Esileht Ilu ja tervis Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?

Postitas:
Kägu

Ta ju ütles, et suuri ja põletikulisi punne on vähe ja harva. Küll oleks need nahaarstid roaccutane peale virutanud, kui tal oleks akne.

Mul õel olid ka ainult nahaalused, kui diagnoosi sai. Mädaseid,põletilikulisi, valusaid silmnähtavalt polnud. Väga harva. Need olid ennemalt teismeeas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on ka kohutavalt rasu eritav nägu, ka dekoltee ja ülaselg on rasusemapoolsed. Lisaks tekkisid lõua alla ja otsmikule ka sügavad punnid. Selliseid valgeid nahaaluseid ei ole.
Nahaarst on mulle kõiki võimalikke kreeme ja geele (Duac, Treclinac jne) kirjutanud – püsivat tulemust ei andnud neist ükski.
Mina sain vähemalt punnide tekkimisest lahti Clinique’i toodetega – Anti Blemish seep (näole ja kehale) + nr 3 näovesi (alkoholiga). Need ei kuivata nahka.

Päris rasuse naha seep on liig, see kuivatab.

Rasuseks läheb nägu aeg-ajalt endiselt, aga vähemalt on klaar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi küsis käsivarte kohta. Tegin pildid:

Esimene

Teine

Kolmas

Midagi ei sügele ega kuiva.

Kosmeetiku juures käisin tavaliselt ultraheli näopuhastust tegemas. Hetkel uus elukoht uues linnas ja pole kosmeetiku juurde saanud. Siin paraku sellist hooldust ei tehta kuskil ja seepärast ka see käimine soiku on jäänud, sest ei oska enam mingit hooldust võtta. Valik on nigel.

Mainiti ka allergilist reaktsiooni Duac geeli puhul. Olen proovinud ka Skinoreni (nagu Duaci puhul – algul toimis, pärast jälle nägu põles). Samuti Dalacini (0 efekti). Pärast nende kasutamist nahaarstile läksin, siis ei kirjutatud üldse midagi välja ja põhimõtteliselt ei kuulatudki, mida ma rääkisin, öeldi mhmmhm ja visati reklaamleht nina alla, et osta need puhastustooted sealt. Ei ostnud ega läinud rohkem arstile ka.

Toodi välja ka hormoonide mõju. Siiani olen beebipillidest eemale hoidnud, käsi ei tõuse üldse mingeid arstimeid sööma. Kui tarbiks mingi aja beebipille ja hiljem ära lõpetaks, kas siis oleks pärast jälle sama seis tagasi? Muidu puuduks asjal mõte, kui ainult teatud aja nahk korras oleks.

Palju kirjutatakse ülehooldusest. Ma ei hoolda tegelikult sugugi üle. On palju kiireid hommikuid, kus ma ei jõua nägugi veega pesta, rääkimata muust. On olukordi, kus ma ei kasuta peale mitsellaarvee nädalaid mitte midagi muud. Ma ei ole nii korralik kogu aeg, viimasel ajal konkreetsete ürituste pärast olen proovinud nägu nii heas seisukorras hoida, kui sellise naha puhul võimalik. Seda ei ole võimalik palja veega puhastada, nagu soovitati, sest nägu on konkreetselt vedela rasune ja see ei tule niimoodi maha. Kui ma üldse ei puhastaks, siis ma lihtsalt leemendaks õlist töö juures. Niigi pean käima paberrättidega kuivatamas aeg-ajalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Endal pole probleemi, aga ma usun toitumisse. Üks noor tuttav sai aknest lahti nii, et jättis kõik magusa ja valge jahu välja. Kaotada pole sul ju midagi. Proovi. Mina jätaks ka piimatooted toitumisest välja. Ja muidugi poolfabrikaadid.

Ma olin kunagi väga hädas aknega. Nägu, selg, rind. Arsti juurest saadud abi oli ajutine. Kui otsustasin end kaalu pärast dieedile panna, läks ka nahk palju paremaks. Muidugi mitte kohe, u pool aastat võttis aega. Ma tean küll, et šokolaadi söömise ja akne vahel pole seost leitud, aga omal nahal kogesin, et korralik toitumine muutis naha olukorra palju paremaks.
Teine asi, mis aitas, olid beebipillid, aga neid kõikidele kirjutada ei saa ning ei sobi ilmselt ka. Akne tuli küll pärast kasutamise lõppu tagasi, aga mitte kohe ja mitte nii hullusti, kui varem.
Nahalahustest on olemas veel Aknefug EL- erythromyciniga vist- lokaalne ab. Lahustega on nii, et nendega peab pausi pidama, muidu enam ei mõju.
Kolmas asi-kas mandlid on terved? Haigetel mandlidlitel, sagedastel angiinidel ja näonaha seisukorral võib olla seos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi küsis käsivarte kohta. Tegin pildid:

Esimene

Teine

Kolmas

Midagi ei sügele ega kuiva.

Kosmeetiku juures käisin tavaliselt ultraheli näopuhastust tegemas. Hetkel uus elukoht uues linnas ja pole kosmeetiku juurde saanud. Siin paraku sellist hooldust ei tehta kuskil ja seepärast ka see käimine soiku on jäänud, sest ei oska enam mingit hooldust võtta. Valik on nigel.

Mainiti ka allergilist reaktsiooni Duac geeli puhul. Olen proovinud ka Skinoreni (nagu Duaci puhul – algul toimis, pärast jälle nägu põles). Samuti Dalacini (0 efekti). Pärast nende kasutamist nahaarstile läksin, siis ei kirjutatud üldse midagi välja ja põhimõtteliselt ei kuulatudki, mida ma rääkisin, öeldi mhmmhm ja visati reklaamleht nina alla, et osta need puhastustooted sealt. Ei ostnud ega läinud rohkem arstile ka.

Toodi välja ka hormoonide mõju. Siiani olen beebipillidest eemale hoidnud, käsi ei tõuse üldse mingeid arstimeid sööma. Kui tarbiks mingi aja beebipille ja hiljem ära lõpetaks, kas siis oleks pärast jälle sama seis tagasi? Muidu puuduks asjal mõte, kui ainult teatud aja nahk korras oleks.

Palju kirjutatakse ülehooldusest. Ma ei hoolda tegelikult sugugi üle. On palju kiireid hommikuid, kus ma ei jõua nägugi veega pesta, rääkimata muust. On olukordi, kus ma ei kasuta peale mitsellaarvee nädalaid mitte midagi muud. Ma ei ole nii korralik kogu aeg, viimasel ajal konkreetsete ürituste pärast olen proovinud nägu nii heas seisukorras hoida, kui sellise naha puhul võimalik. Seda ei ole võimalik palja veega puhastada, nagu soovitati, sest nägu on konkreetselt vedela rasune ja see ei tule niimoodi maha. Kui ma üldse ei puhastaks, siis ma lihtsalt leemendaks õlist töö juures. Niigi pean käima paberrättidega kuivatamas aeg-ajalt.

Mina küsisin käsivarte kohta. Piltide järgi julgen öelda, et on Keratosis Pilaris. Olen ise sama asjaga hädas. Kuna KP puhul toodab organism rohkem keratiini, mis ummistavad poore, aga põletikuliseks muudab need aga gluteen. Selle kohta leiab netist ka ohtralt infot.

Raviks oli täielik gluteenivabale dieedile minek nüüdseks 11 aastat tagasi. Sa küll ütled, et ainuke gluteeni sisaldav asi sinu menüüs on poe pannkoogijahu, aga julgen kahelda. Teraviljavalku gluteeni leidub põhimõtteliselt kõikjal – see nimekiri on väga-väga pikk. Juba tavalised “lõhna- ja maitseained” ja “paksendajad”, mida sa loed mistahes toote pealt, võivad põhineda teraviljal.

Ja et sellest veel vähe oleks, sisaldavad ka kehahooldus- ja kosmeetikavahendid, šampoonid, palsamid jne gluteeni. Tavaline on nimekirjas nt e-vitamiin, mis on reeglina nisuiduõlil põhinev. On isegi hambapastasid, mis sisaldavad gluteeni.

Rangele dieedile minek tähendas seda, et nahk on korras. Harjunud olen selle dieediga mõistagi samuti. Kui juhtub, et eksikombel gluteeni saan, ravin tagajärgi paar kuud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, mul on ka sarnane nahk nagu sul teemaalgataja. Näonahk on nii rasune- hommikul ärgates on siuke rasukiht näos, peale puhastust on 15 min ja juba läigib jälle. Olen 32 ja tänaseks olen suutnud asja parandada natuke.

Esiteks, kõik kes soovitavad niisutavad (olgu ta siis õlivaba ja mida iganes) kreemi tugevalt rasusele nahale-siis ilmselt teil ei ole olnud väga rasust näonahka. Kõik niisutavad kreemid kiirendavad näo rasuseks/läikivaks muutumist. Jah kui kodus oled-võid ju nii ringi käia. Aga välja minnes sooviks ei taha küll, et rasukiht näos läigiks. Mina kasutan näo “niisutamiseks” hüaluroonhape seerumit (noveksperdi oma) -see imendub koheselt naha sisse ja ei kiirenda naha rasuseks muutumist. Nii, et proovi kreemide asemel seeriumeid.

Teiseks kasutasin differin geeli- 2 aastat ja siiani. Olen saanud lõpuks naha siledamaks (seda ka rinnal ja seljal). Läks paar kuud aega ennem kui mõjuma hakkas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan hormonaalseid rasestusvastaseid vahendeid ja ilusamat näonahka pole olemaski. Niipea kui ära lõpetan, on väga hull. Tegelikult ma rasedusvastaseid vahendeid ei vaja, aga ära jätta ka ei saa, sest keeldun sellise nahaga elamast. Niisiis sööngi hormoone sisse ja nii jääb ka. Ilmselt võtan neid vist surmani 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tarbiks mingi aja beebipille ja hiljem ära lõpetaks, kas siis oleks pärast jälle sama seis tagasi?

Jah, tavaliselt see nii on. Püsivama tulemuse annab rasedus-sünnitamine-imetamine. Mõnikord pärast seda normaliseerub hormoonide tase päris püsivalt- järelikult ka akne ja rasueritus. Minul oli noorena pcos, akne lõual jne, mõni aeg kuus oli hull põletikuliste punnidega, nägu ja juuksed väga rasused. Pärast lapsi ei ole enam pcosi, ei punne, nahk on nagu normaalsel naisel olema peab (juuksed on siiski rasused).
Ikkagi oleks vaja üles leida see sisemine põhjus, miks nahk nii reageerib, on see siis hormoonid, toit vms. põhjuse likvideerimine oleks alati mõjukam kui nahale milleiganes peale määrimine. Põhjus tuleb ju seestpoolt, seda ei saagi pealt määrimisega lahendada!
Nt “probleemne nahk” lingilt: Enamasti on rasune nahk põhjustatud liigsest meessuguhormoonidest organismis

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ah jaa, üks asi, mis mõjub hästi, aga pika aja peale – käi kord nädalas saunas.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ilu ja tervis Maailma kohutavaim näonahk – kas on ravi?