Esileht Ilu ja tervis Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?

Postitas:
Kägu

Ütlen kohe ära, et nahaarstil olen käinud palju kordi ja neist pole mitte vähimatki kasu olnud.
Nahk siis selline, et eritab tohutul hulgal T-tsoonis rasu. Ära puhastades on 5min pärast juba nahk libe, hommikuti on nagu õli üleujutus. Pea iga päev on kuskil üks või mitu pisikest mädapunni, mis ei puneta. Harvem tekib suuri punaseid ja valutavad punne. Näonahk on nagu kuumaastik krobeline, komedoon komedoonis kinni. Osa neist on mustpead, osa sellised, mis on nahavärvi, aga kui pigistada, tuleb valget asja välja nendest. Neid komedoone on terve nägu paksult täis, ainult silmade ümbrust on natuke säästetud, seal on mõned üksikud ja n-ö nina pealt levinud. Lisaks kogu sellele jamale on nahk ka pinnakuiv ja ketendab, eriti nina pealt ja otsmikult.
Täielik ahastus tuleb peale. Kas on sellist katastroofi võimalik kuidagi parandada ja sellest kohutavast õli eritusest lahti saada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mis sul proovitud on nahaarsti soovitustest? Roaccutane ka?
Hormoonid korras, st kas beebipillid on ka proovitud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endal kogemus puudub, aga tean sellist lugu, kus inimene kasutas igasuguseid tooteid rasusele nahale, küüris ja nühkis, aga näonahk läks aina halvemaks. Siis proovis teist taktikat: hakkas nägu kreemitama-niisutama (lisaks jõi palju vett) ning olukord läks paremaks. Eelnevalt oli ta üritanud nahka erinevate toodetega muudkui kuivemaks muuta, aga nahk hakkaski seepeale aina rohkem rasu tootma.

Aga eks igaühe nahk ole erinev ja mis aitab üht, ei pruugi teist aidata. Osadel on nahk halb gluteeni-või laktoositalumatuse tõttu, teisel hormoonidest tingitud, kolmandal talle mitte sobivatest näotoodetest…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis sul proovitud on nahaarsti soovitustest? Roaccutane ka?

Hormoonid korras, st kas beebipillid on ka proovitud?

Roaccutane’i pole mulle kirjutatud, ainult pealemääritavaid kreeme/vedelikke. Kas see pole mitte akne raviks? Aknet mul ei ole. Beebipille või muid hormoone mõjutavaid asju pole kunagi tarbinud. Osad retseptiga kreemid või salvid tõmbasid näo kuivemaks ja siledamaks küll, aga siis tekkis järsku reaktsioon sellele: nägu läks tulipunaseks ja põletav tunne tekkis, mis paranes mitmeid päevi. Ei saanud enam edasi kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjuta üles, mida ja millal kasutad, hooldustooteid.
Tavaliselt on ikka häda hooldusega, st tehakse valesti, kasutatakse valesi tooteid valel hooajal vms

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Endal pole probleemi, aga ma usun toitumisse. Üks noor tuttav sai aknest lahti nii, et jättis kõik magusa ja valge jahu välja. Kaotada pole sul ju midagi. Proovi. Mina jätaks ka piimatooted toitumisest välja. Ja muidugi poolfabrikaadid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toitumine. Roaccutane – kui on komedoonid ja mädapunnikesed, siis on ikka akne ju. Hormoonid võivad ka ikkagi aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitan ka sama – valge suhkur, valge jahu ja piim menüüst välja ja probiootikumide kuur (ikka pikalt, mitu nädalat järjest)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toitumine. Roaccutane – kui on komedoonid ja mädapunnikesed, siis on ikka akne ju. Hormoonid võivad ka ikkagi aidata.

Ma olen kogu aeg arvanud, et akne on midagi hullemat. Need nn mädapunnid on ainult täpikesed, selliseid suuremaid punaseid paiseid tekib harva ja ühekaupa, nii et need otseselt ei kimbuta. Praegu eemalt vaadates ei saa üldse aru, et mu näol midagi viga oleks, ei puneta ka kuskilt. Lähedalt aga näha, et nt see osa, mis jääb lõuajoone ümber, n-ö ovaalselt ühest kõrvast teiseni, on neid nahavärvi kühme täis, mida on võimalik pigistada. Otsaees ja ninal selliseid kühme pole, seal lihtsalt rasune nahk, mille poorides on kogu aeg mingi rasusegu. Nahal pole peale väikse ala, mis silmade ümbruses jookseb mitte ühtegi kohta, mis ei sarnaneks apelsinikoorele. Lisaks veel, et peale näo on ka dekoltee, õlad ja ülaselg rasune, aga põletikulisi punaseid punne pole, vaid sarnaneb selle probleemiga, mis näol.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas sa saaksid palun täpselt kirja panna, milline on sinu näohooldusrežiim. Mida sa täpselt hommikul ja õhtul teed, milliseid tooteid kasutad, millises järjekorras näole paned. Siis saaks täpsemalt nõu anda. Mõni pilt oleks ka abiks, et parema ettekujutuse saaks, guugelda ja pane link pildile, kellel sinuga sarnane näonahk on. Ma usun, et ma saaks sind aidata paari nõuandega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene näide

Teine näide

Peaks mingi ettekujutluse andma. Ootaksin väga toodete soovitusi sellisele nahale, sest kasutan hetkel poe omasid, mis pole ilmselgelt head. Mingi aeg polnud piisavalt raha ja otsisin ruttu asendustooted apteegi omadele: igapäevane – näovesi rasusele ja kombineeritud nahale; paar korda nädalas – näopesugeel, koorija, mask – komedoonide vastu, kuivatavad kohutavalt, seepärast ei saa kasutada nii tihti, kui tegelikult vaja oleks. Nüüd ei mäleta enam, mis firma omasid enne poetooteid ostsin, aga hind oli krõbe: pidin kasutama tervet sarja ja üks pudel oli 20-30€. Hetkel saan kallemaid tooteid lubada, kui ainult teaks, millised tõesti aitavad. Huupi ei taha raisata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem tundub, et töötled nahka üle.
Mina sain komedoonidest lahti kõige odavama mistselaarveega (garnier). See toimib teisiti, kui tavalised näoveed-geelid.
Näopesugeeli jätaks üldse ära. Piisab mistselaarveest.
Pigem soovitaks kord nädalas pesta hoopis intiimgeeliga. Need tehakse ju hästi pehmed, sobib näopesuks suurepäraselt. Aga kui just kaevanduses ei tööta, ei pea näopesugeeli üldse kasutama.
Samuti soovitaks prooviks nt nädal aega, et vett näkku üldse ei pane. No ei pesegi. Ainult puhastad.
Ja paar korda nädalas koorid ja maskitad? Milleks? Äkki tahab nahk pigem rahu saada. Max kord nädalas koorida. Mina kasutan nt hoopis sooda-õunaäädika segu, 10 min näkku ja höörun kergelt maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka soovitada õunaäädikat – 1 osa 2 osa vee peale ja lihtsalt sellega nägu puhastada, ei mingit hõõrumist ega koorimist. Sisse võib ka võtta, supilusikatäis tassitäies vees, või kapsleid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei töötle üle. Seda on näha, et need tooted ei anna suurt midagi, ainult kuivatavad ja tolku ikka pole, s.t need ei ravi. Mask on praegu selline, mis peaks rasueritust pärssima, aga ei näe mingisugust vahet. Kosmeetik soovitas suureteralist koorijat, aga kuna ei leidnud sellist, siis teen 1-2x nädalas peeneteralisega. Nägu on lihtsalt nii krobeline sõrmede all, et ei saa teisiti, kui peab koorima. Nii kiiresti tekivad tagasi need kühmukesed. Puhastusgeel on n-ö suurpuhastuseks, kuna mitsellaarvesi pooride sügavuti puhastamisega hakkama ei saa, vaid eemaldab ainult pindmise rasu. Nii looduseusku, kui ma ka poleks, siis soodasse ja õunaäädikasse näonaha puhul ma kahjuks ei usu, kuigi olen ka neid proovinud.

1. Tahaks midagi sellist, mis tõmbaks poorid puhtaks ja ahendaks neid
2. Midagi happelist, koorivat
3. Rasueritust minimaliseerivat
4. Pinnakuivuse vastu mingit kreemi, mis ei ummistaks poore

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise tead. Soovid midagi happelist ja koorivat, kuid õunaäädika ehk happe heidad kohe kõrvale. Rääkimata soodateradest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise tead. Soovid midagi happelist ja koorivat, kuid õunaäädika ehk happe heidad kohe kõrvale. Rääkimata soodateradest.

Ma tahaks midagi kontrollitumat. Ise doseerides ei tea kunagi, kui kange lahus täpselt enda naha jaoks sobib, kui tihti ja kustmaalt asi juba kahjulikuks muutub. Pärast rikun üldse oma naha ära. Kuna see niigi närune juba, siis ei võta neid riske. Sama hästi võiks soovitada pooride ahendamiseks siis juba munavalget, nende puhastamiseks želatiinimaski jne. Loomulikult on igast imeasju mingil ajahetkel läbi proovitud, aga nii tihti, kui vaja oleks, ei viitsi elusees plätserdada nendega ja üleüldse selline mökerdamine mulle hästi ei istu. Ennem mingid korralikud tooted, mis raviks.

Keegi siin mainis toitumist. See mõjutab pigem siis, kui on punnid näos. Piimatooteid ma ei tarbi, kahtlustan laktoositalumatust. Pole veel testi teinud, peabki ette võtma selle. Gluteeni saan nii palju, kui vahel pannkookidest. Mees vana laiskvorst ostab seda poe pannkoogijahu kogu aeg, nagu oleks see taigna tegemine kohutavalt raske. Sellega mu gluteeni tarbimine piirdubki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hooldad üle. Lahmid läbisegi igast jama näkku ja oled kannatamatu.
Kõigepealt pead tõmblemise järele jätma ning lihvimise ja laasimise miinimumini viima. Mu 18 aastane tütar sai krobelisest nahast siidsiledaks aastase duac geeli kuuriga. Esimese pildi nahk oli tal. Lisaks vaid Eucerini geel ja toonik. Aasta läks ja nüüd on ilma Duacita juba mitu kuud. Nahk kui modellil. Toitub tavaliselt, ei mingeid piiranguid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jumal hoidku, ei mingit õunaäädikat ega soodat näkku. Igasugused teralised koorijad tuleks näost eemale hoida. Naha kuivatamine maskide või rasuvähendavate toodetega ajab selle lihtsalt rasu tootma.

1. Mitselaarveest puhastuseks ei piisa. See jätab nahale kihi. Kasutada õrna näopesugeeli/kreemi – nt Eucerinilt või La Roche Posay’lt. Nt https://www.apotheka.ee/la-roche-posay-toleriane-hooldav-naopesukreem-400ml-pmm0148854ee Sellel peaks väiksem pudel ka olema. Pigem tundlikule nahale kui rasusele.
2. Roosivesi näo toniseerimiseks. Alkoholivaba.
3. https://www.cultbeauty.co.uk/the-ordinary-niacinamide-10-zinc-1.html Loe selle toote kohta.
4. AHA/BHA hapetega seerum/kreem. COSRX on täiesti Eestis kättesaadav. Isise firma glükoolhappekreem apteegist. Saab tellida ka The Ordinary tooteid internetist, hind igati taskukohane.
5. Niisutav kreem.

Ja peaks paari kuuga naha ilusaks saama küll.

PS. https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction on see koht, kust saab väga head nahahooldusalast nõu. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult et teemaalgataja on seda kõike teinud ja tulemus on null. Õigemini kohutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt pead tõmblemise järele jätma ning lihvimise ja laasimise miinimumini viima. Mu 18 aastane tütar sai krobelisest nahast siidsiledaks aastase duac geeli kuuriga. Esimese pildi nahk oli tal. Lisaks vaid Eucerini geel ja toonik. Aasta läks ja nüüd on ilma Duacita juba mitu kuud. Nahk kui modellil. Toitub tavaliselt, ei mingeid piiranguid.

Kasutasin Duac geeli. Nägu lahvatas tulipunaseks- ja kuumaks selle peale; võttis mitmeid päevi aega, enne kui maha rahunes ja kodust välja sain jälle minna. Kas ma peaksin siis käima rasu täis pooridega ringi, kui ma tihti hooldada ei tohi? See soodustab just põletikuliste punnide teket. Isegi kui ma teen selle põhjaliku hoolduse, siis paar päeva ja kõik on täpselt samasugune jälle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal hoidku, ei mingit õunaäädikat ega soodat näkku. Igasugused teralised koorijad tuleks näost eemale hoida. Naha kuivatamine maskide või rasuvähendavate toodetega ajab selle lihtsalt rasu tootma.

1. Mitselaarveest puhastuseks ei piisa. See jätab nahale kihi. Kasutada õrna näopesugeeli/kreemi – nt Eucerinilt või La Roche Posay’lt. Nt https://www.apotheka.ee/la-roche-posay-toleriane-hooldav-naopesukreem-400ml-pmm0148854ee Sellel peaks väiksem pudel ka olema. Pigem tundlikule nahale kui rasusele.

2. Roosivesi näo toniseerimiseks. Alkoholivaba.

3. https://www.cultbeauty.co.uk/the-ordinary-niacinamide-10-zinc-1.html Loe selle toote kohta.

4. AHA/BHA hapetega seerum/kreem. COSRX on täiesti Eestis kättesaadav. Isise firma glükoolhappekreem apteegist. Saab tellida ka The Ordinary tooteid internetist, hind igati taskukohane.

5. Niisutav kreem.

Ja peaks paari kuuga naha ilusaks saama küll.

PS. https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction on see koht, kust saab väga head nahahooldusalast nõu. 🙂

Proovin järgi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutasin Duac geeli. Nägu lahvatas tulipunaseks- ja kuumaks selle peale; võttis mitmeid päevi aega, enne kui maha rahunes ja kodust välja sain jälle minna. Kas ma peaksin siis käima rasu täis pooridega ringi, kui ma tihti hooldada ei tohi? See soodustab just põletikuliste punnide teket. Isegi kui ma teen selle põhjaliku hoolduse, siis paar päeva ja kõik on täpselt samasugune jälle.

Siis oli sul antibiootikumi vastu allergiline reaktsioon. Proovinud teist ravitüüpi. Asja ei saa kiiresti lahendada. Poorid puhtaks ja minimeerituks soov jäta edaspidiseks, pindkuivusega tuleb kõigepealt hakkama saada.
Sinu asemel seaksin sammud korra kuus kosmeetiku juurde. Prooviks nt Hjeronymust või Darphini. Teiseks nahaarsti juurde. Hoiduks igatahes igapäevasest viie või kuue eri vahendi kaootilisest kasutamisest. Piimad, gluteen jms ära jätta on ilma vastava analüüsita hülgemöla. Sama hästi võid kristallid kael panna ja loota, et homme kärnas pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tütrel on päris hull näonahk ja tema pealt näen, et kui ta liigutab end, joob palju vett ja toitub korralikult (suhkur, jahu, valmistoit, poolfabrikaadid, piimatooted, kohvi menüüst väljas), siis läheb näonahk päev-päevalt ilusamaks. Aga kui tuleb jamps menüüsse tagasi, siis on ka punnid näos tagasi.
Soovitan teha ka parasiitide vastase kuuri. Tihti on halvas näonahas süüdi just parasiidid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest sa hooldad igasuguste imeasjadega üle! Kas sa oled üldse proovinud miinimumhooldust, niiet nahk ka puhkab või loobid iga päev 7 erinevat asja näkku ja nii pidevalt?
Puhastaks seebivaba näovahu või mitsellaarveega (mis tuleb muide maha pesta), ise olen rahapuudusel kasutanud lausa intiimpesugeeli, mis on seebivaba, õrn (kui sobib limaskestale, sobib ka näonahale) millel on piimhape sees ja mõjus nahale hästi.
Apteegis on Humektan kreem: kerge niisutav kreem. Ka jumestuskreem peab olema õlivaba, ei ummista, ei tekida komedoone jne
Pindkuiv nahk ja olen nõus, kõigepealt tuleb selle rasueritusega hakkama saada, see laiendab omakorda poore.
Akne ja lehmapiima tarbimisega on paljudel otsene seos, gluteeniga vähem. Võiksid siiski proovida piimatooted välja jätta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nahaarstil oled käinud ja need ei oska näohoolduse kohta midagi tarka kosta, kas sa KOSMEETIKU juures oled käinud?
Iga kosmeetik ütleb sulle, et mida rohkem sa nühid ja pühid seda rasu ära, ärritunud rasune nahk toodab seda enesekaitseks järjest rohkem.
Ja teiseks, ka kõige rasusem nahk vajab niisutust.
Mustad poorid ja komedoonid, suured pooriaugud, need ei ole põletikuline akne, vaid käivad rasuse nahaga kaasas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige targem nõuanne siin on käia kord kuus kosmeetiku juures, kes puhastab näonaha, s.t. ka avab need rasupunnid, mitte ainult ei määri midagi peale. Teiseks, mis mõjuba imehästi – massaaž. Kosmeetik teeb näomassaaži ja see aitab mehaaniliselt n-ö pigistada üleliigset rasu välja. Lisaks tõesti on vaja niisutada, aga sa pead leidma toote, mis niisutaks ilma poore ummistamata, seega õli baasil asjad ei sobi. Ja muuseas, peaaegu kõik kosmeetikatooted tehakse mineraalõlisid kasutades, aga see just ongi see, mis moodustab naha pinnale nagu kihi, mis ei lase nahal hingata, sest õhku ei lase läbi. Seetõttu on vaja leida pigem apteegist mingid vee baasil tehtud niisutavad tooted. Ja nägu puhastama peab ikka, ei saa nii,e t nädal aega ei pese – mustus ja higi ju koguneb kohe nahale.

Minu kogemus:
1) Esimene ja kõige olulisem on korrapärane kosmeetiku juures naha puhastamine ja hooldamine.
2) Ise ei tohi midagi pigistada!
3) Nägu peab puhastama, eelistatavalt lihtsalt vee või vee ja seebiga, ning kindlasti niisutama, et nahapind ei kuivaks liialt. Siis just hakkabki nahk rohkem rasu tootma.
4) Igasugune magusa ja piima ja teab mille ärajätmine ei mõjuta absoluutselt, kui sa just pole millegi suhtes allergiline. Aga loomulikult tasub süüa rohkesti rohelist kraami, palju juua ja toituda siiski tervislikult.
5) Kui midagi ei aita, siis lõpuks on viimane võimalus ikkagi Roaccutane. Enne seda võiks muidugi beebipillid ära proovida ehk. Sest täiskasvanu akne on ikakgi hormonaalse taustaga. Minul näiteks muutus rasedusega nahk imekauniks. Nüüd, kus sünnitusest on juba 5 aastat möödas, on natukene taas halvenenud ja näh aon, et halvenemine toimub just vahetult enne päevi. Seega sõltub vähemalt minu puhul kogu see asi hormoonidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline küsimus: ega sul juhtumisi ka käsivartel või mujal kehal sellist nö kananahka meenutavat kergelt krobelist-punnilist nahka pole, mis talviti veel eriti kuiv ja sügelev on? Isegi ei pea sügelema, aga just kananahka meenutav vaatepilt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa mõtled keratoosi? Vast need nahaarstid oleksid seda siis märganud.

Ole hea, mine kosmeetikule. Ei pea ostma nende kalleid salongitooteid, aga saad juhendid, mida sul vaja on otsida- niisutav õlivaba kreem, seebivaba puhastusvaht jne. Need rasusele nahale mõeldud poenäoveed jne on tavaliselt alkoholi baasil. Sinu alt rasune pealt ketendav pindkuiv nahk on otseselt vale hoolduse (liiga karm puhastus) tulemus.
Kõige naljakam, et paljudele rasuse nahaga inimestele sobivad näoõlid- väga terve mõistuse vastane, tean küll. eriti jojobaõli, mis aitab nahka rahustada ja lahustab neid nahapooride rasukorke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas ka nahaalune akne vorm
Mul õel diagnoositi see. Teismelisena oli mädapunnide ja pompoonidega +samuti rasune nahk. Hilistes 20.ndates aga hakkasid naha alla tekkima igasugu mügarikud. Alati need valusad polnudki aga kui ise ikka nokkis, tuli alati midagi sealt välja. No teda ju häiris ebaühtlane nahk ja vanad aknearmid.

Ühesõnaga lõpuks, kui tal tekkisid juba suured mädakolded ka peanaha alla(emos lõigati lahti ja puhastati), leidis ta endale selle õige nahaarsti ja sai peale selle Roccatune ravi. Peale seda on kõik probleemid kadunud. Aga see sama nahaarst panigi diagnoosi, et on just nahaalune akne. Naha sügavamates kihtides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ju ütles, et suuri ja põletikulisi punne on vähe ja harva. Küll oleks need nahaarstid roaccutane peale virutanud, kui tal oleks akne.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Ilu ja tervis Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?