lisaks sellele ei suuda ma eriti välguga kaameraga silmi lahti hoida ja seega jään sageli piltidele, silmad poolkinni, mistõttu mõjun nagu raskes joobes ja/või poolearuline.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uhh, väldin ka täiega igasugu pildistamisi. Olen lausa ära õppinud, kus kõiksugu vastuvõttudel varjuda, otsin näiteks söömiseks mingi nurga ja keeran selja, sest söömise ajal tehtud pildid on veel kõige jubedamad. Paraku ürituste fotograafid küll sellele ei pühendu, et inimene võimalikult ilus jääks. Kui tööl on pildistamised, keelan endast pildistamise, sest paljud pildid virutatakse firma FBsse üles kui emotsioonipildid-galeriid. Ma ei salli üldse, kui peetakse loomulikuks, et kõike ja kõiki võib pildistada ja üles riputada. Netist on päris keeruline pilte likvideerida. Kui on hädavajalik pilte kuhugi panna, siis korraldan ise enda pildistamise ja vaatan kõik tehtu üle ning palun enamiku kustutada, ainult endale sobiva alles jätta. Sest on kogemusi, et fotograafid laadivad kogu oma galerii korraga näiteks kodulehe adminni ja kunagi hiljem ujuvad ikka ka koledad pildid välja. Ei ole mina ka kole, aga üldjuhul fotodele kaunis ei jää.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pildistamine..Minul on sõbranna, kes on siuke korpulentsem ja üsna õhukeste juustega ehk ei ole erilist soengut vms, aga iga pildi peal täiesti imeilus, tal on kohe sära. Ja siis mina..muidu täitsa nitševoo, aga piltide peal lihtsalt kole. No ei ole antud seda sära vms.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ma olen nii kuradi ebafotogeeniline