Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 168 )

Teema: Maakleritasu

Postitas:
Kägu

See “kvaliteetsete” piltide jutt on ka suht jura.

Muidugi oleneb ju pigem hinna ja kvaliteedi suhtest, kas vara saab kiiresti müüdud või mitte, piltide kvaliteet on seal täiesti teisejärguline. Et piltidega proovid sitast saia teha, on pigem halb. Meelitad inimesed kohale, kes kõik pettuvad. Kõige hullem asi, mis ma olen näinud, oli üks arvutiga töödeldud korter, kuhu oli sisustus juurde tehtud. All oli tärnike, et selline näeb see korter välja siis, kui oled kasutanud ka meie koduremondi pakkumist. Osta korter ja saad remondi 10 protsendilise soodustusega. Et korter on tegelikult peldik ja remondile kulub veel nii 50 000, et korter oleks elatav, seda ei olnud mainitud. Hakkasin asja vaid sellepärast uurima, et korter tundus kunstlik, siis vaatasingi, et hoopis mingi arvutitöötlus, mitte reaalne korter.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin teie arutada on, miks üks või teine maakleriteenust kasutab – tahab ja kasutab. Samamoodi võiks misiganes muu teenuse kohta küsida, miks ometi tellida teenusepakkuja, kui ise saab ka. Kuna maakleritööd teeb üsna arvestatav hulk inimesi, siis järelikult on nende järele nõudmist.

 

 

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui ma tahan oma kinnisvara eest saada 200 tuhat ja maakler pakub, et müüb ära 210 tuhandega, kui 10 tuhat saab omale siis palun väga, las teeb ja toimetab. Turgu ja ostjaid tunneb kogenud maakler kindlasti paremini, kui esmakordne kinnisvaramüüja. Müüja kas saab oma raha ega pea sekeldama või muutub ahneks ja hakkab mõtlema, et äkki saab ise ka 210 tuhandega oma vara müüdud. See on igaühe enda valik, mis teeb.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin teie arutada on, miks üks või teine maakleriteenust kasutab – tahab ja kasutab. Samamoodi võiks misiganes muu teenuse kohta küsida, miks ometi tellida teenusepakkuja, kui ise saab ka. Kuna maakleritööd teeb üsna arvestatav hulk inimesi, siis järelikult on nende järele nõudmist.

Muidugi, igaüks teab ise, mida teeb. Samas ei pea ka valeks sellise teenuse vajalikkuse või mitte vajalikkuse üle arutlemist. Ehk mõni inimene mõtleb siis järele ja nii jääb mõnelgi inimesel mitu tuhat eurot alles?

Tihtipeale armastatakse sellistes teemades hakata tooma võrdlusi stiilis, et “teenust osta” on normaalne. Ega ise ju oma autot ka parandama hakka. Aga tegelikult, üks keskmine Eesti kodanik, kes saaks ise ka asjaga hakkama, ei pea tingimata kasutama sedalaadi teenuseid. Ja oma ostuvõimelisuse või prestiiži tõestamiseks on seda veel eriline lollus teha.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ikka teate, et selline “maakleri vahele jätmine” tähendab müüjale kopsakat leppetrahvi?  kui müüja on andnud oma õigused müügiks maaklerile, siis ta ise müüa ei tohi. Seega võid oma heateoga teha hoopis halba.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ma saan aru tõesti, et müümisel on maakleril mingi point käib kohal suhtleb filtreerib niisama käijaid jne ja vb tõesti teenib ausalt 3 tuhat välja

Aga üürimisel kõrgema klassi korterit. Mis krdi värdteenus on Kuuüür+maakleritasu+käibemaks!. Nt tuhandese korteri eest maksad kohe 1000+käibekas…

a)miks on seal vaja prof pilte? Vb lähen sinna aastaks vaid elama

Asukoht,maja, telefonist tehtud fotod annavad mulle 95% ettekujutuse kas ma seda korterit tahan. Ma võin piltide pealt juba öelda, et võtan selle korteri ära.

Mis on maakleri ajakulu. Kui hind õige teeb kliendipäeva, tuleb 10 inimest kohale valib üürniku. Leping ja allkirjad alla. Probleem ongi selles, et tihti hind pole õige ja siis maakler väänleb teeb profi pilte mitmed käivad vaatamas kulutavad aega ja siis tundub nagu teenus oleks ok..

Kui keegi tahab ära teha maakleri e-teenus tundub suht ok. Omanik teeb pildid . e-maakler paneb netti toetab lepinguga teeb inimesele tausta

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on maakleril mõte vaid siis, kui tegemist on jubedalt ülehinnatud varaga, millele sellise hinnaga ostja leidmine on ime. No siis tõesti, las võtab oma osa, kui sa ise sellist lolli iial ei leiaks. Näiteks ise müüsin mingit ebaatraktiivset maatükki teises Eesti otsas kalli rahaga. Ise ausalt öeldes ei soovinud üldse selle asjaga tegeleda, soov oli pigem asjast lahti saada. Siis on muidugi maakler omal kohal. Müük võttis kolm aastat aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üürimisel kõrgema klassi korterit. Mis krdi värdteenus on Kuuüür+maakleritasu+käibemaks!. Nt tuhandese korteri eest maksad kohe 1000+käibekas…

Mul on palju kortereid ja näitan neid ise, aga mulle ei meeldi see üldse. Täielikult masendav on näidata korterit. Ma küll ei kasuta maaklerteenust, sest see kortermaja asub mu lähedal ja mittekasutamine annab mulle konkurentsieelise, aga mõistan täielikult inimesi, kes kasutavad. Seda enam, et see teenus on neile tasuta.

Oma äripindade puhul kasutan maaklerit ning maksan ise maakleritasu+k/m nagu äripindade puhul kombeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ikka teate, et selline “maakleri vahele jätmine” tähendab müüjale kopsakat leppetrahvi? kui müüja on andnud oma õigused müügiks maaklerile, siis ta ise müüa ei tohi. Seega võid oma heateoga teha hoopis halba.

see ju sõltub konkreetsest kinnisvarafirmast, kui paindlikult on võimalik leping teha ja see sõltub läbirääkimisoskusest maakleriga, kõik on võimalik

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ikka teate, et selline “maakleri vahele jätmine” tähendab müüjale kopsakat leppetrahvi? kui müüja on andnud oma õigused müügiks maaklerile, siis ta ise müüa ei tohi. Seega võid oma heateoga teha hoopis halba.

Ilmselt viitad minule, kes ma eespool kirjutasin, et kontakteerusin otse müüjaga. Minu tehing toimus 2010-aastal ja võimalik, et siis ei olnud sellised asjad nii rangelt reglementeeritud.

Tegelikult oli lugu veel selline, et esialgu helistasin maaklerile, aga kuna ta ütles, et on “haige” ja ei saa korterit näitama tulla, ja niimoodi mitu korda, siis… ausalt, ei huvita! Hiljem sain müüjalt teada, et see “haigus” tähendab seda, et mees on tsüklis. Missugusest trahvist me siin räägime? Trahvi tuleks teha joodikust maaklerile, mitte ostjale või müüjale.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on maakleril mõte vaid siis, kui tegemist on jubedalt ülehinnatud varaga, millele sellise hinnaga ostja leidmine on ime. No siis tõesti, las võtab oma osa, kui sa ise sellist lolli iial ei leiaks. Näiteks ise müüsin mingit ebaatraktiivset maatükki teises Eesti otsas kalli rahaga. Ise ausalt öeldes ei soovinud üldse selle asjaga tegeleda, soov oli pigem asjast lahti saada. Siis on muidugi maakler omal kohal. Müük võttis kolm aastat aega.

Mina jälle mõtlen, et missugust imet see maakler suudab teha? Täpselt samamoodi ju paneb kuulutuse nagu sa isegi? Vaevalt, et mõni ostuhuviline on kuskil kinnisvarabüroo ootelistis või võtab ise konkreetsete büroodega ühendust, et leida endale sobivat objekti. Ostja ju ikka lappab kuulutusi ja otsib nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle mõtlen, et missugust imet see maakler suudab teha? Täpselt samamoodi ju paneb kuulutuse nagu sa isegi? Vaevalt, et mõni ostuhuviline on kuskil kinnisvarabüroo ootelistis või võtab ise konkreetsete büroodega ühendust, et leida endale sobivat objekti. Ostja ju ikka lappab kuulutusi ja otsib nii?

Minu maakler otsis küll aktiivselt ostjat. Maakohas ilmselt on asjad teisiti. Rääkis ja küsis tuttava tuttavatelt, et ega ei taha. Lõpuks leidiski ostja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üürimisel kõrgema klassi korterit. Mis krdi värdteenus on Kuuüür+maakleritasu+käibemaks!. Nt tuhandese korteri eest maksad kohe 1000+käibekas…

Mul on palju kortereid ja näitan neid ise, aga mulle ei meeldi see üldse. Täielikult masendav on näidata korterit. Ma küll ei kasuta maaklerteenust, sest see kortermaja asub mu lähedal ja mittekasutamine annab mulle konkurentsieelise, aga mõistan täielikult inimesi, kes kasutavad. Seda enam, et see teenus on neile tasuta.

Oma äripindade puhul kasutan maaklerit ning maksan ise maakleritasu+k/m nagu äripindade puhul kombeks.

Teenus on tasuta, kas tõesti tegelikult?- see vähendab konkurentsieelist. Võtame nt 1500 eurise korteri Uus Maa küsib julgelt korteriüüri+ veel käibekas lisaks. Mul oli vaja 6kuuks kuni aastaks korterit. Sain aru, et sisuliselt maksan üürile ca 20% juurde.1500 hind muutus minu silmis ca 1700 hinnaks. Ma võin küll olla nn kõrgema otsa üürija, aga siiski ma raha loen ja samuti arvan ka teised(ettevõtja). Vb alumise otsa üürijad maksavad ükskõik mida-peaasi et sisse saaks…Küsisin siis 1500-selt kas saab teha nt üüri alla 1300 peale, olen siis nõus maakleritasu maksma. Ei oldud. Nüüd vaatan kuulutus üleval juba 3 kuud. Maaklerid alati apelleerivad ka sellele, et noh sa tuled niikuinii siia 100-ks aastaks sisse, et siis see tasu nagu marginaalne jne…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kui suur on maja müües maakleritasu? Müügihinnast mingi %? Et kui müün maja 200000 euroga ja maakleritasu on 3%, siis see on 6000 eurot. Tundub jõhker. Kas keegi on siin rohkem selle teemaga kursis?</p>

Meil oli 4% ja olime rõõmuga nõus. Esmalt ei olnud soovi ega tahtmist käia maja näitamas ega paberitega sekeldada. Tõsi, maakler maksis sellest oma protsendist mingi…notaritasu äkki.

Igatahes väga rahul, ta näitas maja umbes 17 korda viie päevaga, kahe perega kaks korda ja müüdud sai 8 päevaga. Tehing toimus küll füüsiliselt veel 20 päeva hiljem, sest ostja haigestus ja ootasime teda. Samas oli tal ettemaks juba makstud ning helistajaid oli maakleri sõnul veel selle 8 päevaga kümmekond.

Maja maksumus ostjale oli 217 000 eurot ja leian, et maaklerile maksmisega hoidsime palju rohkem raha kokku. Ja aega ja paberimäärimist. Sõita tulnuks igaks näitamiseks üks ots 38 km ja me ju käime tööl. Maakler ka oli vahemees – me ei viitsikski 17 perekonnaga viie päeva jooksul tund per perekond vestelda kanalisatsioonist ega ampritest. Mina ei viitsiks laupäeva hommikul kell 10 sõita, kuna siis jõudis ostja teisest linnast temale mugavaimalt kohale, et maja näidata, aga maakler viitsis – ja seesama inimene ka ostis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu maakler otsis küll aktiivselt ostjat. Maakohas ilmselt on asjad teisiti. Rääkis ja küsis tuttava tuttavatelt, et ega ei taha. Lõpuks leidiski ostja.

Kinnisvara vast ikka nii ei osteta, et keegi tuttav pakub sulle välja, et osta… Kui sul on plaan osta, siis vaatad ju nagunii kuulutusi, võrdled hindu jne. Väga raske uskuda, et ostusooviga inimene ilma tuttava maakleri abita ei oleks jõudnud selle müügisoleva kinnisvarani. Tänapäeva võimaluste juures? Sinu kirjeldatu võis töötada ehk vanasti, kus internetti veel ei kasutatud. Siis käis jutt suust suhu ja paberajalehtede kuulutuste kaudu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kirjeldatu võis töötada ehk vanasti, kus internetti veel ei kasutatud. Siis käis jutt suust suhu ja paberajalehtede kuulutuste kaudu.

Töötas maakohas ka praegu. Just kuulutused ei töötanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli 4% ja olime rõõmuga nõus. Esmalt ei olnud soovi ega tahtmist käia maja näitamas ega paberitega sekeldada. Tõsi, maakler maksis sellest oma protsendist mingi…notaritasu äkki. Igatahes väga rahul, ta näitas maja umbes 17 korda viie päevaga, kahe perega kaks korda ja müüdud sai 8 päevaga. Tehing toimus küll füüsiliselt veel 20 päeva hiljem, sest ostja haigestus ja ootasime teda. Samas oli tal ettemaks juba makstud ning helistajaid oli maakleri sõnul veel selle 8 päevaga kümmekond. Maja maksumus ostjale oli 217 000 eurot ja leian, et maaklerile maksmisega hoidsime palju rohkem raha kokku. Ja aega ja paberimäärimist. Sõita tulnuks igaks näitamiseks üks ots 38 km ja me ju käime tööl. Maakler ka oli vahemees – me ei viitsikski 17 perekonnaga viie päeva jooksul tund per perekond vestelda kanalisatsioonist ega ampritest. Mina ei viitsiks laupäeva hommikul kell 10 sõita, kuna siis jõudis ostja teisest linnast temale mugavaimalt kohale, et maja näidata, aga maakler viitsis – ja seesama inimene ka ostis.

Vau! Kaheksa päeva tööd ja 8 680 eurot! Igal juhul olnuks odavam võtta töölt mõni vaba päev ja ise teha see töö ära…

Lisaks, siinkohal olnuks nupukas variant hoopis teha konkreetne vara tutvustamispäev, kus kõik huvilised tulevad korraga või paaris jaos kohale.

Inimene kaotab oma taskust 8 680 eurot ja on veel õnnelik ka, et sedamoodi pügada sai. Oma mugavuse nimel maksta sellist hinda ? 😀

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene kaotab oma taskust 8 680 eurot ja on veel õnnelik ka, et sedamoodi pügada sai. Oma mugavuse nimel maksta sellist hinda ? ????

Ja kuidas inimene pidi teadma, et maja nii kiiresti ära müüakse? Sama raha oleks maakler saanud ka pärast aastast tööd.

Mugavuse eest makstaksegi-elementaarne ju. Ma ka oma eramaja hoovi ja ümbrust ei korista ega aeda ei haljasta-selleks on palgatud majahoidja ja aednik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mugavuse eest makstaksegi-elementaarne ju. Ma ka oma eramaja hoovi ja ümbrust ei korista ega aeda ei haljasta-selleks on palgatud majahoidja ja aednik.

Just! Mugavuste eest makstaksegi. Ja oma rumaluse eest ka!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mugavuse eest makstaksegi-elementaarne ju. Ma ka oma eramaja hoovi ja ümbrust ei korista ega aeda ei haljasta-selleks on palgatud majahoidja ja aednik.

Õige! Lollike ju maksabki teenuse eest! Ise istub ööpäevas ca 5 h perekoolis ja ajab siin iba. Aega maa ja ilm! Samal ajal üritab kõikidele selgeks teha, kuidas ta töötund maksab nii üüratu summa, et ise ei ole mõtet nii lihtsate asjadega tegeleda nagu oma kinnisvara ette näitamine ostuhuvilisele. Reaalsus on muidugi see, et tädi teenib parimal juhul Eesti keskmise palga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just! Mugavuste eest makstaksegi. Ja oma rumaluse eest ka!

Kui sul on aasta aega töllerdada 38km kaugusele maja näitama, siis lase käia. Paljudel on targemat teha. Koonerlus ei tee sind veel targemaks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige! Lollike ju maksabki teenuse eest! Ise istub ööpäevas ca 5 h perekoolis ja ajab siin iba. Aega maa ja ilm! Samal ajal üritab kõikidele selgeks teha, kuidas ta töötund maksab nii üüratu summa, et ise ei ole mõtet nii lihtsate asjadega tegeleda nagu oma kinnisvara ette näitamine ostuhuvilisele. Reaalsus on muidugi see, et tädi teenib parimal juhul Eesti keskmise palga.

Kuidas sa nii kadedaks said? Täiesti ebameeldiv inimene. Saa nüüd üle, et kõigil pole nii pahasti, kui sul.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just! Mugavuste eest makstaksegi. Ja oma rumaluse eest ka!

Ja kuidas see teise inimese rahakotti sukeldumine sind mõjutab?
Me saime oma elamu eest tänu maaklerile hoopis 15 tuhat rohkem 🙂
Kliendipäevad? Ära tee nalja. Praegusel ajal ehk küll, kui kõike rabatakse, aga paar aastat tagasi võis neid kliendipäevi välja kuulutama jäädagi, 10 inimest soovis tulla hoopis muul ajal. Ja siis hakata hinda alla kauplema. No siin miskit imelikku ja keldris veidi kopitanud lõhn ja see toru ei näe just hea välja. Kohe ostan, kui 10 tonni alla annate. Kui 15, maksan täna kohe sulas. No krt, nii siiber sai. Igaüks, kes sisse astus, hakkas vigu otsima, mille arvelt odavamalt saada.
Otsustasime üldse müügist maha võtta, kiiret polnud ja jube vastik oli sellega tegeleda.
Kogemata kohtasime pooltuttavat maaklerit, tema tõstis hinna üles, pani müüki, tegeles. Me ei teadnud üldse midagi. Millalgi teatas, et nüüd on kindel ostja ja notar ja tulge kohale. Me polnud mõelnud ka, et selle maakleri algul pakutud summa saamegi, tundus suht ulme.
Ma oleks ka rohkem olnud nõus peale maksma, et kogu see jama olemata oleks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uidas sa nii kadedaks said? Täiesti ebameeldiv inimene. Saa nüüd üle, et kõigil pole nii pahasti, kui sul.

Said nüüd ise ka aru, millise kaotuse osaliseks said ja nüüd valad selle minu peale välja?

Hale!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Said nüüd ise ka aru, millise kaotuse osaliseks said ja nüüd valad selle minu peale välja? Hale!

Mis kaotus see 10 tonni ka nii erilist on? Mugavustasu, väga ok.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kaotus see 10 tonni ka nii erilist on? Mugavustasu, väga ok.

Ihhihii! No muidugi! Tavaliselt teenin ju 1 500 kätte! Mis see mugavustteenus a la 10 tonni siis midagi erilist on! 😀

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Said nüüd ise ka aru, millise kaotuse osaliseks said ja nüüd valad selle minu peale välja? Hale!

Mina ei ole see majamüüja. Mina olen see, kes oma 8 üürikorterit ise ette näitab ja 2 äripinna puhul maaklerit kasutab. Aga absoluutselt mõistan neid, kes seda teha ei viitsi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ihhihii! No muidugi! Tavaliselt teenin ju 1 500 kätte! Mis see mugavustteenus a la 10 tonni siis midagi erilist on! ????

Miks itsitad? Kui saad maja müügist 300 tuhat, siis on 10 tonni väga ok summa,  palgatöö ja teenimine ei puutu üldse asjasse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ihhihii! No muidugi! Tavaliselt teenin ju 1 500 kätte! Mis see mugavustteenus a la 10 tonni siis midagi erilist on! ????

Miks itsitad? Kui saad maja müügist 300 tuhat, siis on 10 tonni väga ok summa, palgatöö ja teenimine ei puutu üldse asjasse.

Ongi ju! Miks sa üldse reageerid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi ju! Miks sa üldse reageerid?

Tahan ja reageerin. Mis sul sellest? Ära ärritu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 168 )