Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maaklerita vara ost

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Maaklerita vara ost

Postitas:

Kohe kindlasti ei ole ma maakler, iial ei viitsiks sellist tööd teha, keerata oma nädalavahetuseks tuksi jne. Minule piisas sellest, kui ma oma korteri väljaüürimisega tegelesin, jõudsin järeldusele – tegelegu asjatundjad. Selleks ongi maaklerid olemas.

Aga, kui omanik on palganud maakleri, siis müüb seda maakler. Tõesti vaataks ka imelikult, kui keegi pakuks maaklerile tasu maksmata jätmist, minul oleks piinlik seda teha.

Ei no, see oleks kohe TÕESTI IMELIK!

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.04 21:21; 24.04 14:00; 24.04 14:02; 24.04 14:05; 24.04 19:54; 25.04 04:10; 25.04 11:40; 25.04 11:54; 25.04 12:34; 25.04 12:44; 25.04 20:07; 25.04 20:29; 25.04 20:41; 26.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli maakler müümas ja ikka tuli mulle kolm inimest, kes ise omaniku välja otsisid. Nemad kandsin maha.

No milleks sellist pada ajada?

Et sul olid kolm ostuhuvilist olemas, kes soovisid sinu maja ära osta, aga sina saatsid nad minema, kuna nad rikkusid reegleid? ????

No ma ütlen! Sellistes teemades kommenteerivad alati ka maaklerid ise. Üritavad kõiksugu jama ajades enda ameti vajalikkust tõestada.

Mul oli kolm inimest, kes mu andmed välja nuhkisid ja mulle helistasid. See ei tee neist erilisi ostuhuvilisi. Teate ikka kui palju kõnesi ühe maja puhul tuleb? Maakler saatis iganädalaselt kliendiraporti, kus oli meilide ja kõnede arv kirjas. Nädalas tuli üle 100 kõne! Vaatama tuli ainuüksi kokku 12 perekonda – neid ma kutsuks ostuhuvilisteks. Vaevusid vähemalt kohale tulema. Neid oli ka, kes lubasid tulla, aga ei tulnud. 12-st huvitatud olid ca pooled, osad ei helistanudki hiljem. Sealt edasi tulid juba igasugused takistused – kellel pangas, kel muud jamad ja alles jäi kolm paari, kellega ma juba ise kokku sain, et detaile arutada ja kelle vahel lõpuks puhtalt inimliku meeldimise pinnalt ise otsuse tegin. Tegu oli minu vanemate majaga ja mulle oli oluline, kes maja lugu edasi kirjutab. Nende nuhkijate välistamine ei muutnud lõpuks mitte midagi, aga kui nad oleks sisse jäänud, oleks mul juba eos nende suhtes eelarvamused olnud ja nad poleks viimases voorus kaugele jõudnud.

Ja ei, ei ole maakler. Aga häid maaklereid hindan alati. Kui teie leiate, et iga omanik on loll ja ei tule ise selle peale, et maja saab müüa ka ilma maaklerita, olete ise veidi napakad. Terve nett on infot täis, ometigi on enamik maju maakleri abil müügis ja kusjuures rändavad läbi aastate ühe maakleri käest teise kätte. Ju siis on abi.

Ehk siis! Müüsid maja ca aasta aega. Sul oli iganädalaselt 1 000 ostuhuvilist, aga sina olid uhke! Lõid pea kuklasse ja nõudsid: müün ainult sellele, kes pöördub maakleri kaudu, mitte otse minu poole! ????

No kellele, ma miks sa sellist jama ajad?

On vaid kaks varianti. Kas oled mingi eriti rumal inimene, kellele on korralik ajupesu teatud teemadel tehtud. Või teine varian – oled ikka üks tore maakler, kes siin püüab musti asju valgeks rääkida. Ma isiklikult kalduma, et oled see viimane variant. Lihtsalt, mõistus tõrgub uskumast, et aasta aega otsitud ostjale esitatakse nõudmisi stiilis a ´la pöördu palun õiget kanalitpidi. Ainult siis võtame jutule.

Kui sa ise sama stsenaariumi ei kardaks, poleks sa siia teemat teinudki. 😉

Edaspidine sildistamine ja ebaõnnestunud äraarvamismäng jääb sinna 5B tasemele ja tõesti ei viitsi sinna langeda.

Omaniku kontakti välja selgitamine ja helistamine võtab 5min aega ja inimesed müüvad ja jäävad pikaks ajaks müüma maaklerite abil, kuna nii on mugavam.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 15:41; 25.04 02:55; 25.04 12:24; 25.04 13:27; 25.04 13:40; 26.04 01:09; 26.04 14:29; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi silma üks huvitav kinnisvara. Kuna ma põhimõtteliselt ei soovi maaklerit kasutada – kõik varasemad ostud ja muud tehingud olen maakleri vahenduseta teinud, siis küsimus. Kui huvipakkuvat kinnisvara müüakse maakleri kaudu, siis kas temast möödaminek on müüjale mingite kohustustega seotud?

Vara andmete järgi saan müüa andmed ise välja selgitada. Kindlasti leiaks müüjaga mingi variandi, kus mõlemad pooled võidavad. Lihtsalt küsimus on see, et kas see võib müüjale midagi kaasa tuua, kui ta ütleb maaklerile, et ta enam ei müü?

Tore – sina põhimõtteliselt ei soovi maaklerit kasutada:) Aga äkki müüjal on teised põhimõtted? Minul ilmselt tekiks tõrge sellise “ostja” vastu, kellel on nii tugevad “põhimõtted”. Kui asi on hinnas, siis miks sa arvad, et müüja maaklerist loobumisel sel juhul ise maakleritasu võrra rohkem raha ei taha saada? Miks sa ei võiks lihtsalt hinda alla kaubelda?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore – sina põhimõtteliselt ei soovi maaklerit kasutada:) Aga äkki müüjal on teised põhimõtted? Minul ilmselt tekiks tõrge sellise “ostja” vastu, kellel on nii tugevad “põhimõtted”. Kui asi on hinnas, siis miks sa arvad, et müüja maaklerist loobumisel sel juhul ise maakleritasu võrra rohkem raha ei taha saada? Miks sa ei võiks lihtsalt hinda alla kaubelda?

No kui ei saa maaklerita osta, siis ei saa. Mis siis, küsida ju ikka võib?

Nagu eespool ütlesin, siis üks kord olen niimoodi vara ostnud. Tegin müüjale ettepaneku, ja jätsime maakleri vahelt välja. Sellel perel oli küll väga hea meel, sest tegime kokkuleppe, kus võitsid mõlemad pooled. See pere ütles ka, et nad ei teadnud, et ilma maaklerita saab müüa. Notarisse panin aja mina. Sain aru, et see oligi nende jaoks kõige suuremat ebakindlust tekitav koht. Nad arvasid, et seal on vaja eelnevalt koletu paberimajanduse kadalipp läbida. Kui olime notaris käinud ja tehing oli tehtud, ütlesid nad, et nad poleks kunagi uskunud, et see kõik on nii kerge, kiire ja mugav. See kõik oli juba aastaid tagasi…
Ehk on praegune müüja samasugusel arvamusel, et ilma maaklerita ei saa?

Ma olen aastaid korterit välja üürinud. Alati, kui olen kuulutuse pannud, on maaklerid nagu hagijad mul kallal. See korter asub väga hinnatud piirkonnas, kus üüripakkumisi peaaegu, et ei olegi. Seetõttu on nõudlus väga suur. Ja te ei kujuta ette, kui nõmedad, pealetükkivalt agressiivsed ja ebaviisakad on need maaklerid. Ometigi on mul olnud kuulutuse juures alati lause, kus palun maakleritel mitte tülitada.
Ja juba selle agressiivsuse ja lugupidamatuse pärast, üritan ma võimalikult vähe kokku puutuda selle ameti esindajatega. Veel vähem, enda pealt kasu lõigata. Lisaks on nad ka lohakad. Paljud maaklerid unustasid, et olid mulle juba helistanud ja “ei” vastuse saanud. Helistasid päev-paar hiljem, nagu ma ei olekski juba eile neile äraöelnud. Üks maakler aga hakkas mind pärast eitava vastuse saamist lausa solvama. Ehkki, mina suhtlesin temaga viisakalt.

Milleks kasutada tülikat, segavat vahelüli, millest ei ole mitte mingit kasu? Mingisugust teenust tasub kasutada ikkagi vaid selliste teenuste puhul, mida tõesti ise ei oska või mis on nii aeganõudev, mille jaoks endal kohe üldse aega pole.

Ja seda rumalust ei ole muidugi vaja ajada, et maakolkas müüdav vara, mis on juba ammu müügis ja mille hinda on vähemalt üks kord (suures summas) alla lastud, hakkab omanik valima, kellele müüa. Ja eriti veel sellel põhjendusel, et huviline kontakteerus valel moel. Mingil määral muidugi mõistan, kui müüakse emotsionaalselt kallist kohta, ja kui huvilisi on palju, siis omanik valib… Aga konkreetselt selle varaga ilmselt seda ei ole.

Parimat arvamust maakleri kasutamise vajalikkuse kohta olen lugenud siit, perekoolist. See puudutas maakleri kasutamist väljaüürimisel. Üks inimene oli täiel veendumusel, et maakleri kaudu tulnud üürnik, on turvaline valik, sest see garanteerib, et üürnik on korralik ja maksevõimeline. Kui üüriperioodi jooksul siiski juhtub, et üürnik jääb võlgu, siis maakler tuleb ja aitab võlga väja nõuda. Oma silmaga olen seda lollust siit perekoolist lugenud.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 23.04 21:21; 24.04 14:00; 24.04 14:02; 24.04 14:05; 24.04 19:54; 25.04 04:10; 25.04 11:40; 25.04 11:54; 25.04 12:34; 25.04 12:44; 25.04 20:07; 25.04 20:29; 25.04 20:41; 26.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on küsimus selles, et kui müüja/üürileandja on teinud otsuse maakleri kasuks – kas on sobiv maaklerist mööda minna.
Olen ka kasutanud maalekrit, aga tegemist kutsetunnistusega ja pikaajalist kogemust omava ning usaldusväärse inimesega. Olime perega pikalt välismaal, aga ometi helistati otse minule (eks järgmise kuu telefoniarve oli neile halvaks üllatuseks). Palusin neil suhelda maakleriga, siis hakati ajama seda joru, et jätame ta välja. Vabandasin, et ei tuli Eestisse – siis pandi toru ära.
Samas on tuttav maakler ohanud, et turgu solgitakse jubedalt, eriti hull oli eelmise buumi ajal. Igaüks tänavalt võis hakata maakleriks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on küsimus selles, et kui müüja/üürileandja on teinud otsuse maakleri kasuks – kas on sobiv maaklerist mööda minna.

Olen ka kasutanud maalekrit, aga tegemist kutsetunnistusega ja pikaajalist kogemust omava ning usaldusväärse inimesega. Olime perega pikalt välismaal, aga ometi helistati otse minule (eks järgmise kuu telefoniarve oli neile halvaks üllatuseks). Palusin neil suhelda maakleriga, siis hakati ajama seda joru, et jätame ta välja. Vabandasin, et ei tuli Eestisse – siis pandi toru ära.

Samas on tuttav maakler ohanud, et turgu solgitakse jubedalt, eriti hull oli eelmise buumi ajal. Igaüks tänavalt võis hakata maakleriks.

Väga nõus selle kommentaariga. Teemaalgatajal ongi ilmselgelt nende libamaakleritega kogemused olnud ja ta projekteerib neid nüüd kõigi peale ja sõimab kõiki lollakateks, kes julgevad seda mugavusteenust kasutada.
Endal ka mõned hiljutised ebameeldivad kogemused nende libamaakleritega. Üks reaalselt sõimas mu läbi kui temalt lisainfot küsisin maja kohta. Ilmselt ei teadnud seda ja ei julgenud öelda, et helistab hiljem tagasi kui on uurinud.
Teine müüs maja meie selja taga maha teisele huvilisele ilma et laseks meil selle vastu midagi teha st üle pakkuda. Valetas selle asemel, et omanik on haige ja sellest on viivitus.

Selliseid libamaaklereid on siiamaani kõik kohad täis, kes ei ole ühtki koolitust läbinud, kel pole kutsetunnistust ega suurt firmat taga vastutamas. Miks üldse mõni omanik sellise kasuks otsustab, kes teab.

Endiselt ei saa aru, milleks kogu see heietamine teemaalgatajal. Võta kätte ja tee ära. Omanik kindlasti ju ei vali, kellele ta müüb, sest ta on kindlasti meeleheitel ja müüb kõigile. 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 15:41; 25.04 02:55; 25.04 12:24; 25.04 13:27; 25.04 13:40; 26.04 01:09; 26.04 14:29; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal ongi ilmselgelt nende libamaakleritega kogemused olnud ja ta projekteerib neid nüüd kõigi peale ja sõimab kõiki lollakateks, kes julgevad seda mugavusteenust kasutada.

projitseerib…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise sama stsenaariumi ei kardaks, poleks sa siia teemat teinudki. ????
Edaspidine sildistamine ja ebaõnnestunud äraarvamismäng jääb sinna 5B tasemele ja tõesti ei viitsi sinna langeda.
Omaniku kontakti välja selgitamine ja helistamine võtab 5min aega ja inimesed müüvad ja jäävad pikaks ajaks müüma maaklerite abil, kuna nii on mugavam.

Huvitav, mida siis kartma peaks? Et pannakse vangi või? Minu arust on loogiline, et inimene otsib odavamaid alternatiive. Teemaalgataja ju polegi öelnud, et sina ei või maaklereid kasutada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime perega pikalt välismaal, aga ometi helistati otse minule (eks järgmise kuu telefoniarve oli neile halvaks üllatuseks)

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:43; 27.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti sedapidi, et mida kaugemal ELst oled, seda suuremaks su enda telefoniarve kasvab, kui Eestist kõnesid vastu võtad 🙂 Helistaja maksab ikka tavalist taksi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal ongi ilmselgelt nende libamaakleritega kogemused olnud ja ta projekteerib neid nüüd kõigi peale ja sõimab kõiki lollakateks, kes julgevad seda mugavusteenust kasutada.

projitseerib…

Jah, aitäh. Said pointile pihta küll.

On teemaalgataja lõpuks omanikuga ühendust võtnud või müüdi maja maha selle aja jooksul kui ta PK aega veetmas käis? 😛

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 15:41; 25.04 02:55; 25.04 12:24; 25.04 13:27; 25.04 13:40; 26.04 01:09; 26.04 14:29; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maaklerita vara ost