Esileht Pereelu ja suhted Ma tõesti üritan oma laenudega hakkama saada …

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ma tõesti üritan oma laenudega hakkama saada …

Postitas:
Kägu

Olen võtnud sihiks aasta-paari jooksul oma ca 1000¤ laenust lahti saada. Need krediitkaardi võlad on muutunud tõeliseks orjuseks. 2 kaarti on kohustlusliku tagasimaksega, üks vabatagasimaksega kaart. Milline neist oleks kõige mõtekam kõigepealt likvideerida? Ma ise mõtlesin selle vaba tagasimaksega kaardi kõige viimasena ära maksta, sest sellel pole igakuist kohustuslikku summat. Samas korjab see igakuiselt intressi.
Eluetapp oli selline, kus vajasin lisaraha, ja krediitkaardi pealt see raha ka tuli … valest kohast küll, aga aitas mind tol korral hädast välja. Aga see tagasimaksmine on üks rist ja viletsus. Ja laenud on kergelt öeldes hapuks läinud. Ise olin rumal, et varem tagasimaksmisele mõtlema ei hakanud, aga jah, eks ma siis nüüd üritan.
Tagasi püüan maksta niipalju palgast, kui vähegi annab. Kohustuslikule summale lisaks kasvõi paarkümmend euri.
Mõnele ei ole see 1000¤ mingi raha, minu jaoks annab tagasi maksta. Raske ta on, aga ise ma need kaardivõlad endale tekitasin.
Aastaks 2013 võiksin võlgadest vaba olla. Loteriiga võiks võita, saaks võlgadest lahti 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ma tõesti üritan oma laenudega hakkama saada …

võta seda kui vajalikku õppetundi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]võta seda kui vajalikku õppetundi. [/tsitaat]

Eks ta õppetund ole … edaspidi püüan ilma krediitkaartideta hakkama saada, sest tarbida on kerge, aga tagasi maksta neetult raske.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui on erineva intressiga kaardid, siis alusta sellest, millel kõige suurem intress on.

Ma võtsin end ka käsile mõned kuud tagasi ja plaanin krediitkaartidest vabaneda. Väikelaenud juba sain korda:) Ühe krediitkaardi ka:) Kaks veel… Alustasin ka suurima intressiga laenukesest ja liigun väiksemate poole. Kui nendega valmis, siis hakkan kogumishoiusele panema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jumal, ma võtan just kodulaenu, 18 000 euri. peaks vist hoopis stressis olema, aga olen õnnelik hoopis, lõpuks ometi saan oma kodu endale ja lastele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laen on tegelikult hull asi. Kui keegi võtaks väljaarvutada enne laenu võtmist, mis ta tagasi maksab, siis ehk jääks mõnigi laen võtmata. On ju suur vahe ka, miks laenu võetakse. Kas nn tarbimiseks või kinnisvaraks. Kui võetakse tarbimiseks, siis on selline asiju, et tagasi maksta tuleb ikka hulga suurem summa. Ja nii tegelikult inimese tarbimine väheneb, kuna võetud laenu tuleb rohkem tagasi maksta. Tabimiseks on igaljuhul mõtekam raha korjata, saab sama raha eest rohkem ja pole laenukoormust ka. Oma elamise jaoks raha laenamine on aga täiesti ok, sest igapäeva eluga tuleb ju inimene kenasti toime.
On suur ahvatlus näiteks võtta laenu uue teleka jaoks. Aga kui tagasi pead maksma 2 teleka raha ? Ja tuleviku tarbimine väheneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli ka Nordeast võetud krediitkaart.Lihtsalt ühel kuul lõikasime läbi kaardi .Nüüd tulumaksutagastusest maksime sinna natuke juurde ja asi ongi lõpetatud. Enam ei võta krediitkaarte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]jumal, ma võtan just kodulaenu, 18 000 euri. peaks vist hoopis stressis olema, aga olen õnnelik hoopis, lõpuks ometi saan oma kodu endale ja lastele.[/tsitaat]
kodu on üks asi, teine asi, kui krediitkaardiga otstakse mõttetu staffi, mille on vaid hetkline väärtus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Krediitkaart on ju nagu enda tagant varastamine. Jäin poolteist aastat tagasi lapsega üksi st hakkama peame saama vaid minu rahast. On olnud nädalaid mil terve nädala peale saab kulutada vaid 15eur ja mõtle hakkama saime. Vähemasti pole võlgu. Püüa nii ruttu kui võimalik neist kaartidest lahti saada, sest see on megahea tunne, kui saad ükskord tõesti oma raha eest midagi lubada endale, mitte võlgu elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina alustaks sealt, kus on kõige kõrgem intress. või siis võta väikelaen ja maksa sellega ära üks krediitkaart. mina tegin just nii hiljuti, krediitkaardi intress oli röövellik 21% aastas, küsisin oma kodupangast (krediitkaart oli freestyle sampost, nooruserumalus) väikelaenu, sain intressiga 13%. väikelaenu ma ei saa enam kasutada, krediitkaarti küll üritasin koguda, aga ikka vahepeal kasutasin, kui häda oli suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina alustaks sealt, kus on kõige kõrgem intress. või siis võta väikelaen ja maksa sellega ära üks krediitkaart. mina tegin just nii hiljuti, krediitkaardi intress oli röövellik 21% aastas, küsisin oma kodupangast (krediitkaart oli freestyle sampost, nooruserumalus) väikelaenu, sain intressiga 13%. väikelaenu ma ei saa enam kasutada, krediitkaarti küll üritasin koguda, aga ikka vahepeal kasutasin, kui häda oli suur. [/tsitaat]

see on muidugi kõige parem soovitus, et võta aga uus laen, et maksta vana jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see on muidugi kõige parem soovitus, et võta aga uus laen, et maksta vana jne…[/tsitaat]
kui uus laen on madalama intressiga, siis pole soovitusel ju häda midagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb krediitkaartide intressidest. Aga kui saaks väikelaenu, mille intress oleks krediitkaartide omast väiksem, siis oleks algatajal mõistlik sellega kõik kaardid kinni plekkida ja siia laen tagasi maksta.

Kui see pole variant, siis soovitaksin keskenduda kõige kõrgema intressiga kaardi maksmisele.

Kui kaardid on sama intressiga, siis ma vist maksaks esimesena kinni vähima summaga kaardi. Saaks selle kaelast ära ja emotsionaalselt oleks 2 võlga kergem kui 3.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli paar aastat tagasi sama seis. 30000 eek krediitkaart oli tühi, 20000 eek krediitkaart oli tühi, 25000 eek krediitkaart oli tühi, 10000 oli ühe väikelaenu laenujääk ja 5000 oli teise väikelaenu jääk. Lisaks õppelaen ja kodulaen, aga need on juba teine teema.

Sain 2 aastaga krediitkaardid tagasi maksta ja kinni panna ning väikelaenudest priiks. Tunne oli ikka väga võrratu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik,et Sul ainult 1000 võlga,mul 20 000…
Kui kaardid ühest pangast, mine ja katsu nad üheks laenuks ümber vormistada.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Pereelu ja suhted Ma tõesti üritan oma laenudega hakkama saada …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.