Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maakleri kaudu üürimine?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Maakleri kaudu üürimine?

Postitas:
Kägu

Ostsin uue kodu ja tahaks vana välja üürida. Mis eelis on sellel, kui lasta tegeleda maakleril asjaga? Mis summast ma orienteeruvalt “ilma jään”, kui korterit saaks välja üürida 350 euri eest (+maksud)?
Kui keeruline on ise üürida? Kumba teie eelistate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes: ei olegi eeliseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte millegist ei jää sa ilma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on nii, et maakleritasu kasseeritakse sisse üürnikult. See pole eriti õiglane ja tasu suurus ei vasta tehtud tööle, aga seda tehakse ja omanik ei jää seetõttu millestki ilma. Tavaliselt peabki üürnik maksma ühe kuu üüri ulatuses lisaks veel maakleritasu.

Mina olen ise välja üürinud ilma mingi lepingutasuta vms. Korter asub hoopis teises linnas aga mul on aega ja tahtmist sellega ise jännata. Maakleri eelis selle asja puhul oleks see, et mina ei peaks tegelema muuga kui lepingu allkirjastamise ja hilisema üürinõude esitamisega. Maakler näitab korterit, valib üürniku välja, valmistab lepingu ette ja annab võtmed üle. Samas võib maakler ju üürnikule taustauuringu teha, kuid probleemide ilmnemisel peab ikka omanik nendega tegelema. Kui midagi läheb katki, siis on ka see niikuinii omaniku kohustus, maakler selles enam ei aita. Kokkuleppeliselt saab probleeme lahendada ka üürnik, kui teda usaldad.

Mina võtsin lepingunäidise kv.ee lehelt ja leppisin üheks päevaks kuskil 3 kohtumist kokku. Eelnevalt sain uurida nimesid nö taustauuringuks (guugeldasin lihtsalt), kui saadeti meil oma õige nimega. Välja praakisin koheselt igasugused imelikud meiliaadressid või kahtlase taustaga inimesed. Inimesega kohtudes usaldasin oma sisetunnet ja analüüsisin kuidas ta käitub, mida räägib. Sisetunne pole mind veel petnud ja üürnikud olengi saanud vaid 1 päevaga. Panin lepingusse ka fotod seisukorra tõestuseks.

Aga olemas on ka üürikinnisvara haldusteenust pakkuvad firmad. Annad korteri lepinguga neile, maksad igakuiselt mingi protsendi üürist ja ise ei pea enam suurt midagi tegema, kõige muuga tegeletakse, ka pisiremondiga. Googelda näiteks MyHome, kui asud Tallinnas. Mujal ei oska selle kohta näiteid tuua, peaksid uurima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei üüri enam kunagi läbi maakleri. Kahel korral kogemus ja lõpuks on endal lihtsalt üks lisalüli tülinaks vahel, muud kasu pole.
Võtsin maakleri, kuna korterid on linnas, aga ise kolisin linnast välja ja vahel on tööasjad ka ees, ei saa näitamas käia. Samuti lootsin, et suhtlemise võtab maakler enda peale. Mõlemal puhul ei suhelnud ma siis otse soovijatega, vaid mulle helistasid maaklerid, kes küsisid asju üle. Mitmel korral juhtus seda, et maaklerid helistasid kaks tundi ette ja ütlesid, et neil pole kuidagi võimalik minna, aga üks potentsiaalne vaataja tahab tulla ja kas saaksin ise minna. Lõpuks sellised vaatajad võtsidki korteri ise ära ja kuna maakleritega sidus leping, pidid nad vahendustasu maksma ikkagi ise.
Mõlemal korral oli hea reitinguga maakler ja suure firma all. Tundub, et selline ongi läbiv töökultuur.
Edaspidi olen üürinud ilma maaklerita ja kui on vähegi normaalne korter, siis vahel võetakse juba telefoni teel ära, ilma et vaatamas käidaks. Kusjuures ilma maaklerita võetakse palju kiiremini. Ka jõukas üürnik ei taha maksta ühe kuu üüri lisaks ja kui on kaks võrdselt meeldivat korterit, siis võetakse ikka see, millel vahendustasu pole. Pole üldse haruldane kui kortel läheb ära paari tunniga peale kuulutuse üles panekut. Taustauuringut on tänapäeval nii lihtne teha, et selleks pole ka maaklerit vaja.

Kui on ostu-müügi tehing, siis on maakleril mingi funktsioon ka. Eriti kui tegemist pole linnas asuva korteriga, vaid näiteks maamajaga, mida veidi keerulisem müüa.

Please wait...
Postitas:
Yanna68

Maakleri ainus mõte nii ostes-müües-vahetades on siis, kui objekti POLE VÕIMLAIK ise näitamas käia.
Muul juhul on see ainult ostjale või üürijale rahaline keeramine (kuigi teenuse võtab ju müüja või üürija, maksab ikkagi ostja või üürnik seda meil).
Kõik lepingupõhjad on netis olemas, inimese taustakontrolli võid teha ka ise, Sinu kõhutunne on oluline ka ja müües on enamasti pangad kaasatud ja kindlasti notarid, kes täpselt ütlevad kuidas midagi teha ja mis pabereid esitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ometigi enamus müügikuulutusi kinnisvaraportaalides on maaklerite kaudu. Isemüüjaid on paar tükki ainult. Vähemalt Pärnu kuulutusi vaadates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Edaspidi olen üürinud ilma maaklerita ja kui on vähegi normaalne korter, siis vahel võetakse juba telefoni teel ära, ilma et vaatamas käidaks. Kusjuures ilma maaklerita võetakse palju kiiremini.

Kui on ostu-müügi tehing, siis on maakleril mingi funktsioon ka. Eriti kui tegemist pole linnas asuva korteriga, vaid näiteks maamajaga, mida veidi keerulisem müüa.

Kui desperaatne saab korteri omanik olla et annab korteri üürile telefoni kaudu, ilma potsentsiaalset üürnikku nägemata? Kui korter asub kusagil Kükametsas, siis küll, jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakleri kaudu leiab elujõulisemaid üürnikke, selliseid, kes mõnepäevase haiguse või pidutsemise tõttu kohe võlgadesse ei jää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakleri kaudu leiab elujõulisemaid üürnikke, selliseid, kes mõnepäevase haiguse või pidutsemise tõttu kohe võlgadesse ei jää.

Minu kogemus oli kahjuks vastupidine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei nõustu, minul tekksid probleemid. Suuremas linnas on maakler mõistlik, väiksemas mitte – siin kehvama sissetulekuga, kellel käib maakleri tasu üle jõu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul jällegi maakleriga hea kogemus. Asjalik ja tore maakler oli. Esialgu kuulutasin ise, aga kirjutasid mitte just eriti usaldusväärset tunnet tekitavad inimesed ning ei leidnud sobivat üürnikku. Mul ei ole ka selline väga nn kaubaks minev korter, et paned üles ja kohe postkast umbes. Korter on korralik, väga heas asukohas ja korda tehtud paneelikas, aga ühetoaline, mis ei ole minu kodulinnas nii hinnas, kuna siin pole eriti tudengeid ega õpilasi, kes üürida tahaks ja see korter sobib pigem üksi elamiseks. Varasemalt oleme me üürnikega ikka korralikult vastu pükse saanud ka, nüüd saime maakleri kaudu väga toreda üürilise. Kolmas aasta jookseb ja siiani on kõik tiptop, kohusetundlik ja puhtust hoidev noor neiu. Maakler tegi talle eelnevalt ka taustauuringut. Kunagi väga ammu andsime ka maakleri kaudu ja siis oli samuti üks noor pere, kellele mingeid pretensioone ei tekkinud, vahepealsed üürnikud on kõik ühel või teisel moel olnud sellised, kellest soovitaks teistel üürileandjatel eemale hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul jällegi maakleriga hea kogemus. Asjalik ja tore maakler oli. Esialgu kuulutasin ise, aga kirjutasid mitte just eriti usaldusväärset tunnet tekitavad inimesed ning ei leidnud sobivat üürnikku. Mul ei ole ka selline väga nn kaubaks minev korter, et paned üles ja kohe postkast umbes. Korter on korralik, väga heas asukohas ja korda tehtud paneelikas, aga ühetoaline, mis ei ole minu kodulinnas nii hinnas, kuna siin pole eriti tudengeid ega õpilasi, kes üürida tahaks ja see korter sobib pigem üksi elamiseks. Varasemalt oleme me üürnikega ikka korralikult vastu pükse saanud ka, nüüd saime maakleri kaudu väga toreda üürilise. Kolmas aasta jookseb ja siiani on kõik tiptop, kohusetundlik ja puhtust hoidev noor neiu. Maakler tegi talle eelnevalt ka taustauuringut. Kunagi väga ammu andsime ka maakleri kaudu ja siis oli samuti üks noor pere, kellele mingeid pretensioone ei tekkinud, vahepealsed üürnikud on kõik ühel või teisel moel olnud sellised, kellest soovitaks teistel üürileandjatel eemale hoida.

See taustauuring on ju lihtne Google’i otsing + maksehäirete registri päring. Võtab aega vähem kui 5min. Raske uskuda, et sellega ainult maakler hakkama saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See taustauuring on ju lihtne Google’i otsing + maksehäirete registri päring. Võtab aega vähem kui 5min. Raske uskuda, et sellega ainult maakler hakkama saab.

Uus andmekaitse seadus EI LUBA ilma inimese (kirjaliku) nõusolekuta ta maksehäirete registrit eraisikul vaadata. Tegin seda, potentsiaalne üürnik esitas kaebuse ja jään nüüd ilmselt süüdi (protsess veel pooleli). Kusjuures juriidilised asutused võivad, eraisikud mitte. Nii et kõik kes tahavad kedagi kontrollida ametlikest registritest, küsige jamade vältimiseks kirjalik nõusolek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ütlegi, et ma googeldada ei oska, aga lihtsalt tõin välja, et maakleri kaudu olen mina leidnud toredad inimesed ja maaklerid olnud ka asjalikud, mitte nagu mõni siin kirjutab, et ei suvatse ise kohalegi tulla. Kindlasti on suures osas tegemist ka juhusega, aga minu kogemus on selline. Viimane maakler muide oli ka eelnevalt selle üürnikuga kohtunud, kui ta üldse teda välja pakkus ja ütles, et tema kohtubki tulevaste üürnikega enne kui neile rendipinda otsima hakkab, et vaadata üle, mis mulje inimesest jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina otsisin eelmisel kuul endale üürikorterit.
Alguses mõtlesin, et ainuke negatiivne külg on maaklerite juures vahendustasu aga veel hullemaks osutus see, et nendega ei saanud üldse asju ajada – küll ei vastatud telefonile ja järgmine päev alles saadeti sms, küll ütles kuulutuses olnud maakler, et tema asjaga ei tegele ja andis teise numbri, mida keegi aga vastu ei võtnud. Ühe maakleriga sai aeg kokku lepitud ja viimasel hetkel lükati kokkusaamine tund aega edasi. Mina läksin lõuna ajast korterit vaatama ja olin selleks hetkeks juba maja ees. Kohale jõudes, ei osanud ta tegelikult midagi tarka ka rääkida, ütles, et sel teemal saab omanikuga rääkida siis kui kohtumine toimub. Miks siis üldse teda sinna vahele vaja oleks ja veel 400 euro eest?
Kõige koomilisem oli üks maakler, kes vastas mu kirjale pea nädal aega hiljem. Mul oli selleks ajaks juba korter olemas 🙂

Korteriomanikud olid kõik täpsed ja korrektsed, polnud mingit probleemi suhelda ega kohtumisi kokku leppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahad ruttu üürinikke leida, siis pigem tegele ise asjaga. Eks igaüks tahab ju hoida kokku ühe kuu üüri. Ega maakler sul millegi eest ei vastuta, kui juhtuvad lagastajad või puugid üürnikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus oli selline, et maakler üüris mu korteri välja esimesele inimesele, kel vajaminev summa kohe olemas oli. Mingit taustauuringut ei teinud. Tema sai ju oma tasu sellest esimesest summast juba kätte, muu ei huvitanudki.
Edasiste jamadega pidin ise tegelema, sest juba järgmisel kuul temalt üüriraha saada ei õnnestunud ja välja ka polnud nõus kolima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võid kõigst ilma jääda.
mul välismaal elav sugulane tahtis oma eestis asuvat korterit välja üürida kinnisvaramaakleri kaudu. too leidiski enda väitel sobilikud kliendid. ma siiski palusin ise ka sugulasel tulevaste üürnike tausta uurida, selgus, et maakleri poolt “isiklikult väljavalitud” olid tuntud puuküürnikud, kes mitmest kohast alles pärast suuri skandaale lahkunud. maakler vist oli nende tuttav või sugulane ja arvas, et kui omanik elab nagunii teises maailma otsas, sis hea võimalus oma lähedastele korter tasuta kasutamiseks saada.
leping jäi allkirjastamata ning odavam oli mu sugulasel ise kohale lennata ja ise üürnik leida, kui edaspidi maaklerit usaldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

enamus kogemusi maakleritega üsna halvad. Kuna nad saavad kunagi oma tasu niikuinii, siis on neil täiesti ükskõik oma klientidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakleritele maksimisest ei ole mina iial aru saanud. Nagu, mille eest? Et see isik tuleb minuga koos korterit vaatama? Absurd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakleritele maksimisest ei ole mina iial aru saanud. Nagu, mille eest? Et see isik tuleb minuga koos korterit vaatama? Absurd.

Probleem on selles, et suur osa maaklereid teeb seda tööd kerge tulu teenimise nimel. Ei pingutata absoluutselt, sest seda polegi vaja teha, üürnikud maksavad hambad ristis selle vahendustasu sest muidu jäävad sellestki korterist ilma. Tehakse fotod suvalise mobiiliga, kuulutused on täis nii kirja- kui faktivigu, objektiga ei ole nad kursis sest korraga on käsil mitu objekti, ei ole aega ja võib-olla ka viitsimist süveneda ei objekti ega ka potentsiaalsesse üürnikku. Samas võetakse selle “töö” eest kõrget tasu.

Maakleritöö on täiesti nagu kauboikapitalismi ajal, et kõige rohkem teenivad need, kes võimalikult kiiresti sebida suudavad. Buumi aegadel tekib selliseid nagu seeni pärast vihma sest raha lausa vedeleb siis maas. Nii solgitaksegi turgu sest tellitud teenus ei ole tasuga kooskõlas ning usaldus maaklerite vastu on madal. Kuidagi reguleeritud see tasu küsimine samuti ei ole. Samas ei ole seaduse ees võrdsel pulgal ka üürileandjad ja üürnikud, nii et pole imestada, miks selliseid asju saab teha.

Korralikud maaklerid, kes oma tööd austavad, teevad ikkagi selle heaks midagi, et pakkuda nii omanikule kui üürnikule lisandväärtust ja mugavusteenust, kui need ise asjaga tegeleda ei taha. Kas siis korraldavad kinnisvarafotodele spetsialiseerunud fotograafi poolt tehtud fotod, toovad esile kinnisvara positiivsed küljed, mõned progressiivsemad bürood kasutavad nüüd juba ka dekoreerimist, teevadki korralikult taustauuringuid, kaasavad lepingute vormistamisse juristi, et nii üürileandja kui üürniku õigused ja kohustused oleks korrektselt kirjas. Hiljem võivad nad olla nii omanikule kui üürnikule abiks kas või probleemide lahendamisel (sest endast positiivse mulje jätmisel on üürniku vahetumisel võimalik uuesti omanikule sama teenust pakkuda või üürnikule näiteks kinnisvara ostu-müügi teenust pakkuda).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üürimine on lihtne tehing, kui on aega ja viitsimist, siis ei pea mingit maaklerit palkama, kui tahad, et keegi sinu eest kõik toimingud ära teeb, siis hea maakleri leidmine on õnneasi. Mina olen maaklerit vahetanud ja ka maaklerile saab taustauuringut teha.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maakleri kaudu üürimine?