Esileht Tööelu, raha ja seadused. maakleri vahetus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: maakleri vahetus

Postitas:

Müün korterit, müük ei edene ja soovin vahetada maaklerit. Kas see vahetus ka maksab? Praegusele maaklerile midagi makstud pole, on vaid suuline kokkulepe, et müügi korral saab ta oma osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei maksa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt antakse maaklerile mingi aeg-tavaliselt see nt mingi 6 kuud. Vähemalt mul oli dii maaklerilga-lepinguga esindusõigus. Siis võib vahetada, eks see loogiline, sest ka maakler paneb aega sisse ja tema suhtes oleks ebaõiglene selline käitumine
Aga jah eelkõige suhtlemine aitab-eks maakler annab ka põhjendusi miks müük ei lähe ja koos leiate lahenduse…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda siin perekoolis ei tohi ju soovitada, aga kuna vastuseid eriti ei tule, siis soovitan ikka. Ära võta maaklerit, vaid müü ise. Jääb palju peavalu olemata. Ja nii ostja kui ka müüja võidavad rahas.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda siin perekoolis ei tohi ju soovitada, aga kuna vastuseid eriti ei tule, siis soovitan ikka. Ära võta maaklerit, vaid müü ise. Jääb palju peavalu olemata. Ja nii ostja kui ka müüja võidavad rahas.

Mis peavalu? Võtsin poolteist aastat tagasi maakleri, et ta aitaks korterit ostmiseks leida. Kõige parem otsus mu elus. Kutt saatis korterite kuulutusi, mina sorteerisin. Tema leppis kokku aegasid, millal miskit vaatama minna. Leidsin korteri – tema tegi vajalikud paberid, pani notarile aja ja tegi ühesõnaga kõik, ma pidin lihtsalt kokkulepitud aegadel kohal olema.

Ja mina ei maksnud talle midagi. Müüja maksis. Ma ei saa aru, kust te võtate, et ostja maksab….

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 10:26; 04.01 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema tegi vajalikud paberid, pani notarile aja ja tegi ühesõnaga kõik, ma pidin lihtsalt kokkulepitud aegadel kohal olema.

Anna andeks, aga mis vajalikud paberid tema tegi?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda siin perekoolis ei tohi ju soovitada, aga kuna vastuseid eriti ei tule, siis soovitan ikka. Ära võta maaklerit, vaid müü ise. Jääb palju peavalu olemata. Ja nii ostja kui ka müüja võidavad rahas.

Rahas võid ju võita aga peavalu on maaklerita ikka hulga rohkem. Paljud osta või üürida soovijad ei viitsi kokkulepitud ajal kohal tulla, mittetulekust ei teatata. Helistatakse suvalisel ajal (õhtul hilja või hommikul vara) ja ka siis kui kuulutus on (juba) mitteaktiivne. Vingutakse, hädaldataks ja otsitaks olematuid vigu. Jah, klient on kuningas ja tal on õigus mitte ilmuda ning vinguda, aga mina sellega tegeleda ei viitsi. Selleks on maakler.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda siin perekoolis ei tohi ju soovitada, aga kuna vastuseid eriti ei tule, siis soovitan ikka. Ära võta maaklerit, vaid müü ise. Jääb palju peavalu olemata. Ja nii ostja kui ka müüja võidavad rahas.

Rahas võid ju võita aga peavalu on maaklerita ikka hulga rohkem. Paljud osta või üürida soovijad ei viitsi kokkulepitud ajal kohal tulla, mittetulekust ei teatata. Helistatakse suvalisel ajal (õhtul hilja või hommikul vara) ja ka siis kui kuulutus on (juba) mitteaktiivne. Vingutakse, hädaldataks ja otsitaks olematuid vigu. Jah, klient on kuningas ja tal on õigus mitte ilmuda ning vinguda, aga mina sellega tegeleda ei viitsi. Selleks on maakler.

Ei tea! Vastav kogemus puudub. Olen olnud korduvalt ise nii üürija kui ka üürile andja. Ostja kui ka müüja. Kui su kinnisvara astub pärapõrgus, ja sa ise elad välismaal, siis võib-olla tõesti.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema tegi vajalikud paberid, pani notarile aja ja tegi ühesõnaga kõik, ma pidin lihtsalt kokkulepitud aegadel kohal olema.

Anna andeks, aga mis vajalikud paberid tema tegi?

Kui ma ei eksi, siis broneerimislepingu vist..

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 10:26; 04.01 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema tegi vajalikud paberid, pani notarile aja ja tegi ühesõnaga kõik, ma pidin lihtsalt kokkulepitud aegadel kohal olema.

Anna andeks, aga mis vajalikud paberid tema tegi?

Kui ma ei eksi, siis broneerimislepingu vist..

No vat, sa isegi ei tea, milliseid lepinguid tehti. Ja kas üldse tehti. Ainult arvad. Lihtsatele ongi väga hea jätta muljet, et see korteri ost on üks igavesti keerukas asjaajamine, millega iga inimene hakkama ei saa. Tegelikkus on see, et kui ostja ja müüja on käed löönud, siis on vaja vaid notariaeg broneerida, isikut tõendav dokument näppu võtta ja õigel kuupäeval ja kellaajal kohale minna. Eriti lihtne on veel siis, kui vara ostetakse pangalaenuga.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus tolk, mida mina olen maakleri puhul märganud, on see, et kui otsid teatud tüüpi/hinnaga/asukohaga kinnisvara, siis on nende kaudu võimalik esimesena jaole saada, enne kui kv.sse üles riputatakse. Ostsime nii heas asukohas korteri väljaüürimiseks ning maalapi endale majaehituseks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle oma aeg midagi ei maksa, see muidugi ei pea maaklerit võtma. Aga üldiselt teenivad arukad inimesed oma põhitööga rohkem ega viitsi asjadele, millega iga päev ei tegele, oma aega ja energiat kulutada. Koduperenaisel on muidugi mõistlikum ise müüa, säästab raha ja aega on ju maailm. Saab ju kappe ise teha ja puid metsas ja majagi ise ehitada, ometi kasutame ju professionaale ja ostame teenuseid sisse.
Tavaliselt lepitakse kokku (ka suuline kokkulepe pädeb) tingimustes. Ka selles, kas sel maakleril on ainuesindusõigus või mitte. Ja ka hinnas on küsimus – äkki on su soovitud hind liiga kõrge ja siis ei suuda sind ka teine maakler ju aidata.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 17:27; 06.01 15:00; 06.01 21:31; 07.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul maakleriga kirjalikku ainuesinduslepingut pole (ka seal vaata sõnastust), siis oled nö kuningas sina.
Mina müüsin ise, aga lasin ka mõned asjalikumad maaklerid uksest sisse ja pilte teha (ei lubanud kuulutust üles panna), neil oma portaal, kus saavad infot jagada, kui mõni uus objekt müüki tulnud. Üks tõi ka kliente, kuid ostja leidsin ikkagi ise ja jäi kaotamata see 4-5%, mida nad sisuliselt mitte millegi eest soovivad. Üks hakkas kohe hinda alla kiskuma ja väitis, et hindamisakt tuleb ka palju vähem. No ei tulnud. Lolliks peavad müüjat.
Vaatajaid ei tule massiliselt ja ka kõnedele võid ju endale sobival ajal vastata- võimalus kuulutusse sisse märkida, et vaatama saab siis ja siis tulla jne. Natuke aega kulub küll suhtlemisele ja kodusolekule, aga kindlasti on mõistlikum, kui maaklerile pärast tuhandeid maksta.
Ainus kulutus oligi mul kuulutuse panek (kv.ee on tihedama liiklusega). Notarisse aja panek- vali sobiv büroo ja helista, saadavad enne tehingupäeva vormi, mis tuleb täita ja siis polegi muud, kui, nagu üks eelnev ütles, dokument näpus kohal olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lepingus kirjas, et mul on õigus leping üles öelda kui 3 kuu jooksul tehing ei õnnestu, pidin vist nädal etteteatama /vastasel juhul oleks pikenenud veel/. Seepärast vaata, mis on lepingus kirjas.
Siin on jälle läinud vaidluseks ka maakleriga või ilma maaklerita, et äkki teete eraldi teema, mitte ei risusta seda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 18:43; 06.01 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen müünud-ostnud maakleriga(ise elasin mujal, hea kogemus; müüja elas soomes ja müüs eestis, samuti tore) ja maaklerita ja rentinud maaklerita.
maakleri töö, andke andeks, tavaliste eluruumide puhul, ei ole midagi sellist, mida peaks “professionaal” tegema. ainuke mõte on maakleril siis, kui kv asub sinu põhielukohast kaugemal või on tegemist väga eripärase (loe: luksusliku) kinnisvaraga (mida eestis eriti polegi).
ülejäänud juhtumid on täiesti lahendatavad minimaalse tegevus ja terve talupoja mõistusega. kuulutuse ülespanek on ehk 4 tunni tegevus (pildid jms), notarid vormistavad sul kõik lepingud (paned aja kinni ja annad andmed teda). mida seal teha on?????
mis professionaal???? ma ütleks, et vahepeal maakler on isegi hägustav filter, eri ole nad just erilised ajugeeniused ju.
kui müüd oma elamist, siis on kohe eriti mõttetu mingit maaklerit vahele toppida.
minu jaoks on professionaalsest interneti- ja andmebaaside kasutusest rohkem kasu kui mingist maaklerist.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle oma aeg midagi ei maksa, see muidugi ei pea maaklerit võtma. Aga üldiselt teenivad arukad inimesed oma põhitööga rohkem ega viitsi asjadele, millega iga päev ei tegele, oma aega ja energiat kulutada. Koduperenaisel on muidugi mõistlikum ise müüa, säästab raha ja aega on ju maailm. Saab ju kappe ise teha ja puid metsas ja majagi ise ehitada, ometi kasutame ju professionaale ja ostame teenuseid sisse.

Tavaliselt lepitakse kokku (ka suuline kokkulepe pädeb) tingimustes. Ka selles, kas sel maakleril on ainuesindusõigus või mitte. Ja ka hinnas on küsimus – äkki on su soovitud hind liiga kõrge ja siis ei suuda sind ka teine maakler ju aidata.

Likviidses asukohas kinnisvara müües või väljaüürides ei ole sugugi sellist meeletut sebimist, nagu sina kirjeldad.

Ma ka ei saa aru sellest professionaalide kasutamisest ja teenuse sisse ostmise jutust. Sinusugustele lihtsalt jäetakse osavalt see mulje, et kõige selle taga on meeletu professionaalne töö ja vaev ning dokumentide koostamine ja notaripaberite ettevalmistamine, mida sina, lihtne inimene ise ei mõistaks teha. Väga lihtne on ikka inimesi petta!

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle oma aeg midagi ei maksa, see muidugi ei pea maaklerit võtma. Aga üldiselt teenivad arukad inimesed oma põhitööga rohkem ega viitsi asjadele, millega iga päev ei tegele, oma aega ja energiat kulutada. Koduperenaisel on muidugi mõistlikum ise müüa, säästab raha ja aega on ju maailm. Saab ju kappe ise teha ja puid metsas ja majagi ise ehitada, ometi kasutame ju professionaale ja ostame teenuseid sisse.

Tavaliselt lepitakse kokku (ka suuline kokkulepe pädeb) tingimustes. Ka selles, kas sel maakleril on ainuesindusõigus või mitte. Ja ka hinnas on küsimus – äkki on su soovitud hind liiga kõrge ja siis ei suuda sind ka teine maakler ju aidata.

No ei veena mind jutt tohutult ratsionaalsest ajakasutusest inimeselt, kes lööb oma aega surnuks perekoolis. See on alati selline ülepaisutatud ja enda tähtsaks tegemise jutt. Oo, ma olen nii busy-busy woman, et ma lihtsalt ei leia seda 15 min päevas, et mõnele kõnele või kirjale vastata. Kui keegi väidab, et huvi on nii massiline, siis peaks müügi/üürimise tehing ju väga ruttu minema (omast kogemusest tean). Ja kui huvi ei ole massiline, siis jõuab sellega ka pikema aja jooksul rahulikult tegeleda ja siis vaevalt, et sa kõnedelaviini alla mattud. Vara ettenäitamise saab kokku leppida nii, et sätid huvilised ühele päevale.

Maakleritasu on 100 000-eurose kinnisvara müügil 3000-5000 eurot. Kirjade järgi peaks selle maksma see, kes maakleri tellib, ehk üldiselt kinnisvara müüja. Ka juhul, kui maakleritasu teha ostjaga pooleks on see siiski üüratu summa, mida maksta põhimõtteliselt selle eest, et keegi teeb sinu eest pildid ja paneb kuulutuse (võtab aega maksimaalselt tund aega) ja vastab mõnele telefonikõnele ja kirjale.

Aga noh, lollidelt tulebki raha ära võtta. Peaasi, et inimene saab tunda, et ta on asjalik ja hõivatud inimene ja ostab profilt teenust sisse (irv, juba sõnakasutus reedab, kuidas lihtne inimene tahab end tähtsaks teha).

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürin välja kortereid ja ei ole see midagi nii lihtne, et paned kuulutuse üles ja siis vastad 15-minutit päevas kirjadele. Issanda loomaed on kirju – mõni helistab kell 10 õhtul ja tahab korterit näha, teine hommikul kell 8, kolmandik ei tule lepitud ajal kohalegi. Lisaks veel see rõõm, et oled 100% kokkuleppinud, teed lepingud valmis, ütled teistele ära ja siis tuleb sõnum – ei soovi korterit.
Kuna töötan osalise tööajaga ja korterid asuvad samas linnas – ei ole probleem ise sellega tegeleda, aga täistööajaga töötamisel või kui korter asuks teises linnas – siis võtaks kindlasti maakleri.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 18:43; 06.01 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei raatsi teenuse eest maksta, tulebki rott olla ja kõike ise teha. Aga miks seda teistele peale suruda ja enda rott olemist nii väga õigustada?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 17:27; 06.01 15:00; 06.01 21:31; 07.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei raatsi teenuse eest maksta, tulebki rott olla ja kõike ise teha. Aga miks seda teistele peale suruda ja enda rott olemist nii väga õigustada?

Rott on ikka see, kes perekoolis tähtsa näoga kuulutab, kuidas tema töötunnihind on nii kallis ja tema päev on nii hõivatud, et tal on odavam ja mugavam maaklerilt teenust osta. Tegelikkuses see ülihõivatud ja kõrgelttasustatud edukas ärinaine on igavlev koduperenaine, kelle päev möödub perekoolis umbluud ajades ja targutades “tähtsatel” teemadel, millest ta tegelikult ei tea tuhkagi.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiega närvi ajab, et raha pole isegi maaklerile maksta?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 17:27; 06.01 15:00; 06.01 21:31; 07.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiega närvi ajab, et raha pole isegi maaklerile maksta?

Täiega ajab närvi, et teised rumalad ja saamatud pole?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.01 09:11; 04.01 10:31; 04.01 19:09; 05.01 10:42; 05.01 23:03; 06.01 21:07; 06.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni helistab kell 10 õhtul ja tahab korterit näha

Sul on siis isegi hästi läinud. Mulle on helistatud ka öösel- Üks kord läks mingi mees oma naisega tülli ja tal oli vaja reede öösel kell 3 endale kindlasti korter üürida. Minu kuulutus jäi netis ette. Varahommikused helistajad on sagedasemad, ilmselt loetakse kell 6.30 hommikukohvi kõrvale kv portaale. Halvasti ütlemised on pigem tavapärased kui haruldased- kui korter on just ära lubatud, siis olen kuulnud: leidsidki lolli, kellele oma sara pähe määrida. Minut tagasi ei olnud veel sara, kui oli huvi ise üürida.
Nüüd tuleb maaklerivihkajatelt-perekoolikatelt kindlasti märkus, et ööseks lülitatakse telefon välja/pannaks hääletu peale, aga mul pole see kombeks. Ükski normaalne inimene ei helista ilma ilmselge hädavajaduseta teistele keset ööd, ammugi mitte võõrale.

Kui sul on keskmises hinnaklassis ja heas korras kinnisvara, millele on palju soovijaid, siis ilma maaklerita ei saa. Ei viitsi ja ei taha selle loomaaiga suhelda. Pealtnäha viisakad, korralikud inimesed, raha on olemas, aga käitumine on nagu ma ei tea kellel.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müüsin algul oma korterit ise, aga just selliste ostuhuviliste pärast, kes aja kokku leppisid, aga siis näolegi ei andnud (aga ma olin ennast töölt vabaks küsinud) või kes vingusid iga asja pärast (miks majal aeda ümber ei ole, miks autosid nii palju mööda sõidab) või kes tulid kohale ja pakkusid küsitust umbes 30% madalamat hinda, ma lõpuks ikka maakleri peale võtsin. Tema müüs nii ära, et ostjat nägin alles notaris. Ei mingit kauplemist ega kemplemist.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:14; 07.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis maakleriviha see siin foorumis on? Teenus nagu iga teinegi, kes tahab, see kasutab, kes ei taha, ei kasuta. Miskipärast ei pööritata silmi, kui keegi kirjutab, et cateringi kasutab või koju remondimehed palkab, et miks ise ei tee, kas sa ei oska siis pirukaid küpsetada või tapeeti liimida; aga maakleriteenuse kasutajad on kohe lollakad ja igavlevad koduperenaised? Täiesti jaburaks kisub see maakleri abi kasutajate siunamine juba.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:14; 07.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis maakleriviha see siin foorumis on? Teenus nagu iga teinegi, kes tahab, see kasutab, kes ei taha, ei kasuta.

Viha tekitab see, et väga sageli *see kes tahab* tellib küll teenuse, aga raha selle eest küsib hoopis sellelt, kes EI ole tahtnud (ostjalt, üürnikult).

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 09:46; 07.01 11:09;
To report this post you need to login first.

maakleri kasutamine üürimisel/müügil õigustab küll, kui oled ise teises linnas, või asub see pind nt Tallinna teises otsas. Äripinnad muidugi ka.

Üürin välja väikest kesklinna korterit ja selle jaoks küll maaklerit ei kasuta. Kuulutus nädalaks üles, huvilisi koguneb paari päevaga piisav hulk. Kaks päeva olen üürikas kohapeal, kohtun riburada umbes 10 huvilisega. Alati on leidunud sobiv inimene, kellega siis aastane leping sõlmida.
Mingeid öiseid helistajaid pole kunagi olnud.

Müüsime ka ise, kohapeal käis 5-6 huvilist, üks neist ostis. Broneerimislepingu tegime ise, muu eest kandis hoolt notar. Väga lihtne ja kiire protsess.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ostjalt? Müügihind on müügihind, sellega ostja ostab, mis tal sellest, kas sellest läheb osa (või kasvõi kõik) maaklerile? Hinnad on ju avalikud, ega keegi sellele midagi lisa. Kui tahad odavamalt, käi ise ukselt uksele ja küsi, “ega te ei müü”. Või kammi portaale läbi, niipalju ikka suudad ju? Aga peamine on vinguda nende üle, kes ei taha või kel pole aega nende vingatsitega kembelda. Ja just nende vingatsite pärast me ju maaklereid kasutamegi, need, kel pole iga sent arvel, vaid oma aeg.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 17:27; 06.01 15:00; 06.01 21:31; 07.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ostjalt? Müügihind on müügihind, sellega ostja ostab, mis tal sellest, kas sellest läheb osa (või kasvõi kõik) maaklerile? Hinnad on ju avalikud, ega keegi sellele midagi lisa. Kui tahad odavamalt, käi ise ukselt uksele ja küsi, “ega te ei müü”. Või kammi portaale läbi, niipalju ikka suudad ju?

Ära minu pärast muretse, saan hakkama. Ka oma kortereid müües olen hakkama saanud, kuigi maaklerihakatised helistavad võidu ostuhuvilistega oma jutuga “Te saate sama palju kui küsisite, lubage ma otsin teile ostja”
Ma ei leia, et see on korrektne viis müüa oma “teenust”.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 09:46; 07.01 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakleri kasutamine üürimisel/müügil õigustab küll, kui oled ise teises linnas, või asub see pind nt Tallinna teises otsas. Äripinnad muidugi ka.

Üürin välja väikest kesklinna korterit ja selle jaoks küll maaklerit ei kasuta. Kuulutus nädalaks üles, huvilisi koguneb paari päevaga piisav hulk. Kaks päeva olen üürikas kohapeal, kohtun riburada umbes 10 huvilisega. Alati on leidunud sobiv inimene, kellega siis aastane leping sõlmida.

Mingeid öiseid helistajaid pole kunagi olnud.

Müüsime ka ise, kohapeal käis 5-6 huvilist, üks neist ostis. Broneerimislepingu tegime ise, muu eest kandis hoolt notar. Väga lihtne ja kiire protsess.

Kui on hea koha peal nõutud kinnisvara ja kiiresti müüdud saab, siis muidugi pole maaklerit vaja. Väiksemates linnades on korterid müügis 6 kuud kuni poolteist aastat (kui just kommirahaga ära ei anna) ja selle aja jooksul käib neid sulelisi ja karvaseid korterist läbi ikka üksjagu rohkem kui 5-6. Ja nende hulka satub tõesti neidki, kes kohalegi ei tule, ainult puuduseid leiavad või hinda naeruväärselt alla kauplevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. maakleri vahetus