Esileht Pereelu ja suhted ma tahan teisi asju, mis pere

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: ma tahan teisi asju, mis pere

Postitas:

Sul on see jama ikka totaalselt yle pea kasvanud. Lapsed ja mees on drillimata ja sa iselihtsalt väsinud ja tylpinud. Kas poleks lahendus võtta koduabiline, kes vähemalt kord nädalas ringi peale teeb? Tõstaks taset?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tõesti varem ei märganud seda, et mehel lapsepõlves kodune kasvatus oli kõike muud kui musta soki pessu panemine või enda järel nõude ärakoristamine? Kui mehest asja polnud, käega lõid, siis lapsed oleks ju võinud sa suunata enda järelt koristama, aitama…
Mina korraldaksin ühe tõsise perekondliku koosoleku. Sina, mees ja lapsed räägite südamelt ära, mis teid häirib üksteise juures, parandate end ja leiate lahenduse. Katsute lahenduse leida, kasvõigi koristaja näol. Te pole ju korterikaaslased, et lähete minema kui ei sobi. Pealegi, ma ei mõista, elate koos sigadega laudas, et toad nii sassis on, et lausa depressioon kipub vägisi peale?
Kohe tahaks kah vahel selliseid pisikesi pseudoprobleeme endale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ka ei taha külalisi. mulle ei meeldi seltskondlik olla. mitte koristamise pärast vaid lihtsalt ei meeldi. tahan omas kodus rahu ja vaikust, mitte kedagi lõbustada.
endale ei meeldi ka külas käia ja ei käigi.
mul on kodus nii hea olla, et ei viitsi ennast välja ajada. ma parem loen mõnda head raamatut selle asemel, et tühja juttu ajada kusagil külas.

ja kui külalised tulevadki mingil tähtpäeval, siis sebin nendega nii vähe kui võimalik. mees ütleb, et ma ei oska külalisi vastu võtta. ei oska jah! ei oska sellepärast, et see on mulle kohustus, mitte nauding.[/tsitaat]

Ebasõbralik inimene oled, kuhu jääb külalislahkus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka, et olukord on kasvanud üle pea.Süsteem mille mina olen kodus käivitanud töötab küll. Meie peres on nii, et kes sööb paneb oma nõud ise masinasse, mustad riided paneb igaüks ise pesukorvi(heledad ja tumedad eraldi). Iga laps koristab oma toa ise. Laste külalised tulevad siis kui toad on korras. Nädala sees koristan töölt tulles ise. Nädalavahetusel koristame üldakasutatavad ruumid koos. Meil on 7 tuba.Süüa teeme mehega vaheldumisi. Isegi lapsed mõnikord meie juhendamisel teevad midagi kergemat.Vahel on tõesti nii, et lapsed ei tee kõike nii korralikult kui mulle meeldiks aga minu meelest on oluline kasvatada neis eelkõige tahet enda järelt koristada.
Ja meie külalistega pole probleemi, et kõik oleks pärast must. Kui veidi ongi(mis siis) Teeme korda!
Elame ikka üks kord ja siiani pole meie peres küll mustusega probleemi, kõik kenasti korras. Lisan veel, et pole eriti pidanudki pahandama ei laste ega mehega, ainult järjepidavust on vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on väga hea küsimus, 16,16. rääkisin lastele ka et kas nad nöevad seoseid. ma tulen töölt. tahaks tulla korras koju. korras kodu pole. hakkan koristama ja pahandama. selle asemel, et lapsed oleks enda mängud ja asjad ära korjanud, koristanud vastavalt vanuse võimekusele ja siis me läheks ja teeks midagi põnevat. aga ei! ma tulen ja hakkan koristama. mina koristan ja lapsed kurvastavad kõigepealt, et ma käsutan neid, et ma pahanan ja et me ei tee toredat.
ausalt, ma pole mingi koristusfanatt. ma ei taha ka koristada. aga lihtsalt ma ei suuda taluda seda haisu, mis tekib mustadest nõudest, ma ei talu kui põrand on juba silmnähtvalt must ja kleepub, sest mahl on läinud maha.
ära aja nutma oma jutuga, et lastel on meeles see pinge, kuidas kõik pab olema väga korras…..
pinge on neil meeles ehk küll, aga korda on vaid siis, kui mina olen ära koristanud. peale seda läheb jälle kõik hämmastava kiirusega segi, sest nad ei korista enda järelt.[/tsitaat]

Lihtsalt mul on samasugune ema – koristamine oli nr. 1. Iga laupäev oli rangelt koristuspäev, siis ta tuustis hommikust õhtuni mööda maja ringi ja muudkui koristas, ka pesu pesti tingimata just sel päeval. Mulle endale meeldib siiani koristada suvalisel ajal, just siis kui \”vaim\” peale tuleb.

Ei tulnud kõne allagi teha koos midagi põnevat enne kui kõik on koristatud. Kunagi ei saanud kodust välja astuda nii, et nõud oleks pesemata. Kõige hullem oli kui tulid külalised, siis polnud emal aega lauaski istuda, sest ta pidi pingsalt jälgima, et igaühel oleks maksimaalselt mugav ja et ta ei peaks selle jaoks ise ühtki liigutust tegema (näiteks tõusma, et kapilt morsikannu tuua). Jah, kõht oli külalistel alati ogaruseni täis, aga peoperenaisega ei jõudnud nad eriti palju lauseid vahetada.

Sul ei pruugi olla sama lugu, aga mina olen siiani täiesti allergiline ema pingete osas, sest ta tekitab neid minu jaoks tühja koha pealt. Praeguseks on seis selline, et külalisi käib tal ainult sünnipäeva puhul ja ise ta külas enam eriti ei käi (sest see lööks ta päevare¸iimi segamini, ta ei saaks süüa siiss täpselt sel ajal, mil on harjunud, ei saaks vaadata oma lemmiksaateid jne). Isa on surnud, ka temast pole seltsi enam.

Ise olen võtnud vabamalt, suhted on minu jaoks nr. 1. Kui kutsutakse külla, leian alati võimaluse minna, ka endale kutsun üsna sageli külalisi, sest sõbrad on mulle kallid ja suhted püsivad ainult suheldes. Kui enam külas käia ja külalisi kutsuda ei viitsi, kipub kogu suhtlemine soiku jääma. Lastel luban külalisi kutsuda, selle jaoks ei pea olema tuba laitmatult korras.

Meil on reegel, et oma nõud laob igaüks ise nõudepesumasinasse, leotamist vajavad nõud (pudrupott) jäetakse kraanikaussi, aga alati vesi sisse, et kuivama ei jääks. Pesu peseb meil samuti masin, minu jaoks pole keeruline heledaid/tumedaid riideid sorteerida ja pesu kuivamapanek võtab max 5 min. Tüütu, aga aega ju eriti ei võta. Suurem segadus tuleb enda tagant ise ära koristada, sellega saavad kõik pereliikmed hakkama ka. Meil oleks ennekuulmatu, et mees jätaks enda ja laste McDonaldsi-sodi prügikasti viskamata. Oma prahi äraviskamisega saab iga pereliige hakkama siiski. Prügi viib välja see, kes parasjagu välja läheb, tihtipeale on need lapsed. Kui prügikotid on ukse juurde seisma tõstetud, võetakse need sealt lihtsalt kaasa, kellelgi pole pähe seda raskeks pidada. lastele küll tuletan vahel meelde, et nad kottidest üle ei astuks, vaid kaasa võtaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 16:16; 19.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et te peaksite kõik kokku istuma ja need asjad selgeks rääkima. Sa pead oma tingimused seadma ENNE kui kõik segi on keeratud. Pole ju mõtet suures prügihunnikus teatada, et vot nüüd midagi ei juhtu, enne kui see sodi on kõik ära koristatud. Sa tee perele igal hommikul selgeks, et kui tahavad õhtul sõpru kutsuda või tahetakse koos välja minna, siis peavad õhtuks toad korras olema.
Kui mees on intelligentne inimene, nagu sa väidad, siis peaks temagi aru saama, et segadus tekitab stressi. Ta ei võta sind praegu tõsiselt. Sinu esimene ülesanne on panna mees sinusse tõsiselt suhtuma, siis hakkab ta sind aitama ja paneb ka lapsed enda järelt koristama. Ma ei tea, räägi talle kasvõi, et sul on depressioon ja pead hakkama tablette võtma ja asi paraneb ainult siis, kui sa näed enda ümber korda ja puhtust (mis, muide, ei olegi väga vale).
Ma ütleks ka, et see on üle mõistuse, et mees käib lastega mäkkaris ja kõik see sodi jäetakse lihtsalt laua peale vedelema.
Aga miks sa üldse sinna koju lähed? Mine ühel õhtul hoopis mõne sõbranna juurde ööbima või hotelli. Helista neile koju ja küsi, kas toad on korras, et sa saaksid koju tulla. Kui jutt ei aita, siis aitavad äärmuslikud abinõud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhas elamine on mõnus, aga maniakaalne küürimine idiootsus.
Mitte midagi ei juhtu, kui veidi liiva on põrandal või kohvitass loputamata. Ärge nüüd endast niisuguseid asendamatuid kodumasinaid ka tehke.
Kui pole imikuid või muid hooldatavaid, siis saab iga pereliige enda järelt asjade ärapanemisega hakkama.
Mina ei ole lapse tuba oma 10a. juba puutunud, saab ise hakkama nii hästi-halvasti, kui oskab. Ise tunneb piinlikust, kui tuba segi ja keegi külla tuleb. Panin varem tema toa ukse kinni sõnadega, et mina seda seapesa näha ei taha. Mõjus, hakkas koristama. Mees on täie tervise juures ja oskab oma asjad ise ära panna. Miks lubatakse oma perel invaliide mängida ja ennast terroriseerida? Tulemuseks on siis see, et isegi külalisi vihatakse, sest nad võivad heinakõrre tuppa tuua ja maailm kaldub sellest sohu. Mõnusa ja pingevaba koosolemise saab ikka ise tekitada ja mitte stressates.
Ahjaa, söbranna keeras salaja nõudepesumasina kinni ja ütles, et rikkis. Kogu pere hakkas käsitsi nõusid pesema. Paar nädalat oli masin \”rikkis\”, siis käis tundmatu \”remondimees\” ja \”parandas ära\”. Mees oli nii juhm, et ei osanud ise viga vaadatagi. Aga nüüd pestakse mitterasvane tass või taldrik kohe ära ja masinasse sisse-välja jõutakse ka nõusid panna. Kui laisk peab iolema inimene, kes ei viitsi isegi nõudepesumasinasse asju panna või neid sealt välja võtta ja kappi laduda?

Minu meelest suurim viga on ülepaanitsemine ja teiseks enda asendamatuks kuulutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mina olen nüüd hetkel juba selle koristamise asjaga rahu majja saanud. Mul on lapsed väiksed, seega ega ma ei tea kas minu kogemus Sind aitab, aga no eks kirjutan ikka. Meil olid ka toad sellised et kui lapsed olid nö mängimise lõpetanud, siis pidi põrandal hoolega ette vaatama et leida puhas auk kuhu jalg panna et edasi liikuda. Ja no kaaguta mis sa kaagutad, ei kuulata lihtsalt et asjad on vaja tagasi panna.
Noh ja läkski siis millagi nii, et olin lubanud lastega kinno minna, mitu päeva juba ette planeerisime ja valisime filmi jne. Ja kinnomineku päeval palusin neil oma nänn põrandalt ära korjata sest muidu me kinno ei lähe! Loomulikult ei vaevunud keegi koristama! Ähvardasin ikka mitu korda et kui põrand puhtaks ei saa, siis jääme koju ja kõik! No ei saanud põrand korda. ja vot siis tegin südame kõvaks ja ei läinudki1 Oi kui palju pisaraid ja lubadusi ja ka tuba sai korda. Aga seletasin ära, et nüüd on juba hilja. Endal oli kohutavalt raske. 2-3 korda on juhtunud veel nii et on minemata jäänud kuhugi, eks nad ikka testivad aeg-ajalt. Aga leian et kindlameelseks jäämine on täiesti ainuke võimalus nende puhul. Teole järgneb tagajärg. Nüdseks on nii et me ei lähe enam uksest välja nii et toad ei ole eelnevalt korda tehtud. Vähemalt hetkel nad teavad et kui nad ei korista enda järel, siis jääbki minemata. Ausalt mul on palju stressivabam elu. ma usun et tegelikult lastel ka, ma ei pea enam kaagutama pidevalt, Piisab ok, no kolmest korrast ütlemisest 🙂 Küsimus on enesekehtestamises. OI ma kadestan oma meest kes peab ütlema vaid 1 korra seejuures mingit tsirkust tegemata. Kuidagi nagu lihtsalt on autoriteet olemas, ei mitte hirm, vaid just autoriteet. Lapsed armastavad teda väga.
Ps. mul on 3 last, aga jah, eks väiksemaid annab veel ümber kasvatada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

selle peale ütleb mees \”aina mina ja mina! kas me võime ka öelda, mida meie tahame, ilma et sa vinguma kukuks oma korastamisega\”.
no praegugi, kui ma kirjutan siis käib laps ümber minu\” emme, kas ma palun võin sõpra külla kutsuda, palun.\” ma ütlen et ei või. nüüd olen kodus ja hakkame koristama seda mis siin segi on. laps\” aina koristame ja koristame. las olla nagu on. keegi ei vaata. me mängime\”
meil on lihtsalt nii erinevad arusaamised asjadest. eilsed asjad vedelevad veel tänagi seal, kuhu nad eilsest jäid. vannitoas on hunnik seljast võetud riided vedelemas. ah mis ma siin kirjeldan, nagu te ise poleks segamini tuba näinud. 5m köögitasapinda on musti nõusid täis ja ootab. täitsa masendav. nõudepesumasin on, aga see on ka töö, et neid nõusid sinna panna ja välja võtta vist. [/tsitaat]
ütlen ka, et segamini maja ei puutu asjasse, et sa ei taha külalisi. hoia need 2 teemat lahus. sa ju ei tahaks igal juhul külalisi, sest nagu eespool öeldud, kui sa tahaks, küll sa siis võimaluse leiaks.

ütled, et ahh, nagu te poleks segamini tuba näinud. ega sellist ei ole küll, nagu sa kirjeldad. ja elan ka majas, kus suvel kahest ukses lapsed sisse-välja jooksevad. ka hein ja liiv. AGA – kes tõi liiva majja, imeb selle ära ka. ja puhtad nõud võtavad lapsed ise välja kordamööda. ja sellest reeglist me mööda ei lähe. ja kui riided vannitoas maas, mismoodi sa saad seda kirjutada, sellesama aja jooksul oleks minul lastele röögatatud, et riided õigesse kohta ja KOHE!!! ma olen lubanud nooremale lapsele (vanem ei tahagi) sisse seada suure kasti, kuhu ta saab oma mänguasjad lihtsalt läbisegi visata. korra nädalas käin sealt üle ja nopin riided välja :), satub sinna neidki. aga põhiline on järjepidevus: pane oma lapsed tööle ja ära lase viilida mitte ühtegi päeva. ausalt, ma ei kujuta ette, kui 5-meetrine tööpind on nõudega kaetud, miks siis lapsed pole veel puhtaid nõusid kappi pannud??????? mis külaiste jutt, kui nad ise sittavad maja ära? tehku korda ja kutsugu sõbrad.kas sa siis vähemalt oled sõbralik? oled ikka või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 15:50; 19.06 18:12; 19.06 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind paneb imestama kuidas saab suur maja nii sassis kogu aeg olla. kui ma korteris elasin, siis olid sellised probleemid, et iga asi pidi kohe samasse kohta tagasi pandama muidu oli tunne, et tuba segi. praegu on lastel oma segadus nende endi toas, üldkasutatavad ruumid on korras, sinna ei kogunegi midagi. vannitube on mitu, need ka seetõttu väga mustaks ei lähe. mingi pesurest rõdul või triikimislauatäis riideid ei tee veel suuri ruume segi. ainuke koristamine on meil 2korda kuus kui tõmbame tolmuimejaga toad üle ja küürime san tehnika puhtaks. nõud ja pesud masinasse ja välja käivad nii möödaminnes et pole kõneväärtki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ülejäänud pere tahab käia ja olla las siis käivad. Sina ole kodus küüri kõik puhtaks ja tunne elust mõnu. Las teised tunnevad oma mõnu kuskil mujal. Kas peab siis kindlasti üksteise tagumikus istuma kogu aeg?
Kui sul ükskord villand saab sellest üksinda kodus küürimisest, siis võid ju koos perega hängima minna või külalisi vastu võtta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu jääb mõnus koosolemine ja peretunnetus. minu meelest ei ole sellisel vingumisel ja ahastusel mõtet.
Õpeta lastele selgeks ja ole ise eeskujuks: tänaseid toimetusi ei viska homse varna.
See on väga hea vanasõna, toimib!

Võib olla on sul depressioon, kuidagi väga pinges ja järelandmatu oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste vanust ei märganud, aga mäletan, kui ma olin u 12a ja vend 10a, siis pidid õhtul vanemate töölt koju tulles olema toad koristatud ja kartulid kooritud. Kobiseda polnud miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis teha, kui ongi depressioon. kui hakata mõtlema, et mis siis aitaks, kas tabletid, et ma suudaks ka seda segadust taluda ja ei oleks pinges? kas see poleks nagu kummaline sellise problemiga pöörduda arstile.
minu arust on külalised ja koristamine vägagi omavahel seoses. ma lihtsalt ei tunne end hösti, kui külalised vaatavad, kuhu käe panevad laua taga, et kas saab lauale panna või kleepub.
nii ongi, et pere käib koos ja mina siis jään koju küürima. mees leiab et see on ikka väga nõme ja on nördinud, et ma ta sugulase sünnipäevale ei lähe vaid jään koju koristama. aga kas see on see mida ma tahan. ma ju ka ei taha koristada. aga kuna keegi teine ka ei tee, siis mis mul üle jääb.
ps ma arvan, et oma vabalt võtmisega olengi ma niikaugele jõudnud. koguaeg olen vabalt võtnud ja kõik ongi harjunud, et küll ema kõik kunagi ära koristab. enam ma seda ei suuda taluda.
äkki ongi mul depressioon, aga ma tunnen suurt jõuetust vaidlemisest, kes midagi kuhu jättis ja selle välja selgitamisest. üks näitab ühele teine teisele. ja pärast on nii, et järeleandlikum laps teeb selle ära, kui olen kurjaks saanud.
16.02. korda on täpselt sinnamaani, kui lapsed koju tulevad ja on kodus 3 tundi olnud. edasi sealt on juba segadus. on söödud, on mängitud, on riideid vahetatud. ja kõike seda on näha mida on tehtud, segadusest.
edasi algab minu meeldetuletamine. keegi ei võta omaks, et kes mängu võttis välja jne. ma tunnen suurt väsimust selles osas, et kes siis peab koristama. nad vaidlevad tohutult, minuga, omavahel, lähevad tülli. lõpuks käratan, et olgu korras ja rahulikum laps koristab jälle kõik üksi ära.
ma ka küsin, et kuhu jääb mõnus koosolemine ja peretunnetus?
no kes tõi liiva majja? mul on selleks politseid vaja, kes uuriks. kes võtab nõud välja? ka sellega on vaidlemist, kuigi graafik on. graafikus on aga auke, nt pole last kodus. siis läheb graafik sassi ja mina seda kõigile õiglaselt ennistada enam ei suuda, sest ei mäleta. ma olen juba rääkimisest, vaidlemisest ja käratamisest nii väsinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.06 14:17; 18.06 15:35; 18.06 15:46; 18.06 16:10; 18.06 16:50; 18.06 16:52; 18.06 17:02; 18.06 17:15; 18.06 17:43; 18.06 22:22; 18.06 23:16; 19.06 17:53; 20.06 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oh nii hea on koristamise vahepeal siia kirjutada.
et te ei arvaks et ma olen koristushull. aga hulluks ajab see olukord tõesti. nii, tegin vahepeal lõikelauale ruumi ja sain sibula ära lõikuda. pannile panna.
pesin vannist välja eilse saslõkipanni, mille avastasin sealt ligunemast. korjasin kokku 3 tühjaks söödud arbuusi poolt. rajasin tee kraanikausi põhja ja korjasin sealt ära selle sodi, mis äravoolu takistas.
[/tsitaat]
sööd laste eest salaja üksi arbuusi?????????? kahju ei ole lastest või :)? tegelikult tahtsin küsida, et kuna sina neid arbuuse ei söönud, siis miks sina koori kokku korjasid? seda sulle ju siin üritataksegi rääkida, et ära tee seda. muide, olen ise ka kimpus üsna samade muredega nagu sina, aga ma keeldun üksi rabamast ja rakendan ohtralt lapsi koristamise juures. iga kord loen sõnu peale, et ärge loopige laiali, siis ei pea koristama :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 15:50; 19.06 18:12; 19.06 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]söögitegemises pole asi. seda mees teeb. aga kui on väga segi ja potti pole, siis ta pigem läheb lastega mäkki. toob sealt süüa, kui mind kodus pole. ma siis õhtul saan mäki kotte ja topse kokku korjata laualt. neid on suur hunnik paberit laual ja kõik näeb see väga kasimata välja, ajab mind kurjaks.
nende poolt vaadatuna tulen ma töölt koju ja hakkan õiendama, selle asemel et koos perega õhtul midagi koos teha. no on alles nõme ema, kas ta kunagi millegagi rahul ka on.
et nemad ju veetsid koos toreda päeva, käisid kinos ja mäkis ja ratastega sõitmas. hommikul sõid putru, mille nõusid mina pean enne leotama, ja mida ma leidsin laualt, mäki paberite alt. et nad üldse masinasse saaks panna. masin ei pese nii kuivanud nõusid ära.
ma olen ära visanud palju vajlikke asju ka, teadmata et need on üldse vajalikud. sellest on tulnud suuri tülisid.
mees ka pole mingi alfaisane ega mõistmatu töll. intelligentne inimene. aga kõik mu jutu keerab naljaks koristmise teemal. ta isegi ei vihastu, ei räägi vastu. ütleb jah sul on jälle õigus. vihastub aga selle peale, et ma ei lähe perega välja vaid \”tahan\” koristada.
kui ma end ükspäev koristama sättisin teleka ette jalka ajal, siis tegi algul nalja, siis leidis et ma siiski nõmetsen ja läks teise tuppa telekat vaatama, öeldes, et ma pigem ei sega sind, et ma siin istun ja telekat tahaks vaadata. või et äkki ta läheks pigem pubisse vaatama, kui ma koristada tahan.
lootusetu tundudb. [/tsitaat]
ei taha norida, aga jälle: kuula ennast: nemad sõid mäkki, aga sina hakkad vingudes pabereid koristama. kallis inimene, miks sa ei ütle oma perele, et marss oma jäätmed prükkarisse? ja miks sa ei ütle neile, et marss oma hommikused nõud masinasse. no ei pese, siis ei pese, siis pesevad käsitsi või leotavad ise lahti. saad sa ikka ise aru, et oled ise oma pere selliseks teinud :)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 15:50; 19.06 18:12; 19.06 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oh nii hea on koristamise vahepeal siia kirjutada.
et te ei arvaks et ma olen koristushull. aga hulluks ajab see olukord tõesti. nii, tegin vahepeal lõikelauale ruumi ja sain sibula ära lõikuda. pannile panna.
pesin vannist välja eilse saslõkipanni, mille avastasin sealt ligunemast. korjasin kokku 3 tühjaks söödud arbuusi poolt. rajasin tee kraanikausi põhja ja korjasin sealt ära selle sodi, mis äravoolu takistas.
[/tsitaat]

Õudne!
Siis PÄRISELT nii räpane elamine?

Tead, kutsu perekonnanõukogu kokku ja esita ultimaatum. KUI asjad ei parane, KUI keegi ennast liigutama ei hakka, SIIS sinu panus toidutegemisse, pesupesemisse, rahalisse osasse on suur ja ümmargune NULL. Vat teedki südame kõvaks ja ei osta koju mitte midagi. Mehe kupatad mujale magama, oma magamistoa võid nii korras hoida, kui tahad. Lastest ei tee välja, taskuraha ei anna, mingit nänni ei osta, jutte ei kuula. Vähemalt mityte silmnähtavaltt, loogiline, et elad ikka nende tegemistele kaasa.

Kui nähakse, et sa oled oma otsustes kindel kui kalju, küll nad ennast liigutama hakkavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka päriselt on jah räpane.
see sisse välja joosmine ajab hulluks. lapsed tahavad mängida õues veesõda. on liivased, mullased, heinased, mäng läbi, tükivad tuppa.
kui te nüüd kuulete oma naabruses kisendavaid lapsi, et emme lase tuppa, siis ärge helistage politseisse. olukord on kontrolli all. ma ei lasegi neid (koos paari sõbraga) sisse, enne kui nad on lasknud end voolikust puhtaks ja ära kuivanud.
see võib tunduda jõhker, et miks vannitoas sooja veega end puhtaks pesta ei lasta. aga suvi alles algas ja enne see jama ei lõpe, kui koguaeg on nii lõbus. halb on alles siis, kui ema õiendama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.06 14:17; 18.06 15:35; 18.06 15:46; 18.06 16:10; 18.06 16:50; 18.06 16:52; 18.06 17:02; 18.06 17:15; 18.06 17:43; 18.06 22:22; 18.06 23:16; 19.06 17:53; 20.06 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlemine on nüri. Ei ole vaja üldse välja selgitada, kes tõi liiva majja või kes nõud lauale jättis. Sina oled ema ja sina jagad korraldusi. Ütled ühele, et pühib põranda ära ja teisele, et koristagu nõud ära – kõik nõud!, mitte ainult oma taldriku. Ja pole üldse oluline, kes mida kuhugi jättis. Kui nad näevad, et peavad hakkama teiste järelt koristama, siis hakkavad varsti ise üksteist korrale kutsuma.
Sa oled neil kõigil lasknud endal üle pea kasvada. Ja sinu mehest ma ka aru ei saa. Mees on nördinud, et sa ei tule sugulaste sünnipäevale, aga ise ei liiguta sõrmeotsagi, et kodus midagi teha.
Sa pead hoolikalt läbi mõtlema, mida ja kuidas sa tahad saavutada ning oma plaani kogu perele teatavaks tegema. Sellest pole kasu, kui sina oma soovid ainult oma peas välja mõtled, aga teistele teada ei anna. Ühel päeval,kui sul on kõik kenasti läbi mõeldud ja pere on kõik koos, siis teatadki, et alates sellest päevast hakkab näiteks vannitoa korrashoiu eest vastutama see isik, nõudega tegeleb see isik jne. Variante on kindlasti palju, kuidas kõike korraldada. Võib-olla tuleks alustuseks välja mõelda ka mingid preemiad, sest nagu näha pole karistused (sõprade küllakutse keeld) siiani tulemusi andnud.
Jah, eks ta ole tuntud tõde, et kõik porbleemid algavad ikka iseendast ja nende lahendus algab ka iseendast. Teie pere probleem ei ole mitte segadus, vaid kindla käe puudumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta igal juhul mehest. Üks vanem ei saa ennast kehtestada, kui teine kaasa ei tööta. Kui mina ütlen \”ei saa õue\” ja mees ütleb \”tehke mis tahate\”, siis kumba lapsed kuulavad, ah?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:56; 20.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted ma tahan teisi asju, mis pere

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.